majsterkowanie

Ekrany prywatności DIY do ogrodu i na taras – pomysły na upcykling ze starych przedmiotów

Jeśli masz ogród, masz idealne miejsce na relaks i odpoczynek na świeżym powietrzu w ciepłym sezonie. Przynajmniej jeśli obok nie mieszkają wścibscy sąsiedzi. Aby chronić prywatność, absolutnie potrzebujesz osłony prywatności do ogrodu. Warianty do tego są tak dobre, jak nieskończone – najpopularniejsze z nich to płoty prywatności, ekrany lub wysokie żywopłoty. Te opcje mogą być praktyczne, ale mają też wady. Z jednej strony kosztują dużo pieniędzy, a z drugiej przejęcie często zajmuje trochę więcej czasu. Jeśli obecnie szukasz odpowiedniej osłony prywatności do swojego ogrodu lub tarasu, możesz zapoznać się z poniższymi pomysłami wykonanymi z materiałów pochodzących z recyklingu. Są naprawdę tanie w porównaniu do klasycznych ekranów prywatności i dodają osobistego charakteru do ogrodu.

Czego możesz użyć jako ekranu prywatności?

Ekran prywatności na taras z żaluzji pomalowany na niebiesko

Pomysły na osłonę prywatności DIY wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu są bardzo różnorodne. W zasadzie możesz użyć wszystkiego, co uda ci się złożyć w taki sposób, aby widok był zasłonięty. Klasyczne pomysły to palety, drewniane listwy, stare pudła itd. Jeśli Ty (lub ktoś, kogo znasz) właśnie zakończyłeś remont, koniecznie spójrz na wszystkie rzeczy, które mają zostać wyrzucone. Świetne ogrodzenia zapewniające prywatność są wykonane ze starych rzeczy, takich jak drzwi i okiennice.

Twórz ekrany prywatności do ogrodu: najlepsze pomysły na upcykling

Upcykling w ogrodzie ściana parawanowa wykonana z rolet

Aby lepiej zobrazować nasze pomysły, spójrz na poniższe przykłady upcyklingu ekranów prywatności do ogrodu. Tutaj możesz znaleźć pomysł na materiały, które są już dla Ciebie dostępne.

DIY tanie ekrany prywatności do ogrodu ze starych drzwi

Maluj stare drzwi i buduj ekrany prywatności

Duże rzeczy, takie jak drzwi wewnętrzne, są idealne do budowania dobrych ekranów prywatności. Można je ułożyć w taki sposób, aby całkowicie zasłaniały widok. Można to również wykorzystać do ustawienia ciekawych akcentów na zewnątrz.

Zbuduj swój własny ekran

DIY ekran prywatności patio upcykling starych drzwi

Aby samemu zbudować osłonę prywatności ze starych drzwi, być może trzeba będzie najpierw pomalować ją nową warstwą farby. Możesz użyć kolorów, które dobrze komponują się z pozostałymi dekoracjami ogrodowymi i harmonijnie wtapiają się w Twój ogród. Jeśli drzwi wewnętrzne mają elementy szklane, można je zaciemnić folią okienną lub farbą do szkła.

Następnie można zamienić drzwi w rodzaj ekranu, montując poszczególne skrzydła drzwi za pomocą zawiasów drzwiowych. Możesz następnie użyć tego ekranu, aby odgrodzić siedzenie na tarasie. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić relaksujące popołudnie na świeżym powietrzu!

Całe ogrodzenie prywatności wykonane z drzwi

Ogrodzenie prywatności ze starych drzwi upcyklingowych w ogrodzie

Jeśli masz dostępnych kilka drzwi lub możesz je kupić tanio, możesz zbudować z nich całe ogrodzenie prywatności. Drzwi wewnętrzne są na tyle wysokie, że całkowicie zasłaniają widok i skutecznie chronią Twoją prywatność. Można je również pomalować i ozdobić według własnego uznania i dodać zabawny akcent do ogrodu.

