Makijaż

Makijaż permanentny brwi i ust – plusy i minusy

Makijaż permanentny -twarz-kobieta-piękno-korekta-atrakcyjny

W dążeniu do idealnego wyglądu kobiety (i nie tylko) uciekają się do różnych metod, aby osiągnąć to ostateczne piękno. Każda dama chce mieć piękną, wyrazistą twarz, kiedy wstaje z łóżka i dlaczego nie podczas snu – która nie zawsze chce pięknie wyglądać. Kiedy zwykły makijaż nie wchodzi w grę, pojawia się trwałe rozwiązanie – to Makijaż permanentny brwi i ust.

Makijaż permanentny w pogoni za pięknem

Makijaż permanentny - brwi-nos-usta-korekta-kolor-edycja

Wyrazista twarz – symetryczne, idealnie wyprofilowane brwi, długie, gęste rzęsy, pełne usta to jedne z pierwszych cech, które ludzie uważają za piękne. Dlatego są tak bardzo poszukiwane i podkreślane podczas wykonywania makijażu. ale jest to tylko tymczasowe i można je łatwo zetrzeć. Drobne włoski można też inaczej potraktować, aby uzyskać długotrwały efekt – koloryzację. Podobnie jak w przypadku farbowania włosów, brwi i rzęsy są w tym celu zabarwione specjalnymi pigmentami. Po odrośnięciu włosów efekt jest dokładnie taki sam jak w przypadku włosów na skórze głowy.

Makijaż permanentny dla idealnych brwi i ust

Makijaż permanentny -brwi-makijaż-twarzy-ekspresyjny-piękno

Bez względu na to, jak chcesz podkreślić swoje brwi, pierwszym krokiem jest ich odpowiednie wymodelowanie. Kształt lub krzywa brwi odgrywa ważną rolę w wyrazie twarzy. Osobowość można na pierwszy rzut oka ocenić jako otwartą, surową, a nawet napiętą, nie mając racji. Brwi powinny zaczynać się od końca nozdrza i kończyć się pod kątem między nozdrzem a kącikiem zewnętrznego oka. Najwyższy punkt brwi, łuk brwiowy, pojawia się, gdy rysujesz linię przez nozdrze i źrenicę nieco dalej.

Pierwszy krok – odpowiednio wymodeluj brwi

Makijaż permanentny - brwi-kształt-zmierz-popraw-kształt

Jeśli zależy Ci na pięknie wymodelowanych brwiach, być może myślisz o trwałej interwencji – makijażu permanentnym lub tatuażu brwi. Ale druga jest bardzo nieprecyzyjna. Makijaż permanentny sam w sobie nie jest tatuażem, ponieważ wnika tylko w naskórek i z czasem zanika. Zastosowane pigmenty różnią się od tuszów do tatuażu. Należy używać wyłącznie naturalnych, w 100% organicznych pigmentów na bazie oleju. Z biegiem czasu, po 2-3 latach powoli rozpuszczają się ze skóry i utrzymują się około 5 lat.

Makijaż permanentny brwi i ust utrzymuje się od 3 do 5 lat

Makijaż permanentny - brwi-usta-poprawne-wypełnienie-kontur

Procedura wykonywania makijażu permanentnego jest podobna do tej w przypadku tatuażu, ale też bardzo odmienna. Skóra jest nakłuwana, ale tylko jej wierzchnia warstwa, więc pigmentacja nie powinna powodować krwawienia. Często obszar ten jest również znieczulany powierzchownie, ponieważ leczone są naprawdę wrażliwe obszary skóry. Możesz napigmentować nie tylko brwi, ale także wieniec, eyeliner i usta. Głównym celem jest poprawa konturu i atrakcyjnego wizualnie kształtu oraz uzyskanie naturalnego wyglądu.

Makijaż permanentny brwi i ust – poprawianie naturalnych konturów i kształtów

Makijaż permanentny-brwi-kolor-pigmentacja-wypełnienie-ekspresywny

Ceny makijażu permanentnego mogą oczywiście różnić się w zależności od miasta i studia kosmetycznego. W zależności od rodzaju skóry wymagane są dwa lub trzy zabiegi, które normalnie powinny być wliczone w ostateczną cenę. Dodanie lub przeprojektowanie brwi kosztuje średnio około 400-600 euro. Kontur poprzez pigmentację kosztuje około 650 euro, przy czym można również zaprojektować kolor ust lub cały kształt ust, wtedy oczywiście cena również rośnie.

Makijaż permanentny brwi – metoda z efektem 3D

permanentny-makijaż-brwi-pociągnięcia-włosy-metoda-3d-efekt

Kolejne ryzyko to: nie podoba ci się wynik. Zależy to od doświadczenia i poziomu umiejętności dostawcy, więc przed dokonaniem konkretnego wyboru wykonaj rozeznanie. Bardzo estetycznym i naturalnie wyglądającym podejściem jest dźganie pociągnięciami. Małe włoski na brwiach są imitowane kolorem jaśniejszym niż u brunetek i ciemniejszymi u blondynek.

