ślub

Przyjęcie wina musującego na wesele – 14 oryginalnych pomysłów na przekąski i napoje

Przyjęcie wina musującego na wesele adres-zatrzymaj-goście-znajomi-para nowożeńców-wino musujące

Przygotowujesz się do ślubu i chcesz zaplanować wszystko w najdrobniejszych szczegółach? Ważnym punktem pomiędzy ceremonią zaślubin a późniejszą uroczystością jest: Przyjęcie szampana na wesele. Pełni rolę miejsca spotkań i jest uważany za idealny moment, w którym goście mogą się lepiej poznać i pogratulować Pary Młodej. W artykule znajdziesz wiele pomocnych wskazówek i oryginalnych pomysłów na wszystko, co ma związek z organizacją, odpowiednim jedzeniem i napojami oraz czasem trwania idealnego szampańskiego przyjęcia.

Zorganizuj przyjęcie szampańskie na wesele

Przyjęcie szampana na wesele-gastronomia-serwis-taca-kieliszki do szampana-ogród

Na szampańskim przyjęciu para młoda wita gości chłodnym napojem i ma okazję wznieść toast za ceremonię ślubną. Na letnim weselu przyjęcie szampana najlepiej odbywa się na świeżym powietrzu, na przykład przed kościołem, urzędem stanu cywilnego lub miejscem ślubu. Jednak przy złej pogodzie i deszczu odpowiednia jest sala wystarczająco duża dla liczby zaproszonych gości.

Dekoracja na szampańskie przyjęcie na wesele

Przyjęcie szampańskie na pomysły ślubne-dekoracje ślubne-stoły-kwiaty

Ponieważ niektórzy goście mogą nie przyjść na właściwą uroczystość, przyjęcie szampana na wesele jest najlepszym sposobem, aby pogratulować nowożeńcom i zrobić z nimi zdjęcia. Dlatego warto pomyśleć również o pięknej ślubnej dekoracji stołów barowych z kieliszkami do szampana. Szczególnie nadają się do tego kwiaty, podgrzewacze i eleganckie obrusy, które tworzą świąteczną atmosferę.

Zorganizuj przyjęcie szampana praktycznie

Przyjęcie szampana na wesele róża-szampana-kieliszki do szampana-imienne-numer-pomysł

Szampanowe przyjęcie weselne najlepiej zaplanować zaraz po weselu, gdyż goście mogą być spragnieni i potrzebować orzeźwienia. W międzyczasie można robić zdjęcia młodej parze, nie pozwalając gościom się nudzić. Praktycznym pomysłem na planowanie jest umieszczenie na każdej szklance małej notatki z nazwiskiem i numerem stolika każdego gościa. Ułatwi Ci to późniejsze odnalezienie drogi i szybkie znalezienie stołu i miejsca.

Stwórz świąteczną atmosferę z odpowiednią muzyką

Przyjęcie szampańskie na wesele szampan-maliny-smaczne-napoje

Oprócz stołów barowych i cateringu należy w miarę możliwości zapewnić odpowiednią muzykę. Z pewnością poprawi nastrój i przygotuje gości do świętowania. Bardziej nadają się do tego relaksująca muzyka, a nie taneczne rytmy, które są zachowane na później.

Wybierz oryginalne drinki i koktajle

Przyjęcie wina musującego-wesele-organizacja-owocowe-kostki-lodu-oryginalny-winno-musujące-pomysł

Jeśli ostatecznie wszystko jest dobrze zaplanowane, należy wybrać napoje. Klasyczną decyzją na szampańskie przyjęcie na wesele jest oczywiście szampan, który można podawać w różnych wariacjach. W przeciwnym razie możesz podać dowolne napoje mieszane lub przygotować spersonalizowany koktajl weselny.

Niezwykłe pomysły na wino musujące z jadalnymi kwiatami

Przyjęcie wina musującego-ślub-róża-wino musujące-kwiat hibiskusa-oryginalne napoje

Jeśli chcesz zaprojektować specjalny kieliszek do szampana, możesz stworzyć wspaniały efekt za pomocą jadalnych kwiatów i kwiatów w kieliszku. Na przykład kwiaty hibiskusa wyglądają spektakularnie w różowym winie musującym i z pewnością zachwycą wszystkich gości na przyjęciu wina musującego na weselu.

Zaplanuj gustowne przyjęcie szampanem na wesele

wino musujące przyjęcie-weselne-catering-wino musujące-napoje-lawendowe-pomysł-taca-uroczystość

Elegancka dekoracja obejmuje również kreatywne i nietuzinkowe drinki. Kieliszki z białym winem musującym można ładnie ozdobić lawendą, a kwiaty dodają koktajlowi wspaniałego zapachu. Możesz chcieć dopasować kolory kwiatów wina musującego do dekoracji stołu, aby zachować motyw ślubny.

