Halloween

Trwałe rzeźbione dynie: wskazówki dotyczące dekoracji na Halloween!

Zachowanie końcówek dyni sztuczki latarniowych schodów

Czy jako jesienna dekoracja stołu, czy jako dekoracja na Halloween – rzeźbiona dynia od września nadaje domowi i ogrodowi charakter i nadaje każdemu pomieszczeniu swoim naturalnym urokiem domową atmosferę. Ale pleśń i silne promienie słoneczne mogą ją szybko uszkodzić – abyś mógł podziwiać swoje arcydzieło przez długi czas, musisz sprawić, by dynia była trwała. Pomożemy Ci z kilkoma wskazówkami – wypróbuj sztuczki samemu i oszczędź czas i nerwy następnym razem, gdy wykonasz jesienne dekoracje z naturalnych skarbów.

Konserwowanie dyni – Prawidłowe przechowywanie odgrywa kluczową rolę

Konserwowanie papierowych nietoperzy dyniowych białych dioramy

To, czy i jak długo utrzyma się dekoracja z rzeźbioną dynią, zależy ściśle od dyni. Oto kilka wskazówek, jak dłużej zachować świeżość:

 • Dlatego uważaj przy zakupie, aby wybrać najlepszą dynię. Powinien mieć grubą łodygę i twardą skorupę. Świeże dynie można rozpoznać po ich jednolitym kolorze. Uszkodzona skorupa jest najlepszym warunkiem rozwoju pleśni, ponieważ bakterie mogą przeniknąć do dyni.
 • Przechowuj dynie w chłodnym, zaciemnionym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Im mniej dynia jest wystawiona na działanie silnego światła słonecznego, tym jest trwalsza.
 • Odwracaj dynie codziennie, aby nie było siniaków.
 • Ciepło i sztuczne światło przyczyniają się do rozkładu.
 • Poczekaj przed rzeźbieniem – rzeźbiona dynia pozostanie świeża przez 2-3 tygodnie. Oszczędź sobie kłopotów i powielania pracy, a zamiast rzeźbić, możesz najpierw pomalować i afiszować się przez 2 tygodnie. Następnie możesz delikatnie wytrzeć kolory i wydrążyć tę samą dynię i obnosić ją jako latarnię na Halloween.

Wydłużenie trwałości rzeźbionej dyni

Dynia konserwa halloween wystrój rzeźbi kosmitów

A jeśli jesteś gotowy i chcesz wyrzeźbić dynię, te wskazówki pomogą przedłużyć jej trwałość:

 • Dokładnie umyj wszystkie owoce i pozwól im całkowicie wyschnąć. Zapobiegnie to tworzeniu się zarazków podczas rzeźbienia.
 • Nie odcinaj pokrywki – im dłużej łodyga pozostaje, tym dłużej dynia pozostaje świeża. Jeśli chcesz zrobić latarnię, możesz wydrążyć dziurę z tyłu.
 • Ostrożnie wydrąż dynię łyżką, uważając. Uważaj, aby nie było rozdartych rogów.
 • Rozcieńczyć 15 ml wybielacza w 1 litrze wody i zanurzyć w roztworze wydrążoną dynię. Opcjonalnie można wymieszać sok z cytryny i wodę 1:1 i posypać nią. Wybielacz lub sok z cytryny zapobiegają tworzeniu się bakterii i pleśni, a dynia nie wygląda już tak pięknie za kilka dni.

