Kuchnia

Porządek w kuchni – przydatne wskazówki pomogą Ci posprzątać

Utrzymanie porządku, sprytny system szafy na pomysły

Dla niektórych jest to ich ulubiona rozrywka, inni muszą przezwyciężać się za każdym razem, gdy muszą posprzątać. Są jednak pomieszczenia w domu, takie jak kuchnia, które zawsze powinny być czyste. W przeciwnym razie praca z mięsem i inną świeżą żywnością może spowodować szybkie rozprzestrzenianie się bakterii i potencjalnie stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Porządek w kuchni – posortuj nieużywane przedmioty

Praktyczne porady i wskazówki dotyczące utrzymania porządku w kuchni

Dla tych, którzy muszą utrzymywać porządek w kuchni, nie ma większego znaczenia, czy mieszka sam w swoim mieszkaniu, czy też są zwierzęta domowe, dzieci i partner, którzy powodują dalsze zaburzenia: zawsze jest to trudne! W większości przypadków dzieje się tak dlatego, że dana osoba nie ma systemu, dzięki któremu mogłaby się poruszać.

Przede wszystkim ważne jest, aby sprawdzić w kuchni, czy coś można posprzątać. Nieużywane przedmioty zajmują tylko niepotrzebną przestrzeń i są łapaczami kurzu. Aby dokładnie postępować, wszystkie szafki są zatem opróżniane. Warto przejrzeć talerze, kubki, plastikowe puszki i inne przybory i pomyśleć o tym, czego nie używano w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jest bardzo mało prawdopodobne, że takie produkty będą używane w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Nie trzeba ich od razu wyrzucać ani sprzedawać, tylko trafiają do piwnicy w kartonowym pudle.

praktyczne szafki ścienne czerwona szafka dolna tylna ściana

Aby zawsze mieć porządek w szafce, warto kupić ją na tyle dużą, aby nie trzeba było układać różnych rzeczy. Jeśli najpierw musisz wyjąć kubki z głębokich talerzy, aby ułożyć kolejny talerz, opóźnisz umieszczenie ich dalej, niż gdyby talerze i kubki były sortowane oddzielnie od siebie.

Jeśli wszystkie zadania zostały wykonane, a kuchnia jest czysta, od teraz kilka minut dziennie spędzimy na sprzątaniu kuchni. To nie musi być dużo czasu. Każdy, kto ustawi minutnik i sprząta na pięć minut, będzie zdumiony, jak dużą czystość osiągnięto w tym krótkim czasie.

Kolejność krok po kroku w kuchni – sprawdź trwałość żywności

Okres przydatności do spożycia w kuchni sprawdź owoce warzywa

Sprawdzana jest również żywność o przedłużonej trwałości, która gromadzi się w szafkach kuchennych lub spiżarniach. Żywność, która już dawno straciła ważność, jest wyrzucana. Jeśli termin przydatności do spożycia już dawno nie minął, zależy to od produktu, czy nadal nadaje się do spożycia, czy też może spowodować zatrucie. Produkty, które nadal są dobre, są sortowane na półkach według daty przydatności do spożycia. Na pierwszy plan wysuwa się to, co należy zjeść w miarę szybko, a na tyły wychodzą trwałe produkty.

Oczywiście nie należy zapominać o lodówce. W komorze świeżości mogą znajdować się starsze owoce lub warzywa, które zaczynają pleśnieć. Lub w tylnym rogu jest otwarta paczka bitej śmietany, która już zrobiła się kwaśna. Całe zepsute jedzenie jest wyrzucane, a lodówka zostaje wyczyszczona. Z systemem jest następnie zwracany. Aby schludnie schować kiełbasę, ser i wędliny, warto poszukać ładnych opcji przechowywania. Z czymś Inspiracja W sklepach można znaleźć różne produkty, aby zapewnić porządek i czystość.

Posprzątaj przez kilka minut każdego dnia

Regularnie czyść puste półki, aby utrzymać porządek

Aby zawsze mieć porządek w szafce, warto kupić ją na tyle dużą, aby nie trzeba było układać różnych rzeczy. Jeśli najpierw musisz wyjąć kubki z głębokich talerzy, aby ułożyć kolejny talerz, opóźnisz umieszczenie ich dalej, niż gdyby talerze i kubki były sortowane oddzielnie od siebie.

Jeśli wszystkie zadania zostały wykonane, a kuchnia jest czysta, od teraz kilka minut dziennie spędzimy na sprzątaniu kuchni. To nie musi być dużo czasu. Każdy, kto ustawi minutnik i sprząta przez pięć minut, będzie zdumiony, jak dużą czystość osiągnięto w tym krótkim czasie. Źródła zdjęć od góry do dołu: framar, avatar-1, strickwerk, Masahiro Ihara, Alexander Johmann