Kuchnia

Zaprojektuj tylną ścianę kuchni w kolorze miedzi – 20 pomysłów na kafelkowe lustro

Tylna ściana kuchni-nowoczesne-kafelki-lustro-białe-szafki

Lustro kafelkowe w kuchni pełni nie tylko funkcję ochronną, chroniąc ścianę przed rozpryskami tłuszczu. Oczywiście powinno również dobrze wyglądać, a następnie nadać wykończeniu sprzętowi kuchennemu. A ponieważ powierzchnie wykonane z metalu, a zwłaszcza miedzi są w tej chwili bardzo modne, mamy na nie zbiór pomysłów Tylna ściana kuchni złożone w miedzi. Zobacz, jakie są możliwości zaprojektowania osłony przeciwbryzgowej do kuchni z atrakcyjną miedzią.

Tylna ściana kuchni – miedź jako osłona przeciwbryzgowa do pieca

Tylna ściana kuchni miedziane lampy przemysłowe do projektowania pieców

Warianty tylnej ściany kuchni wykonanej z miedzi są naprawdę liczne. Miedź może zająć całą tylną ścianę kuchni lub może być również używana jako osłona przeciwbryzgowa do kuchenki, tak jak tutaj, czyniąc z niej ciekawszy akcent. Pozostałe tylne ściany kuchni można dowolnie zaprojektować, używając płytek, szkła lub drewna.

Tylna ściana kuchni wykonana z miedzi w stylu industrialnym

tylna ściana-kuchnia-miedziana-śródziemnomorska-czarna-złota-retro-industrial-wyspa-kuchnia

Tylna ściana kuchni miedzianej nadaje się również do każdego stylu. Ponieważ istnieją różne wzory w postaci paneli lub płytek miedzianych, odpowiedni model do stylu kuchni można szybko znaleźć. Wybierz gładką, prostą miedzianą płytę do nowoczesnej kuchni lub ozdobne kafelki do stylu wiejskiego domu.

Kuchenna osłona przeciwbryzgowa wykonana z groszy

Tylna ściana-kuchnia-miedź-grosz-pomysł-rustykalna-inspiracja-projekt ściany

Takie projekty wykonane z groszy prezentują się bardzo ciekawie. Ponieważ poszczególne elementy tworzą efekt lśniący, możesz nadać swojej kuchni efekt glamour za pomocą tego lustra kafelkowego, które pasuje do każdego stylu. Na zdjęciu na okładce widać na przykład nowoczesną, prostą kuchnię, która ciekawie przyciąga wzrok dzięki lusterku kafelkowemu Penny.

Miedź, stal i drewno

ściana tylna-kuchnia-nowoczesne-wyposażenie-miedziane-panele-pomysły

Miedź doskonale łączy się z innymi metalami i materiałami. Jeśli tylna ściana kuchni jest wykonana z miedzi, możesz śmiało dodać stalowe urządzenia, blat ze stali lub innych metali szlachetnych. Miedź ma ciepły, czerwonawy kolor, który doskonale komponuje się również z drewnem, niezależnie od koloru.

Błyszcząca miedź

Tylna ściana kuchni glazura-miedź-połysk-biały-wiejski dom

Miedź może mieć zarówno matową, jak i błyszczącą powierzchnię. Wersje z połyskiem, które tworzą refleksy, nadają się szczególnie do mniejszych kuchni. Działają prawie tak samo jak lustra, przez co mniejsze pomieszczenia wydają się większe. Szczególnie atrakcyjne jest połączenie bieli i miedzi na tylnej ścianie kuchni, które uzupełniają płytki o wysokim połysku.

Płytki w kolorze miedzi

Tylna ściana kuchni shabby-style-miedź-kafelki-lustro-vintage

Płytki miedziane mają tę nieodłączną właściwość, że z czasem ulegają erozji. Nadaje im to szczególnego uroku, który bardzo dobrze sprawdza się również w kuchni w postaci tylnej ściany kuchni. Pozwala to tworzyć kuchnie rustykalne, shabby chic, śródziemnomorskie i klasyczne, których wygląd dodatkowo podkreślają miedziane płytki.

Kuchnia z okładziną tylnej ściany z płytek miedzianych

Tylna ściana-kuchnia-wiejska-kuchnia-płytki-miedź-dekoracja

Kafle miedziowane mogą również zdobić całą tylną ścianę kuchni lub tylko obszar wokół pieca. W połączeniu z blatem z ciemnego drewna rozszerzasz ciepły kolor, a kontrastujący kolor lepiej podkreśla kafelki. Zlewozmywaki są również dostępne w miedzi i można je dobrać do takiego projektu.

Płytki z dekoracjami

Tylna ściana kuchenna z miedzianymi płytkami w stylu retro.

Szczególnie urokliwe są miedziane płytki, które mają takie zdobienia. Szczególnie dobrze nadają się do kuchni wiejskich. Wzory są możliwe dzięki bardzo miękkiej strukturze miedzi, dzięki czemu można wybrać szeroką gamę wzorów na tylną ścianę kuchni. Poniżej kilka ciekawych wariantów.

Niestandardowa tylna ściana kuchni

Tylna ściana-kuchnia-przykładowa-pomysł-ochrona przed rozbryzgami-kuchenka-projekt-gaz

Możesz również wykonać projekty według własnego gustu. Tylna ściana kuchni powyżej została wykonana zgodnie z życzeniem właścicieli i zachwyca unikalną konstrukcją, która teraz zdobi piec. Cała kuchnia to ciepłe kolory, które emanują komfortem i sprawiają, że przebywanie w pomieszczeniu jest szczególnie przyjemne.

