majsterkowanie

Budowanie stołu z pudełek na wino – 12 praktycznych pomysłów na majsterkowanie i instrukcje budowania

Stół wykonany z pudełek na wino diy przestrzeń do przechowywania stołu w salonie

Jeśli zwykłe meble ze sklepu są dla Ciebie zbyt nudne i nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na designerskie meble, możesz z łatwością samodzielnie zbudować unikalne meble. Często używa się do tego palet lub różnych skrzynek drewnianych, takich jak skrzynie na owoce lub wino. A Stół z pudełek na wino może dodać uroku każdemu pomieszczeniu i można ją zbudować w zaledwie kilku krokach. Poniżej kilka projektów DIY dla różnych stołów, które możesz samodzielnie zbudować ze skrzynek na wino. Daj się zainspirować i urządź mieszkanie indywidualnie i elegancko.

Stół z pudełek na wino jako wyjątkowy mebel

Stół z pudełek na wino, stolik boczny-metalowe nogi-półka-zrób to sam

Jeśli chcesz samodzielnie budować meble ze skrzynek na wino, możesz użyć zarówno nowych, jak i używanych skrzynek drewnianych. Zużyte pudełka na wino noszą ślady użytkowania, takie jak pęknięcia i wgniecenia, ale wyglądają naprawdę uroczo i elegancko. Jeśli pudełko posiada również pieczątkę lub nadruk, samodzielnie wykonane meble będą miały również niepowtarzalny wygląd vintage. Z drugiej strony dzięki nowym skrzynkom na wino możesz samodzielnie zaprojektować nowoczesne meble do salonu lub sypialni.

Zbuduj praktyczny stół z pudełek na wino – stolik boczny z miejscem do przechowywania

Stół ze skrzynek na wino, stolik boczny-nogi-przestrzeń do przechowywania-regał

Meble ze skrzynek na wino to praktyczny mebel, szczególnie do małego mieszkania, ponieważ oferuje dodatkowe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów. Elegancki stolik boczny powstaje z dwóch skrzynek na wino, których dna są skręcane ze sobą, pełniąc jednocześnie funkcję półki. To fajny i praktyczny pomysł na korytarz lub sypialnię.

Zbuduj sobie stolik kawowy z pudełek na wino

Stół ze skrzynek na wino roll-build-storage-indoor rośliny

Piękne stoliki kawowe do salonu można również zbudować ze starych drewnianych skrzynek. Możesz użyć do tego czterech lub sześciu skrzynek na owoce lub wina. Z czterech skrzynek na wino można zbudować kwadratowy stół do salonu, który oferuje dużo miejsca do przechowywania. Stół wykonany z pudełek na wino można nadal pokolorować zgodnie z życzeniem i w razie potrzeby zbudować na kółkach.

Materiały potrzebne na stół z pudełek na wino

Zbuduj stół ze skrzynek na wino-materiały-drewniane skrzynki-sklejka

Stolik kawowy wykonany z pudełek na wino to dobry pomysł na umeblowanie dużego lub małego salonu. Materiały, których będziesz potrzebować do tego projektu DIY, to cztery pudełka na wino, drewniana deska, wkręty do drewna i wkrętarka akumulatorowa. Jeśli chcesz, nadal możesz dostać kółka do mebli, aby zbudować stół na kółkach. Możesz również wcześniej pokryć pudełka na wino papierem ściernym i bejcą, aby lepiej pasowały do ​​Twojego wnętrza.

Prawidłowo uporządkuj pudełka na wino na stolik kawowy

skrzynki-wino-stolowe-zbuduj-drewniane-skrzynki-prawidlowo-ustawiaj

Aby zrobić stół ze skrzynek z winem, trzeba je odpowiednio uporządkować. Wszystkie cztery pudełka są umieszczone po jednej stronie dnem do wewnątrz. Jeśli prawidłowo ułożyłeś pudełka, pośrodku będzie luka. W zależności od wielkości pudełek powstały odstęp również będzie miał różne rozmiary.

Kolorowe i lakierowane skrzynki na wino

skrzynki-wino-stolowe-zbuduj-skrzynki-wino-lakier

Jeśli zdecydowałeś się poplamić lub poplamić pudełka na wino, powinieneś to zrobić przed montażem. Przede wszystkim należy oczyścić pudełka z kurzu i brudu. Następnie można je dowolnie barwić lub pokryć bejcą do drewna. Aby uszczelnić farbę i zabezpieczyć powierzchnię przed wilgocią i pleśnią, należy również posmarować pudełka lakierem, woskiem lub olejem do drewna.

