Halloween

Zrób samemu wieńce na Halloween: pomysły DIY na dekoracje drzwi

Robienie rękodzieła razem z rodziną to świetna zabawa, zwłaszcza w Halloween. Dlatego pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonać wieniec na drzwi na Halloween. Kolejne pomysły na majsterkowanie można zrealizować bez większego wysiłku i okazują się dobrą alternatywą dla żmudnych tradycji rękodzielniczych takich jak rzeźbione lampiony dyniowe, zwłaszcza dla maluchów. Przy odrobinie kreatywności dekorację drzwi można wyczarować w mgnieniu oka.

Czaszki i kwiaty z tektury

Zrób sobie czaszkowy wieniec na Halloween z papieru

Pierwszy pomysł rzemieślniczy został zainspirowany meksykańskim festiwalem „Dzień Zmarłych”. Nazwa sugeruje przerażające rzeczy, ale w rzeczywistości „Dia de los Muertos” interpretuje śmierć jako ważną część życia. Meksykanie wierzą, że w tym dniu zmarli wracają do świata żywych, by raz jeszcze świętować z rodzinami. Dlatego Meksykanie dekorują swoje drzwi i domy kwiatami i pięknie pomalowanymi czaszkami. Ta kolorowa dekoracja na Halloween jest zgodna z motywem zwyczaju.

Zrób wieniec na drzwi z czaszką z papieru i instrukcji malowania

Oto niezbędne materiały w skrócie:

 • Karton w kilku kolorach (zielony, pomarańczowy, żółty, różowy, czerwony)
 • Małe czaszki z plasteliny, gipsu lub plastiku do malowania (dostępne np. w sklepach z dekoracjami na Halloween i w sklepach z rękodziełem)
 • Styropianowy pierścień i pomarańczowa farba
 • gorący klej

Najpierw zrób kwiaty z tektury, pomaluj plastikowe czaszki farbami akrylowymi lub kolorowymi kredkami i udekoruj brokatem.

Zrób dekoracje drzwi na Halloween z dziećmi: Halloweenowy wieniec na drzwi z oczami potwora

Zrób sobie dekorację drzwi na Halloween, majsterkowicze wieńce z oczami potwora

Zabawny wieniec na drzwi można wykonać z Marabu Boa z piórkami, styropianowym kółkiem i piłeczkami do tenisa stołowego. Dzieci będą się dobrze bawić, ponieważ możesz pomalować oczy potwora. W ten sposób w mgnieniu oka stworzysz kolorową dekorację drzwi, którą możesz powiesić na drzwiach wejściowych na imprezę. Potrzebujesz następujących materiałów i akcesoriów:

 • Boa z piór, białe, o długości co najmniej 4 metry (dostępne w sklepach karnawałowych i rękodzielniczych, a także u dostawców towarów z tkanin na metry)
 • Styropianowy pierścień wtykowy
 • Piłki do ping ponga
 • Farby akrylowe lub inne wybrane przez Ciebie farby
 • pędzel
 • spoiwo

Dekoracja drzwi na Halloween z instrukcjami majstrowania w oczach potwora

Owiń boa z piór wokół styropianowego pierścienia i przyklej go w kilku miejscach. Następnie możesz pomalować oczy potwora na piłeczkach do ping-ponga. Pozwól im wyschnąć, a następnie przyklej je do wieńca na Halloween. Wieniec na drzwi idealnie nadaje się do drzwi mieszkania, ponieważ sprężyny ledwo wytrzymują deszcz.

Zrób ducha z tektury i skrawków materiału

Zrób duchowy wieniec na drzwi Halloween z tkaniny i papieru!

Przez wielu Halloween jest uważane za najlepszy festiwal horrorów. Duchy, potwory i wiedźmy najczęściej jednak straszą małe dzieci i ledwo radzą sobie z okropnościami. Psychologowie ostrzegają, że rodzice zawsze powinni poważnie traktować obawy dzieci. Kolejny pomysł jest zatem dostępny dla rodzin z małymi dziećmi. Duchy niekoniecznie muszą być przerażające, mogą też witać gości i przyjaciół w Halloween.

