gospodarstwo domowe

Dlaczego minipożyczki są niezwykle ryzykowne – ważne punkty krytyki i alternatywy

alternatywne sposoby finansowania bez minipożyczek

Często zdarza się, że pieniądze są nagle potrzebne na nieprzewidziane rzeczy. Rezerwy nie wystarczą, ale do pensji jeszcze dużo czasu. Mimo to pralka wymaga naprawy lub remontu samochodu. Tak zwane mini-pożyczki obiecują tutaj lekarstwo. Ale pozory są zwodnicze.

Co to jest mini pożyczka?

Taka pożyczka ma okres od 30 do 60 dni. Ponadto linia kredytowa rzadko przekracza 1500 euro. Niektóre pożyczki zaczynają się nawet od 50 euro. Minimalna kwota pożyczki zależy od banku wystawiającego lub odpowiedniej firmy, która działa jako pożyczkodawca. Taki kredyt wydaje się interesujący, jeśli bank nie udziela kredytu w rachunku bieżącym lub jest już wyczerpany.

Podczas gdy system tych minipożyczek jest w Niemczech stosunkowo nowy, firmy za granicą od lat dostrzegają możliwości, jakie kryją się za pożyczkami na małą skalę. To też jest powód, dla którego takich małych pożyczek jest tak dużo na rynku amerykańskim i brytyjskim.

Minipożyczki niezwykle ryzykowne, gdy nagle potrzebne są pieniądze

Jak pożyczkodawcy udzielają minipożyczek?

Na rynkach kredytowych panują stosunkowo luźne regulacje. Oznacza to, że wielu dostawców ma mniej więcej wolną rękę pod względem struktury opłat. Odzwierciedlają to np. potwornie wysokie stopy procentowe. Zdarza się, że za mini pożyczkę w wysokości 100 zł są dodatkowe koszty w wysokości 30% lub 40%. Dla pożyczkobiorcy oznacza to, że musi nie tylko zapłacić 100 funtów w ciągu 30 lub 60 dni, ale także dodatkowe 30 lub 40 € opłat i odsetek. Mamy szczęście, że w Niemczech istnieje organ nadzoru finansowego, który również klasyfikuje pożyczki jako niemoralne.

Co to jest mini pożyczka?

Trzy główne kryteria przeciwko minipożyczkom

Zanim otrzymasz minipożyczkę, może upłynąć kilka dni do dwóch tygodni. Ale możesz też zapłacić więcej opłat, aby otrzymać pożyczkę w ciągu 24 godzin. Jednak opłaty te są często całkowicie wygórowane w stosunku do wymaganej kwoty kredytu. Z drugiej strony pożyczkodawcy wiedzą, że jeśli pożyczkobiorca chce zaciągnąć minipożyczkę, to od razu potrzebuje swoich pieniędzy. Pod tym względem jest tu inne źródło dochodu.

Możesz łatwo wpaść w pułapkę zadłużenia. Spłata minipożyczek powinna nastąpić w jak najkrótszym czasie. Ale najwyraźniej masz już problem z pieniędzmi, kiedy bierzesz taką pożyczkę. Nagle problem staje się jeszcze większy, bo opłaty i odsetki od minipożyczki pochłaniają jeszcze więcej finansów. W rezultacie kredytobiorcy szybko wpadają w pułapkę zadłużenia.

Wreszcie, twoja ocena Schufa spadnie. Spowoduje to problemy w przyszłości, jeśli będziesz potrzebować innych pożyczek. Każda mini pożyczka gwarantuje, że ucierpi Twoja zdolność kredytowa. Nawiasem mówiąc, sam Schufa informuje, że Zachowanie kredytowe Niemiec jest wzorowe. Może to być również jeden z powodów, dla których mini-pożyczki nie są w tym kraju tak popularne, jak na innych rynkach na całym świecie.

Spłata minipożyczek powinna nastąpić w jak najkrótszym czasie

Jakie są inne opcje mini pożyczki?

Jest ich wiele. Pod stroną internetową kreditheld.de istnieje wiele informacji na temat alternatywnych opcji finansowania. Należą do nich klasyczne pożyczki ratalne, a także zaproszenie znajomych lub krewnych. Nawet ci, którzy rozmawiają bezpośrednio ze swoimi wierzycielami, mogą mieć lepsze karty, aby oszczędzić sobie wielu kłopotów. Na koniec należy powiedzieć, że nawet kredyt w rachunku bieżącym w banku domowym jest często znacznie tańszy niż mini pożyczka. Mając to na uwadze, poznasz potencjalne niebezpieczeństwa związane z minipożyczkami, ponieważ kredyt w rachunku bieżącym również nie cieszy się dobrą opinią. Znajduje to odzwierciedlenie w różnych porównaniach, które uważają, że oprocentowanie takich kredytów pomostowych jest przerażające.