gospodarstwo domowe

Chory w domu: 10 sposobów na wygodę w dobrym stylu!

Kiedy jesteś chory, powinieneś zostać w domu i odpocząć. Wszyscy to wiemy. W celu szybkiego i przyjemnego powrotu do zdrowia pomaga również uczynić otoczenie bardziej komfortowym i pięknym. Pokażemy Wam 10 niezbędników, które zapewnią maksymalny komfort w tym czasie.

1. Wygodne łóżko

Zostań chory w domu i pij dużo herbaty z imbirem i cytryną

Leżenie w łóżku to klasyczna recepta lekarska, gdy jesteś chory lub nie czujesz się w pełni sprawny. Możliwe jest wciągnięcie się chorego do pracy, jak wielu ludzi, ale to nie jest tego warte. Choroby wirusowe są zwykle wysoce zakaźne, więc nie powinieneś spotykać się z ludźmi. Ponadto choroba może prowadzić do powikłań sercowo-naczyniowych, ponieważ nawet nieszkodliwy spacer z łóżka do łazienki obciąża naczynia krwionośne. Po wstaniu zwiększyło się ukrwienie – w rezultacie wirus nadal rozprzestrzeniał się po całym ciele. Więc nie dawaj mu szansy: zostań w łóżku, pij dużo herbaty i wody i zażywaj przepisane leki.

gdy chory leżeć w łóżku i odpoczywać

Wskazówka: jeśli obecny materac już ugina się lub rozkładana sofa jest zbyt twarda, nakładka na materac może zapewnić większy komfort. To niedrogi sposób na poprawę jakości snu i zapobieganie bólom pleców bez wymiany materaca czy kupowania nowej sofy.

2. Taca do serwowania

Taca do serwowania przy łóżku jest przydatna, gdy jesteś chory

Praktyka pokazuje: Jeśli pierwszego dnia choroby zrobisz wszystko poprawnie (wypijesz kilka litrów ciepłych napojów, odpoczniesz i wyśpisz dłużej), szybciej wyzdrowiejesz.

Tace do serwowania są wspaniałymi pomocnikami, jeśli chodzi o zorganizowanie wygodnego miejsca przy łóżku na czajniczek, filiżankę itp. i od razu tworzą skojarzenie wakacji w 5-gwiazdkowym hotelu z dobrą obsługą. Niestety należą one do kategorii akcesoriów domowych, których nie każdy ma w domu. Ale są one szczególnie przydatne, gdy jesteś chory w domu. Ale niekoniecznie trzeba czekać na sezon grypowy, aby kupić ładną tacę do serwowania.

Wybierając idealną tacę, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • wysoka przewaga
  • wygodne, mocne uchwyty (czajnik z herbatą jest zwykle ciężki)
  • Wystarczająco duża przestrzeń do przechowywania, aby żadne przedmioty nie przewróciły się podczas przenoszenia

Wózek do serwowania IKEA Roskug, gdy jest chory

Tacę do serwowania można wygodnie umieścić na stoliku nocnym w sypialni. Ale jeśli w małej sypialni nie ma miejsca na szafki nocne lub chciałbyś odpocząć na kanapie w salonie, to kompaktowy wózek do serwowania może być dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.

Kryteria wyboru:

– wózek do serwowania powinien mieć również odpowiednio wysoką krawędź

– jak również role. Możesz więc skonfigurować go w dowolnym miejscu. Kiedy jesteś chory w domu, każda ruchoma rzecz znacznie ułatwia Ci życie, ponieważ ważne jest, aby unikać wysiłku.

3. Dzbanek termiczny / dzbanek próżniowy

Dzbanek termiczny dłużej utrzymuje ciepło herbaty

Czasami ciało boli tak bardzo, że każdy ruch jest niewygodny. W takim przypadku zaleca się wypicie 2-3 litrów ciepłych płynów i aktywne pocenie się. Istniejące zanieczyszczenia są wypłukiwane z organizmu wraz z potem. Jeśli napełnisz zwykły czajnik do góry, to za każdym razem musisz zagotować wodę (tylko po to, by zrobić jedną filiżankę herbaty). Bardziej sensowne jest przygotowanie dużej ilości herbaty, wlanie jej do termosu i postawienie obok łóżka. Wtedy nie musisz tak często wstawać, wystarczy, że raz na kilka godzin udasz się do kuchni. Napełnij dzbanek, wyrzuć zużyte chusteczki i wróć do łóżka.

4. Pojemnik na zużyte chusteczki

Znajdź pojemniki na zużyte chusteczki

Kosze na śmieci są zwykle w kuchni, ale potrzebują jednego przy łóżku. Aby szybko nie wylądować na stosie zużytych chusteczek, należy rozejrzeć się za odpowiednim pojemnikiem, w którym je zebrać. Może to być plastikowy pojemnik, kosz, blacha do pieczenia z wysokim brzegiem, a nawet rondel. Ważne, aby ten improwizowany pojemnik na zużyte chusteczki miał wysoki brzeg i można go było łatwo umyć (najlepiej wrzątkiem).