Złóż stół z pudełek na wino

stołowe-skrzynki-wino-instrukcje-budowlane-skręcanie-drewnianych skrzynek

Gdy pudełka na wino dobrze wyschną po obróbce, możesz rozpocząć montaż. Pudełka są najpierw skręcane, a następnie przykręcane do drewnianej płyty. Użyj wystarczającej ilości śrub, aby drewniane pudełka były mocno do siebie dopasowane i nie chwiały się.

Stół do skrzynek na wino na kółkach

stół-skrzynka-wino-kółka-sklejka-płyta-koło-wkręcona

Jeśli chcesz zbudować stół z pudełek na wino z kółkami, to należy je najpierw przykręcić do blatu ze sklejki. Potrzebujesz w sumie czterech rolek, które należy mocno przykręcić do czterech rogów. Najlepiej używać kółek meblowych z hamulcami. Na koniec skręć ze sobą pudełka na wino i sklejkę. Użyj do tego co najmniej dwóch śrub z każdej strony.

Stolik na wino z półką

stół-skrzynka-wino-obszar-środek-środek-półka-instalacja

Możesz zostawić otwartą lukę pośrodku stolika kawowego z pudełek na wino i wypełnić go wybraną dekoracją lub zaprojektować jako półkę. Aby móc korzystać z powierzchni, należy ją najpierw zmierzyć i wyciąć do niej odpowiednią drewnianą deskę. Płytkę można następnie zainstalować w szczelinie za pomocą czterech wsporników montażowych.

Stolik kawowy wykonany z pudełek na wino z miejscem do przechowywania

stołowe-pudełka-wino-zbuduj-salon-stół-do-przechowywania-storczyków

Przestrzeń do przechowywania na środku stolika kawowego jest idealna na rośliny domowe, świece lub do przechowywania różnych przedmiotów, takich jak pilot do telewizora. W skrzynkach na wino nadal można przechowywać książki, gazety i czasopisma.

Stolik wykonany z pudełek na wino zgodnie z wystrojem

stołowe-skrzynki-wino-budowa-szara-farba-projektowanie-salonu

Jeśli wygląd lub kolor starych skrzynek na wino po prostu nie pasuje do Twojego wnętrza, nie musisz rezygnować z pomysłu stołu wykonanego ze skrzynek na wino. Po prostu znajdź kolor, który lepiej pasuje do wnętrza i odpowiednio pokoloruj stół. Nie zawsze powinno wyglądać jak drewno.

Stół w stylu vintage wykonany z pudełek na wino

stołowe-pudełka-wino-zbuduj-vintage-dekoracja-świece

Pudełka na wino z pieczątką z odpowiedniej winnicy mają wspaniały wygląd vintage i są idealne do nostalgicznego wnętrza. Napisy elegancką czcionką nadają stylu retro i idealnie nadają się do stworzenia romantycznej atmosfery we własnym domu.

Stół wykonany z pudełek na wino ze szklanym blatem ułatwiającym czyszczenie

stół-skrzynka na wino-stolik-szklany blat-pokój dzienny

Jeśli potrzebujesz stolika kawowego o gładkiej powierzchni, którą łatwo wyczyścić, możesz postawić pasujący szklany talerz na stole wykonanym ze skrzynek na wino. Najpierw zmierz stół i zamów do niego szklaną płytkę z zaokrąglonymi krawędziami. Aby wyrównać poziom, możesz umieścić małe płytki z korka między drewnem a szkłem.

Jeśli chcesz nadać salonowi nowy, świeży wygląd, możesz zbudować stół z pudełek na wino i urozmaicić go osobistym motywem. Aby uzyskać całkowicie indywidualny i niepowtarzalny wygląd, potrzebujesz aluminiowej płyty dibondowej z wybranym motywem. Potrzebne są również cztery pudełka na wino, płyta nośna, cztery rolki, śruby, wiertarka i wkrętarka akumulatorowa. Pierwszym krokiem jest przymocowanie rolek do spodu płyty nośnej. Zamontuj kółka tuż przy krawędzi płyty, aby stół był wystarczająco stabilny. Odwróć płytę i ułóż pudełka symetrycznie, otwartą stroną na zewnątrz. Płyta nośna powinna być wystarczająco duża, aby pudełka na wino nie opierały się o siebie. W ten sposób zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania. Szczeliny między pudełkami na wino nadają się szczególnie do przechowywania czasopism i książek. Przykręć pudełka do płyty nośnej i przymocuj aluminiową płytę dibond.

Zbuduj stół w salonie z sześcioma pudełkami na wino

stół-skrzynka na wino-stolik kawowy-biały-lakierowanie-stolik do salonu

Oprócz kwadratowego stołu, z pudełek na wino można również zbudować wydłużony stolik kawowy. Potrzebnych jest do tego sześć zamiast czterech skrzynek na wino, a dodatkowe skrzynki należy zainstalować po dwóch przeciwnych stronach. Oprócz innej kolejności drewnianych skrzynek, instrukcje montażu tego stołu z pudełek na wino są takie same, jak wyjaśniono powyżej.

