Meble

Stoliki z krawędziami drzew w obiekcie: naturalność i nowoczesny urok

Czy we własnym domu, w biurze czy w restauracji – piękne meble o naturalnym wyglądzie zawsze przyciągają wzrok. W ostatnim czasie dużą popularnością w obiekcie cieszą się np. stoły na krawędzie drzew. Co kryje się za terminem i co należy wziąć pod uwagę przy zakupie, powiemy Ci w artykule. Kto wie, może niedługo otrzymasz wysokiej jakości stół z litego drewna – całkowicie według Twoich indywidualnych życzeń.

Stoły krawędzi drzew w obiekcie: co kryje się za terminem?

Stoły na krawędzi drzewa w jadalni naturalna powierzchnia nie uszczelniona

Przede wszystkim chcemy wyjaśnić, czym są tabele krawędzi drzewa. Wykonane są w większości z jednego kawałka drewna, które zachowuje swoją naturalną i unikalną strukturę. W przeciwieństwie do towarów produkowanych masowo, istnieje Tabela krawędzi drzewa nie ostra, ale fascynuje naturalnym kształtem. Kolejną ważną zaletą jest to, że drewno zostało poddane obróbce w bardzo niewielkim stopniu lub w ogóle, tj. można wykluczyć zanieczyszczenie klejami chemicznymi lub innymi surowcami, które nie są dobre dla zdrowia mieszkańców.

Czym wyróżniają się te stoły??

Stoliki na krawędzie drzew w obiekcie Stół ogrodowy z drewna dębowego

Panele wykonane są z lokalnego lub egzotycznego drewna i są naprawdę wyjątkowe. Blaty mogą być szczotkowane i olejowane lub lakierowane, co z kolei wpływa na kolor (od jasnego do ciemnego, czerwonawego, brązowawego itp.). Efektem końcowym jest ponadczasowy design, który nigdy nie wyjdzie z mody. Eksperci zakładają, że w ciągu najbliższych kilku lat nacisk będzie coraz bardziej przesuwany na naturalność i zrównoważony rozwój.

Z jakich gatunków drzew można wykonać stoły na krawędzie drzew?

Stół z prawdziwego drewna w jadalni w stylu wiejskim

W zasadzie istnieje duży wybór różnych gatunków drzew, które są do tego odpowiednie. Szczególnie popularne są następujące gatunki drzew: (* z lokalnych lasów, certyfikowany znak FSC)

– Dąb *

– dziki dąb *

– dąb wędzony *

– Dąb z odzysku *

– akacja

– Cedr

– teak

– mango

Jak widać, stoły na krawędzie drzew wykonane są z szerokiej gamy drewna krajowego i egzotycznego. Przy wyborze drewna oczywiście należy wziąć pod uwagę różne czynniki.

Stoły dębowe w jadalni z metalowymi nogami

Należą do nich na przykład:

1. Jeśli kupujący chcą skupić się na zrównoważonym rozwoju, powinni zrezygnować z drewna z egzotycznych krajów. (na przykład teak lub mango zostałyby wtedy pominięte)

2. Kolor i usłojenie drewna różnią się w zależności od gatunku drzewa. W związku z tym możesz szukać drewna, które najlepiej spełni Twoje życzenia. Niektóre gatunki drzew wyglądają na bardzo spokojne i prawie nie mają ziarna, podczas gdy inne są bardzo zauważalne.

3. Dla wielu osób trwałość drewna ma znaczenie. Na przykład, jeśli boisz się plam na stole, powinieneś wybrać rodzaj drewna, do którego plama wniknie i tym samym nie będzie już widoczna. Alternatywnie płytkę można również polerować naturalnymi, a przede wszystkim wysokiej jakości olejami. Według raportów z doświadczeń producentów, kolorowe frędzle nagle znikają z dnia na dzień, jest to spowodowane wysoką zawartością kwasu garbnikowego w dębie.

Stoły na krawędzie drzew w obiekcie: zalety w skrócie

Biurko na krawędzi drzewa do domowego biura

Przede wszystkim jest to z pewnością naturalny wygląd, który przemawia do ludzi. Blaty stołów nie tylko wyglądają szykownie, ale także przyjemnie się prezentują. Każdy, kto miał już do czynienia z drewnem jako surowcem wie, że lite drewno ma niezwykle pozytywny wpływ na ludzi i klimat pomieszczenia. Wilgoć może być wchłaniana, przechowywana i ponownie uwalniana, gdy jest to wymagane. Dlatego pewne zmiany można zauważyć po latach. Jeśli natomiast kupujesz meble ze sklejki lub płyty pilśniowej, efekt jest znacznie mniejszy, ponieważ powierzchnia jest pokryta lakierem ochronnym.

Stół z krawędzią drzewa wykonany z dębu o naturalnym wyglądzie

Osobom, które chcą wytrzymać meble, zaleca się korzystanie ze stołów na krawędzi drzewa. Nieważne, czy są to rysy, plamy itp. – lite drewno może bardzo odkładać, a powierzchnię można łatwo przeszlifować i ponownie zaolejować, nawet w pojedynczych miejscach. Stół na krawędzi drzewa wygląda bardzo elegancko, szczególnie w nowoczesnym, purystycznym wnętrzu.