Kuchnia

Panele ścienne do kuchni – 30 pomysłów na lustro kuchenne z różnicą

Panele ścienne do kuchni -lustro kuchenne-nowoczesne-jasny-biały-wysoki połysk-brąz

Atrakcyjny wzór ściany dodaje kuchni wyjątkowego kopa i tego czegoś, co definiuje indywidualny styl umeblowania. Dodatkowo spełnia funkcję praktyczną, a mianowicie ścianki przed strzykawkami i co jakiś czas przed latającymi obierkami ziemniaczanymi. Panele ścienne do kuchni są dostępne w wielu kolorach i wzorach. Bardzo łatwo jest wybrać coś, co pasuje do pokoju i własnego gustu.

Panele ścienne do kuchni lub tylnej ściany kuchni

Panele ścienne do kuchni - lustro kuchenne - nowoczesny - wysoki połysk - ciemnoczerwony - biały

Jeśli chodzi o projektowanie ścian w kuchni, wciąż pojawiają się nowe terminy. Panele ścienne, tylne ściany kuchenne, lustra kuchenne są w zasadzie takie same i stanowią alternatywę dla płytek w kuchni, istnieją jednak znaczne różnice w wyglądzie i wzornictwie. Dostępne jest szkło ESG, akryl, metal i laminat.

Panele ścienne do kuchni w dużej różnorodności

Panele ścienne do kuchni -lustro kuchenne-nowoczesne-wysoki połysk-czerwono-biały

Panele ścienne do kuchni są bardzo łatwe w montażu i można je przymocować bezpośrednio do ściany. Ale powinno być gładkie i równe, aby panel był na nim idealnie umieszczony. Do mocowania stosowane są różne okucia mocujące, w zależności od materiału. Alternatywnie można przykleić panele do istniejącej płytki za pomocą odpowiedniego kleju montażowego, na przykład.

Panele ścienne do kuchni jako lepsza alternatywa dla płytek

Panele ścienne do kuchni -lustro kuchenne-nowoczesne-wysoki połysk-czarno-białe

Panele ścienne są łatwiejsze w pielęgnacji w porównaniu do płytek. Równa, w większości błyszcząca powierzchnia jest odporna na wodę i brud. Do codziennego czyszczenia nie są wymagane żadne specjalne środki czyszczące, wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką i ewentualnie łagodnym środkiem czyszczącym.

Panele ścienne do kuchni zamiast płytek – argumenty za i przeciw

Panele ścienne do kuchni -lustro kuchenne-nowoczesne-czarno-białe-szlachetne-szkło

Uszkodzenia, takie jak pęknięcia, rozpryski tłuszczu i przebarwienia, nie są rzadkością w przypadku powierzchni płytek. Wręcz przeciwnie, po prawidłowym zamontowaniu panele ścienne do kuchni nie tracą dobrej sylwetki i zawsze błyszczą jak nowe. Aby nie uszkodzić tej idealnie błyszczącej powierzchni, nie używaj wełny stalowej, środków do szorowania, gąbek itp. zawierających materiały ścierne.

Panele ścienne na wysoki połysk do kuchni w akcentującym kolorze

panele ścienne-kuchnia-kuchnia lustro-nowoczesne-drewno-czarno-białe

Dzięki panelom ściennym do kuchni wykonanym ze szkła lub akrylu możesz wybierać spośród wszystkich kolorów RGB lub stworzyć indywidualnie dobrany motyw i dzięki temu idealnie dopasować go do własnych pomysłów i warunków życia.

Nowoczesne panele ścienne do kuchni ze szkła

panele ścienne-kuchnia-kuchnia lustro-nowoczesne-czarno-biało-fioletowy-wysoki połysk

Panele ścienne wykonane ze szkła wyglądają szlachetnie i wysokiej jakości, dlatego najczęściej są preferowane w nowoczesnych projektach kuchennych. Mniej lub bardziej odbijająca światło powierzchnia sprawia, że ​​kolory i motywy naprawdę mają swoje własne. Zyskują głębię i blask, dzięki czemu wydają się bardziej promienne i realistyczne.

