Dom i ogród

Stwórz samodzielnie stół kaflowy w stylu nowoczesnym lub retro do swojego ogrodu lub mieszkania

Płytka ogrodowa z kreatywnymi elementami, takimi jak świece i wzór kwiatów

Być może masz w domu stary stół z płytkami lub drewnem i chciałbyś go przekształcić w nowoczesny stół z płytek. Do tego potrzebujesz odrobiny umiejętności i inspiracji, a także resztek płytek lub połamanych kawałków płytek z poprzednich projektów renowacji i przebudowy w Twoim domu. Zamiast wyrzucać je, możesz je ponownie wykorzystać do kreatywnego projektu DIY. Stare płytki ceramiczne lub kafelki są właśnie tym, czego można użyć do stworzenia nowoczesnego stołu kafelkowego. Pokażemy Ci więc, jak możesz wykorzystać płytki na przykład do stołu ogrodowego i zrealizować tak wyjątkowy projekt w kilku prostych krokach.

Zbuduj nowoczesny stół kafelkowy

otwarty salon z minimalistycznymi meblami wykonanymi z drewnianych mebli i okrągłym stołem

Najpierw musisz znaleźć podstawę dla swojego stołu kafelkowego. Być może masz stary drewniany stół i płytki do swojego ogrodu, którymi możesz go przykryć. W przeciwnym razie po prostu kup tani, który później możesz wykorzystać do samodzielnego wykonania stołu kafelkowego. Następnie zbierz wszystkie kawałki płytek i ułóż je według koloru, kształtu, rozmiaru lub cokolwiek chcesz. Następnie zbierz wszystkich razem, aby przykryć nim blat stołu lub na przykład zrobić z niego mozaikowy stół. Jeśli masz połamane kawałki kafelków, możesz ułożyć je jak puzzle, aby stworzyć piękny obraz. Może to jednak zająć trochę więcej czasu. Ale potem będziesz miał unikalny mebel, którego nie znajdziesz w żadnym sklepie.

Połącz wzory i kolory w nowoczesnym i gustownym stole kaflowym

Gdy jesteś zadowolony z wybranego wzoru, po prostu przyklejaj płytki na stole pojedynczo. Możesz zakryć górę lub kafelki po bokach tylko wtedy, gdy pozwala na to ilość i rozmiar. Następnie poczekaj, aż klej wyschnie i wypoleruj nowy stół. Oto podstawowe kroki, które musisz wykonać, jeśli chcesz sam zbudować stół kafelkowy. Możesz użyć tego na tarasie, w ogrodzie lub w pomieszczeniu, na przykład, jeśli chcesz kafelki na stole w salonie lub jeśli potrzebujesz je w kuchni. Możesz również wykorzystać ten pomysł, aby zrobić wyspę kuchenną z blatem wyłożonym kafelkami. Poniżej przedstawiamy kilka fajnych przykładów, które mogą Cię zainspirować.

Stół kafelkowy w ogrodzie lub kuchni

okrągły stolik z doniczką do ogrodu

Stoły kafelkowe są obecnie jednym z takich trendów w wystroju domu, ponieważ są niedrogą opcją, a ich odważne wzory mogą dodać żywego akcentu do każdej kuchni, łazienki lub ogrodu. Cóż, prawdopodobnie chciałbyś mieć swoją łazienkę lub kuchnię wypełnioną tymi wspaniałymi płytkami, ale w przypadku budżetu i kreatywnego domu, w którym może brakować miejsca, ten rodzaj projektu jest idealny. Jak więc umieścić te odważne, wspaniałe kafelki w swoim domu na stole??

lakierowany biały stolik kawowy z płytkami ozdobionymi różnymi wzorami

Te projekty DIY są szczególnie popularne wiosną i latem, ponieważ wtedy każdy przygotowuje tereny zewnętrzne na ciepły sezon. Możesz odświeżyć swoje przestarzałe meble ogrodowe, aby dopasować je do siebie. Pozwala to również znaleźć nowe rozwiązanie dla stołu tarasowego. Oczywiście możesz też kupić coś nowego, ale nie będzie to miało tego samego uroku. To też wydaje się bardzo łatwą opcją. Odpowiednie płytki i niektóre materiały to wszystko, czego potrzebujesz.

romantyczna atmosfera z winem na tarasie z mozaikowym stołem i dopasowanymi meblami ogrodowymi

Piękny stół kuchenny z płytkami w różnych kolorach i wzorach można postawić w niemal każdym salonie. Na przykład, spraw, aby stół z mozaiką był nowoczesny, a także ukryj szorstkie krawędzie, aby nadać mu czysty i schludny wygląd. Najpierw zbuduj blat lub użyj starego, który już masz. Spryskaj ramę stołu lakierem lub farbą, aby ją odświeżyć. Następnie można do nich przykleić płytki za pomocą cienko utwardzonej zaprawy nakładanej kielnią. Dodatkowy pasek płytki zakryje krawędzie i możesz użyć taśmy maskującej, aby utrzymać ją na miejscu. Po wyschnięciu zaprawy nałożyć fugę i zetrzeć nadmiar.

