jesień

Rękodzieło z kukurydzy na kolbie i liściach kukurydzy: figurki i jesienne dekoracje

majsterkować-kukurydzy-na-kolby-kolorowa-kukurydza

Jesienią natura oferuje mnóstwo materiałów do dekoracji domu lub zrobienia czegoś kreatywnego z dziećmi. Można do tego użyć nie tylko kasztanów, żołędzi, kolorowych liści. Możesz także zrealizować nieoczekiwane, różnorodne pomysły z kolbą kukurydzy. Jeśli któregoś dnia nie złapałeś całych kolb, możesz po prostu zdobyć trochę suszonych liści kukurydzy. Można je łatwo edytować i wycinać jak papier nożyczkami. Rękodzieło z kolbą kukurydzy i liśćmi kukurydzy to frajda dla młodszych i starszych!

Udekoruj i majsterkuj kukurydzą na kolbie

Rękodzieło z kukurydzą na kolbie kwiaty-owoce-wazony-dekoracje stołu-jesień

Jesienne kwiaty są kolorowe, miłe dla oka i pięknie komponują się z intensywnym kolorem kolby kukurydzy. Możesz szybko przykryć wazon lub doniczkę z terakoty kolbą kukurydzy. Krokosz barwierski, astry, słoneczniki i dalie są jeszcze skuteczniejsze!

Udekoruj lampiony na jesień

majsterkować-kukurydza-kolby-latarnie-dekoracje stołu-jesień

Lampiony są zawsze stylowym dodatkiem do każdej dekoracji stołu i zawsze można je wspaniale udekorować w zależności od pory roku. Tym razem jednak kukurydza nie jest używana jako wypełniacz. Kukurydza na kolbie jest po prostu owinięta wokół latarni rafią lub innym sznurkiem. Zawsze upewnij się, że płomień świecy nie zbliża się do wysuszonych liści kukurydzy. Dla większego bezpieczeństwa najlepiej używać wyższych lampionów lub świec zasilanych bateryjnie.

Jesienna dekoracja do ogrodu

majsterkować-kukurydza-na-kolby-pomysly-jesien-wypelniacz-kosze-doniczki

Większość letnich roślin już wyblakła, ale to nie znaczy, że twoje doniczki powinny być puste. Mogą być wypełnione kilkoma kłosami kukurydzy. Ale gwiazdą tej aranżacji jest proste słoneczne światło ogrodowe, które umieszcza się między kolbami kukurydzy. Jest ładowany przez słońce w ciągu dnia i automatycznie włącza się w nocy.

Girlandy kukurydzy na kolbie

majsterkować-kolby-kolby-girlanda-jesien-dekoracja

Girlandy kukurydzy na kolbach i liściach można układać w pomieszczeniach i na zewnątrz. Włóż śrubę oczkową przez kolbę od dołu. Następnie na mocnym sznurku nawlecz naprzemiennie kukurydzę na kolbę i proporczyki z liści kukurydzy.

Urozmaicić świecznik na tealighty

majsterkować-kukurydza-na-liściach-kobowych-podgrzewacz-dekoracyjny-stół

Zapakuj kilka szklanych świeczników w liście kukurydzy. To sprawia, że ​​jesienna dekoracja stołu jest jeszcze bardziej klimatyczna! Najpierw namocz suche liście kukurydzy na kilka minut w misce z wodą. Dzięki temu łatwiej je zginać. Następnie pokrój zwilżone liście kukurydzy do pożądanej wielkości. Następnie są one wiązane wokół świecznika wstążką z rafii lub cienką wstążką satynową. Wspaniałym dodatkiem byłoby pióro perliczki cętkowanej (z zapasów rzemieślniczych).