Przyjęcie wina musującego na wesele: alternatywa dla klasycznego wina musującego

szampańskie przyjęcie-ślub-organizuj-szampański-sok-koktajl-napoje-goście

Wino musujące dobrze komponuje się z sokiem pomarańczowym i syropem owocowym, a także z różnymi jagodami i letnimi owocami, zwłaszcza w postaci kostek lodu. Dla dzieci i tych, którzy nie chcą pić alkoholu, kieliszki do szampana są zwykle podawane tylko z sokiem pomarańczowym lub wodą, a także te z szampanem bezalkoholowym.

Udekoruj kieliszki do szampana

Przyjęcie szampana-ślub-szampana-kieliszki do szampana-truskawki-pomysł na dekorację

Nie tylko stół, ale także kieliszki do szampana powinny być odpowiednio udekorowane. Z owocami na krawędzi kieliszka każdy gość może sam zdecydować, czy wypije wino musujące wprost, czy z odpowiadającym mu owocem.

Toasty na przyjęciu szampana na wesele

Przyjęcie szampana-ślub-na zewnątrz-pomysł-toast-dzwonek-dekoracja-ślubna-żywopłot

Dzięki kreatywnej dekoracji z dzwoneczkami lub dzwoneczkami uwagę gości można przyciągnąć do toastu. Oczywiście nie mówimy o dłuższych przemówieniach weselnych, które zostaną wygłoszone później podczas uroczystości. Na szampańskim przyjęciu po prostu gratuluje się młodej parze i pije za szczęście.

Czas trwania przyjęcia szampańskiego na wesele

Przyjęcie szampana-ślub-panna młoda-kieliszki do szampana-tostowanie-świętowanie

Idealny czas trwania przyjęcia szampańskiego w dużej mierze zależy od ilości gości. Państwo młodzi powinni mieć wystarczająco dużo czasu, aby wznieść toast za wszystkich gości i ewentualnie zrobić sesję zdjęciową dla pary. Nie powinno to jednak trwać zbyt długo, ponieważ goście mogą być głodni. Jeśli masz długie przyjęcie z szampanem na wesele, powinieneś pomyśleć o miejscach siedzących, szczególnie dla starszych gości lub kobiet na wysokich obcasach.

Jedzenie na przyjęciu szampana: przekąski z szampanem

Szampan przyjęcie-ślub-plener-uroczystość-palcefoog-stolik-catering-usługa

W przypadku przyjęcia z szampanem, które trwa dłużej niż godzinę, zalecane są odpowiednie przekąski z szampanem jako przekąski. Od gości oczekuje się również czegoś małego do zjedzenia, ponieważ po ceremonii ślubnej mogą być głodni i nie chcą pić na pusty żołądek.

Pomysły na przekąskę na szampańskim przyjęciu na wesele

Przyjęcie wina musującego-ślub-wyrafinowane-przekąski-krewetki-winem musującym-tosty

Zmęczeni goście budzą się z kilkoma kęsami i są gotowi na właściwą uroczystość. Jedzenie na prawe palce nie powinno być zbyt ciężkie i wypełniać pary młodej i ich gości. Bruschetta z różnymi dodatkami w zupełności wystarczą, ale smak powinien być odpowiedni do wina musującego.

Różne rodzaje sera na widelcach

Przyjęcie szampana-ślub-ukąszenia-pomysł-widelce-rody-serów-znaki

Różne rodzaje sera z warzywami, winogronami, oliwkami czy szynką dobrze komponują się z winem musującym i są dobrym pomysłem na przekąski z winem musującym. szaszłyków. Wskazany byłby również znak ze składnikami.

Wyrafinowane przekąski na przyjęcie z szampanem na weselu

Przyjęcie szampana-ślub-przekąski-mini-krewetki-kieliszki koktajlowe

Przy organizacji przyjęcia szampańskiego należy w miarę możliwości trzymać się tematyki weselnej, a przekąski pasować do menu. Na przykład, jeśli jako danie główne wybrałeś rybę, możesz podać różne rodzaje owoców morza, takie jak krewetki lub koktajl z krewetek w szklance, jako przystawkę z winem musującym.

Nie zapomnij wegetariańskich przekąsek

Przyjęcie szampana-ślub-smaczne-przekąski-pomysły-przekąski

Planując posiłek weselny, pamiętaj, że niektórzy goście są prawdopodobnie wegetarianami lub weganami. Dla nich zdecydowanie powinieneś zaoferować odpowiednie przekąski na przyjęcie szampana, aby nie byli głodni.

Przyjęcie szampańskie na wesele z napojami i słodyczami

Przyjęcie szampana-ślub-kieliszki do szampana-imiona-w kształcie serca-cukierki-złote

Na krótszym przyjęciu z szampanem na wesele może nie wystarczyć czasu na przekąskę. W takim przypadku oprócz wina musującego, które zaspokoi najmniejszy głód, można również zaproponować pyszne praliny.

Do Pary Młodej!

wesele-tosty-goście-przyjaciele-świętujemy-szampana-kieliszki do szampana

Szampanowe przyjęcie weselne jest ważne zarówno dla Pary Młodej, jak i ich gości, aby mogli odpocząć po ceremonii ślubnej i przygotować się do uroczystości. W tym czasie nowożeńcy odbierają gratulacje od swoich gości i wznoszą toast za dobre samopoczucie i małżeństwo.