Wskazówki dotyczące wycinania twarzy z dyni

 • Pozostaw dynię do całkowitego wyschnięcia w chłodnym pomieszczeniu przez kilka dni, zanim ją pokroisz. W tym celu kropelki wody można zetrzeć miękką szmatką i w razie potrzeby włączyć wentylator.
 • Natrzyj cięte krawędzie wazeliną lub posmaruj krawędzie oliwą z oliwek. Możesz również uszczelnić wilgoć innymi domowymi środkami: lakierem do paznokci, kolorowym sprayem, białym klejem na krawędzi dyni.
 • Z 6 kropli olejku miętowego, nasadki mydła miętowego, pustej butelki o pojemności 250 ml, stwórz własny środek konserwujący do dyni z mięty pieprzowej. Napełnij butelkę letnią wodą, najpierw dodaj mydło, a następnie olejek miętowy. Dobrze wymieszaj, energicznie potrząśnij butelką i użyj jej do spryskania dyni wewnątrz i na zewnątrz. Opcjonalnie można dokupić preparat ochronny do dyni i zastosować go do pielęgnacji powierzchni owocu.

Wydrążona latarnia zodiaku w kształcie dyni

Jeśli dynia i tak zacznie się psuć, może pomóc lodowata woda. Wystarczy napełnić garnek (lub głębokie naczynie) zimną wodą i zanurzyć dynię na 1-2 godziny. Następnie możesz ponownie nałożyć wazelinę na cięte krawędzie.

Jak konserwować rzeźbioną dynię i odpowiednio ją przechowywać?

Zachowanie motywów rzeźbionych w dyni

Planujesz imprezę tematyczną na Halloween i chcesz sam zrobić kilka lampionów? Wskazówka – aby rzeźbiona dynia była trwalsza, możesz zawinąć ją w folię spożywczą i przechowywać w lodówce lub w altanie w temperaturze 2-5 stopni. Przechowuj dynie w lodówce maksymalnie przez 2-3 dni, w przeciwnym razie możesz przyczynić się do powstania pleśni.

Koty wycinają sztuczki z końcówkami dyni

Z kolei latarnię w ogrodzie należy wyeksponować w miejscu chronionym przed wiatrem i deszczem. Zazwyczaj aranżacja z dynią zdobi wejście do domu, zewnętrzną klatkę schodową lub ogród zimowy.

Wskazówki dotyczące konserwacji rzeźbienia w latarni dyniowej

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi do dyni – należy je dokładnie wyczyścić przed i po każdym użyciu, aby żadne resztki mięsa dyniowego nie przykleiły się. Aby móc jak najdokładniej wyrzeźbić dynię, możesz najpierw wyciąć szablon i przenieść żądany motyw na dynię. Dopiero wtedy powinieneś zacząć rzeźbić. Początkującym znacznie łatwiej będzie użyć foremek do ciastek, aby wyciąć określony wzór. Przynajmniej jest to możliwe przy mniejszych dyniach. Natomiast średnie i duże dynie można idealnie ukształtować ostrym nożem. Twarz Jack O’Lantern powstaje w mgnieniu oka.

konserwa z dyni zbuduj dioramę halloween

Jeśli chcesz zachować dynię, możesz ją wydrążyć i wyciąć z przodu duży otwór. Dioramy dyniowe trwają najdłużej, ponieważ dynia jest również dobrze wentylowana w środku. Jednocześnie wszystko jest możliwe dzięki projektowi – uwolnij swoją kreatywność i udekoruj dynię własnoręcznie wykonanymi sylwetkami duchów, nietoperzy i innych. zrobione z papieru!

Tworzenie trwałych wskazówek dotyczących budowania dioramy z dyni

Rzeźbienie dyni samo w sobie nie jest łatwym zadaniem – jeśli chcesz oszczędzić sobie kłopotów, możesz użyć kilku sztuczek, aby zachować dynię, która została już wyrzeźbiona na Halloween. Przede wszystkim przy zakupie należy upewnić się, że dynia ma grubą skórkę i nie widać odcisków. Następnie dynia jest dokładnie czyszczona i pozostawiana do wyschnięcia w chłodnym pomieszczeniu. Podczas rzeźbienia obowiązuje następująca zasada: zawsze używaj ostrych narzędzi, potraktuj krawędzie wazeliną lub sprayem i ostrożnie wydrąż dynię łyżką.

Dynia konserwowa latarnia czaszki kości

Wytnij konserwację dyni

Konfitura z dyni z wyciętymi końcówkami głowy kota