Kochać rodzinę

Gry na zewnątrz bez materiału – mnóstwo prostych i zabawnych pomysłów dla młodszych i starszych

Piękna letnia pogoda wyciąga nas wszystkich na zewnątrz i bez względu na to, czy w ogrodzie, na łące, nad jeziorem czy na plaży, kilka zabawnych gier jest zawsze mile widzianych. Nie masz pod ręką piłki, gier planszowych lub innego materiału? Nie ma problemu, ponieważ istnieje wiele pomysłów na gry na świeżym powietrzu, w które można grać bez dodatkowego sprzętu. Chcielibyśmy przedstawić Wam kilka świetnych niematerialnych gier terenowych, które możecie wypróbować w locie z dziećmi i dorosłymi. Zabawa jest gwarantowana!

Gry plenerowe bez materiału – łap z dodatkowymi zasadami

Gry plenerowe bez materiału - graj w catch jako klasyk dla dzieci i dorosłych

Jak grać w klasyczną grę „catch”, jest właściwie dla wszystkich jasne. Jeden z graczy goni drugiego. Gdy tylko kogoś dotknie, nadchodzi ich kolej na złapanie. Jak dotąd tak dobrze, ale na dłuższą metę może to być trochę monotonne. Dlatego, jeśli chcesz grać w ciekawe gry na świeżym powietrzu bez materiału, możesz wprowadzić do gry:

 • Określ bezpieczny obszar, w którym dzieci mogą stanąć, aby uniknąć złapania. Aby gra była kontynuowana, ustalasz ograniczony czas (np. 10 sekund), który możesz spędzić w tej strefie. Należy również określić liczbę dozwolonych graczy w tym samym czasie. W końcu nie ma sensu, jeśli nagle wszyscy gracze są w nim.
 • Zwłaszcza mniejsi gracze mogą mieć trudności z łapaniem kogoś. Aby nie byli sfrustrowani, możesz ustawić czas, po którym gracz, który musi złapać, zostanie zastąpiony.

Gry na świeżym powietrzu bez materiału - gry w łapanie są zabawne o każdej porze roku

 • Gdy tylko łapacz kogoś dotknie, nowy łapacz musi głośno krzyczeć do wszystkich, że nadeszła jego kolej, aby wszyscy wiedzieli.
 • Jeśli masz pod ręką latarkę, gracze również mogą złapać wiązkę światła. To świetny wariant na nocną grę w łapanie.
 • Zamiast przekazywać haczyk na dotkniętej osobie, mogą również „zamrozić”. Nie wolno już wtedy się ruszać. Gra toczy się dalej, dopóki wszyscy nie zostaną zamrożeni. Inną możliwością byłoby „rozmrożenie” zamrożonego gracza poprzez stukanie w niego przez innych graczy.

Gry plenerowe bez materiału - gra w łapki z wariacjami

 • Możesz zapobiec podsłuchiwaniu łapacza, wywołując etykietę na konkretny temat. Przykład: tematem jest program telewizyjny. Gdy tylko łapacz się zbliży, drugi gracz krzyczy na przykład „Spongebob Kanciastoporty” i nie można go złapać w ten sposób. Wspomniany już program nie może być wymieniony po raz drugi. Możesz także wymyślić inne tematy, takie jak „owoce i warzywa”, „znane piosenki dla dzieci”, „las” i inne.
 • Jeśli zostałeś złapany, musisz trzymać łapacza za rękę i łapać nim innych graczy.
 • Wszyscy gracze kręcą się w kółko przez chwilę, aż poczują zawroty głowy (np. 15 sekund). Dopiero wtedy zaczyna się gra w łapanie. Ponieważ wszyscy mają zawroty głowy, gra jest szczególnie fajna. Ten wariant nadaje się do miejsc, w których jest dużo miejsca i nie można wpaść na przedmioty czy meble (np. na łące).

Graj w gry na świeżym powietrzu – sztafeta

Gry plenerowe bez materiału - twórz drużyny i biegaj wokół obiektu

Ta gra jest odpowiednia dla większej liczby graczy. Jeśli szukasz gier terenowych dla dzieci i dorosłych, którzy są wysportowani, jest to również dobry wybór. Podziel wszystkich graczy na dwie (lub więcej, w zależności od liczby graczy) drużyny, ustawiając się jeden za drugim. W określonej odległości umieść dowolny obiekt, który jest dobrze widoczny. Na sygnał startu pierwsi dwaj gracze uciekają, biegają wokół przedmiotu i wracają do swoich drużyn. Tam musisz znokautować następnego gracza, aby mógł zacząć biec, a także zrobić linię. Gra grupowa trwa w ten sposób, dopóki wszyscy raz nie uciekną.

