jesień

Tinker jesienny mobile z dziećmi: 8 projektów DIY

Rękodzieło to świetna rozrywka na nudę w chłodne i pochmurne jesienne dni. Idealnie nadają się do tego naturalne materiały, takie jak szyszki, jesienne liście i żołędzie, ale piękną jesienną dekorację można wykonać również samodzielnie z ciasta solnego, szkła lub tektury. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam osiem pomysłów na zrobienie jesiennego telefonu komórkowego. Dzięki tym ekscytującym projektom DIY gwarantowana jest zabawa z rękodziełem dla młodych i starszych.

Tinker jesienny telefon: maluj dzwonki wietrzne ze szkła w jesiennych kolorach

Tinker jesienna karuzela ze szkła z dziećmi

W mgnieniu oka zamienisz szklane dzwonki wietrzne w jesienną karuzelę. Liście ze szkła z oczkami do zawieszenia znajdziesz w Dawanda, Amazon czy Etsy. Ale można też znaleźć coś na lokalnym pchlim targu. Potrzebne są również szklane koraliki w jesiennych kolorach, przezroczysta nić do szycia, farby do szkła oraz ruchome druty w różnych rozmiarach. Wszystkie materiały są dostępne w sklepach rzemieślniczych.

Jesienne mobilne rękodzieło z dziećmi maluje łapacze snów

Jak sprawić, by urocza jesień była mobilna: Umieść jesienne liście na tekturze lub innej powierzchni. Poproś dzieci, aby je namalowały. W tym celu można użyć farb witrażowych, nakłada się je pędzlem w podobny sposób jak akwarele. Bardzo odpowiedni są również tak zwani producenci pereł. Są to długopisy szklane na bazie wody, które są dostępne w różnych mocach i kolorach. Oznacza to, że nawet dzieci w wieku przedszkolnym mogą zarówno malować, jak i rysować kontury. Aby farby do szkła były trwałe, muszą schnąć przez 5 godzin w temperaturze pokojowej, a następnie wypiekać w piekarniku w temperaturze 150 stopni Celsjusza przez około 30 minut.

Jesienne telefony wykonane są ze szklanych i szklanych koralików

Po pomalowaniu jesiennych liści i całkowitym wyschnięciu farby lub jej wodoodporności można przeciąć przezroczystą nić do szycia i nawlec na nią szklane koraliki. Zegnij trzy ruchome druty w koła i zwiąż koła razem z drutem rzemieślniczym. Następnie zawieś na nim szklane detale.

Zrób Herbst Mobile samemu ze szkła Instrukcje

Karuzela wykonana ze szkła nie nadaje się do zawieszenia w pokoju dziecka lub niemowlęcia, ponieważ istnieje ryzyko urazu lub uduszenia. Telefon można zawiesić w ogrodzie i wykorzystać jako dzwonek wietrzny lub wyeksponować w salonie, przedpokoju i kuchni. Upewnij się, że małe dzieci i zwierzęta domowe nie mogą do niego dotrzeć.

Spraw, by jesień była mobilna z liści ciasta solnego

Jesienna zawieszka z liści zrobionych z ciasta solnego

Z ciasta solnego można wymodelować liczne ozdoby i figurki. Najlepsze jest to, że mieszanki ciasta solnego można również pomalować. Większość dostarczana jest w kolorze kości słoniowej. Ciasto solne należy wymieszać z letnią wodą w proporcji 3:1. Gotową plastelinę można dowolnie kształtować za pomocą narzędzi, takich jak precyzyjne noże, prasę do wyrabiania ciasta i spiczaste drewniane patyczki oraz stemplować stemplami. Jesienne liście można lekko zgiąć dłońmi, aby uzyskać efekt 3D. Następnie pozwól jesiennym liściom wyschnąć na powietrzu.

Użyj farb akrylowych do pomalowania ciasta solnego. Możesz też powierzyć to zadanie dzieciom. Wybierz jesienne kolory, takie jak koralowy, żółty, ceglasty i mieszaj je z zielonym i niebieskim. Tworzy to wesoły zestaw, idealny na okres przejściowy między późnym latem a jesienią. Po pomalowaniu jesiennych liści pozostaw farbę do całkowitego wyschnięcia. W międzyczasie możesz poszukać odpowiednich gałęzi drzew w ogrodzie lub w parku.

Pokoloruj gałąź drzewa złotem i majsterkuj jesiennym telefonem komórkowym

Przytnij wybraną gałązkę, usuń korę, wyszczotkuj, wyczyść i pozostaw do wyschnięcia. Następnie możesz wyłożyć gazetą powierzchnię roboczą i spryskać gałązkę drzewa farbą w sprayu. Metaliczne niuanse, takie jak złoto, różowe złoto, brąz czy miedź wyglądają bardzo pięknie. Najpierw spryskaj gałąź z jednej strony i pozostaw do wyschnięcia. Następnie odwróć go i spryskaj z drugiej strony.

