Meble

Meble wykonane z bębnów kablowych – świetne pomysły na upcykling z rustykalnym urokiem

Pewnie kilka razy widziałeś meble wykonane z bębnów kablowych i mogłeś pomyśleć, że wyglądały ciekawie i stylowo. Te okrągłe, drewniane elementy są dostępne głównie w hurtowniach elektrycznych, wykonawcach budowlanych, a nawet w serwisie eBay. Bęben kablowy nadaje się do wielu obszarów wewnętrznych i zewnętrznych i jest łatwy do ponownego użycia. Na przykład, jeśli chcesz udekorować nietypowy stół do zwijania kabli do swojego ogrodu, możesz rozważyć taką starą część. Oferują one różne opcje, takie jak stoliki kawowe na podwórku lub stoliki boczne do użytku w pomieszczeniach. Po prostu sprawdź kilka świetnych pomysłów na bębny kablowe i pozwól im zainspirować Cię do własnych projektów.

Kreatywne meble wykonane z bębnów kablowych

Przekształć wystrój wnętrza z bębnem kablowym jako dekoracją z zielonymi roślinami

Kreatywność jest w nas wszystkich i wszyscy uwielbiamy się nią afiszować w taki czy inny sposób. Jednak gdy kreatywność spotyka się z użytecznością, okazuje się, że jest to biznes atrakcyjniejszy. Ponownie użyty bęben kablowy ma takie same właściwości jak palety drewniane. Drewno jest impregnowane płynem konserwującym, który wnika głęboko we włókna. Dlatego taki kawałek drewna zwykle nie gnije tak łatwo jak miękkie drewno. Nie musisz się więc martwić o środki przeciwgrzybicze i środki odstraszające owady. Bęben kablowy jest od wielu lat używany na zewnątrz. Nie zaleca się jednak stawiania tego mebla na mokrej powierzchni. Jak w przypadku wszystkich mebli ogrodowych, sucha powierzchnia znacznie wydłuża ich żywotność.

przytulna atmosfera na rustykalnie urządzonym meblach tarasowych wykonanych z bębnów kablowych

Prostym pomysłem może być rozebranie drewna na bęben kablowy i przekształcenie go w stół ogrodowy. Wszystko, co musisz zrobić, to pozostawić szpulkę w pozycji pionowej. Bardziej interesująca jest jednak możliwość ozdobienia drewnianego stołu. Niektóre opcje obejmują dodanie tafli szkła, mozaiki lub parasola na te gorące letnie dni. Wysiłek na taki projekt jest minimalny, dlatego te drewniane elementy są obecnie tak poszukiwane. Jeśli podoba Ci się oryginalny wygląd zwijacza kabla, nie musisz go koniecznie zmieniać. Alternatywnie możesz pomalować element na dowolny kolor lub po prostu go polakierować. Jeśli bęben kablowy jest mały, możesz zainstalować krążki, aby był mobilny. Co można zbudować z bębnów kablowych? Czytaj dalej, aby odkryć kilka odpowiednich przykładów dla siebie.

Zrób krzesło z bębna kablowego

prosty i kreatywny pomysł na meble ogrodowe jako krzesło z bębna kablowego

Na przykład możesz przekształcić starą szpulę kablową w fotel bujany. Możesz wzmocnić oparcie tego fotela bujanego metalowymi prętami starego krzesła. W przeciwnym razie możesz po prostu użyć do tego dodatkowego materiału, który jest dla ciebie dostępny. Nie musisz więc dokładnie podążać za tymi przykładami. Kilka klocków z tyłu i kółka z przodu również mogą zapobiec przewróceniu się krzesła. Siedzisko i oparcie można równie łatwo wykonać z desek z europalet. Kółka ułatwiają poruszanie się, ponieważ krzesła te są zwykle ciężkie. Ponadto dopasowane poduszki znacznie poprawiają komfort takich krzeseł wykonanych z materiałów drewnianych.