Zrób sobie duchowy wieniec na drzwi Halloween ze skrawków tkaniny i tektury

Do tego pomysłu na rękodzieło potrzebujesz pierścionka ze styropianu, skrawków materiału, kartonu lub kolorowego papieru i wyłupiastych oczu. Tkaninę można najpierw pociąć na małe prostokąty o wymiarach 7 cm x 5 cm, udrapować i przymocować do styropianowego pierścienia gorącym klejem. Wtedy dzieci mogą zrobić fajną czcionkę z kartonu lub namalować ją na kartonie. Przyklej znak „Boo” na dole wieńca i umieść googly oczka na środku u góry.

Zrób z kartonu wieniec na drzwi z motywami nietoperza

Tinker wieniec na drzwi z nietoperzami z tekturowej instrukcji

Halloweenowa dekoracja w czerni i bieli wpisuje się w tematykę festiwalu, ale kolorowa dekoracja stołu i kominka wygląda znacznie ładniej. Więc nawet nietoperze nie straszą, a zamiast tego wzbudzają ciekawość najmłodszych. Dzieci mogą też przezwyciężyć swój strach faktami dotyczącymi prawdziwych zwierząt. Rękodzieło może zatem nie tylko ćwiczyć zdolności motoryczne, ale także zwiększać zdolność uczenia się.

Wieniec na drzwi wykonany z tkaniny i tektury z motywami nietoperzy

Niezbędne materiały to:

 • Szablon nietoperza
 • Karton w kolorze różowym, niebieskim, czarnym, pomarańczowym
 • Wstążka prezentowa w czerni i bieli
 • Pierścień styropianowy

Owiń wstążkę prezentową wokół pierścienia styropianowego i przymocuj końce gorącym klejem. Przenieś szablon nietoperza na karton i wytnij kilka sylwetek nietoperzy. Następnie przymocuj je do wieńca za pomocą szpilek. Kompletny! Szpilki zapewniają pewną elastyczność, ponieważ w ten sposób nietoperze można szybko wyjąć i ponownie ozdobić wianek.

Halloweenowy wieniec na drzwi wykonany z tiulu i tektury z motywami wiedźmy

Pomysły na dekoracje na Halloween z wieńcem drzwi wiedźmy same instrukcje

Kolejny pomysł na dekoracje drzwi na Halloween jest bardzo kreatywny. Bo wieniec na drzwi wykonany jest z tiulu i ozdobiony sylwetką wiedźmy-syreny i spinkami do włosów rozgwiazdy. Ten pomysł na rękodzieło wymaga doświadczenia i umiejętności, ale dzieci w wieku od ośmiu lat bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem.

Zrób wieniec na drzwi z wiedźmą Instrukcje na Halloween z dziećmi

Potrzebujesz następujących materiałów:

 • Metalowy pierścień na wieniec na drzwi
 • Szablon dla syreny w kapeluszu wiedźmy
 • Karton w kolorze białym
 • Resztki tiulu w kolorze fioletowym, morskim i czarnym
 • Ozdobna wstążka w kolorze fioletowym
 • Brokat
 • Farby i pędzle
 • Gorący klej i nożyczki

Wytnij sylwetkę syreny z białego kartonu i pokoloruj ją. Pozostaw kolory do wyschnięcia na pół godziny. W tym czasie do metalowych kółek można przywiązać kawałki tiulu i ozdobną wstążkę. Zrób to tak, jakbyś chciał zrobić spódnicę tutu.

