Kuchnia

Tylna ściana kuchni wykonana z drewna zamiast kafelkowych luster – 20 pomysłów i wskazówek

Tylna ściana kuchni wykonana z drewna drewno dekor-biała-kuchnia-fronty-kuchnia-wyspa-elegancka-kuchnia

Drewno w kuchni tworzy naturalną atmosferę i nadaje się zarówno do mebli nowoczesnych, jak i rustykalnych. Materiał jest zwykle używany na fronty kuchenne lub blaty, ale nadal może służyć jako osłona przeciwbryzgowa. W artykule przedstawiamy Tylna ściana kuchni wykonana z drewna jako alternatywa dla lustra kafelkowego i oferują pomocne wskazówki i piękne pomysły projektowe do kuchni.

Tylna ściana kuchni wykonana z drewna jako alternatywa dla lustra kafelkowego

Tylna ściana kuchni wykonana z drewna, blat-ceramiczna płyta grzewcza lustrzana-szklany blat

Jeszcze kilka lat temu płytki były zwykłą okładziną ścienną tylnej ściany kuchni. Obecnie istnieje jednak znacznie więcej alternatyw estetycznych, takich jak tylne panele wykonane ze szkła, metalu, aluminium i drewna. Drewno jako naturalny materiał daje poczucie przytulności i zachwyca swoim wyglądem. Jednak wiele gospodarstw domowych nie chce instalować drewnianej ściany kuchennej jako osłony przeciwbryzgowej.

Panele kuchenne wykonane z drewna, aby poczuć się naturalnie w domu

Tylna ściana kuchni z drewna-dach dwuspadowy-biały-sufit-drewniana podłoga-jadalnia

Drewno jako wykładzina podłogowa, okładzina ścienna czy materiał na wyposażenie jest zawsze modne i zapewnia komfort we własnym domu. Specjalnie dla domów w stylu wiejskim tylna ściana kuchni wykonana z drewna jest gustownym pomysłem na wyposażenie kuchni.

Jakiego drewna użyć do obicia w kuchni?

Tylna ściana kuchni wykonana z drewna natural-ambient-półka-kubki-biała-szafka-podstawa

Na tylną ścianę można zastosować prawie wszystkie rodzaje drewna, w zależności od pożądanego wyglądu i projektu. Najczęściej stosuje się deski z drewna orzechowego, brzozowego, dębowego lub bukowego, a także drewniane deski podłogowe lub panele drewniane. Możliwości są liczne i pożądane jest dopasowanie wyglądu do wyposażenia i podłogi.

Właściwa obróbka wstępna – malowanie tylnej ściany kuchni wykonanej z drewna

Tylna ściana kuchni wykonana z drewna kuchnia-biało-brąz-elegancka-wiszące światła-wyspa kuchenna

Tylna ściana kuchni wykonana z drewna wydaje się na pierwszy rzut oka nieodpowiednim pomysłem do kuchni, ponieważ materiał ten zazwyczaj nie jest odporny na wodę i plamy. Aby spełnić swoje zadanie jako ochrona natryskowa, drewno należy pokryć specjalnymi lakierami i olejami. Na przykład powierzchnia pokryta bezbarwnym lakierem jest łatwa do czyszczenia i może chronić powierzchnię przed rozpryskami tłuszczu.

Zalety paneli kuchennych wykonanych z drewna

kuchnia tylna ściana-drewno-szklana-płyta ceramiczna-płyta bezuchwytowa-szafki naścienne

Wstępnie obrobiona tylna ściana kuchni wykonana z drewnianych paneli ma powierzchnię bez fug i dlatego uważana jest za łatwą w pielęgnacji. Drewno to także naturalny materiał, który nadaje każdemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Kolor drewna można również skoordynować z wyposażeniem kuchni w celu jego dopełnienia.

Połącz tylną ścianę kuchni i dekorację ścienną

kuchnia tylna ściana-drewno-drewno wystrój-plaster miodu-sześciokąty-czarne-szafki kuchenne

Ze sklejki można wycinać i przetwarzać różne figury, aby stworzyć piękne dekoracje ścienne do kuchni. Na przykład za pomocą sześciokątnych paneli drewnianych można stworzyć plaster miodu, który może służyć jako osłona przeciwbryzgowa płyty kuchennej i zlewu.

Panele ścienne wykonane z drewna jako tylna ściana kuchni

Kuchnia tylna ściana-drewno-nowoczesna-jodełka-bandaż-szara-biała-szafki naścienne

Jeśli chcesz zaimponować swoją kuchnią, możesz zdecydować się na tylną ścianę wykonaną z drewnianych paneli. Na przykład z bandażem w jodełkę w kolorze szarym i białym otrzymujesz elegancką ścianę kuchenną, która przyciągnie uwagę wszystkich.

Połącz estetykę i funkcjonalność z panelem kuchennym wykonanym z drewna

kuchnia tylna ściana-drewno-kuchnia-skandynawski-kuchnia-wyspa-krzesla-barowe-niebieska-sciana

Jeśli chcesz połączyć wygodę i wydajność we własnej kuchni, masz rację z drewnianymi panelami kuchennymi. Chociaż czyszczenie i pielęgnacja zajmuje trochę więcej czasu niż szkło lub stal nierdzewna, zapewni również naturalną atmosferę i dobre samopoczucie.

