Kochać rodzinę

Raport na Pinterest dla rodziców: to najgorętsze trendy w stylu życia w 2018 roku

Trendy w stylu życia 2018 rodzice dzieci gryzie dziecko

Pinterest jest teraz bardziej znaczący niż Wikipedia i może szybciej identyfikować trendy w bardziej ukierunkowany sposób. Na wirtualnych tablicach korkowych użytkownicy tworzą prywatne kolekcje zdjęć i filmów o różnej tematyce, które mogą być również akceptowane jako autoportrety. W ten sposób członkowie społeczności są nie tylko połączeni ze sobą poprzez swój wkład, ale mogą nawet wyznaczać nowe trendy w stylu życia poprzez wymianę pomysłów. Są one zebrane w raporcie Pinterest za 2018 r. i podzielone na różne kategorie. Tak więc dzisiaj pokażemy, czego można się spodziewać w tym roku pod względem rodzicielstwa i dzieci, według Pinteresta.

Przełomowe trendy stylu życia dla rodziców

Łóżko na antresoli Ikea Kura pomysł na dekorację pokoju dziecięcego

Tak, nowi i przyszli rodzice opracowali nowe podejście do rodzicielstwa i nowe perspektywy i to ma sens. Oczywiście zawsze znajdą się tacy, którzy preferują tradycyjne podejście, ale wielu jest skłonnych zaakceptować pewne „innowacje”. W dzisiejszym artykule omówiono kilka oryginalnych sugestii.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zrównoważone produkty lub odzież, która nie zanieczyszcza środowiska, czy o styl umeblowania pokoju dziecięcego, przyszłe (i istniejące) matki i ojcowie są pełni kreatywnych pomysłów i lubią dzielić się nimi z innymi za pośrednictwem Pinteresta. Inni rodzice mogą je następnie przyjąć, zinterpretować i przetworzyć.

A jeśli spodziewasz się własnego dziecka w 2018 roku (lub planujesz je mieć w najbliższej przyszłości), ale jednocześnie nie jesteś zbyt aktywny w sieciach, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy nie przegapiłeś czegoś ważnego w warunki rodzicielstwa. Skorzystaj więc z poniższej podstawowej listy kontrolnej i sam zdecyduj, które z tych trendów stylu życia warto wypróbować.

Przygotowanie do rodzicielstwa i urządzanie pokoju dziecka

Namiot tipi dla dziewczynki w pastelowych kolorach

Czasy błękitu lub pastelowego różu i słodkich dziecięcych mebli to już przeszłość. Coraz więcej par, które dopiero co zostały rodzicami, przypina coraz bardziej „dojrzałe” i „nowoczesne” pokoje dziecięce na swoich tablicach do przypinania na Pintereście, tworząc nowy trend.

Zamiast drukowanej pościeli i pudełek z kolorowymi zabawkami, rodzice chętniej wybierają prostszy wystrój dla swoich dzieci, w tym współczesne, jednokolorowe meble i neutralne pod względem płci palety kolorów.

Trendy w pokoju dziecięcym 2018 deco neutralne płciowo pastelowe kolory

Nawet niektóre celebrytki zwróciły się w stronę tego modnego trendu i z dumą dzielą się swoimi wyrafinowanymi łóżeczkami na Instagramie i Pintereście. Dużą popularnością cieszą się neutralne pod względem płci hasła i kolory, takie jak szary, beżowy, żółty i biały.

Meble do pokoju dziecięcego trend deco drewno zrównoważone

Zainteresowanie „przygotowaniem dziecka” wzrosło o 207 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Przyszli rodzice sporządzają długie listy rzeczy do zrobienia przed porodem, piszą szczegółowy plan porodu, tworzą listy kontrolne, a nawet wykresy dla każdego trymestru, pobytu w szpitalu itp.! Nowe trendy obejmują listy życzeń przed narodzinami dziecka i inspirujące tablice wizji.

Tablice wizyjne Styl życia Trendy Pinterest 2018

Wirtualne wyszukiwanie i przypinanie „Baby-Tracker” wzrosły o 58 procent. Przykłady obejmują przydatne aplikacje, czasopisma dotyczące opieki nad dziećmi, dzienniki rozwoju mózgu i wykresy wagi, a także harmonogramy kluczowych przypomnień.

Trendy w stylu życia oczekują, że rodzice będą zamrażać jedzenie

Ponadto przyszłe matki i ojcowie sporządzają dokładne listy kontrolne na każdy trymestr ciąży. W miarę zbliżania się czasu hospitalizacji dbają również o zapasy żywności po porodzie. W zamrażalniku przechowujesz zapas posiłków, aby ułatwić sobie życie podczas połogu.

Najmodniejsze dodatki i dekoracja pokoju dziecka 2018

Przytulny narożny pokój dziecięcy Ikea Kura łóżko

Na krótko wracamy do pokoju dziecka, aby poznać najgorętsze trendy dekoratorskie 2018 roku według Pinteresta. Wiemy już, że pokój dziecięcy nie musi być tylko cichym miejscem do spania. Rodzice mogą najlepiej zachęcić swoje dzieci do zabawy i biegania, tworząc kreatywne środowisko. To wyjaśnia, dlaczego zainteresowanie użytkowników Pinteresta namiotami i domkami do zabawy podwoiło się w ciągu ostatniego roku.

