Meble

Półka do skośnych sufitów – optymalnie wykorzystaj przestrzeń

Półka do skośnych sufitów -salon-biblioteka-kanapa-turkus-pokój-biały-świetlik

W każdym mieszkaniu i w każdym domu prawdziwym wyzwaniem jest zgrabne pomieszczenie pod jednym dachem wszystkich zakupów dokonanych przez lata. Szczególnym przypadkiem są pomieszczenia ze skosami i wnękami, bo tylko szafka na wymiar lub szafka Półka do skośnych sufitów rozwiązać problem z przechowywaniem. Inną opcją byłoby łączenie ze sobą różnych prefabrykowanych szafek i półek etapami.

Półka do skośnych sufitów w celu optymalnego wykorzystania wszystkich wnęk

Półka do skośnych sufitów -podziały-łóżko-białe-podziały-działy-zdjęcia

Dostępne są różne systemy szafek i półek we wszystkich możliwych wzorach, aby optymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń. Pochyłe sufity zwykle sprawiają, że pomieszczenia wydają się mniejsze, dlatego bardzo ważne jest zastosowanie mebli filigranowych i jaśniejszych kolorów. Zyskaj więcej miejsca do przechowywania dzięki specjalnie wykonanym przegródkom na najmniejsze rogi. Możesz w nim sklasyfikować drobiazgi lub książki. Konsole ze specjalnie regulowanymi systemami mocowania sprawiają, że skośne ściany stają się półkami.

Półka do skośnych sufitów – zaprojektuj świetną bibliotekę

Półka do skośnych sufitów -salon-biblioteka-nośnik-drewniany-stolec-drewniana wykładzina podłogowa

Nie zostawiaj pochyłej ściany pustej i nagiej. Przekształć go w szafę lub bibliotekę. Dzięki niezbyt ciężkim ramkom do zdjęć i odpowiednim elementom mocującym możesz stworzyć wspaniałą ścianę obrazu pełną pięknych wspomnień.

Cała ściana z półkami pełnymi książek i przedmiotów artystycznych

Półka do czytania na skosach narożna-książki-biblioteka-zdjęcia-dzieła sztuki

Nie musisz rozpaczać z wystrojem wnętrz spadzistych ścian. Zobacz pokoje od ich romantycznej strony i polub niezwykłe designerskie przedmioty i rozwiń swoją wyobraźnię, ponieważ regały do ​​skośnych sufitów dostępne są we wszystkich możliwych wariantach.

Kuchnia pod skośnym sufitem

Półka do skośnych sufitów - kuchnia - drewniana podłoga - ciemna - stół jadalny - biały

Aby wydobyć coś z ograniczonej przestrzeni, potrzebne jest dobre planowanie. Jeśli możesz, wejdź na górę i zawieś dwa rzędy meblościanek jeden na drugim. W przypadku górnego rzędu możesz wybrać opcję tip-on (zamek zatrzaskowy), ale szafki z opuszczanymi drzwiami byłyby lepsze dla dolnego rzędu. Zamek zatrzaskowy jest przydatny, ale nie sprawdza się przy częstym otwieraniu i zamykaniu. W przypadku powietrznych drzwi harmonijkowych, które otwierają się do góry w celu zaoszczędzenia miejsca, należy wziąć pod uwagę odległość do sufitu. Należy również pamiętać, że głębokość szafek ściennych powinna być mniejsza niż głębokość blatu.

Salon z drewnianą okładziną ścienną i wbudowanymi półkami

Półka do skośnych sufitów - część mieszkalna - drewno - orzech - biały dach - lampa do czytania

Obszar, w którym zaczyna się spadzisty dach domu, nazywany jest podłogą kolanową i różni się wysokością w zależności od architektury. W następnym przykładzie jest ona ustawiona tak wysoko, że kilka szafek sięgających do pasa można wygodnie zintegrować pod spodem. Dwa świetliki zapewniają dużo światła dziennego. Zaprojektowano tam również przytulne miejsca do siedzenia. Bardzo ciekawy jest kontrast między boazerią z ciemnego drewna a białymi szafkami. Podłoga jest również utrzymana w jasnym beżu. Meble i dywany harmonizują z okładziną ścienną i mają przytulny wygląd.

