Domy marzeń

Żyj blisko natury – Haus am See łączy architekturę i naturę

nowoczesny dom nad jeziorem fasada z drewna dom wakacyjny

Znajduje się na odludziu w Marlbourgh, a? Dom nad jeziorem łączy nowoczesną architekturę z naturą. Klient ustalił specyfikację domku letniskowego dla siebie, swojej rodziny i gości. Architekci Bossley zainspirowali się piękną lokalizacją i przygotowali projekt otwierający dom na krajobraz.

Dom nad jeziorem zachwyca drewnianą elewacją

Wodospad dom salon meble drewniane kominkowe krzesła belki sufitowe

To Dom nad jeziorem z Bossley Architekci został zbudowany z drewna i szkła i rozciąga się wzdłuż wybrzeża. Obficie przeszklona fasada wpuszcza do salonu wystarczającą ilość światła słonecznego. Budynek składa się z kilku brył połączonych długim korytarzem. Drewniane belki podtrzymują północną część domu, a od południa rozciąga się duży balkon. Nowatorska konstrukcja przyniosła architektom kilka nagród i wyróżnień.

Haus am See robi doktorat blisko natury

Czytanie narożnych półek na książki pomysł na projekt skórzanego krzesła

To Dom nad jeziorem wygląda również przytulnie w pomieszczeniach. Zastosowanie drewna definiuje przestrzeń mieszkalną – drewniane meble, deski podłogowe i okładziny ścienne wykonane z drewna charakteryzują salon. Kominek i włochaty dywan nadają pomieszczeniu rustykalny charakter. W łazience umieszczono wolnostojącą drewnianą wannę. Zielone mozaiki są zgodne z ogólną koncepcją. Sypialnie, jadalnia z małą kuchnią oraz pokój gościnny znajdują się na drugim piętrze. Dla żony właściciela urządzono mały kącik do czytania ze skórzanym fotelem i półkami na książki. Drewno jest elementem łączącym różne części domu. Naturalny materiał tworzy również wizualne połączenie między obszarami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Bossley Architects to renomowana pracownia architektoniczna, która specjalizuje się w innowacyjnych, a jednocześnie praktycznych projektach dla sektora publicznego i prywatnego. Założyli między innymi galerie sztuki, muzea, restauracje i domy.

Kuchnia z okładziną ścienną z drewna

Kuchnia w stylu wiejskim okno światło słoneczne nowoczesny wystrój wnętrz

Meble do jadalni – meble drewniane

Jadalnia krzesła drewniane podłogi laminowane szklana ściana nowoczesna architektura

Łazienka z zieloną mozaiką

Pomysł na projekt łazienki drewniana wanna z zielonymi mozaikami

Drewniana klatka schodowa

Projektowanie wnętrz domu płytki z ciemnego granitu okładziny ścienne z drewna

Przeszklona fasada otwiera dom

Elewacja domku klatka schodowa las góry

Północna część budynku

Drewniany dom z belką nad jeziorem las nowoczesny dom

Elewacja domu wykonana z drewna

Dom jezioro łódź góry las drewniana fasada wieczorne oświetlenie