Tinker wieniec na drzwi z pajęczyną z przędzy dziewiarskiej

Zrób metalowy wieniec na drzwi z pajęczyny ze sznurka

Możesz zrobić wieniec na drzwi z pajęczyny z trzech metalowych pierścieni, plastikowych figurek pająków, dwóch ozdobnych pętelek i włóczki w czerni i bieli. Ta dekoracja drzwi na Halloween jest bardzo trwała i możesz ponownie zawiesić wieniec na drzwi w przyszłym roku. Pięknie prezentuje się zarówno nad kominkiem, jak i na parapecie. A co najlepsze: ten pomysł na rzemiosło jest bardzo łatwy i odpowiedni nawet dla zupełnie początkujących.

Wykonuj z dziećmi ozdoby na drzwi typu hokus-pokus

Zrób hokus pokus Halloweenowe dekoracje drzwi z dziećmi

Kolejny pomysł na rzemiosło to połączenie tiulowego wieńca i wieńca z oczami potwora. Potrzebujesz następujących materiałów:

 • Tiul w kolorze fioletowym, czarnym, pomarańczowym i zielonym
 • Karton
 • Brokat
 • pędzel
 • Klej i mod Podge
 • Wyłupiaste oczy
 • Piłki do tenisa stołowego lub piłki ozdobne wykonane ze styropianu (średnica 3 do 5 cm)

Zrób wieniec na drzwi hokus pokus z tiulu

Składaj wieniec krok po kroku, najpierw malując piłeczki do tenisa stołowego i znak hokus-pokus, a następnie przycinając tiul i przywiązując go do wieńca. Następnie przyklej do wieńca znak hokus-pokus i oczy potwora.

Tinker Halloweenowy wieniec na drzwi ze słodyczami

Jak samemu zrobić ozdoby na drzwi Halloween ze słodyczami

Super szybki pomysł na rękodzieło w ostatniej chwili na Halloween, który z pewnością spodoba się dzieciom. Przyklej lizaki do pierścienia styropianowego. Poradzisz sobie z zadaniem za pomocą gorącego kleju.

Tinker Halloweenowy wieniec na drzwi ze słodyczami

Przy wykonywaniu rękodzieła wymagana jest przede wszystkim cierpliwość i ostrożność. To świetny sposób na nauczenie dzieci prawidłowego i bezpiecznego używania gorącego kleju. Ale nigdy nie zostawiaj dzieci bez nadzoru rodzicielskiego podczas wykonywania prac ręcznych, ponieważ istnieje ryzyko obrażeń.

Zrób własny wieniec na drzwi na Halloween: czaszki i kwiaty

Zrób to sam wieniec na drzwi na Halloween Instrukcje z czaszką

Możesz zrobić swój następny wieniec na drzwi Halloween z białych plastikowych form i kwiatów z tkaniny. Twoja kreatywność nie ma granic: możesz malować śmieszne twarze czaszek i używać nie tylko czarno-białych pisaków, ale także pisaków pastelowych.

Zrób wieniec na drzwi na Halloween, pomaluj czaszki i udekoruj kwiatami z tkaniny

Udekoruj wieniec na drzwi kapeluszem wiedźmy i miotłą oraz nogami wiedźmy

Wieniec na drzwi z wiedźmą z instrukcji tkaniny

Przy odrobinie umiejętności i cierpliwości możesz sam zrobić kolejny pomysł na majsterkowanie. Do projektu rzemieślniczego potrzebne będą następujące materiały:

 • karton
 • Malatura
 • Metalowy pierścionek
 • Wstążka ozdobna w kolorze zielonym o szerokości 7 cm
 • Wstążka ozdobna w kolorze pomarańczowym w kropki o szerokości 5 cm
 • Drewniany szaszłyk do szaszłyków i kilka źdźbeł trawy
 • Nogi wiedźmy wykonane z tkaniny (można je zastąpić innymi dekoracjami np. kociołkiem)

Czarownica robi wieniec na drzwi na Halloween z dziećmi

Z zielonej taśmy ozdobnej wyciąć 50 sztuk o długości 15 cm. Nałóż kawałki taśmy na metalowy pierścień i przyklej je na miejscu. Zrób to samo z pomarańczową taśmą ozdobną i przymocuj 10 sztuk. Wytnij z tektury trójkąt i uformuj z niego stożek. Następnie wytnij okrąg i sklej oba elementy. Pomaluj szaszłyk do szaszłyków na czarno i przywiąż do niego źdźbła trawy, aby zrobić miotłę wiedźmy. Ułóż wszystkie elementy dekoracyjne na wieńcu i przyklej je.