Pomysły na bank z bębna kablowego

Zbuduj własną ławkę z bębna kablowego w stylu rustykalnym z paletami

Szukasz pięknych mebli z bębnów kablowych do swojej werandy lub ogrodu? Możesz użyć tych materiałów na przykład do wykonania takiej ławki DIY, która jest nie tylko tania, ale także solidna i ładna. Dzięki temu można zbudować rustykalne meble ogrodowe według własnych upodobań. Taka ławka ogrodowa może składać się z pustej rolki, którą można w prosty, ale elegancki sposób przerobić. Jeśli możesz dostać w swoje ręce nieużywany bęben kablowy i palety za darmo, możesz praktycznie stworzyć ławkę na zewnątrz. Nie jest to trudne do wykonania przy użyciu prostych narzędzi. Najprawdopodobniej są już w Twojej szopie na narzędzia i używałeś ich w majsterkowaniu.

zrobić drewnianą ławkę z bębnów kablowych z materiałów pochodzących z recyklingu do ogrodu

Możesz także zmienić projekt, aby wyglądał niepowtarzalnie. Pomaluj mebel, przymocuj oparcie lub boczną powierzchnię do podłokietnika, aby można było na nim postawić napoje. Możesz również użyć tarczy szlifierskiej, która jest dostarczana z metalowym dyskiem. Pozwala to na znacznie szybsze usunięcie wierzchniej warstwy drewna, co może jeszcze bardziej upiększyć powierzchnię. Ławka wykonana z bębna kablowego może zatem stać się wyjątkowym dodatkiem do Twojego ogrodu, tarasu lub zewnętrznego salonu.

okrągły stół jako mebel z bębnów kablowych z uchwytami na kieliszki do wina sprytne pomysły

Aby to zrobić, możesz najpierw rozebrać dwa bębny kablowe. Następnie najlepiej narysować wzór na jednym z mniejszych okrągłych boków rolki i wyciąć go wyrzynarką. Powtórz proces po drugiej stronie, wycinając płaskie części z dwóch stron. Następnie użyj większego bębna i zbuduj z niego ławkę. Przymocuj boki na miejscu i stwórz dodatkowe wsparcie z drewna w postaci klocków. Na koniec dodaj poduszki dla wygody.

Inne pomysły na meble z bębnów kablowych

co można zrobić z bębnów kablowych Stoliki kawowe w kolorze białym z roślinami na zadaszonym tarasie ogrodowym

Stoły na kółkach oraz stoły ogrodowe stałe mogą, jak już wspomniano powyżej, być wykonane z takich materiałów. Jednak jedną z zalet i jednocześnie wadą tego mebla jest jego waga, co może pomóc np. w uniknięciu kradzieży dużego stołu. Dzięki temu małe meble wykonane z bębnów kablowych można łatwiej podnosić. Jednak duże stoły wykonane z ciężkich bębnów idealnie nadają się na patio, a nawet bar.Nikt nie próbowałby podnieść tak masywnego stołu patio.

stół ogrodowy bęben kablowy pomysły ponownie użyj starych cegieł doniczka z żelaznego wiadra rustykalnego

Dzięki takim recyklingowym bębnom na kable wykonanym z drewna możesz również samodzielnie budować meble ogrodowe. Taka drewniana rolka zwykle nie jest po prostu dostępna za darmo. Z tego powodu możesz po prostu zwrócić się do dealerów po np. zbadaniu odpowiednich reklam w Internecie. Taki stół ogrodowy może być również wykonany z bębnów kablowych i może nadać ogrodowi zabawny akcent. Aby uzyskać większą ochronę przed słońcem, możesz również umieścić w nim parasol, aby cieszyć się słonecznymi dniami na świeżym powietrzu.

