Kochać rodzinę

Strzyżenie dla niemowląt Zrób to sam: wskazówki dotyczące strzyżenia włosów u niemowląt i małych dzieci

strzyżenie dziecka zrób to sam grzebień nożycowy

Wzrost włosów to bardzo indywidualna sprawa dla każdego dziecka, tak jak dla każdej osoby. Niektórzy rodzą się z dużą ilością włosów, podczas gdy inni dostają włosy dopiero po kilku pierwszych miesiącach. Zwykle na krótko przed lub po pierwszym roku życia jest już jednak czas na pierwsze strzyżenie dziecka. Ale czy powinieneś umówić się na wizytę u fryzjera, czy wolisz sam odebrać nożyczki? Jeśli zdecydowałeś się na drugi wariant, powinieneś rozważyć kilka ważnych punktów. W artykule ujawniamy wszystko, co należy wziąć pod uwagę przy strzyżeniu włosów niemowląt i małych dzieci!

Pierwsza fryzura dla dziecka – kiedy i jak?

kiedy zrobić sobie pierwszą fryzurę dla dziecka?

Jeśli kilka kosmyków już zwisa ci nad uszami lub opada na twoją twarz, to najwyższy czas, aby obciąć swoje pierwsze niemowlęce włosy. Nie ma na to dokładnego okresu, ponieważ włosy rosną indywidualnie u każdego dziecka. Innym powodem, dla którego warto mieć swoją pierwszą fryzurę dla dziecka, mogą być włosy, które są trudne do opanowania lub po prostu splątane. W przypadku dziewczynek piękne opaski i spinki do włosów mogą być w tym przypadku dobrą alternatywą dla obcinania włosów, ale wiele dzieci po prostu nie akceptuje biżuterii we włosach.

włosy obcięte dziecko przy pierwszej fryzurze

Przy pierwszej fryzurze fryzura nie odgrywa tak ważnej roli. Zwykle jest to tylko kilka pasm, które nie robią tak dużej różnicy. Dlatego wizyta u profesjonalisty nie jest w tym przypadku koniecznością. Przy odpowiednich nożyczkach i odrobinie większej ostrożności rodzice mogą równie dobrze zrobić swoją pierwszą fryzurę.

Samodzielne strzyżenie dziecka: na to musisz zwrócić uwagę

jak samemu obciąć włosy dziecka?

Jeśli zdecydowałeś się samodzielnie obciąć bardzo długie kosmyki swojego dziecka, powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów. Nie jest więc wskazane, aby po prostu wziąć nożyczki i odciąć pasmo. Na przykład zwykłe domowe nożyczki mogą wyrywać Twojemu dziecku cienkie włosy i powodować ból. Poniżej podsumowaliśmy kilka wskazówek dotyczących strzyżenia włosów, aby pomóc fryzjerom rodziców w tym zadaniu.

profesjonalne nożyczki do cięcia włosów dla dzieci zaokrąglone krawędzie

– Zaopatrz się w profesjonalną maszynkę do strzyżenia włosów, której będziesz używać tylko do strzyżenia niemowląt (lub strzyżenia jako całości). Nie używaj go do cięcia innych materiałów, ponieważ może się stępić.

– W przypadku bardzo małych dzieci i niemowląt sensowne byłoby użycie profesjonalnych nożyczek z zaokrąglonymi krawędziami i końcówkami.

– Przygotuj miejsce pracy i wszystkie potrzebne narzędzia, takie jak nożyczki, grzebień i ręcznik. W ten sposób, jeśli dziecko na chwilę się zatrzyma, możesz od razu zacząć chodzić.

– Pomyśl o rozproszeniu uwagi, ponieważ dziecko może przestraszyć się nożyczek. Jeśli masz niespokojne dzieci, możesz również obciąć im włosy podczas snu, ale tylko jeśli chodzi o kilka kosmyków z przodu głowy.

strzyżenie dziecka zrób to sam w domu porady maluchy

– Zdejmij ubranka dziecka lub po prostu załóż ręcznik na ramiona, aby włosy nie dostały się na delikatną skórę dziecka. Mogą później stać się niewygodne i denerwować dziecko.