Rolety na taras i ogród

Prywatny ekran tarasowy upcykling po prostu żaluzje

Podobnie jak w przypadku drzwi, możesz również poddać recyklingowi swoje stare okiennice. Są węższe niż drzwi i nie wyglądają tak nieporęcznie na zewnątrz. Wykorzystaj tyle, ile potrzebujesz i zbuduj własny ekran bez wydawania dużych pieniędzy.

Zbuduj ekran prywatności z okiennic i pomaluj go na niebiesko

Okiennice i okiennice składane występują w tak wielu rozmiarach i wzorach, że można z nich zbudować naprawdę oryginalny i niepowtarzalny ekran prywatności. W razie potrzeby okiennice można pomalować na nowo, ale również pięknie wyglądają w swoim znoszonym wyglądzie. To, czy wykorzystasz elementy w ten sposób, czy trochę je przetworzysz, zależy głównie od stylu ogrodu.

Ekran prywatności Zrób to sam do okiennic ogrodowych ozdobionych wazonami

Następnie możesz udekorować samodzielnie wykonany ekran prywatności do ogrodu, jak chcesz. Jak znaleźć te ładne wazony z upcyklingu wykonane ze starych szklanych butelek??

Zbuduj tanią osłonę prywatności z palet

Używaj drewna paletowego do niedrogich ekranów prywatności dla majsterkowiczów

Do klasycznych materiałów do projektów DIY w ogrodzie bez wątpienia należą wysłużone palety. Można je podzielić na kilka części i złożyć w różne meble i elementy do domu i ogrodu. Z tego materiału możesz również samodzielnie zbudować ekran prywatności do ogrodu lub tarasu przy naprawdę niskich kosztach.

Drewno na palety do rozdania można znaleźć w dowolnym miejscu w Internecie, a krótka przejażdżka do obszaru przemysłowego Twojego miasta również może być udana. Tam, gdzie znajdują się doki załadunkowe, zwykle znajdują się stosy jednokierunkowych palet przeznaczonych do kontenera. Po prostu zapytaj, czy możesz zabrać ze sobą. Większość pracowników będzie zadowolona, ​​bo oszczędzi im to pracy.

Ekran wykonany z drewna paletowego

Pomaluj drewno paletowe i zbuduj ekran prywatności

Ogrodzenia i murki ogrodowe nie zawsze są całkowicie nieprzezroczyste. Często są wyposażone w elementy ozdobne, takie jak brokat, które wyglądają pięknie, ale nie chronią ich przed wścibskimi spojrzeniami. Jeśli Twój ogród ma taki obszar, możesz użyć materiałów pochodzących z recyklingu, aby był nieprzezroczysty.

Ekran prywatności z drewna paletowego DIY ozdobiony bajkowymi światłami

Drewno paletowe jest zwykle specjalnie impregnowane do użytku na zewnątrz, ale można nałożyć na drewniane listwy warstwę ochronną, aby była bezpieczna. Na przykład możesz użyć koloru zewnętrznego, a tym samym ustawić kolorowy akcent. Nie musisz koniecznie skręcać drewnianych listew – wystarczy związać je liną. Na koniec dodaj sznur świateł, aby wieczorem stworzyć romantyczną atmosferę.

Pomysł na upcykling – mały ekran prywatności wykonany z palet z pudełkiem na rośliny

Mały ekran prywatności do balkonów wykonanych z palet

Jeśli potrzebujesz wąskiej osłony prywatności w ogrodzie lub na balkonie, niekoniecznie musisz rozbierać drewno paletowe. Wystarczy umieścić na sobie dwie jednorazowe palety i skręcić je razem. Masz już fajny ekran prywatności DIY wykonany z materiału pochodzącego z recyklingu.

Ekran prywatności DIY wykonany ze szklanych naczyń i starych drewnianych okien

Fantazyjny ekran prywatności do ogrodu DIY stare drewniane okno ozdobione szklanymi naczyniami

Stare szkło, takie jak talerze, miski i szklanki, można wykorzystać do wielu kreatywnych projektów rękodzielniczych i budowlanych w ogrodzie. Okrągłe szklane płytki doskonale nadają się na przykład do samodzielnego wykonania osłony prywatności. Nadają ogrodowi odrobinę vintage, a także tworzą piękne refleksy światła. Najlepsze do tego jest szkło kolorowe, ale dobrze sprawdzają się również przezroczyste płyty z elementami dekoracyjnymi. Najważniejsze, że nie możesz przejrzeć.

