karnawał

Zrób sobie kostium niedźwiedzia: pomysły dla dzieci i dorosłych z instrukcjami

kostium niedźwiedzia sprawia, że ​​​​dorosły pies jest zabawny

Najpopularniejsze przebrania na Mardi Gras i Carnival to kostiumy zwierząt, czyli kostium niedźwiedzia. Jest bardzo popularny zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Być może zawdzięcza to misiowi, którego wszyscy w dzieciństwie na pewno przytulili jak ukochaną pluszową zabawkę, a może puszyste futerko. Ogólnie rzecz biorąc, kostium niedźwiedzia jest odpowiedni dla młodych i starszych, a także bardzo łatwy do wykonania. Poniżej przedstawiamy świetne pomysły na majsterkowanie dla dzieci i dorosłych wraz z instrukcjami.

Zrób sobie kostium niedźwiedzia: uszyj kostium niedźwiedzia polarnego dla dzieci

Niedźwiedź kostium dziecko niedźwiedź polarny zrób sobie instrukcje

Świetnym pomysłem dla małych dziewczynek jest kostium białego niedźwiedzia, a dokładniej kostium niedźwiedzia polarnego. Możesz to zaprojektować samodzielnie, używając bardzo niewielu materiałów. W zależności od tego, czy masz w domu maszynę do szycia, czy nie, możesz sam zrobić świetny kostium niedźwiedzia z szyciem lub bez. Do stroju niedźwiedzia polarnego wymagany jest biały top i białe legginsy. Potrzebujesz też białego sztucznego futra.

kostium niedźwiedzia dziecko niedźwiedź polarny zrób sobie materiały do ​​szycia!

Teraz ozdabiasz sztucznym futrem niektóre części odzieży, na przykład rękawy, nogawki spodni, dekolt itp. W zależności od ilości materiału, większą lub mniejszą powierzchnię można pokryć futrem. Części z futra syntetycznego można przyszyć za pomocą maszyny do szycia lub przykleić klejem tekstylnym.

Zrób swój własny kostium niedźwiedzia instrukcje puszyste uszy niedźwiedzia polarnego

Puszyste uszy są zdecydowanie nieodłączną częścią stroju misia. Możesz je łatwo zrobić ze sztucznego futra w formie pomponów, wypełnić je watą i przymocować do dwóch spinek do włosów. Super słodki kostium niedźwiedzia polarnego jest gotowy!!

Zrób sam kostium niedźwiedzia polarnego dla dorosłych

kostium niedźwiedzia dorośli sprawiają, że niedźwiedź polarny jest biały?

Wielu dorosłych, a zwłaszcza kobiet, również wybiera kostium niedźwiedzia polarnego. Możesz to zrobić sam za pomocą prostych środków. Jeśli chodzi o strój, to oczywiście powinieneś nosić tylko białe ubrania. Jeśli to możliwe, jest nie tylko biały, ale także puszysty i milutki, dzięki czemu przypomina trochę futro niedźwiedzia polarnego. Aby własnoręcznie wykonane przebranie kojarzyło się z kostiumem niedźwiedzia polarnego, możesz zrobić i założyć maskę, czapkę lub zabawny papierowy kapelusz z niedźwiedzim nosem i oczami.

Zrób sobie kostium niedźwiedzia z bluzy z kapturem: proste instrukcje szycia

stwórz swój własny kostium niedźwiedzia instrukcje brązowy bluza z kapturem

Jeśli masz w domu maszynę do szycia, uszycie kostiumu misia dla siebie lub dziecka wcale nie jest trudne. Do tego potrzebujesz brązowej bluzy z kapturem i brązowego i beżowego filcu rzemieślniczego. Potrzebne będą również nożyczki i kilka szpilek.