Makijaż permanentny maszynowy lub manualny

makijaż-permanentny-brwi-metoda-pigmentacja-kształty-informacje

Dowiedz się o cenniku i doświadczeniach z dostawcą z wyprzedzeniem przed poddaniem się leczeniu. Zwróć uwagę na higienę i czystość miejsca pracy, ponieważ makijaż permanentny wiąże się z licznymi zagrożeniami – m.in. stany zapalne skóry, reakcje alergiczne, skutki uboczne, a nawet infekcje skórne.

Narzędzia do makijażu permanentnego – maszyna specjalna

zestaw narzędzi do makijażu permanentnego pióro do maszynki do tatuażu

Dla niektórych osób makijaż permanentny jest jedyną możliwą opcją na pełne brwi i usta. Choroba lub zabieg chirurgiczny mogą prowadzić do częściowej lub całkowitej utraty włosów na twarzy. Cienkie i brakujące włosy zostają optycznie uszczelnione pigmentacją. Makijaż permanentny ma wiele zastosowań w medycynie.

Makijaż permanentny – metoda ręczna

narzędzie-makijażu-permanentnego-metoda-ręcznego-malowania-ściegów

Wstępny rysunek na skórze jest najważniejszym warunkiem udanej pigmentacji twarzy. Po kilku miesiącach obszary mogą stracić kolor i konieczny jest retusz. Wtedy masz piękne pełne kontury na trzy do pięciu lat.

Makijaż permanentny – używaj igieł wielokrotnych i jednorazowychpermanent-makijaż-narzędzie-maszyna-tatuaż-ręczna-metoda

Do makijażu permanentnego można używać wyłącznie igieł jednorazowych. Istnieją dwie metody nakładania pigmentu na skórę – ręcznie i maszynowo. Użyta igła jest w rzeczywistości igłą wielokrotną. Szeroka gama kombinacji igieł – 1, 2, 3, 4 itd., umożliwia zarówno rysowanie cienkich linii włosów, jak i pokrywanie większych obszarów.

Makijaż permanentny, barwniki pigmentacyjne na bazie oleju bez tlenku żelaza

permanent-makijaż-narzędzia-kolory-atrament-nuanceorgsch

Trwałe narzędzia i wysokiej jakości pigmenty, a także doświadczona ręka zapewniają udany, atrakcyjny wizualnie efekt. Należy pamiętać, że częste opalanie z powodu promieniowania UV, palenie tytoniu, stosowanie niektórych leków może zmienić kolor pigmentu. Należy również wziąć pod uwagę różne niuanse ludzkiej skóry – czerwonawe odcienie skóry sprawiają, że brązowy odcień wydaje się czerwonawy.

Makijaż permanentny – kontur ust 

makijaż-permanentny-kontur-usta-pełny-wyraz-kolor-twarzy

Eksperci zalecają stosowanie barwników pigmentacyjnych wolnych od tlenku żelaza. Są one prawie nienaruszone przez koloryt skóry i lekko blakną po pigmentacji. Tusze do tatuażu zdecydowanie nie powinny być stosowane na twarzy. Może to prowadzić do nieodwracalnego uszczerbku na zdrowiu.

Makijaż permanentny ust – kontur znów nabiera wyrazistości

makijaż-permanentny-kolor-kontur-usta

Pigmentacja często powoduje nienaturalny, przypominający lalkę wyraz twarzy 

makijaż-permanentny-brwi-nienaturalny-kształt-kolor-ciemny-bogaty w kontrast

Korekta brwi lub konturu ust poprzez pigmentację jest trwała

permanentny-make-brwi-pigment-wypelnienie-poprawny-kolor-wyraznie

Osiągnij naturalny wygląd dzięki makijażowi permanentnemu

makijaż-permanentny-brwi-linia-pigmentacja-ciemna-linia

Bardziej wyrazisty wygląd dzięki makijażowi permanentnemu

makijaż-permanentny-brwi-wypełnianie-jasny-naturalny-wygląd

Kiedy tracisz włosy na twarzy 

permanentny-makijaż-brwi-choroba-włosy-rysowanie-obrysy-3d-efekt

Właściwy kolor pigmentacji w zależności od odcienia skóry 

permanentny-makijaż-brwi-choroba-wypadanie-włosów-koloryzacja-pigmentacja-kolor

Wzmocnij kontur ust 

permanentny-kontur-usta-przed-po-zdjeciach

Usta Makijaż permanentny i wypełnienie kolorem ust

makijaż-permanentny-kolor-tatuaz-kontur-pelny

Pełne usta znów z makijażem permanentnym

makijaż-permanentny-kolor-kontury-kolor-ekspresja-kolor

Przykłady nieudanej pigmentacji brwi i ust 

makijaż-permanentny-brwi-złe-wyniki-ciemny-marker

makijaż-permanentny-brwi-usta-złe-przykłady-rezultaty-nienaturalny-nałożony

makijaż-permanentny-brwi-złe-przykłady-rezultaty-kobieta-czerwony

makijaż-permanentny-brwi-złe-przykłady-rezultaty-kształt-nienaturalny-kolor

makijaż-permanentny-brwi-złe-przykłady-rezultaty-intensywny-kolor-nienaturalny

Używaj tradycyjnego makijażu zamiast permanentnego

makijaż-permanentny-metody-makijażu-nieszkodliwe-piękne-porady