Półka-dach-skos-poduszki-tapicerowane-tkanina-wzory-moley

Do czytania, rozmowy przez telefon lub po prostu patrzenia – każdy uwielbia ławkę przy oknie. Daj się zainspirować przytulnym kącikowi w klasycznym stylu! Zwróć uwagę na kierunek otwierania okna. Jeśli jest to okno przesuwne poziomo, nie musisz niczego odkładać podczas otwierania. Jeśli chciałbyś tam poczytać wieczorem, weź pod uwagę również oświetlenie. Reflektory montowane na ścianie z ruchomymi ramionami dostarczają precyzyjnie ukierunkowane światło, które jest tutaj wymagane.

Wykorzystaj w pełni każdą przestrzeń – nawet pod schodami

Półka do skośnych sufitów -biała ściana-półka-biblioteka-drewniana podłoga-przegroda okienna

Jeśli chcesz zamienić ścianę pod skośnym sufitem w małą galerię z książkami, wazonami i mnóstwem kolorowych eksponatów, najlepiej wybrać jasny kolor tła i korpusu półki. W ten sposób kolorowe przedmioty dekoracyjne naprawdę stają się własne.

Na pierwszy rzut oka nie widać, że ta półka jest wyjątkowa. Indywidualnie dopasowane schody półkowe doskonale spełniają swoją podwójną funkcję jako element łączący i meblowy i prowadzą na drugi poziom pod dachem. Możesz inaczej zinterpretować ten pomysł dla własnych czterech ścian. Możesz użyć tych schodów z półkami, aby wejść do „sypialni”. W czasach miejskich mieszkań i braku miejsca łóżko na antresoli świętuje swój powrót. Dużą szafę można idealnie zamontować pod łóżkiem na antresoli.

Półka-Schody-Dach-Schody-Drewniane-Szafy-Biblioteki-Lustra-Książki-Oświetlenie

Miej kompletną szafę na miarę

Półka-dach skośny-biały-pokój dziecięcy-szuflada-przechowywanie-telewizor-zabawki

Równie ważną rolę przy planowaniu ściany regałowej, która musi być wkomponowana w spadzisty dach, odgrywa oświetlenie. W końcu chcesz zobaczyć, co jest w szufladach i przegródkach.

Spoty sufitowe i listwy świetlne są idealne do pomieszczenia pod dachem dwuspadowym. Szyny świetlne wyposażone są w dowolną liczbę reflektorów punktowych, które można łatwo przenosić. Możesz zainstalować lekką szynę na środku pomieszczenia lub dwa systemy szyn z każdej strony. Sporty sufitowe są osadzone w suficie i nie zajmują cennej przestrzeni. Jako diody LED charakteryzują się również niskim zużyciem energii. Są też proste i ponadczasowo nowoczesne. Warunkiem montażu wpuszczanych lamp sufitowych jest sufit podwieszany o określonej głębokości montażu. Spoty mogą być rozłożone na całej powierzchni lub oświetlać tylko określoną część pomieszczenia.

Półka-dach skośny-biała-drewniana podłoga-panton-krzesło-przegroda

Półka-dach-czarna-biblioteka-zabytkowa-książki-rustykalne-okna

Pochyły sufit-sypialnia-biała-ścienna półka-skandynawski-styl

Półka-skos-dach-sypialnia-koral-kolor-łóżko-pościel-przedpokój-otwarty

Półka-pochylony-tapicerowany fotel-pomarańczowy-dekoracyjny-lampa stołowa-kwiaty

Półka-skos-dach-kominek-sklejka-skandynawski-design-okno-biała

Dach skośny półki-dywan jutowy-szary-stolik-drewniany-kominek-schody-schody

Półka skośny sufit-drewniana ściana-kanapa-fotel-tapicerka-vintage-jasna drewniana podłoga-dywan

Spadzista półka-pokój dziecięcy-biblioteka-zabawki-drewniana podłoga-zabawki-przytulanki

Półka skośna-szafka-ścienna-biała-tradycyjna-nakładka na kanapę-zdejmowany-wiejski dom

Pochyła półka-gabinet-biały-kwiat-wazon-kreatywny

Półka-skos-dach-łazienka-toaleta-kabina prysznicowa-biała-kremowa

Półki-Sufity-Sufity-Krawiectwo-Pralki-Szafy-Tkaniny

Półka-schody-dachowe-drewniane-listwy-przedziały-jasne