majsterkowanie

Projektowanie ramek do blejtramu z powiedzeniami: pomysły z akwarelą, pismo odręczne i techniki pędzlem

Urozmaicić swoje wnętrze i nadać ścianie więcej charakteru dzięki obrazowi wykonanemu własnoręcznie. Pokażemy Ci, jak zaprojektować ramę noszy z powiedzeniami. Więc zaczynasz dzień bardzo zmotywowany i czerpiesz inspirację podczas pracy w domowym biurze. Możesz też wyeksponować swoje dzieła sztuki w salonie i zadziwić swoich gości. Zainspiruj się pomysłami zawartymi w artykule i dowiedz się, jak najlepiej zastosować techniki akwareli, pisma ręcznego i pędzla. Przy okazji możesz też zaprojektować blejtramy farbami akrylowymi – wyjaśnimy, jak to zrobić. Sugestie DIY są naprawdę nieskomplikowane i dobrze pasują do tematu „malowania”.

Zaprojektuj blejtramy z powiedzeniami: Napis akwarelowy

Zaprojektuj ramki klinowe z powiedzeniami Instrukcje z farbą akrylową

Technika malowania aqua określana jest jako „akwarela”. Słowo to pochodzi od angielskich słów oznaczających wodę i kolor. Stosuje się specjalne akwarele, które najpierw rozcieńcza się wodą, a następnie nakłada pędzlem na płótno lub kartkę papieru. Cechą szczególną tej technologii jest to, że w przeciwieństwie do farb akrylowych czy olejnych są one lekko przezroczyste, a powierzchnia prześwituje nawet po kilku warstwach farby. Akwarele wyróżniają się łatwością użycia i dlatego są idealne dla zupełnie początkujących. Idealnie nadają się do malowania pejzaży i abstrakcyjnych motywów. Ale kiedy powinno być bardziej precyzyjne, doświadczeni malarze wolą używać farb olejnych.

Zaprojektuj blejtramy z powiedzeniami Użyj techniki akwareli

Szczególnie popularna jest ostatnio technika akwareli. Dzieje się tak za sprawą liternictwa akwarelowego, czyli malowania czcionek, w którym piękne cytaty wyczarowywane są na płótnie akwarelą i różnymi technikami na płótnie. Jest oczywiście kilka sztuczek, które chcielibyśmy wam ujawnić w poniższych wierszach. Jednak ważne jest, aby dobrze się przygotować przed malowaniem liter. Liternictwo akwarelowe to przede wszystkim nie kwestia darmowych odręcznych listów, ale raczej liter narysowanych ołówkiem. W wielu przypadkach będziesz musiał nawet najpierw przygotować szablon. Aby to zrobić, będziesz potrzebować następujących materiałów:

 • Ołówkowy ołówek do rysowania konturów liter na papierze
 • Gładka kartka papieru
 • Czarny cienkopis, którego możesz użyć do śledzenia konturów.
 • Malatura
 • Nożyczki na wypadek konieczności wykonania szablonu i wycięcia liter.

Zaprojektuj blejtramy z powiedzeniami: Zrób sam obrazek Wartercolor

Ramki blejtramu z techniką akwareli tworzą pomysły na powiedzenia i cytaty

Najpierw wyjaśnimy Ci, jak samodzielnie wyczarować abstrakcyjny obraz akwareli z pięknym przesłaniem. Możesz użyć akwareli lub akwareli. Gdy obraz jest gotowy, wyświetl go na tafli szkła, aby zachować nienaruszone kolory. W przeciwnym razie kolory mogą z czasem wyblaknąć. Nadal potrzebujesz następujących materiałów:

 • 1 rozciągnięta rama płócienna lub opcjonalnie dla początkujących: arkusz papieru
 • Dopasowana ramka na zdjęcia i tafla szkła
 • Akwarele lub akwarele
 • pędzel
 • Folia spożywcza lub samoprzylepna przezroczysta folia rzemieślnicza
 • Ewentualnie szablon do listów
 • ołówek
 • Cienkopis
 • Nożyczki lub lepiej nóż do cięcia

Zaprojektuj ramki na nosze z cytatami z akwareli i odręcznymi literami

Tak powstaje piękny obrazek z powiedzeniem:

1. Najpierw utwórz szablon. Wybierz krótkie, inspirujące powiedzenie lub cytat. Pomaluj litery na kartce papieru i umieść na wierzchu przezroczystą folię. Wytnij litery z folii nożem rzemieślniczym i umieść je na płótnie.