Panele ścienne do kuchni w kolorze białym – mat i wysoki połysk

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesne-minimalistyczne-wysoki połysk-bezuchwytowe

Szklana ściana tylna do kuchni może być matowa lub błyszcząca, w zależności od indywidualnych wymagań. Pozwala to na ustawienie pożądanych kontrastów i akcentów, jak w tym przykładzie na zdjęciu. Matowe białe wykończenie frontów kuchennych bez uchwytów naprawdę sprawdza się, gdy ściana kuchenna ma odblaskową powierzchnię.

Panele ścienne do kuchni – stylowa aktualizacja Twojej kuchni

Panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-białe-tradycyjne-czarne-zmodernizowane

Panele ścienne do kuchni można zamontować w kilka godzin w porównaniu do płytek. Są po prostu pomysłowym rozwiązaniem dla wynajmowanych mieszkań i restauracji, w których projekt kuchni powinien być nieco bardziej elastyczny. Jeśli nadal pożądany jest wygląd płytek, idealne są panele do montażu na ścianie z wzorami płytek lub z charakterystycznymi fugami.

Panele ścienne do kuchni w nowoczesnym stylu – szkło hartowane

panele ścienne-kuchnia-kuchnia lustro-nowoczesny-drewno-beton-stal nierdzewna-blat

Ci, którzy stawiają na wysokiej jakości i atrakcyjne wyposażenie kuchni, wybierają szkło bezpieczne ESG. Jest to szkło hartowane termicznie, żaroodporne i praktycznie nietłukące. Ponadto charakteryzuje się wysoką odpornością chemiczną na wodę, kwasy i roztwory soli.

Kuchenne panele ścienne – lustrzana ściana w minimalistycznej białej kuchni

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesne-lustro-połysk-biały

Szkło ESG może być barwione według indywidualnych życzeń. Kolorystyka lub motyw nadruku odbywa się na szklanej tylnej ścianie, możliwy jest również efekt lustra. W zależności od wykończenia – matowego lub błyszczącego mogą wystąpić różnice w kolorystyce i ostrości z oryginalnym obrazem.

Odblaskowe panele ścienne do kuchni

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesne-czarno-białe-lustro-blat

Szkło bezpieczne ESG czyści się jak każdą inną powierzchnię szklaną środkiem do czyszczenia lub odtłuszczania szkła. Do czyszczenia nie są wymagane żadne drogie dodatki. Pomimo dużej wytrzymałości materiału, ściana kuchenna wykonana ze szkła ESG nie może być zagrożona uderzeniami.

Połącz materiały – panele ścienne do kuchni jako ochrona przed zachlapaniem i tapeta dekoracyjna 

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesne-szkło-tapeta-czerwona

Szkło bezpieczne ESG doskonale nadaje się jako panel ścienny za płytą grzejną, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako osłona przeciwbryzgowa. materiał jest odporny na temperaturę do około 100 stopni. Nadruk z motywem może różnić się od rzeczywistego przedstawienia o jeden lub dwa centymetry. Dlaczego warto zwracać na to uwagę przy przejściach z tapetą lub innymi materiałami.

Połącz ze sobą różne materiały – panele ścienne do kuchni wykonane ze szkła i szczotkowanej stali nierdzewnej

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesne-szkło-stal nierdzewna-szczotkowana-drewno

Szkło w połączeniu z metalem ma swoje zalety. Szczotkowana stal nierdzewna i błyszczące szkło ESG bardzo dobrze do siebie pasują i dają szlachetny efekt, zdecydowanie dodają wartości wyposażenia kuchennego.