Praktyczny stół z pudełek na wino do salonu

stół-skrzynka na wino-salon stół-praktyczny-pomysł-przestrzeń do przechowywania

Dzięki dłuższemu stolikowi kawowemu ze skrzynką na wino zyskujesz jeszcze więcej miejsca do przechowywania w salonie. Aby uporządkować kilka przedmiotów, możesz również kupić pasujące pudełka do przechowywania skrzynek na wino. Dzięki temu pomieszczenie wygląda schludnie i zawsze masz pod ręką swoje rzeczy.

Zbuduj stół z pudełek na wino – stolik nocny

stół-skrzynka na wino-stolik nocny-drewno-lampa stołowa-kwiaty

Ze starych skrzynek na wino można zbudować nie tylko praktyczne stoliki kawowe do salonu, ale również eleganckie stoliki nocne. Idealnie nadają się do obszaru przy łóżku i oferują wystarczająco dużo miejsca na lampkę stołową, książkę i przedmioty osobiste. Możesz zbudować stół z pudełek na wino o dowolnej wielkości, tak aby pasował do wysokości łóżka.

Materiały na stolik nocny wykonane z pudełek na wino

Zbuduj-swój-pomaluj stolik-skrzynka na wino-stolik nocny

Do tego prostego projektu DIY na stolik nocny wystarczy pudełka na wino z pokrywkami i ewentualnie bejcą do drewna. Tanie pudełka na wino można znaleźć na przykład u sprzedawców wina lub w Internecie. Również w tym przypadku możesz pomalować pudełka tak, aby pasowały do ​​Twojego wnętrza. Lakierowane skrzynki na wino powinny dobrze wyschnąć przed montażem, co najlepiej sprawdza się na zewnątrz, np. na balkonie.

Złóż lakierowane pudełka na wino

skrzynie-wino-stolowe-zbuduj-przyłóżkowe-skrzynki-drewniane-lakier

Aby zbudować stolik nocny, możesz po prostu ułożyć pudełka na wino z pokrywkami jeden na drugim. Ponieważ konstrukcja nie jest w ten sposób stabilna, lepiej byłoby skręcić poszczególne pudła za pomocą kilku wkrętów do drewna.

Szafka nocna z pudełek na wino do sypialni

stół-skrzynka na wino-sypialnia-stolik nocny-praktyczny

Szafka nocna z pudełek na wino to praktyczny i niedrogi pomysł na sypialnię, która nie zajmuje dużo czasu, a mimo to wygląda naprawdę stylowo. Powstały obszar idealnie nadaje się na przedmioty osobiste, takie jak biżuteria i telefony komórkowe, i nadal jest miejsce na lampę stołową i / lub na dekorację.

Sam zbuduj stolik nocny z półką

stolik-skrzynka na wino-przy-nocny-stolik-zbuduj-sam-kreatywny-pomysł

Nawet z jednego pudełka na wino można wyczarować cuda przestrzeni do przechowywania w mieszkaniu. Do tego stolika nocnego potrzebujesz jednego pudełka na wino z pokrywką, czterech małych stalowych nóżek do stolika, wkrętarki akumulatorowej, śrub i uchwytów montażowych.

Stół do polerowania ze skrzynek na wino

skrzynka-wino-stolowe-zbuduj-sam-drewniana-skrzynka-lakier

Najpierw pudełko na wino jest polerowane odpowiednim woskiem, aby drewno zyskało popularny wygląd postarzanego drewna. W razie potrzeby wewnętrzną część pleców można również ozdobić tkaniną lub papierem pakowym z dowolnym wzorem. Sam wybierasz dokładny projekt.

Zainstaluj półkę

stół-skrzynka-wino-przy-nocnej-półka-zbuduj-sam-instrukcje

Półka i dolny blat stołu, aby uzyskać więcej miejsca do przechowywania, są następnie budowane z pokrywy pudełka na wino. Aby zamocować półkę w pudełku, możesz użyć śrub lub wsporników montażowych. Otrzymujesz więc stolik nocny, który ma dwa blaty i dwie półki – wystarczająco dużo miejsca na książki, tablet i wszystko, co chcesz mieć pod ręką.

Dokręć nogi stołu

stół-skrzynka-wino-stolik-zbuduj-nogi-śruby

Ostatnim krokiem jest przymocowanie nóg szafki nocnej. Najlepszym sposobem na to jest użycie nóg stołowych ze śrubami, ponieważ są one bardzo łatwe w montażu. Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu naturalny charakter, możesz również dołączyć drewniane nogi i w ten sposób zapewnić jednolity wygląd. Możesz także postawić pudełko na wino na palach i wykorzystać je jako praktyczną komodę. Po przykręceniu wszystkich czterech nóg stołu szafka nocna z pudełka na wino jest gotowa.

