architektura

Pierwszy oddział Ezopa w Szwecji dla Pochwały cieni

Szklana witryna sklepowa z widokiem na ulicę Ezopa

ten pierwszy Oddział Ezopa w Sztokholmie przepuszcza nas przez metalowe ramy i szklane witryny sklepowe do pomieszczenia, w którym lokalna firma projektowa Pochwała cieni Stary dąb reprezentuje drewno i surowe rzemiosło. Australijskie kosmetyki naturalne są prezentowane w ekologicznym sklepie w Szwecji.

Pierwszy oddział Ezopa – zespół architektów, który za nim stoi

białe-szkło-matowe-lampa-wisząca-szafki-drewniana podłoga

Kto w pierwsza gałąź Ezopa, nazywa Bibliotekstan, Wchodząc zaskoczy Cię bogaty świat doznań dotykowych, dzięki ciepłym beżowym otynkowanym powierzchniom ze starego drewna w różnych wzorach. Architekt Fredric Benesch łączy stare drewno i tynki gipsowe w dwóch pokojach, otwartym i prywatnym. Szwedzki Dom Architektów zaangażował w projekt filmowców Ingmara Bergmana i Larsa von Triera, a także japońskiego filozofa Jun’ichirō Tanizakiego, który napisał esej Pochwała cieni i nazwał firmę. W swoim eseju filozof chwali japońską architekturę i estetykę, podkreślając zasadę istotności, walory patyny i namacalności.

Pierwsza gałąź Ezopa – wnętrze

Sklep Ezopa w Szwecji fontanna sklepowa

ten pierwszy Ezop Oddział w Szwecji pokazuje nam rzędy zagłębionych półek, na których w sklepie eksponowane są marki kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry. Kilka miedzianych abażurów tuż nad wejściem rzucało światło na zlew z małymi rurkami na wodę i na jedyną półkę w witrynie sklepowej. Duże bloki szorstkiego drewna wiązu pokrywają wyspę kasjera, ławkę i zlew. Designerskie kawałki autorstwa Przeczytaj Marie Hoffmann pochodzą z pnia chorego drzewa w Parku Narodowym Djurgården w Sztokholmie. Motyle wykonane z drewna dębowego służą jako punkty mocowania na umywalce, aby pęknięcia w starym drewnie nie rozszerzały się. Bardzo proste, ale solidnie wykonane ręcznie drewniane kształty stanowią kontrast strukturalny z gładkimi drzwiami wykonanymi z zaprawy oraz z tarcicą podłogową i okładziną ścienną. Na pierwszym planie jest kontrast między piaskowanymi liniami a szorstkimi elementami.

Okładzina ścienna z zaprawy kasjerskiej

Materiały spływające na siebie

Okładzina ścienna wnętrze drewniana podłoga drewniana ławka

Okładziny ścienne i podłogi z drewna Eichbaum

Za strefą kasjera ściana z zaprawy łączy się z drewnianą, tworząc miejsce do siedzenia, które zostało wyłożone dębową boazerią. Wyściełana listwa na ścianie służy jako oparcie ławki wykonane z drewna dębowego. Obszar z tyłem do tej wnęki ściennej ukrywa widok biura, kuchni i toalety, a także graniczy z drzwiami, które wizualnie wtapiają się w ścianę. Panele z jasnego drewna wykonane z drewna dębowego pokrywają obie powierzchnie i łączą je bezproblemowo.

Ezop-kosmetyki-jak-biblioteka-projektowana przestrzeń sklepowa

Bibliotekstan Ezopa

Drewno-drewno-regenerowane-półki-kosmetyki-szafy-biały-kolor