Kuchnia

Dzięki tym wskazówkom Twoja biała kuchnia będzie lśniła czystością nawet po latach

kuchnia w kolorze białym fronty szafek wyspowe białe utrzymuj w czystości

Kuchnia w jasnej bieli wygląda stylowo i elegancko. Ich jasny i świeży wygląd sprawia, że ​​nawet małe pomieszczenie wydaje się zachęcające i przestronne. Ten modny i przyjazny kolor pasuje do każdego stylu wyposażenia i jest doskonałym partnerem kolorystycznym dla niezliczonych kombinacji kolorystycznych. Niestety biała kuchnia ma złą reputację jako trudna do utrzymania w czystości. Biały blask jest postrzegany jako prawdziwe wyzwanie, jeśli chodzi o nienaganną czystość. W dzisiejszym artykule podsumowaliśmy 7 wskazówek, jak utrzymać białą kuchnię lśniącą bielą nawet po latach.

Biała kuchnia nieskazitelnie czysta – Chronić przed bezpośrednim działaniem słońca

minimalistyczna kuchnia w białych lampach wiszących czyste blaty

Niestety z biegiem czasu często zdarza się, że białe szafki i powierzchnie nabierają nieestetycznego żółtawego odcienia, mimo że są regularnie i dokładnie czyszczone. Co to może być? Powód tego cię zaskoczy. Czy pomyślałbyś, że słońce tworzy niepożądany żółty odcień? Drewniane szafki w białych i gładkich, czysto białych powierzchniach mogą uzyskać lekki, żółtawy połysk pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Aby zapobiec przebarwieniom, warto zamontować żaluzje lub rolety na oknie kuchennym lub zamontować przyciemniane szyby.

Używaj okapu kuchennego podczas gotowania

ceglana ściana biała kuchnia drewno marmur okap wyspa kuchenna

Jeśli pasjonujesz się gotowaniem i pieczeniem w białej kuchni, para wodna, rozpryski, kropelki tłuszczu i małe cząstki jedzenia będą wirować w powietrzu. Te lądują na polerowanych powierzchniach, frontach szafek i meblach. Aby uniknąć tych tłustych osadów, które są trudne do usunięcia później, zawsze włączaj wyciąg podczas gotowania, duszenia lub pieczenia.

Wyczyść białą kuchnię naturalnymi środkami czyszczącymi

kuchnia w kolorze białym utrzymuj w czystości blat kuchenny tylna ściana kamień naturalny parkiet drewniany

Białe kuchnie należy regularnie czyścić. Dokładne czyszczenie zapobiega trwałemu przywieraniu uporczywych plam z oleju kuchennego, sosów, wody itp. do białej powierzchni i powodowaniu uszkodzeń. Aby móc całkowicie zwalczyć brud, zwykle nie jest konieczne stosowanie ostrych i agresywnych chemicznych środków czyszczących. Mogą one uszkodzić błyszczące powierzchnie w kuchni. Najlepiej używać delikatnych, naturalnych środków czyszczących. Możesz zmieszać dwie filiżanki ciepłej wody, jedną łyżkę sody oczyszczonej i jedną filiżankę octu, aby uzyskać skuteczny środek czyszczący, który sprawi, że Twoja biała kuchnia będzie lśniła. Zanurz miękką bawełnianą ściereczkę w roztworze czyszczącym i przetrzyj nim fronty kuchenne i powierzchnie.

Wybielić biały zlew kuchenny

biała kuchnia z drewnianym parkietem podłoga szafka czerwony blat

Białe umywalki mogą wyglądać na brudne i zużyte już po krótkim okresie użytkowania. Ci, którzy chcą podjąć środki zapobiegawcze, mogą skorzystać z pomocy wybielacza. Aby wybielacz nie spływał prosto do odpływu, dobrze jest przykryć dno zlewu bibułą, a następnie nasączyć wybielaczem. Pozostaw środek na około pół godziny, zdejmij papierowe ręczniki i spłucz ciepłą wodą. Jeśli chcesz zrezygnować z chemicznych środków czyszczących, możesz sięgnąć po naturalne alternatywy. Mieszanka wody sodowej i soku z cytryny, którą zostawiasz na chwilę, a następnie jak zwykle spłukujesz ciepłą wodą, również dobrze ci posłuży.

Regularnie czyścić białe płytki i fugi

kuchnia wiejska białe czyste białe płytki łączy tylną ścianę kuchni

Brud osadzający się na płytkach i fugach jest szczególnie widoczny na białej tylnej ścianie kuchni. Regularne czyszczenie zapobiega gromadzeniu się brudu w fugach. Z wody i sody oczyszczonej można zrobić domowy i delikatny środek czyszczący. Nałóż pastę na fugę i spryskaj ją octem. Starą szczoteczką do zębów można precyzyjnie wybielić zabrudzoną fugę. Następnie dokładnie spłucz fugi czystą wodą. Jeśli podczas urządzania kuchni wybrałeś białe płytki i fugi, zaleca się uszczelnienie fug, aby jak najdłużej pozostały białe.

Usuń plamy z blatów laminowanych

Nowoczesna biała kuchnia z cegłą z kamienia naturalnego

Plamy można całkowicie usunąć z białych blatów laminowanych delikatnym i przyjaznym dla środowiska środkiem czyszczącym składającym się z jednej części detergentu i trzech części proszku do pieczenia. Nałóż tę mieszankę bezpośrednio na plamy i delikatnie wyszoruj miękką szczoteczką. Następnie przetrzyj białe blaty wilgotną szmatką i natychmiast osusz powierzchnię. Laminaty i laminaty są wrażliwe na nadmierną wilgoć i mogą w rezultacie ulec uszkodzeniu.

Utrzymuj plamy z dala od powierzchni z kamienia naturalnego

kuchnia w kolorze białym nowoczesny duży jasny blat z kamienia naturalnego tylna ściana kuchni

Za pomocą blatów z kamienia naturalnego można stworzyć coś wyjątkowego z codziennego miejsca pracy w kuchni. Blaty kuchenne wykonane z kamienia naturalnego są higieniczne i w dużej mierze odporne na zarysowania i przecięcia. Blaty te zachwycają nie tylko ponadczasowym wyglądem, ale także łatwością pielęgnacji. Niemniej jednak powierzchnie z kamienia naturalnego, takiego jak marmur i granit, charakteryzują się porowatą strukturą. Oznacza to, że wchłaniają ciecz znacznie szybciej niż powierzchnie laminowane. Dlatego należy natychmiast wysuszyć płyny na blatach z kamienia naturalnego. To jedyny sposób, aby zapobiec rozlewaniu się płynów na blat kuchenny. Jeśli na powierzchni kamienia naturalnego pojawiła się już plama, można ją potraktować roztworem wody utlenionej i amoniaku.