kemping

Luksusowy kemping w Korei Południowej – 5-gwiazdkowy ośrodek glampingowy z odrobiną minimalizmu

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las design resort resort bungalowy górski las widok z lotu ptaka

Jeśli szukasz egzotycznego miejsca na kolejny glamping, ten południowokoreański luksusowy kemping w środku lasu może być idealnym miejscem na Twoje potrzeby. Zgodnie z minimalistyczną koncepcją, Atelier Chang zaprojektowało serię kolorowych namiotów dla SJCC Glamping Resort, aby zaoferować turystom luksusowy kemping na porośniętej cyprysami górze w pobliżu miasta Suncheon. 16 jasnych obudów jest ustawionych w jednej linii, dzięki czemu można cieszyć się widokiem na piękną zatokę miasta. Znajduje się na południowym wybrzeżu, około 300 kilometrów na południe od Seulu.

Luksusowy kemping dla minimalistycznego gustu

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las projekt ośrodek ośrodek restauracja budynek widok namioty

Namioty glampingowe na luksusowym kempingu są przeznaczone dla przyszłych wczasowiczów, którzy chcą spędzić wakacje blisko natury, ale nie za bardzo. Goście mogą zjeść posiłek w kuchni lub w hotelowej restauracji. Architektowi zależało na tym, aby odwiedzający poczuli się, jakby żyli głęboko w lesie i mieli bezpośredni kontakt ze środowiskiem naturalnym, zamiast być od niego oddzielonym.

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las design resort resort bungalowy górski las

Wiele innych celów podróży jest zbudowanych poza rzeczywistym rezerwatem przyrody i dlatego nie oferuje optymalnych wrażeń z biwakowania. Z tego powodu założyciel londyńskiego i Zurychu architektów Atelier Chang, Soohyun Chang, wybrał odpowiednią lokalizację dla luksusowego kempingu.

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las design resort resort górski las namioty lime green

Projektanci naciągnęli podwójną warstwę fuksji, limonkowej zieleni i pastelowego niebieskiego materiału na stalowe ramy, aby utworzyć strąki. Są na tyle dobrze ocieplone, że goście mogą w nich mieszkać przez cały rok.

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las design resort resort chodnik leśne namioty limonkowa zieleń

Zimą temperatury w rejonie południowokoreańskiego luksusowego kempingu spadają do minus 15 stopni Celsjusza. Latem wzrastają do 40 stopni. Skośne i zakrzywione kształty konstrukcji są zaprojektowane tak, aby wytrzymać obciążenia wiatrem i śniegiem. Każda kapsuła jest przymocowana do drewnianego pokładu, który wznosi się nad miejscem na palach. W ten sposób architekt zredukował wpływ na teren do minimum.

Wnętrze luksusowego kempingu SJCC

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las design resort resort restauracja wnętrze

Wewnątrz na antresoli na 50 metrach kwadratowych znajdzie się miejsce na dwa łóżka, a także otwarty salon, kuchnię i łazienkę. Budynek klubowy i restauracja wykorzystują te same techniki konstrukcyjne z tkaniną i stalą. Mają zygzakowatą fasadę wykonaną z białych stalowych lameli, które otwierają widok na górę z tarasu.

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las design ośrodek ośrodek restauracja widok wnętrza jadalnia

Obudowa każdej konstrukcji kosztowała około 15 000 euro. Chang już tworzyła namioty glampingowe, kiedy firma poprosiła ją o zaprojektowanie alternatywnego miejsca na wakacje. Powinno to spodobać się młodszym podróżnikom. Projekt powinien zatem różnić się od zwykłych koncepcji, a jednocześnie być czymś nowym dla miasta Suncheon.

Więcej miejsca dla wczasowiczów

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las projekt ośrodek ośrodek budynek widok namioty kolory

Według projektanta Suncheon to bardzo piękne miasto. Niestety nie zapewnia to wystarczającej liczby miejsc noclegowych na dłuższy pobyt wakacyjny. Z tego powodu pomysł został odebrany jako świetny, aby rozpocząć coś, co jest alternatywnym kurortem.

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las design resort resort restauracja

Popularność tego luksusowego kempingu i ogólnie glampingu nabrała rozpędu w ostatnich latach. Niegdyś rezerwa uczestników Flush Festival, luksusowe kempingi zaczęły głównie opuszczać swoje korzenie w branży hotelarskiej.

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las design resort resort restauracja widok z boku

W 2014 roku ArchiWorkshop stworzył grupę glampingowych namiotów w kształcie robaka i pączka dla opuszczonego luksusowego kempingu w Yang-Pyeong. Południowokoreańska praktyka, która okazała się sukcesem ich modelu, powstała kilka lat później w pobliżu Seulu.

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las design resort resort bungalowy górski las widok na dach

Chang planuje teraz wprowadzić swój model glamping do Wielkiej Brytanii, gdzie hotelarze, tacy jak Soho House, dokonali już udanych wypraw do luksusowych wiejskich kwater.

luksusowy kemping glamping korea południowa architektura las design resort resort restauracja budynek