Kuchnia

Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem wykonane z drewna czy szkła?

Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem – wygląd szkła-nowoczesny-szary-jasno-przezroczysty-drewno

Istnieje kilka zalet i wad, jeśli chodzi o otwartą konstrukcję kuchni, ale jeśli jest to faktem, a od czasu do czasu chcesz mieć zamkniętą przestrzeń, możesz ją zaoferować Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem optymalne rozwiązanie. Wtedy nie musisz wybierać jednego lub drugiego i mieć wszystko pod jednym dachem.

Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem – właściwy dobór materiałów

Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem -podłoga szklana-nowoczesna-poręcz-przezroczysta-parkiet

Kiedy przyjmujesz gości i spędzasz godziny przygotowując trzydaniowy posiłek, zawsze bardziej praktyczne jest po prostu zamknąć kuchenne drzwi i powstrzymać rozprzestrzenianie się wszelkich zapachów po całej przestrzeni mieszkalnej. Z drugiej strony otwarta kuchnia zachęca do spędzania towarzyskich wieczorów z rodziną i przyjaciółmi, ponieważ można z nimi rozmawiać zdalnie podczas gotowania lub pracy w kuchni.

Szklane drzwi przesuwne między kuchnią a salonem

Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem -nowoczesna-szklana-przezroczysta-biała-drewniana podłoga-jadalnia

Nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych drewnianych drzwi przesuwnych są te wykonane ze szkła. Przezroczyste szkło jest całkowicie przeźroczyste i nie przeszkadza w naturalnym przepływie światła między pomieszczeniami. Ten materiał ma kilka zalet i byłby dobrym wyborem w każdym środowisku mieszkalnym, nawet jeśli nie jest zaprojektowany w bardzo nowoczesny sposób.

Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem – przeszklenie lub całe szklane drzwi

Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem - szkło - nowoczesne - małe mieszkanie - taboret - żółta tapicerka

Przeszklenie przezroczystym szkłem to doskonała opcja, podobna do tradycyjnego okna drewnianego. Drzwi przesuwne składają się z kilku szklanych paneli ułożonych pionowo lub poziomo. Istnieje możliwość innej aranżacji, ale to czy drzwi przesuwne są cofnięte, czysto funkcjonalne, czy jako element dekoracyjny we wnętrzu jest kwestią gustu.

Drzwi przesuwne z przeszklenia z przydymionym szkłem

drzwi-przesuwne-kuchnia-salon-szkło-nowoczesne-przeszklenia-ściany-kolor-szary-mały apartament

Przydymione szkło nadaje elegancji pod każdym względem. Przedmioty dekoracyjne lub przeszklenia z przydymionego szkła dobrze prezentują się na zróżnicowanym metalowym wyglądzie i wspaniale komponują się z drewnem.

Szklane panele między strefą dzienną a kuchenną, które można przesuwać

Drzwi przesuwne-kuchnia-salon-nowoczesna-biała-szara-szara-minimalistyczna-prosta

Pomieszczenie jest oddzielone przesuwanymi drzwiami z przydymionego szkła, nie tracąc przy tym przezroczystości przezroczystego szkła. Jednocześnie przyciemniane przeszklenie daje wyraźną strukturę i tworzy wizualną granicę między kuchnią a salonem.

Przeszklenia przydymionym szkłem oddzielają kuchnię od salonu

Drzwi przesuwne-kuchnia-salon-szkło-nowoczesne-wędzone szkło-szara-kanapa-minimalista

Projektanci wnętrz zalecają tworzenie połączeń między elementami wystroju we wnętrzu. Decydując się na element wystroju, podobna struktura lub kolor powinien występować w pozostałej części pomieszczenia.

Nowoczesne szklane drzwi przesuwne między kuchnią a salonem

drzwi-przesuwne-kuchnia-salon-szkło-nowoczesne-czarne-przeszklenie-wędzone-szkło-kanapa-szara

Przydymione szkło szczególnie dobrze komunikuje się z szarymi, czarnymi i neutralnymi kolorami. Prostokątna proporcja przeszklenia nawiązuje do czarnego stolika kawowego z geometrycznie misterną ramą.

