jesień

Jesienna dekoracja z tacą na stole w salonie – 20 porad dekoracyjnych

Jesienna dekoracja-żywy stół-taca-vintage-mosiądz-metal-naczynia

Taca może być bardzo pomocna, gdy chcesz przetransportować jedzenie, sztućce i napoje z kuchni. Jest to również miła okazja do zjedzenia śniadania do łóżka w niedziele. Stare, zepsute lub własnoręcznie wykonane tace, które mogą nie być w stanie unieść ładunku, mogą służyć jako dekoracja, a tym samym ładniejszy narożnik w domu. Idealny dla Jesienna dekoracja stół w salonie jest kreatywnie ozdobiony.

Jesienna dekoracja z tacą w salonie – udekoruj stolik kawowy

Jesienna dekoracja -żywy stół-taca-drewno-jesienne liście-wieniec

Taca doskonale sprawdza się jako aktywny dodatek do mieszkania i może być używana na różne sposoby, oprócz bezpiecznej platformy do przenoszenia naczyń i sztućców. Oparty lub zawieszony na ścianie, umieszczony obok zdjęć i obrazków, bez wątpienia wygląda jak kreatywne dzieło sztuki. W zależności od materiału, z którego jest wykonana i rzeczywistego stylu życia, każda taca może służyć jako pomysłowa dekoracja stołu do salonu.

Jesienna dekoracja – ładnie ułóż tacę na stole w salonie

Jesienna dekoracja-żywy stół-taca-porcelana-białe-świece

Oprócz praktycznego zastosowania, każda taca jest obiektem dekoracyjnym, który podkreśla drobne przedmioty i kolekcje. Ponadto można je szybko posprzątać i spakować od razu, gdy potrzebny jest stół. Odkurzanie jest też łatwiejsze, jeśli wszystkie ozdoby są spakowane w jedną całość i po prostu trzeba je odłożyć.

Jesienna dekoracja z tacą i dyniami na stole w salonie

Jesienna dekoracja-żywy stół-taca-drewno-biały-okrągły

W tacach można odkryć różne kształty – okrągłe, owalne, kanciaste, pod względem kształtu, a także wykonane z różnych materiałów – drewna, srebra lub innych metali, plastiku, co również należy skoordynować z wystrojem pomieszczenia, a zwłaszcza ze stołem projekt. W przypadku jesiennej dekoracji bardziej przydadzą się ciepłe elementy, takie jak drewno, mosiądz lub miedź.

Jesienna dekoracja na stole w salonie – taca z ozdobnymi dyniami, karczochami i hortensjami

jesienna-dekoracja-salon-taca-stolik-dynia-karczoch-kwiaty

Pod każdym względem możesz polegać na prawdziwych materiałach. Jadalne mogą być również wykorzystywane jako przedmioty dekoracyjne. Na przykład małe dynie, a także karczochy, korzenie, szyszki i jesienne liście można układać na różne sposoby w tacy na posłaniu z mchu lub ozdobnej słomy.

Jesienna dekoracja z wiklinową tacą

jesienna-dekoracja-salon-stolik-taca-warkocz-lina-materiały naturalne

Tabletki z wikliny, których spód również jest tkany, nie są szczególnie sprzyjające do przenoszenia szklanek, a tym samym napojów, ponieważ ta podstawa jest nierówna, a naczynia nie są na nich stabilne. Są one jednak idealne do pomysłowych dekoracji. Wskazane jest, aby nie umieszczać w nim małych przedmiotów, ponieważ ze względu na strukturę nie mogą one wejść w posiadanie. Zrób najlepsze przedmioty dekoracyjne z ceramiki, szkła lub porcelany, które będą kontrastować z warkoczem.

Jesienna dekoracja – ułóż przedmioty na tacy tematycznie

jesienna-dekoracja-salon-taca-taca-metal-szuflada-lustro

Tablety z blachy lub cynku wspaniale komponują się z żywą atmosferą w stylu vintage lub industrialnym. Można w nim śmiało umieszczać inne przedmioty o bardziej technicznym charakterze, takie jak miarka, drewniane pudełko i inne, które charakteryzują się prostymi liniami. Aby dekoracja wyglądała na jesienną, dodaj 1-2 mini dynie.

Halloweenowa dekoracja z tacą na stole w salonie

jesienna-dekoracja-salon-taca-stół-halloween-szkielet-kreatywna

Idealne na specjalne okazje lub dekoracje tematyczne, tace można pięknie zaaranżować i umieścić w pomieszczeniu. Na Halloween możesz nawet przymocować typowe elementy, takie jak ludzkie kości i części ciała, do tacy i zaprezentować je na stoliku kawowym.

Jesienna dekoracja na stole w salonie – taca ze starej ramki na zdjęcia

jesienna-dekoracja-salon-taca-stolik-nowoczesna-miedziana rama

Tace ozdobne są dostępne w pomysłowych wzorach lub można je zaprojektować samodzielnie z dostępnych materiałów. Możesz stworzyć oryginalną dekorację stołu w salonie ze starych ramek na zdjęcia. Wazony i świeczniki ozdobione miedzianą farbą dodadzą jesiennego akcentu.

