Meble

Zbuduj własną szafę paletową – praktyczne pomysły na meble dla majsterkowiczów wykonane z europalet

Wykorzystanie starych palet do szafy paletowej to trend w całym Internecie. Nie ma więc wątpliwości, że znajdziesz mnóstwo umiejętności, które są łatwe do zaprojektowania i trwałe. Ale tutaj, w tym cudownym miejscu, możesz uzyskać najlepsze pomysły na meble, które możesz zaprojektować w całości z ponownie użytych palet. Dzięki zastosowaniu drewna paletowego, szafka na palety Euro wygląda naturalnie i tradycyjnie w Twoim domu lub ogrodzie. Więc jeśli chcesz zrealizować projekt DIY w postaci mebli z palety i szukasz efektownych pomysłów, znajdziesz je u nas.

Zbuduj szafę paletową

Szafa własnoręcznie wykonana z palet w przedpokoju jak wieża z wieszakami, schowkami i szufladami

Szafy pomagają utrzymać nasze rzeczy, takie jak ubrania, buty i inne modne akcesoria, niezwykle dobrze. W zależności od dostępnej przestrzeni każdy z nas chce po prostu mieć indywidualny projekt ze sprytnymi opcjami przechowywania, takimi jak półki, przegródki, drążki na ubrania i szuflady. Kiedy jesteś naprawdę gotowy, aby mieć model wykonany z drewna, a także z niestandardowymi wymiarami i rozmiarami, zalecamy rozpoczęcie od palet. To także dobry pomysł, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i nie kupować drogich mebli. Wystarczy zobaczyć szczegóły w przykładach, jeśli chcesz zbudować szafę z palet.

Szafka narożna DIY narożna szafka na meble niedrogie instrukcje budowy

Możesz je połączyć praktycznie i inteligentnie, aby osiągnąć najlepszy wynik. Jeśli na przykład budujesz regał na palety, oferuje jednocześnie drążek na ubrania i szafkę boczną z szufladami i schowkami. Istnieje również najwyższy poziom, w którym można przechowywać więcej przedmiotów, takich jak torby bagażowe i walizki z tkaniny. Szczególną uwagę zwrócono na szczegóły konstrukcyjne, dzięki czemu możesz to zrobić w domu, gdy masz na stanie potrzebny materiał. Oczywiście najważniejszą rzeczą byłyby stare palety, których używasz ponownie. Udostępniliśmy Ci również plan budowy, który pokazuje, jak możesz powiększyć tę szafę paletową, aby odpowiadała Twoim potrzebom.

kompaktowa szafka zbudowana z palet z trzema szufladami i żelaznymi uchwytami

Byłby to wspaniały dodatek do Twojej garderoby. Wszyscy miłośnicy stylu i mody, chłopcy i dziewczęta, z pewnością pokochają tę szafkę na palety. W tym przypadku część do przechowywania stoi oddzielnie jako całość i ma kształt przypominający wieżę, który oferuje inteligentnie wbudowane schowki i szuflady. Po jednej stronie skierowanej do ścian narożnych można przymocować specjalne drewniane wsporniki do montażu powierzchni do zawieszenia. Tutaj między wieżą a narożną ścianą znajdują się dwie dłuższe drewniane belki, aby uzyskać ładne wieszaki.

więcej szczegółów

Drewniany drążek przykręcany jako wieszak na ubrania w szafie paletowej

Wykonany został również na zamówienie drewniany panel od szczytu wieży do obszaru meblościanki. To wisi na drewnianych podporach, które są mocno przymocowane. Pomaga to szafie paletowej stworzyć silne połączenie z obszarem ściany. Drewniany blat prowadzi również do większych półek, które można ustawić w szeregu dla większych rodzajów przechowywania. Trzy wbudowane szuflady są szczególnie łatwe do otwierania dzięki metalowym uchwytom, które są mocowane za pomocą śrub z łbem krzyżakowym.

szkic planu dla szafy paletowej, aby powiększyć o wymiary

Byłoby naprawdę wygodnie trzymać tam swoje cenne rzeczy. Oto plan, który przeprowadzi Cię przez wszystkie szczegóły, gdy rozwiniesz tę narożną szafę w garderobę. Tutaj możesz również sprawdzić wymagane wymiary.

