majsterkowanie

Samodzielnie zrób dekoracje ścienne – 3 projekty DIY z instrukcjami

Zrób sobie dekorację ścienną -instrukcje-złota rama-miejsce pracy-brokat

Aby wnieść powiew świeżości i różnorodności do prywatnej przestrzeni, blogerzy na całym świecie prezentują pomysłowe pomysły, które można zrealizować samemu za rozsądną cenę. Zazwyczaj dążysz do wyjątkowej atmosfery i indywidualnego akcentu w sypialni i domowym biurze, ponieważ tam właśnie przychodzisz. Za pomocą trzech ręcznie wybranych projektów DIY możesz stworzyć niedrogie i spersonalizowane Sama dekoracja ścienna robić.

Twórz samodzielnie dekoracje ścienne – inspirujący projekt ścienny w kolorze złotym

Wykonaj samodzielnie dekoracje ścienne -instrukcje-gold.circles-punch out

Do pierwszych dwóch projektów DIY potrzebne są małe kółeczka z błyszczącego papieru lub samoprzylepnej folii w kolorze złotym. Rozmiar kół wybierasz w zależności od obszaru, który chcesz pokryć. Zachęcamy również do korzystania z innych figur geometrycznych lub serc. Możesz kupić te gotowe w sklepie rzemieślniczym lub samodzielnie wybić je z odpowiedniego papieru. Złoty kolor również nie jest koniecznością, więc możesz sam wybrać dowolny kolor.

Zrób dekoracje ścienne samodzielnie – instrukcje

Zrób sobie dekorację ścienną -instrukcje-złote-koła-pin

Do pierwszej pomysłowej dekoracji ściennej potrzebna jest szpilka w tym samym kolorze co wybijane figurki. Za pomocą noża do cięcia wyciąć prostokątną ramkę ze styropianu o dowolnej grubości. Pozwolisz wtedy np. wisieć nad miejscem pracy, dlatego odpowiednio dostosujesz wymiary. Następnie folia samoprzylepna, w naszym przykładzie w kolorze złotym, którą pokrywasz ramkę styropianową.

Wytnij kółka w kolorze złotym, zaprojektuj styropian z folią samoprzylepną w kolorze złotym

dekoracje-ściany-zrób-to-sam-instrukcje-złote-koła-styropian

Zanim naprawisz kółka na ramie, wyobraź sobie, ile faktycznie potrzebujesz i ile pokrywasz rząd. Następnie możesz po prostu przypiąć kółka w styropianu za pomocą szpilek.

Szpilka na ramie styropianowej z pinami

dekoracje-ściany-zrób-to-sam-instrukcje-złota-pin-pin

Wytrzymałość styropianu powinna być wystarczająca, aby bolec nie przeszedł całkowicie.

Samodzielnie wykonaj dekoracje ścienne – ułóż złote kółka równomiernie

dekoracje-ściany-zrób-to-sam-instrukcje-złote-koła-rama-styropian

Efekt końcowy przypomina złote, połyskujące rybie łuski, a szykowna oprawa z pewnością przyciągnie wzrok w pomieszczeniu. Blogerzy z Classy Cutter powiesili ramkę nad biurkiem, a w środku widnieje napis „Inspiration”.

Zrób samemu fajne dekoracje ścienne – instrukcje na zdjęciach Classy Clutter

dekoracje-ściany-zrób-to-sam-instrukcje-złoty-autor-blogger

Jeszcze ładniej wyglądałoby, gdybyśmy skoordynowali elementy dekoracyjne w pokoju lub mieszkaniu pod względem kolorystycznym i stylistycznym. Szczególnie dominujący efekt ma złoty kolor, dlatego łączy się go z bielą i można go znaleźć w innych akcentach wzorniczych, takich jak nogi stołu i krzesła.

Zrób samemu “złote” dekoracje ścienne – samoprzylepne kółka 

dekoracje-ściany-zrób-to-sam-instrukcje-wybijanie-złotych-koła

Do kolejnej „złotej” dekoracji ściennej potrzebne będą te same punkty lub kółka. Tym razem wybijasz to z folii samoprzylepnej, co znacznie ułatwi Ci pracę rękodzielniczą. Dokładna liczba nie jest podana, wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Przymocuj kółka do ściany jak cekiny i migocz

dekoracje-ściany-zrób-to-sam-instrukcje-samoprzylepne-złote-kropki

Przyklej kropki na ścianie i dociśnij je, aby folia dobrze przylegała do powierzchni ściany ze wszystkich stron. Zachęcamy do skorzystania z pomocy karty plastikowej lub karty bankowej, które ułatwią precyzyjną pracę.