Zawiąż wieniec na drzwi potwora na Halloween

Zrób własny wieniec na drzwi z potworów z tkaniny i tektury

Zrób zabawny wieniec na drzwi potwora z tiulu, tektury i wyłupiastych oczu. Następnie powiesić go na drzwiach domu lub pokoju dziecięcego, aby wprawić się w nastrój na zbliżający się festiwal.

Halloweenowa dekoracja z potworami pomysł na wieniec na drzwi z tkaniny

Słodki wieniec na drzwi z motywami dyni

Pomysł na dekorację drzwi na Halloween z wieńcem na drzwi wykonanym z tkaniny i papieru

Następny pomysł na wieniec na drzwi jest w rzeczywistości bardzo łatwy do zrealizowania: zrób wieniec na drzwi z dyni ze styropianowego pierścienia, pomarańczowej taśmy dekoracyjnej i zielonych środków do czyszczenia rur. Dekorację drzwi można ozdobić różnymi rysunkami, a także figurkami z plasteliny lub ciasta solnego. Twoja wyobraźnia jest granicą!

Halloweenowy wieniec na drzwi jako środki do czyszczenia tkanin i rur oraz papier

Zrób wieniec na drzwi z pajęczyną na Halloween

Zrób sobie wieniec na drzwi z pajęczyną na Halloween

Kolejny pomysł jest bardziej odpowiedni dla dzieci w wieku 8 lat i starszych. Wieniec na drzwi z pajęczyną wykonaną z ozdobnej taśmy może przestraszyć maluchy. Ale jest idealny dla dzieci, które interesują się owadami. Dzięki temu rodzice mogą opowiedzieć więcej o pająkach i ich sposobie życia.

Pajęcza dekoracja drzwi do instrukcji majsterkowania na Halloween

Z suchych kwiatów zrób wieniec na drzwi

Zrób własny wieniec na drzwi Halloween z suchymi kwiatami

Kolejny pomysł na rzemiosło jest odpowiedni dla nastolatków. Wszystko czego potrzebujesz to wiklinowy wianek z kwiatami z tkaniny i czarną farbą w sprayu. Wyłóż powierzchnię roboczą folią spożywczą i spryskaj wieniec drzwi czarną farbą w sprayu. Efektem końcowym jest minimalistyczny, a jednocześnie bardzo efektowny wieniec na drzwi. Idealny do drzwi pokoju młodzieżowego.

Zrób wieniec na drzwi z motywem Myszki Minnie

Disney Halloweenowy wieniec na drzwi zrób sobie Minnie Mouse

Trudno w to uwierzyć, ale Myszka Miki ma 92 lata. Mimo to dzieci nadal go kochają. Sylwetki Myszki Miki i Minnie są łatwe do zauważenia. To dobry powód, dla którego wiele dzieci przebiera się za postaci z kreskówek na Halloween. Poniżej pokażemy, jak można zrobić wieniec na drzwi z ozdobnych wstążek z organzy.

Disney Halloweenowe dekoracje drzwi zrób sobie Myszka Minnie

Słodki wieniec na drzwi Halloween z duchami

Zrób wieniec na drzwi Halloween ze skrawków materiału z uroczymi duchami

Zrób wieniec na drzwi Halloween ze skrawków materiału i wyczaruj słodką dekorację drzwi z małymi dziećmi

Tinker Halloweenowy wieniec na drzwi