Przerób stary stół kafelkowy w nowoczesny sposób

białe kafelki na szklanym stole z pistacjowymi kartami do gry i napojami whisky

Oto jak dodać blat z płytek do starego i brzydkiego stolika kawowego lub stolika końcowego: będziesz potrzebować stołu, kilku starych płytek, kleju i zaprawy. Możesz również potrzebować piły do ​​płytek. Umieść arkusz sklejki na stole i przykręć go. Następnie umieść płytki na stole. Zorientuj się, ile z nich będziesz potrzebować, aby wykończyć górę i przyciąć ją na wymiar. Nałożyć klej na sklejkę za pomocą kielni i rozprowadzić wszystkie płytki. Pozostaw klej do wyschnięcia, a następnie dodaj zaprawę, aby wypełnić spoiny. Na koniec zetrzeć resztki gąbką.

sześciokątne płytki z kwiatowymi wzorami i kolorami na małym stoliku

W zasadzie każdemu stołowi możesz nadać powierzchnię wykonaną z płytek, niezależnie od jego wielkości. Okrągłe stoły są jednak nieco trudniejsze w obsłudze. Będziesz musiał użyć do tego maleńkich płytek mozaikowych lub przyciąć je do pożądanego kształtu. Tak więc każdy stolik może otrzymać nowy blat z płytek, nawet małe stoliki boczne lub stoliki kawowe, które ukryłeś w garażu lub w magazynie. Wyjmij je, wyczyść powierzchnię i nadaj im kolorową metamorfozę. Następnie możesz umieścić klejnot na swoim tarasie, aby stworzyć przyjemniejszą atmosferę dla Ciebie i Twoich gości.

Jak odnowić kafelkowy stół??

stół z płytkami kolorowo używany jako wyspa kuchenna do rustykalnego wystroju

Stół pokryty płytkami, czy to oryginalną mozaiką, czy smukłą konstrukcją całych płytek, może sprawić Ci wiele lat przyjemności. Jeśli jednak fuga między płytkami uległa pogorszeniu, płytki są uszkodzone lub styl nie jest już w twoim guście, możesz nadać stołowi nowy wygląd. Renowacja stołu z płytkami to zadanie, które wielu entuzjastów majsterkowania może wykonać w weekend.

Narzędzia do usuwania fugi

Zbuduj swój własny stół kafelkowy z papieru ściernego, paneli drewnianych, fugi i silikonu

Obróbka końcowa nie zawsze wymaga zdejmowania płytek ze stołu. Złą fugę można zastąpić ręcznym skrobakiem lub ręcznym urządzeniem elektronicznym wyposażonym w specjalny dalmierz. Tak więc narzędzie elektryczne jest zdecydowanie najszybszym sposobem usuwania zaprawy. Jeśli jednak trzeba usunąć tylko niewielką jego ilość, wystarczy skrobak ręczny. Tak czy inaczej, do wszelkich prac naprawczych potrzebne są gogle, rękawiczki, papier ścierny i plandeka. Aby usunąć płytki, użyj płaskiego śrubokręta lub dłuta do drewna i młotka, aby wybić płytki. Możesz również użyć skrobaka do usunięcia resztek kleju i fugi z blatu. Do tego zadania niezbędne są również okulary ochronne.

Precyzyjne wykonanie

Skonfiguruj stół w salonie z kolorowymi i kolorowymi płytkami

Tworząc nowoczesny stół z płytek, należy uważać, aby nie uszkodzić ani nie zarysować ramy. Jeśli tylko usuniesz fugę, narzędzie może się przesunąć i zarysować płytkę. Jeśli usuniesz wszystkie ślady kleju, fugi i płytek, wyszlifuj drewniany panel na gładko i nałóż podkład lub uszczelniacz, aby chronić powierzchnię przed uszkodzeniem przez wilgoć. Możesz również odświeżyć metalową podstawę stołu, wykonując lekki proces szlifowania za pomocą mokrego lub suchego papieru ściernego. Na koniec wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Stwórz swój własny styl retro z nowoczesnymi elementami na swój stół kafelkowy

W przypadku wymiany starych płytek na nowe należy to zrobić natychmiast po wyschnięciu podkładu. Nowy klej można rozprowadzić równomiernie przed ułożeniem płytek według własnego projektu. Po wyschnięciu fugę można nałożyć na przestrzenie między płytkami. Dopasowany kolorystycznie uszczelniacz może być użyty zamiast fugi w przestrzeni między płytkami a drewnianą ramą, aby umożliwić jej rozszerzanie się i kurczenie. Na przykład, jeśli chcesz zastąpić stare kafelki szklanym blatem, pomaluj lub pokoloruj drewniany stół zgodnie ze swoim wnętrzem. Stoły metalowe można malować jedną lub dwiema warstwami farby na metalowe przedmioty.