– Strzyż niemowlęciu sierść w pomieszczeniu, w którym łatwo je usunąć, najlepiej w łazience.

– Cienkie włosy dziecka najlepiej strzyc na sucho. Kiedy są mokre, włosy opadają inaczej, a fryzura dziecka może później wyglądać dziwnie. Jeśli natomiast włosy są gęste lub uparte, można je lekko zwilżyć, aby ułatwić ich cięcie.

– Posadź dziecko jak najwyżej na krzesełku, najlepiej na wysokości oczu. Powinien też siedzieć bezpiecznie i nie spaść.

wskazówki pierwsza fryzura dziecko kiedy jak

– Chwyć pasmo włosów dziecka za pasmo i skróć jak najmniej. Trzymaj kosmyki z dala od głowy i, jeśli to możliwe, trzymaj drugą rękę między głową a nożyczkami jako zabezpieczenie. W ten sposób nie ma niebezpieczeństwa, nawet jeśli dziecko się porusza.

– Skróć tylko kosmyki, które przeszkadzają lub po prostu nie stoją dobrze. W ciągu pierwszych kilku miesięcy zwykle nie jest konieczna pełna fryzura dziecka.

– Bądź tak szybki, jak potrafisz. W ten sposób maluch raczej nie zorientuje się, że coś się stało z włosami.

fryzura dla dzieci fryzura opaska do włosów dziewczyna

– Jeśli fryzura dziecka jakoś się nie powiodła, nie martw się. Włosy dziecka, podobnie jak włosy dorosłych, po pewnym czasie odrastają. W międzyczasie na dziewczynach możesz użyć wstążek lub spinek do włosów, aby ukryć dziwne włosy. Z drugiej strony chłopcy mogą stylizować włosy odrobiną żelu.

– Jeśli rola fryzjera Ci nie odpowiada, następnym razem zostaw strzyżenie dziecka profesjonalistom.

Wskazówka: możesz zachować pierwsze pasmo włosów / loków dziecka, które wyciąć i przykleić na przykład do albumu ze zdjęciami. To pozostawia ci wspomnienie bardzo cienkich dziecięcych włosów twojej małej ukochanej.

Strzyżenie włosów u maluchów – na co uważać?

strzyżenie dziecka zrób to sam nożyczki strach

Wiele dzieci boi się nożyczek i dlatego obcinania włosów. Wynika to z faktu, że gdy dorastają, nożyczki są przedstawiane jako niebezpieczny przedmiot. Możesz pozbyć się strachu dzieci przed obcięciem włosów, na przykład zabierając je ze sobą do fryzjera. Odpowiednie przygotowanie pomaga również w walce ze strachem, np. dziecięcymi nożyczkami z tworzywa sztucznego i lalką. Przy strzyżeniu może też pomóc ulubiona zabawka lub popularny film dla dzieci.

Wizyta fryzjera malucha strzyżenia

Jeśli maluch ma nieco dłuższe włosy i potrzebuje odpowiedniej fryzury, warto umówić się na wizytę u fryzjera. Strzyżenie dłuższych włosów wymaga znacznie większych umiejętności, a nieudane próby są już widoczne. W przypadku włosów falowanych lub kręconych rodzice mogą sami obciąć końcówki, ponieważ drobne błędy są prawie niezauważalne.

grzywka do cięcia końcówek nożyczek dla maluchów

Grzywka może być również skrócona przez rodziców, ale tylko wtedy, gdy sprowadza się to do niewielkiego skrócenia. W każdym razie dziecko powinno być w stanie siedzieć nieruchomo, w przeciwnym razie istnieje ryzyko kontuzji.

końcówki do strzyżenia włosów dla dzieci

Włosy chłopców są zwykle strzyżone krócej niż włosy dziewcząt, można też użyć maszynki do strzyżenia. Należy jednak upewnić się, że wiele dzieci przestraszy dźwięk maszynki do strzyżenia włosów. Dlatego w tym przypadku warto najpierw wyjaśnić dziecku, co się dzieje i zawczasu pozbyć się strachu.