Stolik RTV wykonany z europalet

długi stolik pod telewizor wykonany z palet z szufladami do przechowywania i kółkami

Rustykalne stoliki i szafki pod telewizor mogą tylko dodać więcej stylu, dojrzałości i rzeczywistej obecności w Twojej przestrzeni medialnej. Jest to mebel, który całkowicie kojarzy się z rozrywką, a tym samym zwiększa ogólną radość z domu. Taka szafa na palety ma różne wzory i niestandardowe funkcje przechowywania, dzięki czemu można ją kupić lub zbudować zgodnie z własnym budżetem. Jednak możesz również wykonać własne stojaki telewizyjne z palet w domu, które mogą być tak stylowe, jak chcesz.

szafka pod telewizor paletowy z kółkami i drzwiami z mechanizmem blokującym

Ta ładna szafka pod telewizor z paletą DIY jest doskonałym przykładem kreatywnych mebli paletowych. Jego konstrukcja ma bardzo duże wymiary i dwie szafki bazowe na obu końcach. Środkowa część została wyposażona w niesamowite półki, aby pomieścić odpowiednią technologię i akcesoria, takie jak głośniki czy stacje ładowania. Stanowisko to składa się głównie z płyt paletowych, a do całego montażu użyto najnowszego sprzętu. Cały ten układ można nazwać przeróbką kreacji lub stosem palet. Palety Euro są zawsze bezpieczne, ponieważ są poddawane obróbce cieplnej i nie stanowią zagrożenia dla wnętrza. Zdobądź więc dwa bardzo duże lub długie rozmiary tego typu i możesz zbudować szafę na europalety przy niewielkim wysiłku i kosztach. Na obu końcach stojaka można również zainstalować schowki lub szafki dolne. Dzięki temu Twoje rzeczy można przechowywać naprawdę dobrze i wygodnie.

Rustykalna szafka pod telewizor z płaskim ekranem z telewizorem z płaskim ekranem i głośnikami przed białą ceglaną ścianą

Na rynku jest wystarczająco dużo systemów zamykania, które ułatwiają otwieranie i zamykanie. Na środku stojaka na media znajduje się kompaktowa półka. Układając więcej palet i używając więcej drewna paletowego, możesz odpowiednio zwiększyć liczbę półek i schowków. Kółka nadają tej paletowej szafce telewizyjnej super funkcjonalną podłogę w stylu industrialnym i sprawiają, że jest mobilna do wielu celów. Możesz wybrać kolor według własnych upodobań, aby uzyskać nowoczesny, wyrafinowany wygląd.

Ogród szafy na palety

Przechowywanie koszy na śmieci i przyborów w ogrodzie za pomocą palet zbuduj szafkę

Możesz również zbudować proste drewniane formy do wykorzystania jako szafki w ogrodzie. W tym przykładzie pokazujemy większą drewnianą skrzynkę o prostokątnym kształcie, w której można przechowywać np. kosze na śmieci z odpadami organicznymi z ogrodnictwa. Różne rodzaje śmieci można bez problemu składować na zewnątrz. Pudełko zawiera również poziom z półką w środku, która dzieli ją na dwie równej wielkości schowki. Możesz więc oddzielić różne rzeczy od siebie, aby ich nie pomylić. Ta drewniana szafka do przechowywania nadaje się również szczególnie do porządkowania przyborów ogrodowych. Od nasion po węże ogrodowe i od ozdobnych doniczek po narzędzia ogrodowe – dostępnych jest kilka opcji.