Gra ruchowa z rywalizacją - sztafeta dla osób w każdym wieku

Zwycięzcą zostaje drużyna, której zawodnicy raz jako pierwsi pobiegli. Oczywiście możesz również rozszerzyć grę, ustawiając na przykład dwie rundy na gracza. Podobnie jak wiele innych gier na świeżym powietrzu bez materiału, ta może być ciekawsza dzięki dodatkowym lub alternatywnym wariantom. Na przykład sposób, w jaki się ścigasz, może się różnić w przypadku zabawnych gier sportowych dla dzieci i dorosłych:

 • biegnij do tyłu zamiast do przodu
 • skakać jak żaba
 • skok
 • pełzać
 • chodzić w kroku nożyczek
 • wskoczyć na jedną nogę

Chowaj się i szukaj w inny sposób niż gra na świeżym powietrzu

Hide and Seek with Flashlight - Gry plenerowe i ciemne dla dzieci, nastolatków i dorosłych

Szukasz gier dla dzieci w wieku szkolnym? Wtedy ukrywanie się jest zawsze dobrym pomysłem. Ale możesz też zagrać w tego klasyka w inny sposób: tym razem nie wszystkie dzieci się chowają, gdy ktoś ich szuka, ale na odwrót – jedno się chowa, a wszyscy inni muszą go szukać i znaleźć. To może być dużym wyzwaniem, zwłaszcza w ciemności. W takim razie tego rodzaju zabawy na świeżym powietrzu z latarkami są szczególnie dobrą zabawą.

Gry plenerowe bez materiału – sygnalizacja świetlna

Gry na świeżym powietrzu bez materiału - wszyscy rywalizują z Tobą na światłach

Czy Twoja grupa jest mieszana i szuka zabawnych gier dla dzieci i dorosłych w każdym wieku? Wtedy gra w sygnalizację świetlną jest właśnie tym! Szczególnie gry dla nastolatków są trudne do znalezienia, ale ta może być dla nich zabawna. Co najmniej trzech graczy powinno być dostępnych, ale im więcej, tym lepiej! Jeden z graczy jest na sygnalizacji świetlnej i stoi tyłem do innych graczy, którzy z kolei stoją obok siebie na linii startu w większej odległości od sygnalizacji świetlnej.

Granie w grę z sygnalizacją świetlną z dziećmi i dorosłymi na zewnątrz

Sygnalizacja świetlna woła „zielone światło”, a pozostali gracze mogą biec w jego kierunku. Wkrótce potem sygnalizacja świetlna woła „czerwone światło”, zawraca i biegnący zawodnicy muszą natychmiast „zamrozić”. Jeśli sygnalizacja świetlna stwierdzi, że ktoś nadal się porusza, musi wrócić na linię startu. Wszystkie inne pozostają nieruchome, dopóki sygnalizacja świetlna nie wezwie ponownie „zielonego światła”. Pierwszy gracz, który dotrze do sygnalizacji świetlnej, wygrywa rundę i staje się nowym sygnalizatorem. Możesz urozmaicić ten pomysł na zabawy na świeżym powietrzu bez materiału, jeśli biegające dzieci nie biegają, ale na przykład skaczą, kaczą lub galopują.

Może kopnąć

Może kopać jako alternatywę dla klasycznej gry w chowanego

Jeśli szukasz gier dla 10-latków, ta mieszanka zabawy w chowanego jest w sam raz. Jednak młodsi i oczywiście starsi ludzie również mogą się bawić i bawić się nią nie mniej. Połóż gdzieś puszkę lub inny przedmiot. Powinno być głośno podczas kopania. Nie jest to jednak obowiązkowe. Jeden z graczy się liczy, jak w grze w chowanego, podczas gdy inni się chowają. Wtedy zaczyna się poszukiwanie graczy.

Pomysł na grę towarzyską - w chowanego z puszką i zamrażaniem

W tym wariancie do gier w chowanego na zewnątrz bez materiału gracze nie czekają na znalezienie, jak zwykle. Zamiast tego muszą spróbować dostać się do puszki lub innego przedmiotu i kopnąć go. Jednak wizjer nie może ich zobaczyć. Jeśli zauważy, że gracz zbliża się do obiektu, woła imię osoby, która musi pozostać na miejscu. Gra kończy się, gdy puszka zostanie wyrzucona lub wszyscy gracze zostaną „zamrożeni”.

Trująca żaba

Trująca Żaba to zabawna gra detektywistyczna, w którą mogą grać nawet małe dzieci

Jeśli chcesz grać w gry dla dzieci na świeżym powietrzu bez materiału, który jest nieco cichszy, dobrze nadaje się „trująca żaba”. Jednym z graczy jest detektyw, jednym jest żaba i wszyscy inni normalni gracze. Detektyw nie może wiedzieć, kim jest żaba. Wszyscy gracze siedzą w kręgu na podłodze, podczas gdy detektyw siedzi pośrodku. Żaba musi wtedy „zabić” innych graczy, potajemnie patrząc im w oczy i wystawiając język. Gracze mogą dodać trochę dramatu, aby całość była jeszcze przyjemniejsza. Detektyw musi odgadnąć, kim jest jadowita żaba. Ciekawa gra detektywistyczna, która gwarantuje zabawę dla każdego!

