ślub

Sukulenty na wesele – pomysły na oryginalne upominki dla gości

mini soczyste wesele sprzyja kartki z miejscem

Sukulenty należą do najpopularniejszych roślin ozdobnych, ponieważ są szczególnie łatwe w pielęgnacji, a jednocześnie mają bardzo dekoracyjny efekt. Często wykorzystywane są jako dekoracja na różne okazje i zdobią ściany, stoły i kompozycje kwiatowe. Coraz więcej par ślubnych wybiera sukulenty na swój ślub, na przykład do bukietu ślubnego lub jako element dekoracji. Przysługi na przyjęcia to kolejny świetny pomysł na wykorzystanie małych roślin w wielkim dniu. Oryginalne upominki są miłą niespodzianką dla gości i pozostają miłą pamiątką z wyjątkowego dnia ślubu.

Sukulenty na wesele jako ekologiczny prezent dla gościa

małe soczyste wizytówki ślubne i przysługi w jednym

W dzisiejszych czasach na żadnym weselu nie może zabraknąć drobnych przysług. Prezenty, które goście mogą zatrzymać po weselu, to miłe podziękowania, które są bardzo cenione. Jeśli przysługi są również praktyczne lub przydatne, prawdopodobnie będą używane długo po ślubie.

sukulenty do dekoracji ślubnych upominków

Z tego powodu coraz więcej nowożeńców decyduje się na prezenty dla gości, które mają miłe znaczenie i są wykorzystywane również po ślubie. Jeśli szukasz taniego, przyjaznego dla środowiska i eleganckiego prezentu, zdecydowanie masz rację z roślinami i sukulentami. Rośliny ozdobne są wiecznie zielone i dobrze radzą sobie w różnych warunkach. Więc nie zawstydzisz swoich gości.

Jakie rodzaje sukulentów nadają się jako przysługi ślubne?

Soczyste gatunki jako upodobania ślubne

W zasadzie większość sukulentów można zamienić w ładne prezenty ślubne. W zależności od liczby gości możesz potrzebować ponad 150 małych aranżacji. Dlatego zaleca się, aby na wesele używać tylko mini sukulentów, ponieważ zajmują mniej miejsca na stole, a jednocześnie wyglądają super uroczo.

mini sukulenty na wesele jako wizytówki

Najpopularniejszymi gatunkami do tego celu są sukulenty liściowe, które fascynują dekoracyjnymi liśćmi. Zazwyczaj sprzedawane są w zestawach składających się z różnych odmian.

Fajne pomysły na sukulenty jako przysługi

soczyste wesele sprzyja pięknej wiadomości!

Istnieje wiele możliwości przekazania upominków gościom weselnym. Często przy wejściu lub wyjściu ustawiany jest osobny stół, na którym ustawiane są prezenty, aby każdy gość mógł zabrać ze sobą małe podziękowania.

soczyste wesele złoty pojemnik na przyjęcie

Stół możesz udekorować tabliczką z prośbą do gości o wzięcie prezentu. Bardzo dobrze odbierana jest również miła wiadomość związana z prezentami. Na przykład dla sukulentów ślubnych możesz napisać coś w stylu „Niech nasza miłość rośnie”.

sprzyja weselu fantazyjne mini sukulenty

W celu zaoszczędzenia miejsca, upominki ślubne są często używane jako wizytówki lub wizytówki. W ten sposób prezenty wyglądają również bardziej osobiście, ponieważ jest na nich napisane imię obdarowanego. W tym przypadku upominki możesz również ułożyć na osobnym stole przy wejściu lub udekorować nimi talerze.

Zrób sobie przysługi ślubne sukulenty

soczyste wesele diy party sprzyja pomysłom

Możesz również samodzielnie wykonać małe garnki z mini sukulentami jako oryginalne upominki dla gości na swój ślub. Oprócz roślin potrzebujesz do tego odpowiedniego pojemnika lub doniczki. Wszystkie potrzebne materiały i proste instrukcje znajdziesz poniżej.

materiały diy party sprzyja sukulentom weselnym!

Materiały:

  • mała płaska szczotka
  • Kamyczki
  • Mini sukulenty
  • Etykieta z imieniem gościa lub Pary Młodej
  • Kokarda lub drewniany szpikulec
  • małe garnki

instrukcje mini soczyste upominki ślubne

Najpierw usuń suchą szczotką ziemię z liści soczystej rośliny. Następnie wyjmij roślinę z plastikowej miski wraz z ziemią i włóż ją do małej doniczki. Gdy sukulent zostanie posadzony w nowej doniczce, przykryj ziemię kamykami. Na koniec zawiąż etykietę wokół doniczki za pomocą kokardki lub przyklej ją do drewnianego szpikulca i wbij w ziemię. kompletny!

mini sukulenty przysługi ślubne

Zwykle możesz użyć dowolnego pojemnika na sukulenty ślubne. Jednak wielkość rośliny powinna odpowiadać wielkości pojemnika. Świeczniki na tealighty nadają się również jako donice na mini sukulenty. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na spersonalizowane etykiety, możesz po prostu zrobić większą etykietę ze słowami „Proszę weź jedną”.

instrukcje mini doniczek sukulentów

Soczyste gatunki jako upodobania ślubne

ślub sprzyja etykieta banery

Pomysł DIY na przysługi dla gości z sukulentami

DIY przysługi na sukulenty ślubne drewniane plastry kamienie kwarcowe

Jeśli szukasz alternatywy dla klasycznego sukulenta w doniczce, również możesz spróbować tego pomysłu. Sadzonki soczyste są używane i przyklejane do odpowiedniej powierzchni. Szczególnie naturalnie wyglądają małe drewniane krążki ozdobione mchem i mini sukulentami. Z drugiej strony plastry agatu wyglądają bardzo szlachetnie i od razu dopracują stół.

Instrukcje dotyczące przysług ślubnych stwórz własny soczysty mech

Aby naśladować te oryginalne ślubne upominki, należy najpierw posmarować drewniany krążek klejem i przykleić na nim mały kawałek mchu. Następnie przymocuj do niej soczystą roślinę i pierwsza gra jest gotowa. Z pomocną dłonią możesz zrobić małe prezenty w mgnieniu oka.

Różne pojemniki na sukulenty na wesele

pomysły na doniczki rozdają weselne sukulenty

Aby znaleźć odpowiedni pojemnik na soczyste przysmaki na przyjęcie, zastanów się nad kolorami i stylem wesela. Ostatecznie upominki działają jako element dekoracji ślubnej i muszą z nią współgrać. Zebraliśmy kilka pomysłów, na które możesz poszukać inspiracji.

sukulenty na wesele wizytówki diy

Przezroczyste słoje doskonale nadają się do ładnego prezentowania drobnych przedmiotów dekoracyjnych.

mini soczyste prezenty ślubne

Możesz również użyć innych szklanych pojemników bez pokrywki, aby obnosić się z sukulentami na wesele.

Sukulenty na wesele jako impreza sprzyja pomysłom na owijanie

Sukulenty w drewnianym pudełku wyglądają bardzo naturalnie i stanowią ekologiczny pomysł na prezenty ślubne.

piękny ślub sprzyja sukulentom mini doniczki

Możesz również zaprojektować klasyczne gliniane garnki na upominki dla gości, aby dobrze komponowały się z dekoracją ślubną. Mini doniczki można dowolnie malować i dekorować, dzięki czemu na długo zapadną w pamięć gości weselnych.

Ładnie ułóż mini soczyste przysmaki na wesele

DIY pomysły party sprzyja ślub mini soczyste garnki

Sukulenty samodzielnie wykonują wizytówki na wesele