architektura

Dom EP-Nova Lima – nowoczesny dom wakacyjny

Z Morato Arquitetura

Ten nowoczesny Dom EP  łączy w sobie efektowny design i doskonałe widoki. Dom znajduje się w Minas Gerais w Brazylii. Okolica znajduje się w środku gór i charakteryzuje się całkowicie prywatnym i cichym miejscem, czystym górskim powietrzem i piękną przyrodą. Wspaniałe otoczenie tej nieruchomości zainspirowało architekta Ulissesa Morato do zaprojektowania tego niesamowitego brazylijskiego domu.

nowoczesny dom wakacyjny – pomysł na projekt z Brazylii

nowoczesny taras zamykany na willę

Przestrzeń zewnętrzna została zaprojektowana z dużą dbałością o szczegóły. Działa jak przedłużenie jasnego salonu i rozciąga się na skraj wzgórza z przodu. Składa się z eleganckiego otwartego tarasu w łagodnych kolorach, małego ogrodu i ogromnego basenu. Architektura przynosi pagórkowaty teren z tyłu Dom EP  piękny na korzyść i dopełnia ogólny obraz tego miejsca.

Dom EP-Nova Lima- ciekawy projekt

nowoczesna willa - odkryty basen

Budowa Dom EP robi wrażenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Mocne, wysokie kolumny w kolorze białym wspierają całą konstrukcję i jednocześnie stanowią część projektu. Szczególnie uderzająca jest czerwona ściana, która zamyka dom od tyłu. Rozciąga się na dwóch kondygnacjach na górze i stanowi akcent dla całej elewacji. Sam budynek składa się z trzech kondygnacji, które oddzielają strefę prywatną od otwartych części mieszkalnych. Pierwsze piętro jest całkowicie poświęcone wygodzie na co dzień. Obejmuje on przestronną część dzienną z dwiema przeszklonymi ścianami i otwiera się na basen. Minimalistyczne, białe meble ustawione są wokół przytulnego kominka. Schody prowadzą na wyższe poziomy. Tam można znaleźć prywatne miejsca do spania. Kolejny taras rozciąga się nad salonem z widokiem na krajobraz.

Dom EP-Nova Lima-Inneneinrichutng

Projekt salonu w innowacyjnym wymarzonym domu

Wnętrze charakteryzują minimalistyczne meble i przede wszystkim jasna kolorystyka. Biel jest stosowana praktycznie wszędzie: na ścianach, sufitach, podłogach, kolumnach i meblach. Może brzmieć monotonnie i nudno, ale dobrze komponuje się z ogólną strukturą. Wszystko jest utrzymane w nowoczesnym i prostym stylu, dzięki czemu krajobraz ma swój własny. Ten Dom EP pozwala naprawdę się zrelaksować i odpocząć.

KH Christova

Widok z boku nowoczesnego budynku