łazienka

Projektowanie małej łazienki z prysznicem: Jak zaplanować oazę dobrego samopoczucia na małej przestrzeni

Łazienka stała się nowoczesnym schronieniem, gdzie rano ładujemy baterie, a wieczorem odpoczywamy. Funkcjonalny i stylowy jednocześnie: W dzisiejszych czasach wymagania dotyczące osobistej oazy dobrego samopoczucia są większe niż kiedykolwiek. Jednocześnie większość łazienek jest raczej kompaktowa i zajmuje tylko kilka metrów kwadratowych.

mała łazienka kabina prysznicowa oświetlenie pośrednie płytki z kamienia naturalnego i duże lustro łazienkowe

Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i dobrze przemyślanej koncepcji możesz jednak wykorzystać więcej dostępnej przestrzeni. Udzielimy przydatnych wskazówek, jak zaprojektować małą łazienkę z prysznicem i wyjaśnimy, jakie sytuacje montażowe są możliwe.

Projektowanie małej łazienki z prysznicem: przegląd różnych sytuacji montażowych

mała łazienka z kabiną prysznicową ścianka działowa wykonana z przezroczystego szkła

W dzisiejszych czasach prysznic to standard w małej łazience. Można go wdrożyć nawet przy ograniczonej przestrzeni i stanowi oszczędzającą miejsce alternatywę dla wanny. Są w handlu nowoczesne kabiny prysznicowe w niemal wszystkich kształtach aby każdy mógł znaleźć odpowiedni dla swojej sytuacji instalacyjnej. Przedstawiamy przegląd wariantów.

1. Oszczędzające miejsce rozwiązania do narożników. Kabina prysznicowa z wejściem narożnym to prawdziwy klasyk. Okrągły prysznic z brodzikiem półokrągłym i prysznic narożny z brodzikiem kwadratowym to warianty szczególnie oszczędzające miejsce. Przekonują ponadczasowym eleganckim designem i w niczym nie ustępują większym modelom pod względem komfortu użytkowania.

2. Optymalne wykorzystanie nisz. Istniejące nisze lub nisze utworzone za pomocą ściany instalacyjnej można oddzielić drzwiami prysznicowymi. Wolnostojące szklane ściany i brodzik na poziomie podłogi zapewniają dużą elastyczność w projektowaniu łazienki i tworzą pozbawione barier przejście między różnymi obszarami w małej łazience.

Mała łazienka z kabiną prysznicową z brodzikiem i drzwiami obrotowymi

3. Kabina prysznicowa przy wannie. Nawet w małej łazience nie musisz rezygnować z wanny. Aby efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń, wannę i prysznic zazwyczaj planuje się obok siebie. Kabina prysznicowa jest specjalnie dostosowana do wymiarów wanny i połączona bezpośrednio z jej krótkim bokiem.

4.. Modele specjalne. Prysznice pięciokątne i półokrągłe oraz kabiny w kształcie litery U można skonfigurować według własnych potrzeb. Aby każdy mógł zaprojektować własne indywidualne rozwiązanie kabiny prysznicowej.

5. Kompletne kabiny prysznicowe. Kompletne prysznice to prefabrykowane zestawy składające się ze ścianek bocznych, brodzika oraz drzwi obrotowych lub przesuwnych. Stanowią niedrogą alternatywę dla modeli szytych na miarę.

Projektowanie małej łazienki z prysznicem: akcesoria

Mała łazienka z kabiną prysznicową z kremową mozaiką na podłodze

Nie tylko kształt kabiny prysznicowej odgrywa ważną rolę w projektowaniu komfortu łazienki, ale również zwykłe akcesoria, takie jak rodzaj drzwi, można dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu.

Systemy drzwiowe. Przy odpowiednim typie drzwi można rozsądnie wykorzystać nawet małe narożniki i wnęki. Drzwi obrotowe są bardziej odpowiednie do przestronnych rozwiązań do zabudowy niż do oszczędzających miejsce kabin prysznicowych. Kabinę prysznicową U można jednak łatwo oddzielić za pomocą drzwi wahadłowych. Drzwi harmonijkowe łączą granice pomiędzy różnymi strefami w łazience, a drzwi przesuwne pozwalają na praktycznie nieskończoną liczbę projektów.

Rodzaj szkła. Wysokiej jakości kabiny prysznicowe wykonane na zamówienie są wykonane ze szkła, a większość prefabrykowanych drzwi i ścian jest wykonana z akrylu. Ścianki i drzwi z prawdziwego szkła dostępne są w trzech wersjach: przeźroczyste, piaskowane lub z dekorem. Przezroczyste, prawdziwe szkło nadaje małemu pomieszczeniu dużo hojności i dlatego jest lepsze od innych wariantów. Ponadto większość producentów oferuje możliwość uszczelnienia szklanych drzwi i ścian.

Tylne ściany prysznica Okażą się funkcjonalnym i niedrogim zamiennikiem płytek. Montaż jest niezwykle nieskomplikowany i szybki. Panele kompozytowe są odporne na ścieranie i zarysowania, zachowują swój kształt i kolor nawet po 10 latach.

zaprojektuj małą łazienkę z narożnymi drzwiami harmonijkowymi prysznic ze strumieniem deszczowym podłoga wyłożona kafelkami