Kochać rodzinę

Planowanie bezstresowego przeprowadzki z dzieckiem – 7 punktów do rozważenia

Zaplanuj przeprowadzkę-nowy-dom-przeprowadzkę-wynajem-kupno

Trzymając rękę na pulsie na pewno nie spędzasz całego życia w tym samym miejscu. Każdy miał dobre, ale i złe doświadczenia związane z przeprowadzką w latach akademickich. Ale po założeniu rodziny sprawy wyglądają zupełnie inaczej, zwłaszcza gdy w grę wchodzą dzieci. Ludzie mają różne odczucia, jeśli chodzi o pożegnanie ze znajomym otoczeniem, przyjaciółmi i nawykami. Tak samo jest z dziećmi, które w zależności od wieku są bardziej wrażliwe. Możesz zostać na dobre trzy miesiące, o ile zwykle trwa wypowiedzenie, Zaplanuj swój ruch bez stresu i jak najlepiej wykorzystać sytuację. Wkrótce dowiesz się, które punkty należy przestrzegać.

Zaplanuj przeprowadzkę – zorganizuj ją samodzielnie lub zatrudnij firmę przeprowadzkową

Planowanie przeprowadzki – organizacja-przeprowadzki-pudełek-wskazówek do noszenia

Według Statystyka 29% Niemców przeprowadza się ponad dwa razy w ciągu 10 lat, 25% tylko raz w tym samym okresie, a jedna czwarta w ogóle się nie przeprowadza. Nie ulega wątpliwości, że przeprowadzka do innego mieszkania lub miasta jest wyczerpująca i stresująca dla każdego członka rodziny. Niezależnie od tego, czy samodzielnie organizujesz wszystkie meble, pudła i kartony ze starego do nowego domu, czy wynajmujesz do tego firmę przeprowadzkową, zależy od wielu różnych czynników, a te dwa warianty mają zalety i wady. Jednak decyzję należy dokładnie przemyśleć. Zasadniczo największy wysiłek pojawia się, gdy odległość między starym a nowym mieszkaniem jest duża. Na odległość do 500 km firma przeprowadzkowa oferuje dostawę wszystkich mebli i pudeł przeprowadzkowych w tym samym dniu odbioru, co w niektórych przypadkach oszczędza chętnych do przeprowadzki. Jeśli pomimo przeprowadzki pozostaniesz w tym samym mieście, możesz z łatwością wjechać swoją posiadłością, ładując jednorazowo samochód, do swojego nowego domu. Należy również wziąć pod uwagę wiele innych szczegółów:

  • Czy dostępny jest odpowiedni pojazd – kombi, transporter lub ciężarówka, w którym jest wystarczająco dużo miejsca na duże meble??
  • Czy jest wystarczająco dużo pomocników, którzy pomogą również w przenoszeniu ciężkich części??
  • Nie zapominaj, że mieszkanie po przeprowadzce powinno być dokładnie posprzątane! W razie potrzeby zadbaj o usuwanie odpadów wielkogabarytowych i przemaluj ściany.

Planowanie i organizowanie przeprowadzki – potrzebujesz wsparcia?

Przeprowadzki-planowania-przeprowadzki-usługi-przeprowadzki-firmy-przeprowadzki-firmy-przeprowadzki

Zaufane firmy przeprowadzkowe oferują również następujące usługi, które znacznie ułatwiają przeprowadzkę:

  • Dostawa pudeł przeprowadzkowych
  • Pomocnicy do pakowania, demontażu i montażu mebli, przenoszenia i dostarczania pudeł
  • Zapewnienie znaków zakazu parkowania dla wózka
  • Winda meblowa lub kontener do przeprowadzek międzynarodowych
  • Wywóz odpadów wielkogabarytowych, sprzątanie mieszkania i prace malarskie

Planowanie przeprowadzki – Jakie koszty będziesz musiał ponieść?

Planowanie przeprowadzki -pokój-dziecko-mieszkanie-przeprowadzka-wynajem

Podczas przeprowadzki często trudno jest obliczyć możliwe koszty, z którymi możesz się zmierzyć. Sam wybór odpowiedniego pojazdu może okazać się problematyczny, podobnie jak sprowadzenie przewożonych towarów do rzeczywistej jednostki objętości. Jeśli pojazd jest za duży, często inwestujesz więcej niż to konieczne – jeśli pojazd jest za mały, kuchnia może się nie zmieścić lub będziesz musiał jeździć częściej, co jest widoczne w wyższych kosztach paliwa lub wynajmie dodatkowego pojazdu. Przeprowadzka na własny rachunek może być tańsza niż w przypadku firmy przeprowadzkowej, ale jest znacznie bardziej pracochłonna – na pewno będą potrzebne silne nerwy, trochę talentu organizacyjnego i dużo wolnego czasu. Ponieważ osoby, które chcą się przeprowadzić, często muszą zwracać uwagę na swoje finanse, niektóre firmy starają się przedstawić dokładniejszy przegląd pojawiających się kosztów. Formularze są dostępne dla klientów na stronie internetowej, które rejestrują całe gospodarstwo domowe, a tym samym umożliwiają złożenie oferty bez uprzedniego powiadomienia i sprawdzenia. Dzięki funkcji kalkulatora kosztów przeprowadzki na żywo, takiej jak Movinga, Oblicz koszty przeprowadzki. Konsultacje telefoniczne dostarczają osobistych wskazówek i wskazówek dla każdego gospodarstwa domowego, aby zaoszczędzić koszty. Często można sporo zaoszczędzić, wybierając odpowiedni dzień przeprowadzki.