5. Mobilna stacja robocza

Chorowanie w domu w łóżku i praca na laptopie

Nikt nie marzy o pracy na zwolnieniu lekarskim, ale niestety w rzeczywistości tak się właśnie dzieje. Biznes nie czeka i tak wielu jest zmuszonych do otwierania laptopów, nawet gdy są chorzy. Trzymaj wszystkie niezbędne akcesoria pod ręką.

Rozgość się w domu z przydatnymi pomocnikami

6. Dodatkowe światło

Szafki nocne obok łóżka emanują miękkim światłem

Zwróć uwagę na warunki oświetleniowe w sypialni i w razie potrzeby zaopatrz się w dodatkowe światło przy łóżku. Zwłaszcza, gdy jesteś chory, światło nie powinno męczyć oczu. Oznacza to, że gdy trzeba pracować na komputerze, kontrast między ekranem a otoczeniem powinien być minimalny.

Możliwe opcje:

– lampa delikatnie rozpraszająca światło i nie oślepiająca oczu.

– lampa stołowa z tkaniny lub plastiku – jeśli przypadkowo upuścisz ją na podłogę, nie pęknie łatwo.

– lampka do zaciskania – mocowana jest do wezgłowia łóżka lub stojącego obok mebla.

Wskazówka: Zainstaluj na komputerze program, taki jak f.lux, który automatycznie dostosowuje temperaturę barwową monitora do pory dnia. Odciąża to oczy i sprawia, że ​​są mniej zmęczone.

7. Dużo poduszek

wiele poduszek na łóżku zapewnia dodatkowy komfort

Abyś mógł wygodnie leżeć, podeprzyj się dużą ilością poduszek. Nawet jeśli zawsze śpisz na płaskich i cienkich poduszkach, miej pod ręką kilka większych, które możesz umieścić pod plecami dla większego komfortu.

8. Koc

gdy chory leżeć na kanapie z przytulnym kocem i kotem

Kolejne niezbędne narzędzie do odzyskiwania. Jedynym zaleceniem jest wybór polaru lub innego hipoalergicznego materiału, ponieważ przeziębienia pogarszają alergie. Dlatego koce wełniane można polecić tylko tym, którzy wiedzą na pewno, że nie pogorszą kataru. A rozróżnienie, czy to przeziębienie, czy reakcja alergiczna na wełnę lub leki, nie będzie łatwe nawet dla lekarza. Więcej o przytulnych kocach przeczytasz tutaj.

9. Regulator temperatury

zwróć uwagę na odpowiednią temperaturę w sypialni

Właściwa temperatura pokojowa w sypialni ma kluczowe znaczenie dla zdrowego i spokojnego snu, zwłaszcza gdy jesteś chory. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz regulatorów temperatury na grzejnikach, zainstaluj je JAK NAJSZYBCIEJ. Bez nich nie da się utrzymać temperatury 18°C ​​nawet przy regularnym wietrzeniu pomieszczenia.

Systemy klimatyzacyjne nie są szczególnie pomocne w zimnych porach roku, a także często generują zauważalny przeciąg.

10. Witaminy dla oczu

otaczaj się pięknymi rzeczami

Aby wesprzeć regenerację organizmu, pomagają nie tylko herbaty, owoce i warzywa, ale także witaminy optyczne, które działają jak wellness dla duszy. Może to być np. wazon z kwiatami na parapecie (ale nie przy łóżku) lub miska z owocami (nawet jeśli nie chcesz nic jeść).

W rzeczywistości już w starożytności starożytni Grecy wierzyli, że piękno i zdrowie są ze sobą powiązane, a piękno oznacza zdrowie. Otaczaj się rzeczami, które wypełniają Twój dom pięknem i emanują odświeżającą czystością!

Nie przeglądaj ponownie Internetu, wykorzystaj ten czas na relaks i po prostu wyjrzyj przez okno!

Woda z imbirem i cytryną wzmacnia obronę organizmu

Podstawowe informacje w skrócie:

  1. Nie czekając na chorobę sprawdź stan materaca lub łóżka, w razie potrzeby kup nakładkę na materac.
  2. Sprawdź, czy w domu jest wystarczająco dużo poduszek do pracy na półsiedzącej w łóżku i czy jest wystarczająco dużo przytulnych koców.
  3. Do ciepłych napojów potrzebny jest termos i taca do serwowania przy łóżku.
  4. Jeśli w Twojej sypialni nie ma stolików nocnych, lepiej kupić stolik pomocniczy lub wózek do serwowania z wysokim rondem na kółkach.
  5. Zastanów się, czy można wnieść do sypialni dodatkową lampkę i pojemnik na zużyte chusteczki z innych pomieszczeń.

Bądź zdrów!