2. Namaluj abstrakcyjny obraz. Z pomocą przychodzi technika malarska. Nazywa się mokro na sucho. Pędzel należy zwilżyć i w razie potrzeby akwarelę rozcieńczyć i nałożyć na suche płótno. Połóż kilka warstw każdego koloru jedna na drugiej. Ta technika działa najlepiej, jeśli wybierzesz kilka kolorów ton w ton. Dzięki temu możesz łatwo stworzyć ładne przejście między różnymi kolorami.

3. Poczekaj, aż obraz całkowicie wyschnie, zanim ostrożnie i powoli zdejmiesz samoprzylepną folię rzemieślniczą. Ostatecznie czcionka powinna pozostać całkowicie biała.

Zaprojektuj blejtram z powiedzeniami: Łatwe malowanie pędzlem

Zaprojektuj blejtram z tekstem Wyjaśnienie techniki ręcznego pisania

Czy masz w domu nosze? Wtedy pojawia się kolejny pomysł. Wyjaśniamy, w jaki sposób można wykorzystać technikę pędzla. Ale najpierw wybierz dłuższe powiedzenie lub cytat. Bardzo fajnie też wygląda, gdy malujesz fragmenty tekstu ulubionej piosenki na płótnie. Teraz wyjaśnimy Ci, jak możesz opanować liternictwo.

Pierwszym krokiem do udanego pisania jest znalezienie odpowiedniej czcionki. Nie trzeba dodawać, że dekoracji nie powinno zabraknąć.Jeśli chcesz pomalować litery tylko jednym kolorem, powinieneś zrezygnować z dekoracji 3D. Wygląda znacznie lepiej, jeśli wybierzesz styl pisania pędzlem, który jest albo całkowicie pozbawiony ozdób, albo możesz namalować na literach refleksy światła. Obowiązuje następująca zasada: im krótszy tekst, tym bardziej może być ozdobiony. I odwrotnie: im dłuższy tekst, tym prostszy powinien być. W przeciwnym razie nie będzie to czytelne i szybko zmęczy oczy.

Początkujący mogą zdecydować się na tak zwaną „fałszywą kaligrafię”. Tekst w rzeczywistości nie jest namalowany bezpośrednio na płótnie, ale wygląd pędzla jest tylko sfałszowany. Wybierz tekst i liternictwo, narysuj litery na płótnie ołówkiem, a następnie wypełnij je tuszem i pędzlem. Połącz poszczególne słowa długimi ligaturami. Istnieje wiele ligatur w pisowni pędzlem, które są zwykle używane do łączenia niektórych liter.

Zaprojektuj ramy noszy z powiedzeniami: pismo ręczne dla początkujących

Zaprojektuj ramy noszy z powiedzeniami Pisanie ręczne dla samouczka dla początkujących

W przeciwieństwie do liternictwa pędzlem, w którym litery maluje się pędzlem bezpośrednio na płótnie, w liternictwie ręcznym kontury najpierw rysuje się ołówkiem, a następnie wypełnia pisakiem. Są tylko dwie zasady, o których powinieneś wiedzieć. 1. Tekst powinien być łatwy do odczytania. 2. Tekst należy pisać kursywą. Z reguły technika ręcznego pisania jest znacznie prostsza niż pismo pędzlem.