Mozaika do lustra kafelkowego

tylna ściana-kuchnia-akcent-płytki-lustro-metaliczno-miedziany-ciemny-drewno

Nie można zapomnieć o modnych mozaikach. Składają się z drobnych elementów wykonanych ze szkła lub tworzywa sztucznego, na które obrabiana jest folia o wyglądzie miedzi. Mozaika jest szczególnie ciekawa jako akcent w kuchni. Na przykład podświetl tylną ścianę kuchni w obszarze kuchenki.

Mieszanka kolorów

tylna ściana-kuchnia-blatowa-stołki barowe-brązowa-biała-lada śniadaniowa

Użyj miedzianej mozaiki na tylnej ścianie kuchni, aby uczynić patchworkową kuchnię jeszcze bardziej kolorową. Ta kuchnia składa się z szafek w kolorze drewna, bieli i subtelnej zieleni. I pomimo wielu różnych kolorów, istnieje harmonijne współgranie. Oświetlenie okapu sprawia, że ​​kafelki nabierają blasku i podkreślają jego urok.

Lustro kafelkowe z pikowanym wzorem

tylna ściana-kuchnia-miedź-pikowana-piec-zabezpieczenie-zachlapanie-vintage

Bez wątpienia ten projekt również przyciąga wzrok. Charakteryzuje się pikowanym wzorem, jaki znamy z kołderek, który emanuje wyjątkową przytulnością. Ten akcent łączy się z jasną cegłą. Oba materiały tworzą wyjątkową tylną ścianę kuchni w stylu wiejskim. Miedź wygląda jak dzieło sztuki.

Pomysły na okładki kuchenne z panelami

Tylna ściana paneli kuchennych-miedziana-nowoczesna-elegancko-metalowa

Panele ścienne do kuchni wykonane z miedzi są również dostępne w różnych wersjach. Na górze mają modele o prostej powierzchni i prostokątnym kształcie, które można przenosić w dowolne miejsce, tworząc ciekawe wzory. Proste panele na tylną ścianę kuchni nadają się zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i retro.

Miedź młotkowana

Tylna ściana-kuchnia-młotkiem-miedziany-piec-pomysł-w stylu-wiejskim

Jeśli gładka miedziana płyta jest dla Ciebie zbyt gładka, po prostu wybierz panele wykonane z młotkowanej miedzi. Możesz zobaczyć, jak to może wyglądać w powyższym przykładzie. Panele są szczególnie łatwe w pielęgnacji, ponieważ mają niewiele połączeń lub nie mają ich wcale. Nawet nierówną powierzchnię młotkowanej miedzi można szybko i łatwo wyczyścić. Idealny wariant na tylną ścianę kuchni!

Miedź falista

tylna ściana-kuchnia-miedziana-fala-projekt-zlew-projekt

A co powiesz na taki projekt fali? Wzór nadaje tylnej ścianie kuchni ciekawą strukturę i może nieco rozluźnić atmosferę, zwłaszcza w prostych kuchniach. Wystające elementy powinny być dobrze zaokrąglone, aby powierzchnię płytek można było łatwo wyczyścić.

Akcenty w kuchni

Tylna ściana-kuchnia-wyspa-miedź-ekstraktor-bufet-akcent

Miedź może być sama w sobie, gdy tylko kilka obszarów jest zaprojektowanych z tego materiału. Mały barek w tej kuchni ma tylną ścianę z miedzi. Ponieważ jest subtelnym akcentem, można go ozdobić innymi dodatkami wykonanymi z miedzi. W tym celu zamiast całej tylnej ściany kuchni wybrano miedziany okap kuchenny.

Tylne panele do kuchni z płomieniowaną miedzią

tylna ściana-kuchnia-podpalona-miedź-zabezpieczenie-płyta-kuchnia-wyspa

Z płomieniowanej miedzi można tworzyć szczególnie piękne wzory w różnych odcieniach kolorystycznych. Na takiej tylnej ścianie kuchni można bawić się różnymi strukturami powierzchni. W ten sposób można stworzyć artystyczne lustra kafelkowe, takie jak wzór przypominający słońce. Zwróć także uwagę na drzwi szafy, które są skoordynowane kolorystycznie z miedzią.

Nowoczesna kuchnia

tylna ściana-kuchnia-nowoczesna-minimalistyczna-metalowa-zachlapana-szary-drewno

Oto kolejny pomysł na proste miedziane panele, które zostały wybrane na tylną ścianę kuchni w nowoczesnym stylu. W ten sposób szare drewno jest nieco cieplejsze. Tylna ściana kuchni nie zawsze musi znajdować się między górną a dolną szafką. W ten sposób można również zabezpieczyć gołą ścianę.

Tylna ściana kuchni z dopasowanym blatem

Tylna ściana-kuchnia-parkiet-lodówka-naczynia-wiszące-miedź-kuchnia tylna ściana

Również tutaj tylna ściana kuchni jest tylko akcentem w strefie gotowania. Uzupełnieniem jest jednak pasujący blat do kuchennej wyspy. Te ciemniejsze kolory, które można znaleźć również w posadzce, są idealnym połączeniem do jasnej wiejskiej kuchni. Jeśli masz wyspę kuchenną, a nad nią stojak na garnki, możesz tam również powiesić miedziane naczynia kuchenne.