Zrób sobie puste drewniane pudełko jako recyklingowy ogród szafki na palety

Tylko palety zostały poddane recyklingowi, aby uzyskać ten niesamowicie przyjazny projekt, który został zwieńczony kawałkiem papy dachowej, aby wytrzymać wodę deszczową. Zdecyduj się na indywidualne wymiary, które pasują do Twojego ogrodu i oferują niezbędną przestrzeń do przechowywania. Możesz również użyć lakieru, aby chronić drewno przed wodą i warunkami atmosferycznymi oraz nadać słojom więcej blasku.

Rustykalna szafa wykonana z palet

kurtki zawieszone w rustykalnej szafie na ubrania z szafą na buty

Nadal zdobądź niedrogi pomysł na meble z palety drewnianej, aby pomóc przezwyciężyć problemy z miejscem do przechowywania w Twoim domu. Możesz rozwiązać te problemy, budując niestandardowe drewniane pudełka, które można łączyć lub układać warstwami. Ta szafka na palety DIY jest również wyposażona w stojak na buty. Najpierw zaprojektowano zamek drewniany, który od spodu posiada dodatkową półkę z 4 schowkami. Następnie z boku tej ręcznie wykonanej szafy przymocowano zestaw 4 pudełek do przechowywania, aby poprawić przestrzeń do przechowywania i ogólną funkcjonalność.

własnoręcznie wykonana szafa z europalet z półką na buty jako schowek na zewnątrz

Te pudła do przechowywania są idealne do zainstalowania jako stojaki na buty lub mini szafki do przechowywania w każdym pomieszczeniu mieszkalnym i są cholernie łatwe do zbudowania z rozłożonych kawałków palet. Następnie pomaluj tę własnoręcznie wykonaną szafkę paletową na jeden ze swoich ulubionych kolorów. Zamontuj płaszcz wewnętrzny i wieszaki na ubrania, aby był gotowy do użycia. Zbuduj materiałowe duże drewniane pudełko we wszystkich wymiarach, które najlepiej pasują do Twoich potrzeb w zakresie przechowywania i wieszania, a następnie stwórz przegrody i półki do oddzielnego przechowywania rzeczy, aby nie pomieszać przechowywanych przedmiotów.

DIY drewniana szafka jako drewniane meble paletowe z urządzeniem do dodatkowego przechowywania butów

W tym przypadku górna część została wybrana do wieszania tkanin. Możesz wtedy zapewnić do tego duże długości tkaniny, podczas gdy dolna część jest przeznaczona na inne przechowywanie przedmiotów. Rozszerz kryteria przechowywania i funkcjonalne tej samodzielnej, zamkniętej szafki na buty, dodając więcej drewnianych elementów, jak w tym przypadku. Dodana część lub szafka z pewnością posłużą jako piękny stojak na buty. Skopiuj ten kompletny, łatwy do zbudowania model szafy do przechowywania tkanin i butów lub po prostu wykorzystaj go jako twórczą inspirację do zaprojektowania własnej szafy z niestandardowymi opcjami przechowywania i wieszania, a także we własnych wymiarach.

Praktyczne rozwiązanie dla każdej przestrzeni mieszkalnej

Komoda z doniczkami i bocznymi szufladami w stylu retro vintage

Zbuduj własne szafy paletowe, aby zwiększyć wartość swojego domu i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Projekty obejmują zarówno proste szafki, projekty naprawy szafek, jak i skomplikowane drzwi z podniesionymi lub wpuszczonymi panelami. Istnieje wiele pomysłów na rozwiązanie problemów z przechowywaniem ubrań lub innych rzeczy. Następnie zbuduj idealną szafę paletową do swojego domu z inspiracją.

palety uchwyty do telewizorów naścienne zbudowane z europalet oświetlenie pośrednie

Większość projektów jest wolnostojąca, ale niektóre są również wbudowane. Istnieje wiele przykładów różnych rozmiarów i kształtów, które pasują do niemal każdego zakątka Twojego domu. Istnieje wiele przydatnych narzędzi, których możesz użyć, aby urzeczywistnić swoje pomysły. Zanim jednak zaczniesz, jeśli budujesz szafkę z palet, koniecznie przeczytaj instrukcje i inne samouczki dotyczące dzielenia palet.