Przytulny narożnik do pokoju dziecięcego tipi czarno-biały

Dzieci rozkładały koc na dwóch krzesłach lub stoliku kawowym i czołgały się pod nimi. Stworzyli więc własny dom, w którym mogliby się bawić i przytulać.

Zamiast improwizować taką jaskinię, dzisiejsi rodzice wybierają gotowe domki lub namioty typu tipi. Łóżka Adventure są również coraz popularniejsze. Liczba wyszukiwań hasła „forty” wzrosła o ponad 100 procent.

Naklejka ścienna do pokoju dziecięcego w stylu deco, minimalistycznie usuwalna

Kolejnym trendem dekoracyjnym, który zdecydowanie rośnie na Pintereście (wzrost o 219 procent), jest dekoracja ścienna pokoju za pomocą usuwalnych naklejek. Oczywiście nie jest to nowy pomysł, ale w 2018 roku wyróżnia się styl naklejek.

Zdejmowana naklejka ścienna przedszkole leśne zwierzęta

Krótko mówiąc, preferencje użytkowników można rozmieścić na dwóch słupach: projekty to albo subtelne sylwetki w kolorze czarnym, albo bogato zdobione wyszukanymi detalami.

Płótna XXL są również popularnymi dekoracjami ściennymi, wraz z pozytywnymi literami, dekoracyjnymi lustrami ściennymi i kolorowymi akwarelami.

DIY figury baleriny przędzy drewniane koraliki

Pompony cieszą się dużą popularnością w 2018 roku! Poszukiwanie hasła „Pom Pom Decor” wzrosło aż o 444 procent. Do najpopularniejszych dekoracji z pomponów należą dywany, karuzele, girlandy i kwiaty. Lalki baleriny wykonane z spinaczy do bielizny, drewnianych koralików i puszystych wełnianych pomponów to kolejny duży faworyt!

Rodzice stawiają na jakość i zrównoważony rozwój

Drewniane zabawki dla dzieci trendy 2018 wysokiej jakości

Kolorowe plastikowe zabawki nie cieszą się dobrą sławą wśród młodych rodziców na Pintereście. Matki i ojcowie „nowego pokolenia” preferują ekologiczne alternatywy z drewna.

Zainteresowanie drewnianymi zabawkami na Pintereście wzrosło o 173% w ciągu ostatnich 12 miesięcy! Te wymowne statystyki dotyczą nie tylko drewnianych samochodów, ale także puzzli, domków dla lalek itp. No dobra, są droższe, ale też znacznie trwalsze niż plastikowe z Chin!

Drewniany trend na zabawki Pinterest 2018 domek dla lalek

Tę samą tendencję do „zielonego” rodzicielstwa widać w doborze ubrań, tekstyliów i różnych akcesoriów dla niemowląt. Z tego powodu zainteresowanie odzieżą ekologiczną wzrosło o 750 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Lifestyle Trendy 2018 Pinterest Produkty przyjazne środowisku

Zmywalne pieluchy, butelki wielokrotnego użytku i tkaniny z recyklingu są przyjazne dla środowiska i dlatego są dziś bardziej popularne niż kiedykolwiek wśród matek i ojców! Naturalna pielęgnacja dziecka i butelki bez BPA są szczególnie ważne dla wielu rodziców.

Ubranka dla dzieci upcyklingowe przytulanki

Coraz popularniejsza jest biżuteria silikonowa dla mam i niemowląt!

Łańcuszek do ząbkowania biżuteria dla dzieci matka silikon bez BPA

Czy im się to podoba, czy nie, ciekawskie dzieci wkładają do ust każdy przedmiot, do którego mogą sięgnąć. Silikonowa biżuteria to najnowszy hit wśród mam na całym świecie i nie bez powodu! Te naszyjniki są w 100% bezpieczne dla dzieci i stanowią połączenie pierścienia do żucia z modnym łańcuszkiem.Zainteresowanie „Naszyjnikami ząbkowymi” na Pintereście wzrosło o 146 procent.

Ząbkowany łańcuszek silikonowy dla niemowląt

Silikonowa biżuteria jest idealnym dodatkiem dla mam ze względu na połączenie stylu i bezpieczeństwa. Każdy naszyjnik jest wykonany z silikonu spożywczego i nie zawiera BPA, ftalanów, PVC, kadmu i ołowiu.

Jeśli Twoje dziecko włoży naszyjnik do buzi, gdy je trzymasz, możesz mieć pewność, że silikon jest miękki dla dziąseł i nie zawiera toksyn.

Koc terapeutyczny jako środek łagodzący niepokój

Koc obciążeniowy pomaga dzieciom zasnąć

Najnowszy trend na Pintereście jest również powiązany ze sztuczką mającą na celu uspokojenie dziecka. Jest to kołdra obciążeniowa, która podobno łagodzi uczucie niepokoju i pomaga zwalczać zaburzenia snu u dzieci i młodzieży.

Według niektórych ekspertów tajemnica tkwi w kojących i usypiających „supermocach” kołder obciążających mięśnie, stawy, ścięgna i więzadła. Pozwala to ośrodkowemu układowi nerwowemu na lepszą interpretację percepcji proprioceptywnej (zmysł ruchu, postawy i nacisku) i dotykowej (zmysł dotyku). W rzeczywistości kołdry obciążeniowe są szeroko stosowane w specjalistycznych placówkach dla dzieci z zaburzeniami sensorycznymi. To podejście terapeutyczne jest bezpieczne, skuteczne i może powodować ogromne różnice u dzieci.