Kwiaty z liści kukurydzy

drucic-kukurydza-na-lisciach-kobowych-serwetnik-roza-

Liście kukurydzy tworzą wspaniałe kwiaty, które można nawet połączyć, tworząc bukiet. Ale ten projekt jest idealny dla początkujących: pierścienie na serwetki o jesiennym charakterze. Tak to jest:

Odręcznie wytnij spiralę z wilgotnego liścia kukurydzy tak, aby miała co najmniej cztery pierścienie. Luźno zwinąć spiralę w różę, pracując od zewnątrz do wewnątrz. Zostaw do wyschnięcia. Przyklej kółko do podstawy gorącym klejem, a następnie przymocuj je do pierścienia.

Tinker jesienny wieniec drzwiowy

Rękodzieło z kukurydzą na drzwiach kolby wieniec-słoma-pustak

Ten piękny wianek na drzwi wygląda jak słońce, które nawet jesienią chce nas zadowolić ciepłymi promieniami! Suche liście kukurydzy zostały wyciągnięte na zewnątrz i zwisają bezpośrednio nad krawędzią blanku. Tak łatwo naśladować, prawda? Wystarczy ok. 30 kłosów z liśćmi (o długości ok. 10-15 cm), wieniec ze słomy (30 ø), pistolet do klejenia na gorąco i co najmniej 15 sztyftów kleju.

majsterkować-kukurydza-na-drzwi-kolby-wieniec-plac-instrukcje

Jeśli szukasz nowoczesnego wariantu tradycyjnej jesiennej dekoracji, ten pomysł będzie dla Ciebie idealny. Zamiast robić okrągły wieniec na drzwi, wypróbuj kwadrat. W tym celu możesz użyć styropianu jako podstawy do wieńca na drzwi.

majsterkowicza-kolba-kukurydziana-jesienny-wieniec-plac-instrukcje

Potrzebne materiały:

 • Płyta styropianowa 90 x 30 x 2 cm lub pianka florystyczna
 • pędzel
 • żółta kukurydziana farba akrylowa
 • drut z brązowego papieru
 • 24 małe kłosy
 • butelka z rozpylaczem wypełniona wodą
 • czarny marker
 • Nóż do styropianu lub noża
 • Rafia
 • Pistolet do klejenia na gorąco i kleje w sztyfcie
 • Miarka lub linijka

Za pomocą taśmy mierniczej i czarnego markera narysuj na płycie styropianowej kwadrat o wymiarach 30 cm x 30 cm. Na środku znajduje się drugi kwadrat o wymiarach 20 cm x 20 cm. Wytnij wzdłuż linii nożem i pomaluj gotową ramę pędzlem i farbą akrylową w kolorze kukurydzy. zostaw do wyschnięcia.

majsterkować-kukurydza-na-kolby-instrukcje-wieniec-na-drzwi

Cały wieniec owinąć kilka razy na krzyż rafią. Przyklej po dwa kłosy w każdym rogu, a następnie dodaj resztę, aż będziesz zadowolony z efektu. Zwilż liście kukurydzy butelką ze spryskiwaczem. Następnie rozplątuj każdy pojedynczy liść, aby dodać pełnię do wieńca. Niech liście wyschną w ten sposób. Za pomocą długiego kawałka drutu papierowego gotowy jesienny wieniec zawiesza się na drzwiach wejściowych, nad lustrem lub w przedpokoju.

majsterkować-kukurydza-na-kolbach-figurki-dzieci-mężczyźni

Z kolby kukurydzy można zrobić zabawne figurki z dziećmi. Kukurydza na kolbie jest ozdobiona innymi naturalnymi materiałami, takimi jak pestki dyni i słonecznika, żołędzie, czapki żołędzi, igły sosny, szyszki, fasola, dzika róża itp. Popularnym projektem są samce z kolby kukurydzy, stylowo ubrane w serwetki, chusteczki lub filc. Innymi świetnymi pomysłami byłyby figurki zwierząt domowych i leśnych, takich jak wiewiórki, króliki, lisy, jeże, kurczaki, psy, świnie, koty itp. Możesz również użyć do tego suszonej kukurydzy na kolbie bez ziaren.

majsterkować-kukurydza-na-kolbie-dzieci-pomysly-jezy-pies-kot-lis

Najczęściej używana jest świeża cała kukurydza z kolby, ponieważ nieco łatwiej ją kroić nożem lub przekłuwać szydłem. Do krojenia suchej kukurydzy na kolbie należy użyć małej ręcznej piły. Poszczególne elementy można łączyć ze sobą za pomocą drutu, gwoździ lub wykałaczek. Niech dzieci zajmą się dekoracją. Nasiona słonecznika tworzą dziób kurczaka, pestki dyni są idealne jako uszy. Puść wodze fantazji!

