Kuchnia

Nowoczesne lodówki wystawione na próbę – czego właściwie nie potrafią?

Jedzenie Owoce Warzywa Korzyści

Zdjęcie: Konstantin Yoganov

W dzisiejszych czasach nowoczesne lodówki to urządzenia wielofunkcyjne, które dostosowują się do specyficznych potrzeb domowników. Chłodzenie, zamrażanie czy przechowywanie – bez problemu poradzą sobie ze wszystkimi zadaniami. Ale która lodówka jest najlepsza do własnej kuchni?? Liczne podstawy porównują różne marki. Ostatecznie pomaga to również użytkownikowi końcowemu, ponieważ listy lodówek w teście dają jasne wyobrażenie o ważnych kryteriach i przydatnych funkcjach.

Ważne kryteria wyboru 

Planowanie projektowania urządzeń chłodniczych

Fot. Kasia Białasiewicz

Porównanie między różnymi lodówkami opiera się na następujących ważnych kryteriach:

– pobór energii

– Powierzchnie magazynowe i magazyny

– chłodzenie

– Zamrożenie

Za nieskomplikowaną obsługę często przyznawany jest punkt bonusowy. Energooszczędne urządzenia o dobrych właściwościach chłodzących są odpowiednie zarówno dla dużych rodzin, jak i singli. Z jednej strony chłodziarko-zamrażarki oszczędzają miejsce, a z drugiej mają dobry stosunek jakości do ceny. Dzięki tak zwanej funkcji low-frost w lodówce tworzy się mniej lodu, a rozmrażanie jest mniej potrzebne.

Lodówki z przydatnymi funkcjami dodatkowymi

Funkcjonalna lodówka Bosch nowoczesna kuchnia

Zdjęcie: Arsel

Rodziny z dziećmi szczególnie cenią sobie możliwość postawienia na nich lodówek. Producenci coraz częściej oferują elastyczne warianty powierzchni magazynowych, które dostosowują się do osobistych potrzeb. Przedmioty od małych puszek po duże butelki można bez problemu przechowywać. Wszystko znajduje swoje miejsce – specjalne szuflady są również przeznaczone do wrażliwej żywności, takiej jak owoce czy warzywa. Wewnętrzna technologia chłodzenia pomaga zapobiegać nadmiernemu schładzaniu tych przegródek, aby warzywa lub owoce były świeże jak najdłużej. Ważną rolę odgrywa również wygląd lodówki. Trend jest wyraźny – lodówka charakteryzuje się czystymi liniami i neutralnymi kolorami. Biały kolor ustępuje, zamiast tego modne są obecnie kolory srebrny i czarny. Jeśli chcesz poeksperymentować, możesz zdecydować się na wariant w kolorze czerwonym lub niebieskim.

Eksperci z Robert Bosch Hausgeräte dokładnie wiedzą, jakie kryteria odgrywają rolę w wyborze – po porównaniu różnych lodówek Stiftung Warentest ogłosił swoją lodówkę KGE39AI40, wraz z dwoma innymi urządzeniami, zwycięzcą testu. Ale wszyscy inni też Lodówki i zamrażarki Bosch przekonują dobrą jakością i imponującym designem.

Nowoczesne urządzenia kuchenne – wielofunkcyjne i stylowe

kształt lodówki w kolorze srebrnym;

Zdjęcie: Ljupco Smokovski

Kuchnia z lodówką o wyglądzie metalu

budżet doboru kryteriów nowoczesnych lodówek

Zdjęcie: Alta C.