Elegancka jesienna dekoracja na stoliku kawowym 

jesień-dekoracja-salon-taca-stolik-drewno-vintage-mosiądz-wiosna

Inne przedmioty, które zwykle nie pojawiają się na stole, można również połączyć w atrakcyjny wizualnie zestaw. Ciepłe odcienie są typowe dla jesieni, dlatego też i one powinny dominować. Efekt uzyskano w nowoczesny i oryginalny sposób przy użyciu elementów wykonanych z drewna i złomu. Niektóre powierzchnie można patynować i dlatego wyglądają na naturalnie zabarwione.

Jesienna dekoracja z tacą w salonie

jesienna-dekoracja-salon-taca-stolik-vintage-mosiądz-skóra

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz mieć na stoliku suchych roślin, liści i szyszek, możesz zastąpić je porcelanowymi, ceramicznymi lub metalowymi. Inną możliwością byłoby umieszczenie suchych w zakręcanym słoiku lub szklanym wazonie.

Jesienna dekoracja – drewniana taca z szykownymi akcentami

jesienna-dekoracja-salon-taca-stolik-drewno-vintage-szyszki

Jeśli nie masz dokładnego planu, jak ułożyć tacę, najpierw zbieraj różne przedmioty, kolekcje lub znalezione przedmioty, a także kamienie, korzenie i inne, które wyglądają na powiązane pod względem koloru, struktury, materiału lub kształtu. Następnie podziel wszystkie rzeczy na pary – każda figura powinna mieć partnera.

Jesienna dekoracja – mosiężna taca z lustrzanym dnem

jesienna-dekoracja-salon-taca-taca-metal-mosiądz-lustro

W zasadzie ważne jest, aby jeden kawałek znalazł się w drugim. Taca wykonana jest z metalu, przypominającego mosiądz, z lustrzanym dnem. Zawiera świecznik i kulę jeża w kolorze starego złota oraz dwunastościan z bokami ze szkła lustrzanego.

Nowoczesna jesienna dekoracja na stoliku kawowym

jesienna-dekoracja-salon-taca-stolik-nowoczesne-świece-herbata-jabłka

Tace o płaskiej powierzchni mogą być wykorzystywane w sposób dekoracyjny i praktyczny. Tematyczne dodatki do domu, małe dynie i filiżanka ciepłej herbaty dodadzą jesiennego nastroju. Ułóż tak, jak chcesz i trzymaj się niuansów i struktur, które emanują z gorąca.

Urozmaicony Jesienna dekoracja w salonie – porcelanowa dynia, terrarium i taca

jesień-deco-salon-stół-taca-nowoczesny-salon-pomysł-jesień-stolik-kawowy-decor-pinterest-dom-decor-jesienny-mały-nowoczesny-stoliki-kawowe-805x536

Jesienna dekoracja z tacą i świecami – akcenty wykonane z naturalnych materiałów takich jak juta i drewno

jesienna-dekoracja-salon-stół-taca-lina-świece-świecznik-drewno

Możesz łatwo udekorować nudną tacę, która tak naprawdę nie pasuje do otoczenia, ale nadal ma ją w swoim ekwipunku. Bardzo łatwo, za pomocą gorącego kleju, ozdobić szorstką liną w naturalnym kolorze. Aby uzupełnić wygląd, umieść obok niego przedmioty dekoracyjne wykonane z naturalnego drewna.

Jesienna dekoracja z typowymi dla sezonu owocami – gruszka, dynia

jesienna-dekoracja-salon-taca-stół-vintage-klatka-gruszka-dynia

Ozdobne klatki dla ptaków i szklane dzwonki wyglądają naprawdę szykownie i wyjątkowo na stole. Przedmiotem, który jest prezentowany pod pokrywką, jest przedmiot. W ten sposób na stole można również umieścić ozdobne owoce, kwiaty lub inne.

Zrób sam jesienne dekoracje – drewniana taca

jesienna-dekoracja-salon-taca-stolik-drewno-vintage-stare-ksiazki

Tacę, jeśli ma charakter czysto dekoracyjny, można doskonale zaprojektować samodzielnie. dobierz odpowiednio materiał z pozostałych mebli w salonie oraz ustal dowolny rozmiar i proporcje stolika kawowego. Możesz również użyć gotowej deski lub podobnej jako podstawy i po prostu zamontować krawędzie.

Zaprojektuj własną jesienną dekorację – udekoruj tacę

jesienna-dekoracja-salon-taca-stolik-drewno-zrób-to-sam

Stare małe szuflady o płytkiej głębokości doskonale nadają się jako podstawa do dalszych eksperymentów dekoracyjnych. Podłogę można przykryć papierem do pakowania, tapetą, filcem lub inną tkaniną. Również z lustrem, jeśli się przyda. Ewentualnie weź drewnianą deskę i popraw krawędzie z grubej liny za pomocą gorącego kleju. Innym pomysłem byłoby zrobienie pudełka o dowolnym rozmiarze z drutu dla piskląt. Należy pamiętać, że jest całkiem możliwe, że samodzielnie wykonane tace nie wytrzymają obciążenia i przed użyciem należy sprawdzić ich nośność.

Taca z lustrzanym dnem jak nowoczesna Twórz samodzielnie jesienne dekoracje

jesienna-dekoracja-salon-taca-stolik-nowoczesne-lustro-zrób-sam

Stwórz własną ozdobną tacę z liny i użyj jej jako jesiennej dekoracji, jeśli chcesz

jesienna-dekoracja-salon-stół-taca-lina-zrób-sam

Nowoczesna taca Zrób to sam z drutu i udekoruj tematycznie w zależności od pory roku

jesienna-dekoracja-salon-taca-stolik-drut-zrób-siebie