Zaplanuj bezstresową przeprowadzkę – w trosce o dziecko

Planowanie przeprowadzki -dzieci-w-domu-nowe-mieszkanie

Przeprowadzka do nowego miasta lub do sąsiedniej dzielnicy jest często emocjonalnym obciążeniem dla dorosłych, którzy są z natury bardziej wrażliwi. I chociaż uważa się, że dzieci są szczególnie zdolne do adaptacji, zmiana szkoły czy miejsca ma wpływ na stan emocjonalny. W niedawnym badaniu zbadano skutki częstych zmian lokalizacji w dzieciństwie i stwierdzono, że istnieje związek z niskim samopoczuciem osób w wieku dorosłym. Wyniki badań zostały opublikowane w Journals of Personality and Social Psychology (wydanie z czerwca 2010). Wzięło w nim udział 7108 osób w wieku od 20 do 75 lat, które po 10 latach zostały ponownie zapytane. W końcu częste przemieszczanie się w dzieciństwie może w rzeczywistości prowadzić do długotrwałych problemów zdrowotnych, ale ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku osobowości introwertycznych, które są mniej pobłażliwe i ogólnie trudne do nawiązania kontaktów towarzyskich. Jeśli Twoje dziecko jest nieśmiałe w świecie innym niż rodzina, psychologowie dziecięcy zalecają zwrócenie szczególnej uwagi na emocjonalny aspekt przeprowadzki, zamiast koncentrowania się na pakowaniu i rozpakowywaniu.

Zaplanuj przeprowadzkę i porozmawiaj o niej z dzieckiem

przeprowadzki-planowanie-dziecko-chlopcow-przeprowadzki-pomoc-pomocy

Reakcje dzieci bywają zróżnicowane, a czasem wręcz zaskakujące dla rodziców. W zależności od wieku należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby potomstwo szybko przyzwyczaiło się do nowego domu i czuło się w nim komfortowo. Porozmawiaj ze sobą i jak najwcześniej przedyskutuj nadchodzący przeprowadzkę, a także tematy związane z przyszłym nowym domem. Pamiętaj, że dzieci nie mogą prowadzić długich rozmów i podświadomie zmieniają temat po kilku minutach. Robią to nieumyślnie, więc bądź cierpliwy. Na przykład spróbuj kontynuować dyskusję następnego dnia.

Zaplanuj bezstresową przeprowadzkę i Przygotuj dzieci na zmiany

przeprowadzki-planowanie-dzieci-zwiedzanie-przeprowadzki-nowe

Do około szóstego roku życia małe dzieci mają najsilniejsze przywiązanie do rodziców i dlatego najlepiej się przystosowują. Obecność rodziców zwykle wystarcza, aby poczuli się bezpiecznie i pewnie. Dzieci w wieku szkolnym potrzebują pewnej ilości czasu, aby przyzwyczaić się do nowej szkoły, nowej dzielnicy mieszkalnej i ogólnie otoczenia. Zaplanuj wizytę w nowej szkole lub przedszkolu przed rozpoczęciem szkoły. Planowanie przeprowadzki podczas letnich wakacji byłoby zatem wielką zaletą – radzą psychologowie.

Nasza wskazówka: Włącz dzieci w planowanie przeprowadzki 

przenieś-plan-dziecko-weź udział-pomoc-pomaluj-ścian

Stres pojawia się głównie wtedy, gdy nie rozumiesz, co dzieje się wokół ciebie. W konfrontacji z faktem dokonanym dzieci nie czują się inaczej niż dorośli – emocjonalnie wyczerpujące. Zaangażuj swoje dzieci w proces relokacji i spraw, aby przez cały czas czuły się potrzebne. W końcu przeprowadzka to też ich sprawa, więc powinieneś brać w niej czynny udział, a nie tylko stać z boku. Możesz spakować własne rzeczy, np. zabawki, pod Twoim nadzorem. Po przeprowadzce do nowego mieszkania zacznij urządzać i projektować pokój dziecięcy i pozwól dzieciom pomóc – np. wybierz kolor ściany. Powstrzymaj się od kupowania nowych mebli do pokoju dziecka, bo trzeba się przyzwyczaić do czegoś nieznanego, jak przeprowadzka. Zbyt wiele nowych rzeczy w tym momencie tylko skomplikuje proces adaptacji. Drobne gesty i okazywane uczucia zachwycają dzieci i są właściwym sposobem na zdobycie dziecięcego serca. Nie spiesz się i staraj się stworzyć dziecku poczucie znajomości i bezpieczeństwa w nowym domu, zamiast inwestować wszystkie swoje wysiłki w organizację przeprowadzki.

Kluczem do szczęśliwego nowego domu jest bezstresowa przeprowadzka

klucz-planowania-przeprowadzki% cc% 88ssel-neu-heim-home-apartament