Elegancka kuchnia w kolorze turkusowym z lustrem kuchennym ze stali nierdzewnej

panele ścienne-kuchnia-kuchnia lustro-nowoczesne-stal nierdzewna-szczotkowana-turkus

Panele ścienne wykonane ze stali nierdzewnej doskonale zastępują lustro kafelkowe w kuchni. Są wysokiej jakości i umiejętnie połączone z pozostałymi materiałami, które zostały użyte w kuchni, tworząc stylową atmosferę z nowoczesnymi akcentami. Ponadto stal nierdzewna jest bardzo praktyczna i nieprzypadkowo preferowana jest do wyposażenia każdej profesjonalnej kuchni.

Odporne panele ścienne do kuchni wykonane ze stali nierdzewnej

panele ścienne-kuchnia-kuchnia lustro-nowoczesne-stal nierdzewna-jasny piec na drewno-gaz

Nie ma dwóch opinii, że stal nierdzewna najlepiej łączy się z drewnem. Metal sam w sobie wygląda fajnie, a drewno w przeciwieństwie do tego tworzy przytulną atmosferę. Ponadto uzyskuje się doskonały ogólny obraz.

Panele ścienne do kuchni wykonane z metalu – miedzi

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesne-miedziane-drewno-szorstkie

Inne metale, takie jak miedź lub aluminium, można również wykorzystać jako panele ścienne do kuchni. Służą one mniej więcej jako atrakcja w aranżacji kuchni. Dlatego sensowne byłoby połączenie tych akcentów z innymi detalami w projekcie, aby stworzyć jednolity ogólny obraz.

Panele ścienne do kuchni wykonane z miedzi – jednocześnie nowoczesne i tradycyjne

panele ścienne-kuchnia-kuchnia lustro-miedź-okładziny ścienne-tradycyjny-wiejski dom

W ciągu ostatnich kilku lat miedź stała się modnym wyglądem w każdym obszarze projektowania. Często pojawia się w postaci stylowych akcesoriów domowych, ale bardzo rzadko dominuje w wystroju wnętrza. Tutaj przedstawiamy inspirację dla całych ścian kuchennych wykonanych z miedzi.

Panele ścienne o wyglądzie drewna do małej kuchni – laminat

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-mała-kuchnia-nisza-drewno-jasna

Panele laminowane są często używane do pokrywania brzydkich obszarów wyłożonych kafelkami. Wydaje się, że jest to niedrogie rozwiązanie, które pozostawia jak najmniej uszkodzeń i jest dobrą alternatywą, szczególnie w przypadku mieszkań na wynajem.

Panele ścienne do kuchni w stylu wiejskim – naturalne panele ścienne z laminatu

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-wiejska-drewno-tradycyjne-drewno-sufit

W przypadku kuchni w tradycyjnym stylu wiejskim może nie być lepszego rozwiązania do projektowania ścian niż panele ścienne wykonane z drewna lub o takim wyglądzie. Panele ścienne do kuchni wykonane z laminatu są wytrzymałe, odporne na ciepło i wodę, można je łatwo zainstalować za kuchenką, z wyjątkiem płyty gazowej, i są łatwe w pielęgnacji. Wiele wersji wygląda naturalnie i dlatego nadaje się jako dobra, niedroga alternatywa dla konwencjonalnych paneli z prawdziwego drewna.

Panele ścienne do kuchni – okładziny ścienne z drewna

panele ścienne-kuchnia-kuchnia lustro-nowoczesne-drewno-czarno-białe

W kuchni również nie można wykluczyć okładzin ściennych z prawdziwego drewna, choć jest ona postrzegana jako bardziej wymagająca w utrzymaniu. Materiał wymaga odpowiedniej obróbki powierzchni i jest tylko częściowo odporny na ciepło. Panele ścienne należy co najmniej raz ze wszystkich stron pokryć lakierem uszczelniającym do drewna, a przednią stronę należy nałożyć dwie warstwy, aby były odporne na czyszczenie.