Jesienne liście upiec z ciasta solnego w piekarniku i pomalować

Następnie możesz nałożyć złotą farbę na jesienne liście. Skuteczniejsze staje się, jeśli na jesienne liście przykleisz złotą folię. Aby to zrobić, wystarczy posmarować jesienne liście cienką warstwą kleju rzemieślniczego, takiego jak Mod Podge, który służy do decoupage. Następnie nałóż na wierzch złotą folię za pomocą pęsety.

Zrób sobie telefon z jesiennych liści z ciasta solnego Instrukcje

Potem pozostaje już tylko przymocować jesienne liście do sznurka lub nici do szycia za pomocą kleju i przywiązać je do gałęzi drzewa. Efekt końcowy z pewnością zafascynuje całą rodzinę i wszystkich przyjaciół.

Zrób telefon z pięknych jesiennych liści z ciasta solnego

Nawiasem mówiąc, jeśli nie masz doświadczenia z ciastem solnym, możesz również zrobić jesienne liście z tektury. Możesz też kupić plastikowe jesienne liście i je pomalować.

Twórz jesienne dekoracje z piórami

Twórz jesienne ozdoby, zrób sobie mobilność z piór

Naturalne materiały wprowadzają do wnętrza odrobinę naturalności. Możesz nie tylko zbierać ptasie pióra w lesie, ale także zamawiać je online w dowolnym sklepie z rękodziełem. Proponujemy Ci pomysł na rękodzieło, który idealnie wpasuje się w nowoczesne meble skandynawskie. Zrób jesienną karuzelę z białych piór, z których część pokolorujesz na złoto.

Zrób telefon sam z drewna

Potrzebujesz następujących materiałów:

  • Skórzane paski w kolorze piasku
  • 1 drewniany kij o średnicy 1,5 cm
  • Wiosna, kolorowa
  • Pióro, białe

Pomaluj ptasie pióra na złoto farbą w sprayu

Przykryj powierzchnię roboczą lub stół w jadalni kocem z tkaniny. Aby być bezpiecznym, możesz nałożyć na niego plastikową folię. Następnie przytrzymaj stalówkę jedną ręką i spryskaj jej końcówkę złotym sprayem. Trzymaj butelkę ze spryskiwaczem w odległości 4-5 cm od piór, aby uzyskać maksymalny efekt.

Telefon komórkowy z ptasimi piórami sam tworzy pomysły

Pozostaw pióra do wyschnięcia, a następnie przywiąż je do drewnianego patyka skórzanymi sznurkami. W podobny sposób można postąpić również z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak szyszki sosnowe czy kasztany. Puść wodze fantazji i wykonaj efektowne jesienne dekoracje. Możesz również użyć złotych piór jako zimowych i świątecznych dekoracji stołu w jadalni.

Zrób z dziećmi jesienne telefony z filcu

Spraw, by jesień była mobilna z filcowych liści

Masz ochotę na wesołą jesienną dekorację do pokoju dziecinnego? Następnie zrób te wesołe małe jesienne listki. Potrzebujesz arkuszy filcu w kolorze żółtym, pomarańczowym, jasnym i ciemnym brązie oraz jasnej i ciemnej zieleni. Potrzebna będzie też żółta nić do szycia, cienka gałąź drzewa i sznurek do zawieszenia.

Jesienne telefony wykonane z filcu tworzą materiały

Potrzebujesz również gorącego kleju, ołówka i nożyczek jako akcesoriów. Nadal możesz użyć skrawków filcu do mniejszych detali. Odpowiednie są również punkty wykonane z papieru samoprzylepnego. Jak zrobić telefon: Najpierw utwórz szablon dla liści drzewa i przenieś go na filc. Wytnij kilka arkuszy filcu. Wytnij dwa kawałki nici do szycia na każdy jesienny liść i przyklej je z tyłu filcowego detalu.

Filcowe jesienne dekoracje Zrób jesienne liście z filcu

Potrzebujesz w sumie:

  • 2 kawałki filcowych arkuszy każdego koloru
  • 1 usta wykonane z papieru lub filcu dla każdego mężczyzny
  • 2 oczy dla każdego mężczyzny
  • Nić do szycia lub sznurek w kolorze żółtym, trzy długości

Zrób arkusze do podnoszenia z filcu i nici i zwiąż je razem

Połącz samce i pozostaw klej do wyschnięcia. Jeśli nie masz w domu kleju na gorąco, możesz użyć kleju do filcu. W takim przypadku możesz położyć samce na podłodze i ułożyć na nim kilka książek. Potem pozostaje tylko powiesić samce. Aby to zrobić, zawiąż końce sznurka. Powinno to wyglądać tak, jakby samce trzymały się za ręce. Jeśli chcesz, możesz ozdobić gałąź drzewa dalszymi detalami wykonanymi z filcu.

