majsterkowanie

Sam uszyj ubranka dla psa – ochrona przed zimnem i wiatrem

Ubranka dla psów-DIY-Akcesoria dla psów-Swetry z muszką

Modne marki z modą dla psów oferują wyszukane ubrania dla psów, takie jak płaszcze, swetry i koszulki dla psów, które są noszone jako stylowe dodatki w zimnych porach roku i często wywołują zamieszanie i ironiczne uśmiechy. Wiele osób zastanawia się, po co w ogóle pies potrzebuje ubrania, skoro psy generalnie lepiej radzą sobie z zimnem niż ludzie. To prawda, ale oczywiście każda zasada ma swój wyjątek. W zależności od rasy psa i sposobu pielęgnacji może być konieczne, w zależności od zimowej temperatury, zabezpieczenie ciała psa ubraniem. Poza starymi i chorymi psami, które nie poruszają się wystarczająco, aby przeciwdziałać zimnie temperaturą ciała, rasy psów, które pochodzą z południowych regionów i nie mają podszerstka, również potrzebują odpowiedniej ochrony na zimę dla ich zdrowia. Takie rasy psów to np. Maltańczyk, Hawańczyk, Chihuahua Bolognese, Coton de Tulear, Buldog Francuski, Bichon Frise i inne.

Ubranka dla psów możesz również wykonać samodzielnie. Ogólnie rzecz biorąc, pomyśl o funkcjonalności ubranek dla psów: powinny być funkcjonalne i nie ograniczać swobody ruchów psa. W każdym razie nie powinieneś zostawiać szczeniaka na zewnątrz na zbyt długo i utrzymywać go w ruchu. Ponieważ psy mogą również dostać stanów zapalnych. Oto kilka pomysłów na wykonanie własnego ubioru z tyłu!

Sam szyj ubranka dla psa – tak to działa:

Instrukcja-ubranka-dla-psa-zrób-to-sam-zimowy-płaszcz-dla-szczeniąt

Samo szycie ubranka dla psa nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Najpierw mierzysz psa – od szyi do zadu, potem obwód klatki piersiowej, odpowiednią odległość między łapami. Następnie zmierz obszar klatki piersiowej od przednich nóg do szyi.

Do wzoru potrzebujesz dużej kartki papieru lub gazety, na której przenosisz pomiary. W górnej części wzoru znajduje się zaokrąglona szyjka, z której odchodzą dwa skosy przypominające zaokrąglony kształt wazonu. Będą one później tworzyć dolny obszar szyi. Zaznacz dolną część klatki piersiowej bezpośrednio do pomiaru – z boku, z lewej i prawej strony. Zanim wytniesz wzór, sprawdź, czy pasuje do wymiarów Twojego szczeniaka. Przenieś wycięty wzór na wyściełany materiał.

Możesz również dołączyć dodatkowy ochraniacz klatki piersiowej. Można go później przyszyć na brzuchu sierści psa i przymocować z boku za pomocą zamka błyskawicznego lub rzepa.

Zrób sobie ubranka dla psa: chroń skórę psa ubraniami

pomysły-ubranka dla psa-psa-sweter-dzianina-kolorowa

Płaszcz dla szczeniąt buldoga francuskiego

Zrób-to-sam-francuski-buldog-ubranka dla szczeniąt

Zimowe-Psy-Ubrania-DIY-Francuski-Buldog-Szczeniaki

Ciepła odzież zwierzęca na mroźne zimowe dni

Porady-zrób-to-sam-ubranka-dla-psa-na-zimę

DIY swetry dla psów wykonane ze starych ubrań

Zrób to sam-zrób to sam-psi-swetry-przerób-stare-ubrania

Zimowe pomysły-ubrania dla zwierząt-płaszcz dla psa-sweter

Porady-zimowe-ubranka-zrób-sam-zimowy szalik

Ubrania dla psów-zrób-to-sam-instrukcje-stare-dzieci-ubrania-odzysku