Poniżej przedstawiamy pomysł na ręczne pisanie, dzięki któremu możesz zaprojektować ramę noszy z powiedzeniami. Potrzebujesz następujących materiałów:

 • Nosze
 • Stara mapa drogowa
 • pędzel
 • Mod Podge
 • 1 arkusz papieru
 • czarny filcowy długopis
 • czarny cienkopis
 • czarny ołówek
 • gumka do mazania
 • Pastelowy ołówek w kolorze granatowym lub czarnym

Zaprojektuj ramy blejtramu z powiedzeniami, kartami malarskimi, pomysłami

Najpierw powinieneś poćwiczyć pisanie odręczne i wybrać popularny napis. Wybierz inspirujące, ale krótkie powiedzenie na temat podróży. Na przykład „Podróż to przygoda” lub „Twoja przygoda czeka na Ciebie”. Narysuj strzałkę nad i pod powiedzeniem. Całkowicie początkujący mogą również pobrać, wydrukować i prześledzić szablon z Internetu. Doświadczeni entuzjaści ręcznego pisma z pewnością poradzą sobie z tym zadaniem bez pomocy. Po zakończeniu tekstu i strzałek odłóż je na bok i rozciągnij kartę na nosze. Możesz też kupić rozciągniętą ramę z płótna, wyciąć mapę i przykleić ją do niej. Wyczyść mapę drogową za pomocą Pod Modge. Teraz połóż kartkę papieru na mapie drogowej tak, aby napis był skierowany w stronę mapy. Pomaluj tył arkusza ołówkiem pastelowym. Usuń papier z mapy drogowej – powinny być na nim kontury napisu. Pokoloruj je czarnym cienkopisem. Nowa dekoracja ścienna jest gotowa.

Zaprojektuj blejtram z powiedzeniami: Napis drukowanymi literami

Sztuka noszy z tkaniną krok po kroku

Chciałbyś zaprojektować ramę blejtramu z powiedzeniami, ale nie masz odwagi zrobić liternictwa pędzlem i masz wątpliwości, że poradzisz sobie z manipulacją? W takim razie napisy drukowanymi literami są dla Ciebie idealne. Jest to nieskomplikowany wariant, który szybko wyczarowuje się na płótnie i który można wykorzystać do skutecznego zainscenizowania. Do projektu rzemieślniczego potrzebne będą następujące materiały:

 • Tkanina dżinsowa, granatowa (możesz też opcjonalnie użyć niebieskiej tkaniny lnianej)
 • Nosze
 • Zszywacz i zszywki 24/6
 • Nożyczki lub nóż rzemieślniczy
 • biała kreda lub biała farba tekstylna i pędzel
 • linijka
 • ołówek

Ramki na nosze z powiedzeniami tworzą pomysły na samodzielne wykonanie

Oto jak robi się zdjęcie: Najpierw użyj zszywacza, aby przykryć nosze dżinsem. Prześledź kontury liter linijką i ołówkiem, a następnie pomaluj je białą farbą do tekstyliów lub kredą. Napisz miłą wiadomość i zaskocz kogoś na specjalną okazję kochającym powiedzeniem, takim jak: „Miłość to wszystko, czego potrzebujemy”.

Zaprojektuj blejtram: pomaluj piękny obraz farbą akrylową i techniką odbijania liter

Wykonaj ramki blejtramu farbą akrylową z poradami malarskimi dla dzieci

Zdjęcie jako miłe wspomnienie pierwszego roku z dzieckiem. Możesz stworzyć piękny obraz za pomocą farby akrylowej. Do tego potrzebne są następujące materiały:

 • Akryle
 • Folia samoprzylepna
 • ołówek
 • nożyce
 • Rozciągnięte płótno lub kartka papieru
 • Torba do zamrażarki z zamkiem błyskawicznym, do której zmieści się rama noszy lub arkusz papieru

Podczas malowania liter możesz użyć techniki odbijania liter. Litery są zwykle malowane drukowanymi literami, a linia bazowa powyżej lub poniżej służy jako wskazówka. Dzięki temu napis jest o wiele ciekawszy i automatycznie przyciąga uwagę.