Spraw, by jesień była mobilna z żołędzi

Zrób sam jesienne dekoracje na ścianę w salonie

Jak już wspomniałem, z żołędzi można też zrobić jesienną wiosnę. Potrzebujesz 20 żołędzi, drutu rzemieślniczego, sznurka lub nylonowej nici, gałęzi drzewa i taśmy. Zwiąż żołędzie parami drutem rzemieślniczym i zawieś je na gałęzi drzewa za pomocą sznurka.

Wykonuj samodzielnie jesienne dekoracje z naturalnych materiałów, takich jak żołędzie

Ten pomysł na rękodzieło jest bardzo prosty, może być wykonany w mgnieniu oka nawet przez zupełnie początkujących, a co najlepsze – nie potrzebujesz żadnych narzędzi do rękodzieła, żadnych dokumentów ani materiałów do rękodzieła. Użyj szczypiec ogrodowych, aby przyciąć drut rzemieślniczy. Jeśli chcesz, możesz urozmaicić girlandę świeżymi lub suszonymi jesiennymi kwiatami. Możesz także powiesić szyszki sosnowe, o ile wybierzesz mniejsze.

Jesienna zawieszka z żołędzi to pomysł na dekorację salonu

Piękną jesienną dekorację możesz powiesić na gołej ścianie w salonie. Dobrze komponuje się również nad kominkiem, ponieważ można ją łączyć z roślinami doniczkowymi, ozdobnymi dyniami i szyszkami.

Tinker Autumn Mobile: Pokoloruj jesienne liście na złoto

Jesienny mobil z dziećmi majsterkować Pomysł zrób to sam na złote jesienne liście

Zorganizuj wycieczkę z dziećmi i zbieraj liście drzew – możesz zbierać zarówno liście jesienne, jak i liście zielone. Następnie dociśnij jesienne liście, aby trwały jak najdłużej. Ściśnij kartki papieru między papierowymi ręcznikami. Następnie połóż dużą książkę na stoliku do kawy, połóż na niej rośliny. Ułóż więcej książek na wierzchu i pozostaw arkusze do wyschnięcia przez dziesięć dni.

Oczyść, spłucz i przytnij gałąź drzewa. Następnie pozostaw do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Następnie możesz złożyć Herbst Mobile. Aby to zrobić, po prostu połóż jesienne liście na starym obrusie lub koszulce i spryskaj je złotym sprayem. Pozostaw do wyschnięcia, odwróć i pomaluj drugą stronę na złoto. Następnie przywiąż nitkę do szypułek jesiennych liści i zawieś na gałęzi drzewa.

Spraw, by jesień była mobilna z suchych liści i kwiatów

Herbst Mobile wykonany z naturalnych materiałów

Następnie wyjaśnimy, jak zrobić telefon jesienny w stylu vintage. Wykonany jest z suszonych kwiatów, części roślin i jesiennych liści i wygląda bardzo naturalnie. Aby samodzielnie wykonać tę mobilną, zbierz naturalne skarby podczas wycieczki po lesie. Następnie powiesić je w dobrze wentylowanym, ciemnym i suchym miejscu. Poddasze lub piwnica są do tego idealne. Możesz także pozostawić jesienne kwiaty, liście drzew itp. do wyschnięcia na korytarzu.

Tinker Autumn Mobile z naturalnych materiałów Instrukcje

Z ciasta solnego w jesiennych kolorach

Jesienna mobilna z dziećmi z instrukcji majsterkowania ciasta solnego

Ostateczna instrukcja dotyczy telefonu komórkowego z tęczami zrobionego z ciasta solnego. Świecą w wesołych jesiennych kolorach, takich jak pomarańczowy i ceglasty, i harmonijnie komponują się z meblami w nowoczesnym stylu wiejskiego domu. Telefon można złożyć z plasteliny, drewnianych koralików, skórzanych sznurków i drewnianego patyczka. Możesz użyć drewnianego szpikulca, aby zrobić dziury w tęczach. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Niezbędne materiały do ​​telefonu z tęczami z ciasta solnego

Jak sprawić, by jesień była mobilna z instrukcji dotyczących ciasta świętego i solnego

Wyłóż powierzchnię roboczą folią spożywczą i ukształtuj tęcze z plasteliny

Jesienne mobilne instrukcje rękodzieła, aby samemu zrobić tęczę z ciasta solnego

Zrób dziury w tęczach szpikulcem do kebaba

Instrukcja rękodzieła na telefon z tęczy z ciasta solnego w jesiennych kolorach

Nałóż drewniane koraliki na skórzany sznurek i zwiąż ze sobą tęcze

Zrób samodzielnie instrukcje rękodzieła na telefon komórkowy z jesiennych kolorów

Niech figurki z plasteliny wyschną na powietrzu, a następnie odwiesić telefon

Mobilne instrukcje zrób to sam

Tinker jesienny telefon komórkowy