Ścianka działowa z lustrzanego szkła oddziela jadalnię od salonu

drzwi przesuwne-kuchnia-salon-szklane-lustro-nowoczesne-elegancko-czarno-biale

Drzwi przesuwne z powierzchnią odbijającą mają właściwość, jak każda powierzchnia odbijająca, optycznie powiększać pomieszczenie. Dlaczego poleca się im bawić się tymi złudzeniami optycznymi, szczególnie w przypadku małej przestrzeni życiowej?.

Nowoczesne drzwi przesuwne z matowego szkła z profilami aluminiowymi 

drzwi-przesuwne-kuchnia-salon-szkło-nowoczesne-szkło-matowe-satynowane-aluminium

Szukając odpowiednich drzwi przesuwnych między kuchnią a salonem warto przyjrzeć się meblom w tych pomieszczeniach. Spróbuj połączyć strukturę, aranżację i akcenty w kuchni i salonie i zinterpretuj to w projekcie parawanu.

Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem wykonane z drewna i szkła – drzwi przesuwne z kratą

drzwi-przesuwne-kuchnia-salon-szkło-nowoczesne-drewno-białe-przeszklenia

Tradycyjnie drzwi przesuwne wykonywane są jako przegrody pomieszczeń z płaskich listew przyszybowych. Drzwi przesuwne łączą nowoczesny styl życia z tradycyjnym wzornictwem drzwi pokojowych.

Drzwi przesuwne ze szkłem biegnącym w ścianie

Drzwi przesuwne-kuchnia-salon-drewno-białe-szkło-przeszklenie-tradycyjne

Liczne wzory przeszkleń drzwiowych nadają się do stylu życia od rustykalnego do nowoczesnego i mogą być indywidualnie zaprojektowane na życzenie. Drzwi przesuwne ze sztucznym przeszkleniem są naprawdę wyjątkowe i przyciągają wzrok.

Nowoczesne drzwi przesuwne biegnące przed ścianą

drzwi przesuwne-kuchnia-salon-drewno-biale-przeszklenia-tradycyjne-kolor-niebieski-parkiet podloga

Drzwi przesuwne jako przegrody między kuchnią a salonem mogą być zaprojektowane w sposób ciągły w ścianie lub przed ścianą. W pierwszym wariancie drzwi pozostają niewidoczne podczas przesuwania. W konstrukcji ściany montuje się listwy przytrzymujące drzwi od dołu i od góry. Ta osobliwość potwierdza staranny montaż przez rzemieślnika.

Tradycyjne drewniane drzwi przesuwne między kuchnią a salonem – w kolorze jasnoszarym

Drzwi przesuwne-kuchnia-salon-drewno-jasnoszary-tradycyjny-żyrandol-świeczki-tradycyjne

W przeciwnym razie drzwi przesuwne są przymocowane szyną widoczną w jednym pomieszczeniu. Drzwi przesuwają się po tej szynie za pomocą specjalnych łączników. Tego typu drzwi przesuwne są łatwe w montażu i sprawdzają się w mniejszych i większych warunkach przestrzennych.

Zaprojektuj drewniane drzwi przesuwne w kolorze – jasnym z kontrastowymi szynami

drzwi przesuwne-kuchnia-salon-drewno-jasnoszary-tradycyjne-szyny-parkiet podloga

Drzwi drewniane jako przegrody, które można przesuwać, wyróżniają się jako tradycyjny wariant drzwi pokojowych. Aby zmienić typowy wygląd drewna, materiał można stosunkowo łatwo przetwarzać i nadać mu nowy wygląd. Nowe, nowoczesne uchwyty i być może nowa warstwa farby z pewnością odświeżyłyby atmosferę.

Nowoczesne drewniane drzwi przesuwne wchodzące w ścianę

Drzwi przesuwne-kuchnia-salon-drewno-nowoczesne-meble z drewna-lampa wisząca-taras

Nowoczesne drewniane drzwi przesuwne są oczywiście dostępne w sklepach specjalistycznych lub mogą być indywidualnie zaprojektowane. Ładnym modelem, takim jak ten na zdjęciu, byłyby pojedyncze drzwi wchodzące w ścianę ze stalową ramą. Jest to szczególnie odpowiednie do małych kuchni i może być wyposażone w konstrukcję podobną do szafek kuchennych.