Wyczyść drewnianą tylną ścianę kuchni

kuchnia tylna ściana-drewno-jodła-drewno-bezuchwytowe-szafki kuchenne-skandynawski-styl

Podobnie jak blaty kuchenne wykonane z drewna, tylne ściany wykonane z tego materiału wymagają stosunkowo dużej konserwacji, aby wyglądały trwale pięknie. Odpowiednie środki czyszczące są łagodne i nakłada się je gąbką. Uporczywe plamy należy czyścić szczotką ręczną, ponieważ trudno je usunąć tylko środkiem czyszczącym.

Chroń płytę kuchenną wykonaną z drewna za szkłem lub pleksi

kuchnia-tylna-sciana-drewno-za-szklem-łatwe czyszczenie-błyszczące-fronty-kuchni

Podoba Ci się wygląd drewna, ale brakuje Ci czasu na odpowiednią pielęgnację? W takim przypadku możesz pójść na kompromis, wybierając alternatywy z drewna i szkła. Odporne szkło lub szkło akrylowe można zamontować przed drewnianymi panelami, które można szybciej i łatwiej czyścić. Inny wariant przedstawia zastosowanie innych materiałów na tylną ścianę kuchni, które są oferowane w imitacji drewna.

Samodzielny montaż drewnianego lustra kuchennego: Wskazówki dotyczące montażu

kuchnia tylna ściana-drewno-drewno-odpadki-zrób-to-sam-napraw-jasna-kuchnia-biała-szafki

Jeśli zdecydowałeś się samodzielnie zamontować drewnianą płytę kuchenną, powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów. Przede wszystkim drewniany panel lub drewniane deski należy przyciąć na wymiar i odpowiednio pomalować. Drewniana płyta jest mocowana bezpośrednio do ściany poprzez wiercenie lub za pomocą drewnianych listew w górnej i dolnej części.

Tylna ściana kuchni wykonana z drewna ze szklaną płytą dla większego bezpieczeństwa

Kuchnia tylna ściana-drewno-szklana-płyta-płyta-ochrona przed rozbryzgami-ciemna-kuchnia-wyspa

Należy upewnić się, że impregnowane drewno jest również łatwopalne. Dlatego zaleca się ostrożność podczas instalacji za płytą grzejną. Najlepszą opcją dla tego obszaru jest zainstalowanie szklanej płyty, która ochroni tylną ścianę za płytami grzejnymi.

Eleganckie lustro kuchenne z drewnianym panelem

kuchnia tylna ściana-drewno-drewno-panele-nowoczesny-projekt-ściany-drewno-motyw-zlew

Panele drewniane są często używane jako okładziny ścienne wewnątrz i na zewnątrz, aby zaprojektować odpowiednie pomieszczenie o pięknym wyglądzie drewna. Tutaj możesz zobaczyć pomysł na projekt kuchni, czyli tylną ścianę kuchni wykonaną z paneli drewnianych. Pięknie łączy się z meblami podstawowymi i kontrastuje z białymi meblościankami.

Drewniana tylna ściana pasująca do podłogi

kuchnia-tylna-ściana-drewniana-podłoga-mecz-stojaki-wino-biała-kuchnia-szafka

Jako jedną z zalet drewnianej płyty kuchennej przedstawiliśmy możliwość dopasowania jej do wnętrza. Dobrym pomysłem na projekt jest użycie tego samego rodzaju drewna na podłogę i tylną ścianę.

Umebluj całą kuchnię drewnem

kuchnia tylna ściana-drewno-ochrona przed zachlapaniem-panele drewniane-praca blat-szafki kuchenne

Dzięki całej zabudowie kuchennej wykonanej z drewna zapewnisz wyjątkowy klimat pomieszczenia w kuchni. Z reguły drewniane panele zaciemniają pomieszczenie, dlatego najlepiej wybrać jaśniejsze odcienie lub pomyśleć o odpowiednim oświetleniu.

Tylna ściana kuchni wykonana z białych paneli drewnianych

Kuchnia tylna ściana-drewno-sklejka-biała-malowana-biała-kuchnia-szafki-okna

Z drugiej strony kuchnia z białymi drewnianymi panelami nie potrzebuje dodatkowego światła na cały dzień. Malowane panele drewniane, które są nadal pokryte woskiem uszczelniającym, są łatwe do czyszczenia. Ponadto plamy są natychmiast widoczne na białej powierzchni i można je natychmiast usunąć za pomocą środka czyszczącego.

Pomysł na projekt kuchni wykonanej z różnych materiałów

Kuchnia tylna ściana-drewno-biały-blat-kuchnia-wyciąg-okap-stal nierdzewna

Tylna ściana kuchni wykonana z drewna pięknie łączy się z więcej niż jednym materiałem. Na przykład osłona przeciwbryzgowa wykonana z drewna nie jest zalecana za kuchenką gazową, ale raczej ze stali nierdzewnej. Mimo to oba materiały dobrze ze sobą współgrają.

Tylna ściana kuchni wykonana z drewna do kuchni w stylu wiejskim

kuchnia-tylna-drewno-tradycyjna-kuchnia-wyspa-lampki-wiszące-kuchenne-szafki-białe

Tylna ściana kuchni wykonana z pasującego drewna jest idealna do kuchni w stylu rustykalnym z rustykalnymi meblami. Możesz nawet nie ograniczyć się do płyty, ale obłożyć drewnem ściany w całej kuchni.

Drewno i marmur do kuchni

Kuchnia tylna ściana-drewno-marmur-blaty-biało-czarna-wyspa kuchenna

Brązowy kolor drewna ładnie współgra z czernią i bielą. Na przykład, jeśli masz w kuchni marmurowe blaty, możesz dodać eleganckie akcenty kolorystyczne z tylną ścianą wykonaną z drewna.