Meble

Składane meble dla nowoczesnych nomadów można składać bez użycia narzędzi

składane meble fotel stół parawan czarny niebieski nowoczesny

Podczas targów meblowych w Mediolanie szwajcarscy projektanci Panter i Tourron zaprezentowali składane meble dla nowoczesnych nomadów. Seria mebli „Tense” zafascynowała odwiedzających wystawę „Alcova” nie tylko stylowym designem, ale także niezwykle prostą konstrukcją i niską wagą. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto lubi podróżować lub musi się często przeprowadzać z powodu pracy. Wygodny fotel, dwie funkcjonalne przegrody, dwa światła i praktyczny stół jadalny można transportować całkowicie na płasko i ważą mniej niż 20 kg.

Meble składane to elastyczne rozwiązanie dla nowoczesnych nomadów

meble składane nowa kolekcja Swiss design targi meblowe w Mediolanie

Kiedyś życie było inne. Wtedy nasi dziadkowie kupili dom, przeprowadzili się i mieszkali w nim do końca życia. W dzisiejszych czasach życie jest o wiele bardziej gorączkowe, a młodsze pokolenie jest w związku z tym znacznie bardziej mobilne. Powody przeprowadzki są bardzo różne. Wielu specjalistów poszukując odpowiedniej pracy decyduje się na zmianę lokalizacji. Pierwsze małe mieszkanie na wynajem z czasem zostanie wymienione na większe. Albo masz związek na odległość i chcesz teraz zamieszkać ze swoim partnerem. Ale najpóźniej nasuwa się pytanie: co zrobić z meblami?

meble składane poszerzony stół jadalny fotel tapicerka oświetlenie przegroda pokoju

Meble składane są funkcjonalnym dodatkiem do nowoczesnego wnętrza i oferują elastyczne rozwiązanie dla każdego, kto często się porusza. Meble oferują liczne rozwiązania przestrzenne zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń i mogą być skutecznie wystawiane zarówno jako soliści, jak i w zespole. Po wyjęciu są całkowicie płaskie i łatwe w transporcie. Można je następnie ustawić na miejscu w kilka minut bez użycia narzędzi. Specjalne paski napinające utrzymują poszczególne elementy razem.

Meble składane: przegląd serii mebli „Tense”

składane meble płaski transport czarny aluminiowy stolik kawowy

Kompaktowy stół z kolekcji wykonany jest w całości z aluminium. Składa się z dwóch części, minimalistycznego składanego blatu oraz nogi stołu. Rama stołu jest przymocowana do stołu za pomocą paska napinającego.

składane meble stół jadalny aluminium nowoczesne pomysły funkcjonalne

Dwie przegrody do pokoju wykonane z siateczki na trampki mogą podzielić pokój na kilka stref. Są półprzezroczyste, dzięki czemu przepuszczają światło słoneczne, ale obszary nadal są od siebie optycznie odseparowane.

składane meble parawan pokojowy półprzezroczyste rozwiązanie przestrzenne małe mieszkanie

Składany fotel składa się z dwóch paneli ze sklejki, które również są lekko wygięte za pomocą pasów napinających. Pierwsza część służy jako wygodne siedzisko, druga część – jako oparcie. Fotel jest tapicerowany, pokrowiec można w każdej chwili zdjąć i wyczyścić.

składany fotel meblowy dwie przegrody drewno bez narzędzi

Przedłużyć kinkiet składany metalowy mebel

Składany wisiorek do mebli lekki transport płaski

Projekt autorstwa Panter i Tourron