Panele ścienne do kuchni zamiast płytek – dostępne w pięknych wzorach

Panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-wiejski-domek-wzór-płytki-ozdoby

Możliwe są piękne wzory na ścianie kuchennej, nawet jeśli chcesz zrezygnować z luster wyłożonych kafelkami – z tylną ścianą kuchenną wykonaną ze szkła akrylowego. Materiał jest lżejszy i bardziej nietłukący niż szkło, ale wygląda do niego bardzo, bardzo podobnie i nadaje motywom głębię i blask.

Panele ścienne do kuchni jako ochrona przed zachlapaniem – szkło akrylowe lub nadal znane jako pleksiglas

panele ścienne-kuchnia-kuchnia lustro-nowoczesne-ochrona przed rozbryzgami-kuchenka gazowa-czarna

Szkło akrylowe lub nadal znane jako pleksi jest materiałem ostatniej generacji, który jest lżejszy, a przez to łatwiejszy w montażu niż szkło. Korzystna obsługa ze względu na niewielką wagę umożliwia instalację tylko w wybranych obszarach, na przykład jako osłona przeciwbryzgowa.

Panele ścienne do kuchni za blatem i płytą kuchenną – motyw nadruku

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesna-tapeta-kolor-biały

Tafle szkła akrylowego można zadrukować wybranymi motywami za pomocą druku UV i dzięki temu idealnie dopasować się do własnych pomysłów. Motywy są drukowane bezpośrednio na materiale na odwrocie.

Dekoracyjne panele ścienne do kuchni: łatwe w pielęgnacji i atrakcyjne

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesne-tapety-szkło-cytryn

Podczas czyszczenia płyt akrylowych trzeba być bardzo ostrożnym. Konwencjonalne środki do czyszczenia szkła słabo się do tego nadają, ponieważ atakują powierzchnię, która po pewnym czasie staje się matowa i nieestetyczna. W tym celu należy używać wyłącznie ciepłej wody z odrobiną płynu do mycia naczyń lub specjalnego środka do czyszczenia szkła akrylowego.

Panele ścienne do kuchni wykonane z akrylu z motywami obrazów

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesna-tapeta-szara-motyw

Podczas czyszczenia błyszczących powierzchni należy pamiętać, że do wycierania można używać wyłącznie miękkich gąbek i niestrzępiących się ściereczek. Odradzamy również stosowanie ściereczek z mikrofibry, które niszczą połysk i pozostawiają drobne rysy na powierzchni. Efekt ten staje się widoczny dopiero po kilku latach użytkowania.

Nowoczesne panele ścienne do kuchni nadają akcenty w minimalistycznym pomieszczeniu 

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesny-motyw-betonowa-tapeta-tapeta

Inną możliwością zaprojektowania tylnej ściany kuchni jest materiał Aludibond. Jest to kompozyt plastiku i aluminium, który ma tylko 3 mm grubości i jest bardzo lekki.

Panele ścienne do kuchni z pięknymi motywami 

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesny-motyw-kwiatowy-drewno

Aludibond charakteryzuje się matową powierzchnią, a wybrany motyw drukowany jest bezpośrednio na przedniej stronie panelu. Z tego powodu podczas czyszczenia należy być bardzo ostrożnym.

Fotorealistyczne panele ścienne do kuchni

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesny-motyw-jesień-brąz

Panele akrylowe można czyścić bez dodatków, tylko bardzo miękką gąbką, wodą i odrobiną płynu do mycia naczyń. Zabrania się stosowania ostrych środków czyszczących i energicznego pocierania, w przeciwnym razie nadruk z kolorowym motywem odpadnie. Materiał nadaje się do montażu za płytą grzejną, ale nie jest odporny na uderzenia i przecięcia.

3D Panele ścienne do kuchni

panele ścienne-kuchnia-kuchnia-lustro-nowoczesne-3d-białe-geometryczne

Efekty 3D w aranżacji wnętrz są obecnie bardzo popularne. Można na nich wywrzeć wrażenie wizualne dzięki wysokiej jakości obrazom lub nadrukom motywów lub wystawić je za pomocą paneli ściennych z prawdziwego materiału.