kemping

Glamping jako rodzinne wakacje – luksus na świeżym powietrzu

Glamping jako rodzinne wakacje na kempingu Spędź rodzinną zabawę na świeżym powietrzu latem

Dla wielu osób kemping jako opcja na wakacje to wspaniały sposób na oczyszczenie głowy i oderwanie się od codzienności. Nocleg na łonie natury to coś wyjątkowego, zwłaszcza dla żądnych przygód wczasowiczów. Jednak w starszym wieku mobilność często spada, a noce na matach do spania powodują ból pleców. Rodziny z dziećmi często preferują opcję domu wakacyjnego, aby móc zaoferować maluchom możliwość zatrudnienia nawet przy złej pogodzie, ponieważ nic tak nie psuje kempingowego nastroju jak przeciekający namiot i mokre stopy.

Glamping tak samo glamping jak rodzinne wakacje – ekscytujący rodzinny czas dla dzieci,

Glamping jako luksusowy komfort wypoczynku rodzinnego na świeżym powietrzu

Jednak szczególnie dla dzieci bardzo ekscytujące jest spędzanie rodzinnych wakacji nie w mieszkaniu lub hotelu, ale na łonie natury. To zaleta urlopu na kempingu, w którym tracisz komfort, do którego przywykłeś w domu. W zasadzie wielu kojarzy wakacje na kempingu z wolnością lub bliskością natury, inni są mniej otwarci na pobyt w namiocie i wolą hotel z prawdziwym łóżkiem zamiast matą do spania i własnym prysznicem zamiast wspólnej łazienki. Ale ten dylemat można zaradzić, ponieważ istnieje kilka alternatyw, które zbliżają się do wakacji na kempingu i są dość porównywalne z komfortem hotelu. Domek mobilny stanowi skromny kompromis, ponieważ oferuje każdemu własne zaplecze sanitarne i stałą ramę łóżka, ale często jest postrzegany jako zbyt ciasny. Inną opcją jest domek na kempingu. Ale w obu tych przypadkach część poczucia, które niesie ze sobą kemping, ginie na świeżym powietrzu?.

Glamping jako rodzinne wakacje – relaksujące spotkanie dla rodziców

Glamping jako nowoczesny namiot z baldachimem na rodzinne wakacje

Coraz popularniejszy trend „glampingu” oferuje kolejną ciekawą opcję. Słowo składa się z „glamour” i „camping”. Do glampingu nie jest używany żaden konwencjonalny namiot, ale wysokiej jakości i przestronne luksusowe namioty. Dużą zaletą glampingu jest to, że łączy w sobie wygodę i uczucie namiotu. Na przykład seniorzy mogą również wziąć udział w wakacjach na kempingu bez konieczności polegania na własnym domku mobilnym. Ponieważ namioty glampingowe mają solidną podłogę, często można uzyskać zakwaterowanie bez barier, dzięki czemu można poruszać się po namiocie z wózkiem lub wózkiem inwalidzkim. Ze względu na przestronność i obecność wszystkich najważniejszych sprzętów kuchennych, możliwe jest podróżowanie ze stosunkowo niewielkim bagażem, co jest szczególnie korzystne dla rodzin z dziećmi, które już muszą zabrać ze sobą przynajmniej jedną dobrze wypełnioną walizkę.

Nie wszystkie namioty glampingowe są sobie równe

Glamping jako rodzinne wakacje podwójne łóżko nowoczesne lustro

Nie należy jednak zakładać, że namioty glampingowe są namiotami czysto luksusowymi, ponieważ istnieje wiele różnych ofert. Zakwaterowanie tego typu stara się przekazać poczucie domu, z pewnymi dodatkami. Aneks kuchenny zainstalowany na stałe i własne, czyste sanitariaty zapewniają podobny poziom prywatności na kempingu, co nie zawsze jest zagwarantowane podczas wakacji w namiocie. Często jest nawet wanna. Ponadto wczasowicz nie musi zadowolić się matą do spania czy dmuchanym materacem, ale może spać w normalnym, przestronnym łóżku. Wiele obiektów ma nie tylko dostęp do elektryczności i światła w standardzie, ale jest również wyposażonych w ogrzewanie, klimatyzację lub telewizję. Dzięki przestronności i możliwości podłączenia urządzeń elektrycznych jest mnóstwo okazji do zajęcia się dziećmi, nawet gdy pada deszcz, a rodzice być może czytają książkę na kanapie.

Wakacje z małymi dziećmi w namiocie glampingowym

Glamping jako rodzinne wakacje na kempingu komfortowa kuchnia łóżkowa

Specjalnie na wakacje z bardzo małymi dziećmi namioty glampingowe oferują również dużo miejsca do poruszania się w pomieszczeniach i wygodne noclegi.

Namioty są również bardzo różnorodne i często tematyczne. Bardzo nietypowe oferty można znaleźć nawet w postaci domków na drzewie czy namiotów opartych na tradycyjnych mongolskich jurtach. Na stronie internetowej Wakatwybierz niektóre z możliwych noclegów są przedstawione bardziej szczegółowo. Podczas gdy na przykład Airlodge może konkurować z domem wakacyjnym pod względem wyposażenia, pobyt w namiocie safari zapewnia większą bliskość natury.

 Glamping dla domu

Glamping jako rodzinne wakacje pomysły na kemping podwójne łóżko nowoczesne

Nawiasem mówiąc, namioty glampingowe można również kupić prywatnie i nie trzeba ich używać tylko na kempingu. Taki luksusowy namiot przyciąga wzrok w przydomowym ogrodzie i oferuje wiele innych opcji poza tradycyjnymi noclegami na świeżym powietrzu.

 Gdzie znajdę oferty glampingu??

Glamping jako rodzinne wakacje dach dwuspadowy drewniany grill podłogowy na zewnątrz

Są już okazje do świecenia we Francji, Holandii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii.

Jednak zasięg glampingu stale rośnie, odkąd pionier Alain Dominique Perrin wprowadził tę formę wakacji. Nasi sąsiedzi, Holendrzy, którzy lubią podróżować kamperem, również dostrzegli tego typu wakacje na kempingu, już zareagowali i otworzyli na targach turystycznych własne „działy glampingu”.

Glamping w Europie

Glamping jako rodzinne wakacje, luksusowy komfort na kempingu dla dzieci

Tylko w Niemczech ten trend jeszcze się nie przyjął. To prawda, że ​​można zidentyfikować podejścia, na przykład w nadbałtyckim kurorcie Dahme nad Zatoką Lubecką, ale porównanie ogólnoeuropejskie wyraźnie pokazuje niemieckie zacofanie w tym sektorze. Wielką zaletą wakacji w sąsiednich krajach jest to, że podróżowanie samochodem lub pociągiem nie zanieczyszcza środowiska tak bardzo, jak podróżowanie samolotem. Na przykład lot do Australii zwiększa ślad ekologiczny, który pokazuje zużyte zasoby danej osoby ilościowo w postaci bilansu CO2 i jakościowo w oparciu o zużycie ziemi przez każdą osobę, co w niej znajduje się składka wyjaśniono bardziej szczegółowo. W związku z tym świadomość ekologiczna odgrywa również ważną rolę przy wyborze miejsca na wakacje, ponieważ lot transkontynentalny jest nie tylko droższy niż podróż prywatnym samochodem lub lot na krótkich dystansach, ale także znacznie bardziej szkodzi klimatowi..