Kuchnia

Optymalne wyposażenie kuchni – harmonizuj przestrzeń i wyposażenie

Optymalne wyposażenie kuchni wbudowana kuchnia-białe-drewno-blat-szkło-ochrona przed zachlapaniem-szara ściana-wyspa kuchenna

Kuchnia to miejsce o dużym znaczeniu. Tu odbywa się nie tylko przygotowywanie pysznych i świeżych potraw, ale także duża część życia towarzyskiego. W celu zwiększenia stylu życia, a tym samym dobrego samopoczucia we własnym domu, na pierwszy plan wysuwają się wyposażenie kuchni i projekt zgodny z osobistym gustem. Rozsądny rozkład pomieszczeń, oszczędna przestrzennie forma szafki kuchennej oraz przyjazna, przemyślana koncepcja kolorystyczna i oświetleniowa to idealne połączenie, aby połączyć praktyczne cechy kuchni z wizualnym podkreśleniem własnego stylu. Dziś dajemy Wam kilka wskazówek na temat optymalnego wyposażenia kuchni.

Optymalne wyposażenie kuchni – modne kuchnie z wyspami kuchennymi

Optymalne wyposażenie kuchni salon-kuchnia-wyspa-kuchnia kontuar-białe lustro-tylna ściana

Znajdują się kuchnie z wyspami kuchennymi według freshideen.com trendy. Niezależnie od tego, czy wyspa kuchenna jest wyposażona w kuchenkę, czy służy po prostu jako powierzchnia robocza i miejsce do przechowywania – zawsze przyciąga wzrok i nadaje pomieszczeniu gustowną, nowoczesną atmosferę, która zachęca do wspólnego gotowania i wspólnego spędzania czasu. Zwłaszcza w otwartych kuchniach wyspa kuchenna jest idealnym przegrodą, która sprytnie dzieli kuchnię na oddzielną część dzienną bez wpływu na przestronny i przewiewny urok otwartego planu piętra.

Optymalne wyposażenie kuchni – kiedy wyspa kuchenna ma sens, a kiedy nie?

Optymalne wyposażenie kuchni bez-wyspa kuchenna-drewniana podłoga-stół jadalny-szafka kuchenna-biała

Oczywiście istnieje również możliwość ozdobienia zamkniętej kuchni wyspą kuchenną. Tutaj jednak relacje między meblami a wielkością pomieszczenia muszą być doskonale skoordynowane, aby pokój nie był postrzegany jako zbyt pełny, a przez to przygnębiający. O ile duże, kwadratowe pomieszczenia można idealnie uzupełnić pasującą wyspą kuchenną, o tyle integracja w małym, wąskim pomieszczeniu jest zdecydowanie odradzana.

Kuchnie jadalne można ustawić bardzo indywidualnie – tutaj wersja vintage bez wyspy kuchennej

Optymalne wyposażenie kuchni vintage-kuchnia-bez wyspy-biały-stół jadalny

Ponieważ wyspa kuchenna ma wzbogacać pomieszczenie, ważną częścią planowania kuchni jest decyzja, czy jest to w ogóle możliwe i sensowne. Zasadniczo zaleca się rozważenie wyspy kuchennej jako dodatkowego dodatku do szafki kuchennej, która reprezentuje „pewną dodatkową” jeśli jest wystarczająco dużo miejsca.

Optymalne wyposażenie kuchni – projekt kuchni

optymalne-wyposażenie-kuchni-mała-kuchnia-zabudowana-kuchnia-biały-drewniany-blat-kuchnia wyspa

Dużą rolę odgrywa również projekt kuchni i wyspy kuchennej. Czy ta ostatnia ma harmonijnie współgrać z frontem szafki kuchennej, czy też powinna tworzyć silny kontrast poprzez kontrasty kolorystyczne i materiałowe?

Liczne opcje aranżacji frontów umożliwiają stworzenie koncepcji kuchni zgodnie z własnym stylem życia. Materiały, gospodarstwa i struktury powierzchni powinny łączyć się, aby stworzyć harmonijny ogólny obraz, który, zwłaszcza w otwartej kuchni, będzie pasował do reszty przestrzeni życiowej.

O ile MDF (płyta pilśniowa średniej gęstości) lub płyta wiórowa (drążki klejone i prasowane) są najczęściej używane jako podstawowy materiał do wykonania drzwi szafek, to istnieje wiele pięknych opcji projektowania frontów:

– Plastikowe fronty w niezliczonych kolorach

– Lakierowane fronty drewniane

– Szklane fronty do luzowania frontów meblościanek

– Okleina z prawdziwego drewna lub fronty z litego drewna nadają kuchni naturalny wygląd

– fronty ze stali nierdzewnej

– Fronty akrylowe jako urządzenie stylistyczne, które można indywidualnie zaprojektować

Kuchnie L – zajmujące mało miejsca i praktyczne

Optymalne wyposażenie kuchni l-kształt-półwysep-kuchnia-światło zielone-białe-szkło-tylna ściana

tzw. L-kuchnia na prostokątne pomieszczenie – dolna linia to udane rozwiązanie zapewniające przytulność.