Gry na zewnątrz bez materiału – zabawa w śmiech

Śmieszna gra, która jest świetną zabawą - krzywiąc się i starając się nie śmiać

Nie tylko dla małych dzieci, ale także starszych, a nawet dorosłych będą się dobrze bawić z tą grą. Szczególnie nastolatki są często trudne do rozrywki. Więc jeśli szukasz gier dla nastolatków, to jest to ta, którą możesz zaproponować. Gra polega na rozśmieszaniu się nawzajem bez śmiechu. To prawdopodobnie brzmi łatwiej, niż jest w rzeczywistości. Kto się śmieje, zostaje wyeliminowany z gry do następnej rundy, a wygrywa ten, kto się nie śmieje. Tak więc gry na świeżym powietrzu bez materiału mogą być bardzo proste i jednocześnie świetną zabawą. Spróbuj!

koń i jeździec

Koń i jeździec są podobne do tańca na krześle, ale gra się z parami

Ponieważ ta gra jest szczególnie świetną zabawą, gdy gra wiele osób, świetnie nadaje się na przykład do gier z dziećmi na przyjęciu urodzinowym lub na imprezie szkolnej. W przypadku tego pomysłu na gry na świeżym powietrzu bez materiału tworzone są pary, z których każda powinna mieć podobny rozmiar i wagę, ponieważ jedna z nich będzie później musiała nosić drugą na barana. Używając kamieni, patyków, w piasku, z kawałkami odzieży, liśćmi lub innymi rzeczami, utwórz na podłodze okrąg dla każdej pary (można to tylko wskazać), a wokół niego drugi i większy okrąg.

Konkurs na barana - pomysł na grę dla par

Jeden z dwóch graczy jest koniem i musi stać w małym kole, podczas gdy drugi jest jeźdźcem i musi stać w dużym kole. Sędzia krzyczy „Mały Konik”, a koń zaczyna galopować w kółko. Następnie sędzia woła „Rider go” i zawodnicy biegną po swoim okręgu, ale w przeciwnym kierunku (jeśli absolutnie nie ma materiałów, zawodnicy mogą po prostu wyobrazić sobie okręgi i chodzić po okręgu bez oznaczeń). Jak tylko sędzia ogłosi „Rider up”, jeźdźcy muszą szybko znaleźć swojego konia i zostać na nim na barana. Para, która zajmuje najwięcej czasu, zostaje wyeliminowana.

Gry towarzyskie dla dorosłych i dzieci – Sekretna tancerka

Sekretna tancerka z muzyką i bez – zabawy z ruchem na wypuszczenie pary

Na imprezie lub na kempingu, na którym również gra muzyka, ten pomysł na gry na świeżym powietrzu można grać bez materiału (alternatywnie gra działa również, gdy ktoś śpiewa lub nawet bez muzyki). Jeden z graczy jest detektywem i musi tymczasowo odsunąć się na bok, aby pozostali gracze mogli zdecydować, kto powinien być tajnym tancerzem. Następnie tworzą krąg, a detektyw staje pośrodku. Teraz wszyscy zaczynają tańczyć, przy czym tajemna tancerka potajemnie przepisuje nowe ruchy taneczne, które następnie muszą naśladować inni. Detektyw musi odgadnąć, kto jest sekretną tancerką.

Gry zespołowe dla dzieci – ukradnij bekon

Kradzież bekonu to fajna gra zespołowa dla wielu osób

Podziel graczy na dwie drużyny i ustaw ich w dwóch przeciwległych rzędach. Powinna być między nimi większa odległość. Umieść dowolny przedmiot (but, piłkę, kamień, kapelusz itp.) pośrodku między rzędami. Każdy gracz w drużynie ma przypisany numer. Sędzia dzwoni na jeden z numerów, a dwaj gracze z odpowiednimi numerami biegną, aby chwycić przedmiot i przynieść go do swojej drużyny. Najszybsza drużyna otrzymuje punkt, po czym przedmiot jest odkładany i wywoływany jest następny numer. Drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 10 punktów (lub dowolną inną liczbę) wygrywa.

Gry bez materiału dla dwuramiennych oszustów

Gry na świeżym powietrzu bez materiału - uginanie ramion jest popularne wśród młodych i starszych i można w nie grać wszędzie

Nie tylko dorośli lubią mierzyć swoje siły, dzieci również z dumą prezentują to, co potrafią. Z tego powodu gry terenowe bez materiału o charakterze konkurencyjnym są właśnie takie. Stare, dobre siłowanie się na rękę nie jest wyjątkiem. Dla każdego, kto potrzebuje przypomnienia: Silne ramię kładzie się na łokciu na twardej i niezbyt śliskiej powierzchni. Obaj gracze stoją lub siedzą naprzeciwko siebie i trzymają się za ręce. Drugie ramię leży luźno na ziemi i nie wolno mu pomagać! Na sygnał startu zawodnicy próbują docisnąć rękę przeciwnika, aż ręka dotknie ziemi.