Meble

Designerski stolik kawowy inspirowany głębinami morza

designerski stolik kawowy inspirowany głębinowym szklanym blatem

„Stół Otchłani” zapiera dech w piersiach? Designerski stolik kawowy, który automatycznie przyciąga uwagę. Ten oryginalny mebel został stworzony przez projektanta Christophera Duffy’ego dla Duffy Londyn stworzony, ale jest ograniczony do 25 sztuk. Kiedy patrzysz na projekt, od razu przychodzą na myśl słowa Fryderyka Nietschego – „Jeśli patrzysz w otchłań przez długi czas, otchłań patrzy również w ciebie”.

Designerski stolik kawowy Abyss – spójrz w pozornie nieskończoną głębię

designerski stolik kawowy drewno-szkło-duffy-london-design-studio

Biuro projektowe „Duffy London” zyskało już dobrą reputację dzięki kilku znakomitym projektom, takim jak ten innowacyjny bujany stół jadalny z krzesłami bujającymi się w powietrzu. Ale podczas gdy jego poprzednie projekty bawią się grawitacją, tym razem projektant spojrzał w nieskończoną głębię, aby stworzyć ten nowy, dramatyczny stolik kawowy. Jest jak mapa geologiczna, która przedstawia nam majestat wielkich błękitnych głębin oceanu.

Designerski stolik kawowy inspirowany błękitnymi głębinami morza

designerski-stolik kawowy-drewniana podstawa-szklany-blat-niebieski

Projektant Christopher Duff zauważył, jak szkło ciemnieje, gdy dodajesz więcej warstw. W ten sam sposób, w jaki pogłębia się morze. Chciał wykorzystać ten efekt do odtworzenia dna oceanu. Jakby mityczna moc uniosła idealny prostokąt prosto ze skorupy ziemskiej. Zespół projektowy spędził rok pracując nad stolikiem kawowym w swoim londyńskim studio. Eksperymentowali ze szkłem, pleksi i drewnem, aby stworzyć stół przypominający trójwymiarową mapę geologiczną. Stół jest wykonany z trwałych materiałów i kosztuje około 7300 euro.

Stolik kawowy ze szkła i drewna

designerski stolik kawowy z drewna mapa geologiczna morze

projektant-stolik-kawa-drewno-szkło-wykonane z ekologicznych materiałów

projektant-stolik-kawowy-głębokomorski-inspirowany

projektant-stolik-kawowy-duffy-londyn-wybrzeze-morze

designerski stolik kawowy szklany blat-drewno-warstwy-głębokość morza