Twórz samodzielnie dekoracje ścienne – pięknie ułóż puste, białe ramki do zdjęć

dekoracja ścienna-zrób to sam-instrukcje-pusta-ramka-biała

Złote koła można ułożyć chaotycznie lub skoncentrować w jednym rogu ściany, w zależności od upodobań. Wygląda więc na to, że lśniące konfetti rozrzucone po ścianie.

Zrób sobie dziewczęce dekoracje ścienne – w bieli i złocie

dekoracje-ściany-zrób-to-sam-instrukcje-białe-ramki-zdjęcia-złote-kropki

Puste, białe ramki na zdjęcia same w sobie to również dobry pomysł na niedrogie dekoracje ścienne, które możesz wykonać samodzielnie. Wskazane jest, aby wybrać styl vintage ze wspaniałym ornamentem, który malujesz na biało. Na pchlim targu na pewno znajdziesz rarytasy bez szkła lub z pewnymi wadami w przystępnej cenie.

Zrób sobie dekorację ścienną – wzór rybiej łuski w sypialni

Dekoracja ścienna-zrób to sam-instrukcje-rybie łuski-wzór-złoty

Ostateczny pomysł zrób to sam imituje rybie łuski, ale tylko według wzoru i ułożenia fragmentów. Najpierw zastanów się, jak duży powinien być wzór lub siatka, oczywiście w zależności od skali ściany, którą chcesz ozdobić. Stwórz szablon rybiej łuski i stwórz atrakcyjny wzór na ścianie.

Samodzielnie wykonaj dekoracje ścienne – stwórz szablon

stwórz-własną-instrukcje-dekoracji-stwórz-szablon-rybich łusek

Przy układaniu wzoru lepiej zacząć od centrum projektowego. W przykładzie jest to ściana za łóżkiem w sypialni, dlatego wzór zaczyna się od wezgłowia, od miejsca, w którym jest najbardziej widoczny.

Wytnij „rybie łuski” z drewnianego papieru za pomocą szablonu

dekoracja ścienna-zrób to sam-instrukcje-rybie łuski-dziurkacz-drewno-papier

Wytnij „rybie łuski” z drewnianego papieru za pomocą szablonu. Możesz go znaleźć w sklepie z rękodziełem lub alternatywnie możesz umieścić coś innego w zależności od twoich preferencji. Za pomocą ostrego noża wytnij rybie łuski i, jeśli to konieczne, zeszlifuj trochę krawędzie, aby uzyskać ostateczny szlif.

Zamocuj dwustronną taśmę samoprzylepną z tyłu każdej rybiej łuski

dekoracje-ściany-zrób-to-sam-instrukcje-rybie-łuski-dwustronna-taśma-przylepna-drewno-papier

Zamocuj rybie łuski w wyglądzie drewna za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Zamiast tego załóż taśmę montażową, która z pewnością wytrzyma dłużej. Przyklej elementy dekoracyjne na miejscu i mocno dociśnij, aby się przykleiły.

Samodzielnie wykonaj dekoracje ścienne – przymocuj rybie łuski do ściany

dekoracje-ściany-zrób-to-sam-instrukcje-rybie-łuski-drewno-sypialnia

W zależności od sytuacji możesz pozostawić niektóre obszary wolne lub wypełnić kolorem. Możesz oczywiście skopiować ten sam wzór z innych materiałów lub później zastąpić rybie łuski innymi kolorowymi. Ewentualnie udekoruj tylko część ściany, a resztę pozostaw wolną, tylko obrysami.

Nowoczesny Zrób samodzielnie dekoracje ścienne do sypialni 

ściany-dekoracja-zrób-to-sam-instrukcje-rybie-łuski-wzór-sypialnia

W sypialni bardziej popularne są jasne odcienie, które tworzą świeżą, pogodną atmosferę i dają relaksujący efekt. Dekorując pomieszczenie warto wybrać kolory i kształty, które można znaleźć w innych elementach. Tworzy to harmonijny ogólny obraz, który wygląda jednolicie i nie jest zdezorientowany.