Jak sama nazwa wskazuje, kuchnia w kształcie litery L ma jednostkę kuchenną w kształcie litery L. Dzięki konstrukcji zajmującej niewiele miejsca kuchnia w kształcie litery L, znana również jako kuchnia narożna i narożna, jest głośna plana.de najczęściej stosowany w wąskich, prostokątnych pomieszczeniach, ale nadaje się również jako rama do otwartej kuchni.

Różnorodne możliwości planowania pozwalają na dopasowanie szafek kuchennych do indywidualnych długości ścian pomieszczenia, a tym samym na stworzenie idealnej kuchni. Oprócz zastosowania szafek dolnych i szuflad idealny jest montaż oszczędzającej miejsce obrotowej karuzeli, która idealnie przekształca utraconą przestrzeń w rogu w miejsce do przechowywania i jest szczególnie odpowiednia do nieporęcznych przyborów kuchennych.

Dostępne są m.in. następujące oprawy:

Rodzaj szafki kuchennej Rodzaj możliwych stawek
Szafka podstawowa Półki
Szuflady i szuflady
Mała szafka apteczna
Szafka narożna
System segregacji odpadów
Obrotowa karuzela
Szafka naścienna Półki
Uchwyt na talerz
Gablota
Wysoka szafka Półki
Duża szafka apteczna
Szuflady Wkłady na sztućce
Stojak na talerze
Uchwyt na przyprawy
Komora na noże
Wysuwany stół

Ponieważ w kuchni L używane są tylko dwie ściany, wolna przestrzeń w większości przypadków zapewnia wystarczająco dużo miejsca na stół kuchenny z krzesłami. Inną opcją jest uzupełnienie otwartej kuchni w kształcie litery L o pasującą wyspę kuchenną. Praktyczny kształt konstrukcji w kształcie litery L sprawia, że ​​kuchnia jest naprawdę wszechstronnym talentem, który można idealnie dostosować do najróżniejszych planów pięter.

Co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu

Optymalne wyposażenie kuchni-wyspa-fronty-wygląd drewna-biały-blat-urządzenia ze stali nierdzewnej

Każda instalacja i przebudowa kuchni zaczyna się od zaplanowania ścian i podłogi. Solidna, wytrzymała i łatwa w pielęgnacji podłoga jest tutaj absolutną koniecznością. Ale ściany, szczególnie w okolicy zlewu i pieca, powinny być osłonięte osłoną przeciwbryzgową, aby nieestetyczne ślady można było łatwo usunąć.

Instalacje elektryczne i wodne

Ponadto należy przestrzegać przemyślanego planowania przyłączy elektrycznych i wodnych. Jeśli chcesz odnowić swoją kuchnię, nie zapomnij o odnowieniu instalacji elektrycznej i wodnej przez specjalistę podczas przebudowy konstrukcji.

Dobrze przemyślana konstrukcja

optymalne-wyposazenie-kuchni-urzadzen-elektrycznych-stanowisko-lodówka-piekarnik-blat

Aby móc korzystać z kuchni nie tylko w sposób oszczędny przestrzennie, ale także energetycznie, oprócz sensownego umeblowania kładzie się nacisk na przemyślaną konstrukcję urządzeń elektrycznych. Lodówki nigdy nie należy umieszczać obok kuchenki lub piekarnika. Jest to również praktyczne, jeśli istnieje pewna odległość między zlewem a piecem, która zapewnia wystarczającą ilość miejsca do przygotowania i obróbki żywności.

Ponieważ płyta kuchenna nie musi być już instalowana w połączeniu z piekarnikiem, istnieje tendencja do instalowania piekarnika na osiągalnej wysokości. Taka konstrukcja umożliwia znacznie wygodniejszą i przyjazną dla pleców obsługę oraz tworzy podręczną przestrzeń do przechowywania patelni i garnków bezpośrednio pod płytą grzejną.

Po ustaleniu rozmieszczenia urządzeń elektrycznych planowana jest budowa poszczególnych szafek kuchennych. Oprócz konwencjonalnych szafek górnych i dolnych z prostymi półkami, istnieje wiele możliwości optymalnego przechowywania artykułów kuchennych i artykułów spożywczych. Obrotowe karuzele do nieporęcznych maszyn kuchennych, różnej wielkości szuflady na wszelkiego rodzaju naczynia i tak zwane szafki apteczne, w których idealnie można schować suchą żywność.

optymalne-wyposazenie-kuchni-szary-szary-farba-scienny-dach-płytki-podloga-granulat

Wniosek

Zaplanowanie pięknej i przemyślanej kuchni oraz idealne dopasowanie wyposażenia do warunków pomieszczenia i otoczenia nie jest więc takie proste. Poza wielkim pytaniem, w jakim stylu powinna być zaprojektowana kuchnia, należy odpowiednio dobrać fronty, kolory, sprzęt AGD, kafelki i szafki w zabudowie. Prawidłowe rozmieszczenie instalacji elektrycznych i wodnych zapewnia również najwyższy poziom funkcjonalności w kuchni i nie należy tego lekceważyć.

Zapisać