Rustykalne drzwi przesuwne między kuchnią a salonem

Drzwi przesuwne-kuchnia-salon-drewno-rustykalne-szyny-metalowo-szary

Rustykalne drzwi przesuwne między kuchnią a salonem nadają szczególny akcent dzięki chropowatej powierzchni i śladom procesu obróbki. Warto też zaopatrzyć się w meble w tym stylu – dobrym wyborem będą taborety wykonane z niepolerowanej stali i podłogi z naturalnego drewna.

Drzwi przesuwne z drewna o naturalnym wyglądzie i w kolorze białym

drzwi-przesuwne-kuchnia-salon-drewno-bialy-nowoczesne-lampy-pnelights-zarowki-minimalistyczne

W zasadzie po torze może biec więcej niż jedna brama. Dwoje pojedynczych drzwi na jednej ścianie, które prowadzą do różnych pomieszczeń, lub podwójne drzwi mogą być zainstalowane i łatwo przeniesione. Przy zakupie dowiedz się o nośności szyny.

Drzwi przesuwne fornirowane – szeroka gama kolorów i wyglądów

drzwi-przesuwne-kuchnia-salon-biały-okleina-nowoczesna-minimalistyczna

Drzwi przesuwne, podobnie jak wszystkie inne drzwi pokojowe, wykonane są z prasowanych włókien drzewnych i są okleinowane w różnym wyglądzie. Daje to możliwość zaprojektowania tego parawanu całkowicie jak ściana, a tym samym stworzenia jednolitego ogólnego obrazu.

Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem wykonane z kilku różnych materiałów 

Drzwi przesuwne-kuchnia-salon-fornir-nowoczesna-czarno-biala-konsola-telewizor

Drzwi przesuwne jako rodzaj przegrody są częścią projektu ściany, a następnie pełnią ważną rolę we wnętrzu. W powyższym przykładzie istnieje oddzielenie ścianą litą w kolorze czarnym i ścianą elastyczną po obu stronach – jedną w kolorze białym i jedną z przezroczystego szkła.

Drzwi przesuwne zastępują ściany działowe

drzwi przesuwne-kuchnia-salon-nowoczesny-minimalistyczny-szaro-bialy-hala podloga-kuchnia

Drzwi przesuwne mogą całkowicie zastąpić oddzielenie pomieszczeń solidnymi ścianami. Oczywiście żadna ściana nośna nie może zostać usunięta, dlatego przed usunięciem jakichkolwiek ścian należy zasięgnąć porady inżyniera budowlanego.

Drzwi przesuwne między kuchnią a salonem o egzotycznym wyglądzie – tapicerowane, zadaszone lub zadaszone

Drzwi przesuwne-kuchnia-salon-nowoczesna-tapicerka-szyna-krokodyl-imitacja-brąz

Drzwi przesuwne z powyższego zdjęcia uosabiają efektowny i funkcjonalny projekt ściany. Pokryta jest imitacją krokodyla i stanowi reprezentacyjną atrakcję w salonie. Z drugiej strony stronę kuchenną można by zaprojektować zupełnie inaczej – np. w tym samym wyglądzie co fronty kuchenne.

Stwórz własne drzwi przesuwne między kuchnią a salonem – styl industrialny

Drzwi przesuwne-kuchnia-salon-nowoczesny-styl industrialny-metalowo-betonowa posadzka

Drzwi przesuwne są stosunkowo łatwe do samodzielnego wykonania. Szyny należy oczywiście nabyć w sklepach specjalistycznych, ale przesuwaną płytę można wyczarować z dowolnej płaskiej powierzchni. Zwróć uwagę na wagę wybranego materiału.

Drzwi harmonijkowe jako alternatywa dla drzwi przesuwnych między kuchnią a salonem

drzwi-harmonijkowe-drzwi-przesuwne-kuchnia-salon-drewno-przeszklenie-kanapa-dzieci-matka

Drzwi harmonijkowe stanowią alternatywę dla drzwi przesuwnych. Są one używane głównie jako drzwi tarasowe, ale nadają się również do użytku wewnętrznego. Jednym z powodów, dla których nie wydają się zbyt praktyczne we wnętrzu, jest to, że po złożeniu zajmują więcej miejsca. Po rozłożeniu drzwi harmonijkowe zajmują dokładnie tyle samo miejsca, co ich rodzeństwo.

Drzwi harmonijkowe lub przesuwne między kuchnią a salonem

Drzwi przesuwne-kuchnia-salon-nowoczesne-drzwi-składane-białe-świetlik-świetlik