Ekran prywatności DIY wykonany z drewna pochodzącego z recyklingu, drewniane szkło okienne

Aby wykonać tak oryginalną osłonę prywatności, nadal potrzebujesz starego okna z drewnianą ramą. Najpierw dokładnie wyczyść szklaną płytkę detergentem, a następnie wytrzyj ją do czysta suchą szmatką. Użyj zewnętrznego kleju silikonowego, aby przykleić szklane talerze, kubki i miski do szkła. Ułóż je tak, aby między nimi były jak najmniejsze odstępy. Następnie uzupełnij luki potłuczonym szkłem lub szklanymi koralikami.

Zrób ekran prywatności szkła, aby się rozłączyć

Taki ekran prywatności wygląda jeszcze bardziej oryginalnie, jeśli użyjesz kolorowego szkła. Elementy wykonane z kolorowego szkła stworzą piękne refleksy świetlne pod wpływem promieni słonecznych i nadadzą ogrodowi bajkowy wygląd.

Aby zapewnić większą prywatność, kilka pojedynczych paneli ze szklanymi dekoracjami można powiesić jeden na drugim.

Sam zbuduj ekran prywatności z butelek wina

Niezwykły pomysł na DIY parawany prywatności do ogrodu wykonane z butelek wina

Ekran prywatności może być również używany do ukrywania nieestetycznych obszarów w ogrodzie. W powyższym przykładzie szklarnia została ukryta za własnoręcznie wykonanymi parawanami z drewna i butelek wina.

W tym projekcie upcyklingu wykorzystano puste butelki po winie, które najpierw zostały przebite, a następnie wepchnięte na pręty. Bary te zostały wbudowane w drewnianą ramę wykonaną samodzielnie i zaprojektowane jako oryginalna osłona prywatności.

Szklane butelki na stali zbrojeniowej jako osłona prywatności

Na jeden patyk potrzeba około 7-10 butelek. Na cały ekran prywatności powinieneś spodziewać się około 60-70 szklanych butelek, w zależności od rozmiaru. Nawet prawdziwi miłośnicy wina mogą nie mieć tylu dostępnych butelek wina. Jeśli jednak zapytasz znajomych, krewnych lub sąsiadów, możesz znaleźć potrzebną kwotę.

Kolorowy ekran prywatności wykonany ze szklanych butelek

Szczególną cechą butelek wina i butelek szklanych jako całości jest to, że można je znaleźć w wielu różnych kolorach. W ten sposób powstają oryginalne ekrany prywatności, które tworzą więcej atmosfery w ogrodzie. U nas znajdziesz również inne projekty DIY ze szklanymi butelkami do ogrodu.

Samodzielne parawany do ogrodu i na taras – upcykling starych zasłon

Pomysł na upcykling starych zasłon

Ekran prywatności nie zawsze musi być ogromny i nieporęczny. Nawet w przypadku niektórych zasłon możesz zawsze chronić swoją prywatność, kiedy tylko chcesz. I niekoniecznie musisz kupować nowe zasłony do tego pomysłu.

Użyj czerwonych zasłon jako ekranów prywatności dla majsterkowiczów

Na przykład, jeśli planujesz remont salonu lub sypialni, możesz po prostu wykorzystać stare zasłony na zewnątrz. Są idealne na ganek lub pergolę, gdzie znajdują się słupki do mocowania karniszy. Ten pomysł jest jeszcze tańszy, jeśli użyjesz starych prześcieradeł zamiast zasłon. Wystarczy przyszyć kilka pętelek lub powiesić prześcieradła sznurkiem na drzewie w ogrodzie.

Więcej świetnych pomysłów na upcykling do ogrodu, które prawie nic nie kosztują, można znaleźć w tym artykule.