Lalki z liści kukurydzy Tinker z dziećmi

majstrować-kukurydza-listki-lalka-instrukcje

Możesz zrobić ładne lalki z suszonych liści kukurydzy w zaledwie kilka minut. Pomysł pochodzi z Europy Wschodniej, a postacie reprezentują głównie wieśniaczki i dzieci, inni kojarzą je z festiwalem Lughnasadh, Lammas czy Lughasa, o którym wspomina się w niektórych z najwcześniejszych irlandzkich dzieł literackich i ma pogańskie pochodzenie. Starożytni Celtowie świętowali początek żniw na początku sierpnia i tym uhonorowano celtyckiego boga słońca. Lalki zbożowe były w tym czasie rzucane w podziękowaniu za obfitość natury.

majsterkować-kukurydza-listki-lalki-dzieci-mężczyźni-kobiety

Co jest potrzebne:

 • suche liście kukurydzy
 • nożyce
 • Przędza lub rafia
 • butelka z rozpylaczem
 • ręcznik
 • cienki sznurek w kawałkach o długości ok. 35-40 cm
 • kawałek kosza na śmieci o długości 30-40 cm

Najpierw przygotuj liście, zwilż je równomiernie wodą i pozostaw na 5-10 cm pod ręcznikiem. Następnie są wygładzane zboczami. Powinny być giętkie i niezbyt mokre. Nadmiar wody zebrać ręcznikiem papierowym. Upewnij się, że liście kukurydzy bardzo szybko wysychają i najlepiej je przykryć podczas pracy.

majsterkować-kukurydza-listki-lalki-dzieci-bind

Krok 1. Głowa i ciało

Weź 4 lub 6 już przygotowanych liści kukurydzy (zawsze liczba parzysta) w pakiecie. Następnie jest wiązany bawełnianą nicią około 2 centymetrów od końca. Oddziel liście na równe części (2 i 2 lub 3 i 3) i pociągnij je w dół, aby zakryły nić. Zwiąż ponownie około 2 cm od końca głowy. Tak powstaje głowa.

majsterkować-kukurydza-listki-lalki-dzieci-broni

Krok 2. Ramiona i dłonie

Złóż kawałek liścia na ramiona i umieść go pod węzłem na szyi między liśćmi. Przyciąć na żądaną długość i zawiązać rafią około 1 cm od każdego końca ramienia. To daje ręce.

majsterkować-kukurydza-listki-lalka-ubranka

Krok 3. Talia i nogi

Wiązana w talii. W przypadku poczwarek żeńskich przyciąć liście na równą długość. W przypadku lalek dla mężczyzn rozdziel liście na równe części i zawiąż rafią na kolanach i kostkach. Odetnij nadmiar.

drucić-kukurydza-listki-lalka-sukienka

Jeśli chcesz zwiększyć objętość spódnicy, możesz wykonać następujące czynności. Zasada jest jak głowa. Najpierw ramiona należy podciągnąć i związać. Weź lalkę w jedną rękę i użyj drugiej, aby równomiernie ułożyć arkusze ze wszystkich stron. Mogą być dwie lub trzy zmiany. Następnie jest ponownie wiązany sznurkiem w pasie. Głowa i ramiona lalki są ukryte w liściach. Teraz pociągnij każdy arkusz w dół i przytnij go do żądanej długości. Zawiń w wilgotne worki na śmieci i pozostaw do całkowitego wyschnięcia na kilka godzin.

drucić-kukurydza-listki-lalka-spódnica-sukienka

majsterkować-kukurydza-listki-lalka-instrukcje-kobiety