stolik boczny wykonany z bębna kablowego z owiniętą liną

Ten okrągły wariant doskonale sprawdzi się również w salonie jako stolik kawowy lub jako stolik boczny przy leżaku. Takim stołem możesz udekorować swój salon lub salon, przy którym Ty i Twoja rodzina możecie cieszyć się wieczorną herbatą lub ciepłym spotkaniem. Po prostu wybierz kolor, który pasuje do Twojego stylu, aby pomalować swój mebel. Kolejnym świetnym pomysłem na meble wykonane z bębnów kablowych jest stół piknikowy. Może to być idealne na nieformalne rodzinne spotkanie w ogrodzie lub na tarasie. W tym przypadku stół stoi pośrodku i ma kształt bębna. Następnie możesz zbudować otaczające ławki i przymocować je do stołu piknikowego.

Meble do siedzenia wykonane z bębnów kablowych

Materiały z recyklingu na krzesło z bębna kablowego do kołysania projektu diy

Możesz skonstruować małe siedzisko tak, aby zmieściło się w prawie każdym rogu. To nie tylko zwiększa ilość miejsc w domu, ale także tworzy wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Umieść taki mebel jako ciekawy dodatek np. do pokoju nastolatka. Może to być piękny stołek wykonany z kolorowych elementów, który można łatwo połączyć z kanapą. Możesz nawet stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania w stołku.

rustykalne meble wykonane z bębnów kablowych i stalowych wanien tworzą kreatywne pomysły na zewnątrz

Meble wykonane z bębnów kablowych można zatem przekształcić w bardzo praktyczne rozwiązania do mniejszych pomieszczeń. Jeśli uważasz, że wszystko, co możesz z tym zrobić, to tworzyć dziwnie wyglądające rzeczy, to się mylisz. Na przykład fotel dla majsterkowiczów może być Twoim kolejnym designerskim elementem w domu. Takie projekty można również budować z innych materiałów i przedmiotów wielokrotnego użytku. Doskonałym tego przykładem jest niesamowite połączenie bębnów kablowych i stalowej wanny w kanapie. Może to wyglądać dziwnie, ale jest to doskonały i nowoczesny sposób na udekorowanie swojego patio lub ogrodu. W takim przypadku będziesz musiał wyciąć kilka desek z bębnów kablowych i użyć ich jako podłokietników i oparcia.

Twórz praktyczne meble

kreatywne pomysły na meble z bębnów kablowych jako budę dla psa lub domek dla kaczek w ogrodzie

Wszyscy kochamy różne rodzaje zwierząt. Tutaj mamy ten wyjątkowy pomysł na przekształcenie drewnianego bębna kablowego w fantastyczny domek dla kaczek. Tak, możesz tutaj zbudować niesamowity drewniany domek dla kaczek. Jest stylowy i fajny. Możesz odciąć jeden z dużych okrągłych obszarów, aby stworzyć szafę na paszę i wejście dla kaczek lub kurczaków. Oczywiście w podobny sposób można stworzyć psią budę.

jasne, polerowane meble ogrodowe wykonane z bębnów kablowych, ławki i okrągłego stołu

Takie pomysły szczególnie nadają się do dekoracji tarasu lub ogrodu, ale idealnie wpasowują się w przestrzeń życiową. Widziałeś różne przykłady w tym poście, ale wciąż masz do dyspozycji niezliczone opcje, takie jak półki, donice, łóżeczka w kształcie księżyca lub huśtawki i wiele innych. Kształt księżyca jest magiczny sam w sobie i prowadzi Ciebie i Twoje dziecko do fantastycznego świata.

pomysły na upcykling z bębnami kablowymi łączą drewno i szkło w industrialnym stylu

Udekoruj swoje meble, aby wzmocnić efekt. Wystarczy pobawić się twórczą wyobraźnią i instynktem estetycznym, aby takie projekty stały się rzeczywistością. Bądź innowacyjny i twórz nowe, świeże meble z bębnów kablowych pomalowanych na dowolny kolor. W większości przypadków wygląd jest rustykalny i naturalny, co tworzy przyjazną atmosferę w Twoim domu.