Zaprojektuj blejtramy z farbą akrylową i naklej imiona dla dzieci

Jak majstrować przy obrazku: Najpierw namaluj imię swojego dziecka. Na folii samoprzylepnej narysuj kontury liter. Ponieważ obrazek i tak będzie bardzo kolorowy, wybierz prostą czcionkę do druku. Ułóż i wytnij każdą literę powyżej i poniżej linii bazowej. Przyklej litery na płótnie lub papierze. Nanieś plamy farby akrylowej w kilka miejsc na obrazek, włóż nosze do woreczka do zamrażarki i zamknij je. Teraz kolej na małego artystę – daj maluchowi obrazek i pozwól mu rysować motywy palcami. Jeśli nie masz już ochoty na malowanie, wyjmij zdjęcie z torby i pozwól, aby kolory całkowicie wyschły. Następnie ostrożnie usuń naklejone litery i obnoś się z obrazem.

Zaprojektuj blejtramy z powiedzeniami: stwórz abstrakcyjny wzór w sprayu

Ramki na nosze z powiedzeniami projektują pomysły na strzykawki

Teraz wyjaśnimy Ci, jak wykonać abstrakcyjny wzór natrysku. Potrzebne będą do tego następujące materiały:

 • Stare gazety lub folia do pokrycia powierzchni roboczej
 • Akwarela lub akwarele
 • Litery samoprzylepne
 • Stara szczoteczka do zębów
 • Jednorazowe kubki
 • pędzel
 • czarny tusz

Najpierw przyklej litery do płótna i ułóż krótkie i inspirujące powiedzenie. Najlepiej wybrać zwykły nadruk. W ten sposób powstaje wzór natrysku: wlej trochę wody do jednorazowego kubka i rozpuść w nim barwnik. Uważaj, aby nie rozcieńczyć zbyt mocno farby. Zanurz włosie szczoteczki do zębów w akwareli i przytrzymaj je nad płótnem. Następnie przesuń palcem po włosiu. Kontynuuj, aż równomiernie rozprowadzisz ślady rozprysków na płótnie. Pozostaw farbę do wyschnięcia, a następnie ostrożnie usuń samoprzylepne litery. Zostaw wszystkie słowa oprócz jednego białego. Pokoloruj wybrane słowo czarnym tuszem.

Liternictwo daje artystom kolejną okazję do tworzenia ekscytujących obrazów. W poniższej galerii zdjęć znajdziesz więcej przykładów, w jaki sposób możesz samodzielnie stworzyć piękną grafikę literniczą. daj się zainspirować!

Przyklej gazetę na rozciągniętej ramie i napisz na niej ładną wiadomość techniką ręcznego liternictwa. Połącz litery z ligaturami

Odręczny napis na noszach i instrukcje w gazetach

Zasada jest taka sama jak przy majstrowaniu przy noszach z mapą drogową, tylko w tym przypadku zamiast mapy drogowej potrzebna jest gazeta

Ręczne napisy na noszach z samouczkiem przysłów krok po kroku

Zaprojektuj ramy blejtramu z powiedzeniami: pomysł na rękodzieło z techniką pędzla 

Zaprojektuj pomysł na ręczny napis na ramie noszy z powiedzeniami

Twórz litery na płótnie za pomocą kleju

Ramki na nosze z powiedzeniami i klejem tworzą pomysły

Napis ręczny: użyj różnych napisów z ozdobami na jednym zdjęciu

Twórz ramy blejtramów, maluj farbami akrylowymi i dodawaj slogany

Najpierw pomaluj powierzchnię farbami akrylowymi, a następnie pomaluj motywy i tekst tuszem i pędzlem

Zaprojektuj ramy blejtramu z pomysłami na farbę akrylową, aby zrobić siebie

Upiększ pokój dziecięcy samodzielnie wykonaną dekoracją ścienną 

Ramki na nosze z powiedzeniami tworzą pomysły dla dzieci

Obraz akwarelowy z ręcznym napisem w różnych czcionkach

Ramki na nosze z akwarelowymi powiedzeniami pomagają tworzyć pomysły na ręczne pisanie