Zbuduj stolik z nogami

stół-skrzynka-wino-instrukcje-budowa-nogi-stolika

W podobny sposób można zbudować stolik z pudełka na wino. Pudełko można również udekorować bardzo indywidualnie i kreatywnie, aby harmonizować z meblami. Na przykład do skrzynek na wino z uchwytami można użyć nici o odpowiednim kolorze i owinąć nim uchwyty. Wybór koloru zależy oczywiście również od Ciebie. Świetny projekt powstaje, jeśli tylko pomalujesz zewnętrzną stronę ręcznie robionego stolika na wybrany przez siebie kolor. Biała warstwa farby nada Twojej kreacji nowoczesny i elegancki charakter, a nieobrobione wnętrze pudełka na wino emanuje naturalnym urokiem. Świetny wzór kolorystyczny powstaje również, jeśli pomalujesz nogi stołu i skrzynkę na wino w kontrastujących kolorach. Uwolnij swoją kreatywność podczas projektowania!

Meble DIY wykonane z pudełek na wino dla pięknego wnętrza

stół-skrzynka na wino-drewniana skrzynka-bok-stolik-przestrzeń-nogi

Gotowy stół ze skrzynek na wino może służyć jako półka i stolik pomocniczy oraz doskonale nadaje się do przechowywania różnych przedmiotów. Możesz wykorzystać wnętrze pudełka jako np. mały regał, a blat stołu udekorować pięknymi roślinami i dekoracjami domowymi.

Stół DIY wykonany z pudełek na wino – stolik boczny

stół-skrzynka-wino-zbuduj-przechowywanie-rama-przestrzeń-rura-skrzynka-wino

Jako kolejny kreatywny i niedrogi pomysł na stolik z drewnianych skrzynek przedstawiamy poniższy projekt DIY. Ponownie używa się do tego tylko jednego drewnianego pudełka, z którego możesz samodzielnie zbudować stolik boczny z miejscem do przechowywania. W tym przypadku jednak nogi stołu są również budowane przez klienta, wykonane z rurek miedzianych.

Stolik boczny wykonany ze skrzynek na wino i fajek

stół-skrzynka-wino-boczny-stolik-zbuduj-własną-tubę

Stelaż stolika bocznego zbudowany jest z miedzianych rurek o różnych rozmiarach. Potrzebny jest do tego obcinak do rur, kątownik do rur, kątownik do rur T i śruby. W celu harmonizacji z drewnem skrzynki na wino, tuby można pokolorować odpowiednią farbą w sprayu. Gotowy stół z pudełek na wino idealnie nadaje się do rustykalnego wnętrza i przyciąga wzrok w każdym pomieszczeniu.

Z pudełek po owocach lub winach możesz stworzyć praktyczne i bardzo eleganckie biurko. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i będziesz mieć wyjątkowy przyciągający wzrok w pokoju. Potrzebujesz w sumie ośmiu pudełek, aby uzyskać ponadczasowy design. Nogi oryginalnego biurka zbudowane są z dwóch skrzynek na wino. Trzeba je tylko skręcić. Pudełka to praktyczna przestrzeń do przechowywania książek, ważnych dokumentów i różnych przedmiotów biurowych. Dodatkowo wszystko, czego potrzebujesz, jest pod ręką. Następnie przymocuj drewnianą płytkę i na koniec umieść dwa pudełka po obu stronach blatu stołu. Twój stół z pudełek na wino zamienia się w wielofunkcyjny mebel. Możesz używać skrzynek na owoce na samodzielnie wykonanym biurku jako praktycznych półek, które oferują wystarczająco dużo miejsca do przechowywania materiałów biurowych, dokumentów i oczywiście do ujednoliconej dekoracji.

Taki stół nadaje się zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na przykład, jeśli jesteś zapalonym ogrodnikiem, możesz użyć tego atrakcyjnego i wygodnego stołu jako praktycznego stołu do sadzenia. Ten stół jest doskonałym pomocnikiem dla ogrodników hobbystów. Jest miejsce do przechowywania przyborów ogrodowych, narzędzi, rękawic roboczych i kaloszy. Na szerokim blacie stołu można wygodnie posadzić rośliny, a także przycinać lub podlewać. Uwolnij swoją kreatywność i udekoruj stół ogrodnika według własnych pomysłów. Na przykład połóż na stole kwitnące i pachnące rośliny i zamień je w wyjątkową ekspozycję kwiatów. Nowa warstwa farby nada Twojemu stołowi z roślinami świeży wygląd i stworzy kolorowe akcenty w ogrodzie. Swoje miejsce znajdą tam również małe ozdobne ceramiczne figurki czy lampiony.