DIY instrukcje kostiumu niedźwiedzia brązowa bluza diy

Niekoniecznie musisz używać filcu rzemieślniczego. Jest to jednak szczególnie odpowiednie do takich prac rękodzielniczych, ponieważ nie strzępi się i nie musi być zachmurzone po cięciu. Wycinasz więc okrąg z jasnego lub beżowego filcu, który jest następnie przyszywany na przodzie bluzy. W ten sposób tworzysz niedźwiadkowy brzuch.

stwórz własną instrukcję kostiumu niedźwiedzia szyjąc brązową bluzę z brzucha

Aby wyciąć dokładne koło, możesz wziąć duży dysk lub miskę i obrysować go kredą. Następnie zapinasz kółko na środku i zszywasz. Możesz użyć ściegu zygzakowatego.

stwórz własny kostium niedźwiedzia instrukcje szycia brzucha brązowa bluza

stwórz własny kostium niedźwiedzia instrukcje szycia bluzy z kapturem na brzuch

Zrób własny kostium niedźwiedzia: przyszyj uszy

stwórz własne instrukcje kostiumu niedźwiedzia do szycia uszy

Uszy niedźwiedzia mogą być również wykonane z filcu rzemieślniczego. W tym celu trzeba czterokrotnie wyciąć ten sam „kształt ucha” z brązowego filcu. W obszarze wewnętrznym zastosowano jasny filc. Najpierw przyszywana jest do jednej części ucha ściegiem zygzakowatym, następnie druga część ucha jest nakładana na wierzch i obie części są zszywane. Wreszcie odwróć ucho i gotowe! Jest to również sposób na zrobienie drugiego ucha.

Stwórz własny kostium niedźwiedzia instrukcje, jak uszyć brązową bluzę z kapturem

Kiedy dwoje uszu będzie gotowe, musisz je przymocować do kaptura. Aby to zrobić, przetnij kaptur w dwóch symetrycznych punktach i tam przymocuj uszy. Potem je zszyjesz.

Zrób własne instrukcje kostiumu niedźwiedzia, przymocuj kaptur do uszu!

Jeśli chcesz, możesz wypełnić uszy odrobiną wypełniacza, a następnie przymocować je do kaptura.

Zrób sobie kostium niedźwiedzia instrukcje pomysł opaska na uszy!

Uszy niedźwiedzia, bez których kostium niedźwiedzia nie jest kompletny, można wykonać w formie opaski na głowę. Szyjesz uszy tak, jak opisaliśmy powyżej, a następnie przyczepiasz je do opaski. W razie potrzeby opaskę można podszyć brązową tkaniną lub filcem, a następnie przymocować do uszu.

Zrób sobie kostium niedźwiedzia bez szycia

Stwórz własny kostium niedźwiedzia instrukcje dla dzieci bez szycia

Możesz sam zrobić piękny kostium misia bez szycia. Powinieneś zaprojektować brązowy strój. Idealnie sprawdzi się tu pluszowy dres lub pluszowy kombinezon z kapturem w kolorze brązowym. Istnieją nawet modele z uszami, które znacznie ułatwiają pracę nad wykonaniem kostiumu niedźwiedzia. Potrzebujesz jeszcze odpowiedniego makijażu.

Zrób sobie kostium niedźwiedzia bez szycia makijażu

Aby kostium wyglądał bardziej realistycznie, detale ze sztucznego futra można szybko przykleić klejem tekstylnym.

Zrób sobie kostium niedźwiedzia: z papierowej mache

Zrób sobie kostium niedźwiedzia instrukcje rodzinnego papieru mache!

Kostium niedźwiedzia lub maskę niedźwiedzia można również majstrować z papieru techniką paper mache. Do tego potrzebny jest balon, pasta papierowa, gazeta i trochę kartonu. Najpierw musisz nadmuchać balon, aby stał się większy niż przeciętny rozmiar głowy. Następnie zaczynasz przykrywać balon papierem i wklejać warstwa po warstwie. Szczególnie ważne jest, aby każda warstwa była sucha przed położeniem kolejnej. Jeśli papierowa mache jest wystarczająco stabilna, możesz ją wysuszyć przez kilka godzin, najlepiej na noc.

Zrób sobie kostium niedźwiedzia instrukcje dla dorosłych papieru mache

Teraz wkładasz uszy i usta, które wcześniej wycięłaś z mocnego kartonu, na już wyschniętą papierową mache. Następnie przykrywasz dodatkowe części kolejną warstwą papieru i wklejasz. Na koniec gotowa maska ​​niedźwiedzia jest zabarwiona na brązowo, balon jest usuwany i wykonuje się otwory na oczy i szyję. Jeśli chcesz, możesz pomalować lub dodać dodatkowe detale, takie jak wyłupiaste oczy itp. W ten sposób kostium misia może być zaprojektowany zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej. W zależności od wzrostu należy również wykonać maskę misia lub nadmuchać balon.