jadalnia

Wykończ stół z litego drewna: dziury i pęknięcia po blaszanych sękach

stół z litego drewna w stylu country-wyrafinowanie

Wysokiej jakości stół z litego drewna jest często najwyższym uczuciem, jeśli chodzi o umeblowanie jadalni lub salonu. Często można mieć taki stół do jadalni wykonany według własnych specyfikacji, aby nowy stół do jadalni naprawdę spełniał wszystkie niezbędne wymagania – w końcu stół do jadalni zwykle towarzyszy nam przez wiele lat. Oprócz odpowiednich wymiarów wielu chce również indywidualnego wyglądu. Jedną z opcji indywidualnego wyglądu, która staje się coraz bardziej popularna, jest cynowanie sęków i pęknięć. Sęki i pęknięcia w blacie wypełnione są cyną, która podkreśla indywidualne słoje stołu z litego drewna i tworzy ciekawy wygląd.

Wylewanie cyny dla indywidualnego wyglądu

stół z litego drewna-pęknięcia-sęki-ziarno

Połączenie drewna i metalu nie jest niczym nowym i obecnie jest to głównie styl industrialny do odkrycia, ale także mile widziany w innych stylach wyposażenia. Cynowanie sęków i pęknięć przenosi połączenie drewna i metalu na nowy poziom. Dzięki wypełnieniu sęków cyną, stół z litego drewna nabiera specjalnego wyglądu w zależności od gatunku drewna – naturalne usłojenie danego drewna jest jednocześnie podkreślone i wyobcowane. Jeśli jest to drewno z dużą ilością sęków, mogą powstać ciekawe wzory. Jeśli drewno ma raczej proste usłojenie, od czasu do czasu przyciąga wzrok cyną. Drewno o bardzo równomiernym usłojeniu mniej nadaje się do cynowania.

stół z litego drewna-stare-prostokątne-słoje-drewno-podkreślenie

Oczywiście odpowiedni model stołu wpływa również na ogólny wygląd stołu z litego drewna z cynowanymi otworami na sęki. W przypadku stołu do jadalni z metalową ramą może wyglądać bardzo harmonijnie, jeśli jest to raczej filigranowy stół wykonany w całości z drewna, tworzy to kontrasty, jeśli jest to stół z litego drewna podkreśla rustykalny wygląd Tabela.

Jak dokładnie blaszasz dziury po sękach i pęknięcia??

lite drewno-ocynownica-blaszana-otwory-pęknięcia

Aby uszlachetnić stół z litego drewna cyną, potrzebne jest, jak już wspomniałem, drewno o szczególnie żywym usłojeniu – bo tam, gdzie nie ma sęków i pęknięć, cyny nie da się wlać. Ze stołami z litego drewna od comnata-estisch.de Na przykład cynowanie jest oferowane tylko na stołach z litego drewna wykonanych z dzikiego orzecha i dzikiego dębu (dąb i orzech z większą ilością sęków).

Stół z litego drewna-wykończenie-pokryty cyną

Uszkodzone dziury po sękach i pęknięcia należy przygotować do cynowania; luźne i zgniłe cząstki drewna są usuwane. Następnie cynę – najlepiej czystą cynę o czystości 99,9% – topi się i, gdy tylko stanie się płynną, wlewa się do otworów po sękach i pęknięć małą kadzią. Aby uzyskać równą powierzchnię, nadmiar cyny jest powoli odklejany i wstępnie wygładzany na krótko przed stwardnieniem. Na koniec powierzchnia jest drobno szlifowana, aby wszystko było naprawdę równe.

stół z litego drewna-okrągły-szlifowanie-powierzchni