Skorzystaj z zalet stołu kafelkowego

Zrób ciasto czekoladowe pięknie na talerzu na stole kafelkowym

Stoły kaflowe są idealne do Twojego domu i ogrodu. Łączą w sobie elementy trwałości, funkcjonalności i estetyki. Wartość artystyczna i kreatywność pomagają widzowi ocenić wartość nieruchomości. Możesz go wykorzystać, aby uczynić dom atrakcyjnym i przyjemnym, używając żywych i kolorowych stołów wraz z pięknymi płytkami i kamieniami. W dzisiejszych czasach ludzie używają płytek tam, gdzie chcą poprawić wygląd swojego mieszkania lub domu. Jednak wzory i kolory płytek nie tylko poprawiają estetykę domu, ale także jego funkcjonalność.

Użyj czarnego drewnianego stołu z malowanymi białymi płytkami jako stołu kafelkowego lub stolika bocznego

Tak więc blat kafelkowy może być świetnym dekoracyjnym meblem do Twojego domu. Stół kafelkowy może być duży lub mały w zależności od przeznaczenia funkcji. Bez względu na powód i kąt, w którym go umieścisz, stół kafelkowy z pewnością przyciągnie uwagę odwiedzających ze względu na swój niepowtarzalny styl i wzór. Możesz również dopasować ten element wyposażenia do swojego wnętrza, tworząc go z tej samej kolorystyki i wzoru płytek lub jako kolaż z różnych płytek. Istnieje więc kilka zalet stołów kafelkowych, które sprawiają, że idealnie nadają się do budynków mieszkalnych i komercyjnych.

nowoczesny salon z płytkami oraz sofą i stolikiem kawowym z odblaskowymi płytkami

Stoły kaflowe mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ są zwykle bardziej odporne niż inne typy stołów. Można je umieścić w jadalni, kuchni, salonie, balkonie, patio, dziedzińcu i innych obszarach. Niektóre meble tego typu są również wykonane z kunsztownie wykonanych kafli o zapierającym dech w piersiach wzornictwie.

długi stół w kawiarni z czarną drewnianą ramą i powierzchnią z kolorowych płytek

Mebel nie znudzi się łatwo i będzie doceniany przez długi czas. Płytki są dostępne w różnych rozmiarach, wzorach kolorystycznych i wzorach, aby pomóc Ci w szerokiej gamie wzorów od klasycznych po nowoczesne. W zależności od Twojej kreatywności i kolorystyki domu, możesz wybrać najlepszy projekt nowoczesnego stołu kafelkowego i dostosować go do swojego wystroju i innych mebli.

Połącz trwałość i design

Odśwież kuchnię i odśwież stół wyłożony kafelkami w nowoczesny sposób

Stoły kaflowe znane są nie tylko ze swojego stylu, ale także z trwałości. Są jednymi z najtrwalszych mebli. Ponieważ są one z natury odporne na ciepło, możesz postawić gorący rondel bezpośrednio na stole, nie martwiąc się o to. Poza tym, że stół może być gorący po wyjęciu puli, inne czynniki, których ludzie się obawiają, jeśli chodzi o inne typy stołów, nie mają się czym martwić. Stoły wyłożone kafelkami są również bardzo łatwe do czyszczenia.

antyczny stół żelazny pokryty małymi płytkami i przetwarzany jako nowoczesny stół kaflowy

Tak więc stół kafelkowy w Twoim domu może nie tylko ujawnić Twoją kreatywność odwiedzającym lub gościom z odrobiną stylu i artystycznym gustem. Odkryj drugą stronę płytek ceramicznych w niesamowitych wzorach mozaiki, które z łatwością dodasz do swojego ogrodu jako piękny dodatek. Jeśli masz stary stół lub taboret z porządnymi nogami, możesz zamienić go w przydatne dzieło sztuki.

stolik kawowy z mozaiką i kaflami zdobionymi w różnych wzorach

Coraz więcej osób rozważa stoły kafelkowe, ponieważ dzięki tak wielu dostępnym wzorom i kolorom można je dostosować do swoich potrzeb, gustów i kreatywności. Oprócz stołów i innych mebli płytki są szeroko stosowane jako materiał do projektowania kuchni, łazienek, lokali handlowych, budynków użyteczności publicznej, basenów i nie tylko. Jeśli więc remontujesz jadalnię, rozważ stół jadalny wyłożony kafelkami. Pomoże to poprawić nastrój w Twojej jadalni. Stoliki kawowe i stoliki kaflowe zachwycą Twoich gości żywymi kolorami, pięknymi wzorami i artystycznymi wzorami.