Fryzury

Idealna fryzura dla mężczyzny w zależności od kształtu twarzy

Podobnie jak w przypadku odzieży, nie ma jednej fryzury, która pasuje do wszystkich kształtów twarzy. Jeśli koszula nie wygląda na tobie dobrze, możesz ją wymienić następnego dnia. Niestety tak nie jest w przypadku fryzur. Przede wszystkim trzeba poczekać, aż włosy odrosną.

kanciaste fryzury na twarz Zac Efron

Dlatego warto zastanowić się wcześniej i zadać sobie pytanie: Która fryzura pasuje do mnie i mojej twarzy? W dzisiejszym artykule zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci określić kształt twarzy i wybrać optymalną fryzurę.

Znalezienie odpowiedniej fryzury: jaki mam kształt twarzy?

Określ kształt twarzy Mężczyzna znajdź optymalną fryzurę

Ale jak możesz określić, jaki kształt ma twoja twarz? To jest łatwe. Najpierw weź elastyczną taśmę mierniczą i stań przed lustrem. Następnie wykonaj następujące pomiary i zapisz je na kartce papieru lub komputerze, abyś mógł ich użyć do obliczenia.

Czoło: Zmierz czoło w najszerszym miejscu. Jest to zwykle środek między brwiami a linią włosów.

Kości policzkowe: Zmierz kości policzkowe. Punktem wyjścia jest zewnętrzna krawędź jednego oka, przechodzi przez kość nosową i kończy się na krawędzi drugiego oka.

szczęka: Zmierz od górnej części podbródka do ucha, gdzie szczęka odchyla się do góry. Pomnóż tę liczbę przez dwa, aby uzyskać wartość potrzebną do pomiaru.

Długość twarzy: Zmierz od środka linii włosów do czubka podbródka.

Fryzury Określ kształt twarzy Znajdź odpowiednią fryzurę

Po wykonaniu tych czterech pomiarów określ, który z nich jest najdłuższy, a następnie porównaj z opisanymi typami:

Podłużny / owalny: Twoja twarz mierzy około półtora raza dłużej niż jest szeroka. Długość twarzy jest większa niż szerokość kości policzkowych, a czoło jest szersze niż linia żuchwy. Kształt twarzy jest zaokrąglony i nie ma ostrych krawędzi.

kwadrat: Czoło, policzki i szczęka są mniej więcej tej samej szerokości. Kąt żuchwy jest bardziej kanciasty niż zaokrąglony.

Prostokątny: Długość twarzy jest najdłuższą miarą. Czoło, policzki i szczęka są mniej więcej tej samej szerokości.

Na około: Okrągła twarz mierzy podobną lub taką samą długość jak szerokość. Policzki i długość twarzy są większe niż czoło i szczęka, które również mają podobny rozmiar. Policzki i szczęka są miękkie i zaokrąglone w tym kształcie.

W kształcie rombu: Długość twarzy ma największy wymiar. Następnie postępuj w kolejności malejącej: policzki, czoło i szczęka. Broda jest spiczasta.

W kształcie serca: Czoło jest większe niż kości policzkowe i szczęka. Broda jest spiczasta.

Trójkątny: Szczęka mierzy więcej niż kości policzkowe, które z kolei są większe niż czoło.

Po ustaleniu kształtu twarzy skorzystaj z porad ekspertów, które otrzymaliśmy od najlepszych londyńskich fryzjerów:

Fryzury z cofniętą linią włosów dla mężczyzn – odpowiednie warianty dla linii włosów

Fryzury Buzz Cut dla mężczyzn – 10 najlepszych fryzur, które wróciły do ​​​​mody

Fryzury dla mężczyzn i okrągła twarz – męskie fryzury o szerokich kształtach twarzy

Owalny kształt twarzy

fryzury na owalną twarz mężczyzny z wysokim czołem

Owal uważany jest za idealny kształt twarzy dla kobiet. Nawet jeśli te miękkie linie nie wydają się do końca męskie, to symetryczne proporcje twarzy dają wiele możliwości. Każdy, kto ma owalną twarz, może nosić prawie każdą fryzurę.

owalne fryzury na twarz mężczyzna

Aby jak najlepiej zrównoważyć owalny kształt twarzy, należy stworzyć objętość po bokach i na końcach. Klasyczna krótka fryzura, która jest krótsza po bokach i dłuższa na górze, jest dla Ciebie odpowiednia. Najlepiej unikać fryzur na kucykach, w których włosy są noszone na czole. W przypadku owalnej twarzy wskazane jest również zapuszczanie bez lub bardzo krótkiej 3-dniowej brody.

Fryzury na kanciastą twarz

Kwadrat – szeroka twarz

Kwadratowy kształt twarzy uważany jest za męski ideał. Charakteryzuje się mocno zaznaczoną szczęką i symetrycznymi proporcjami.

fryzury dla szerokiego kwadratu twarzy

Podobnie jak owal, kwadrat stanowi doskonałą bazę dla większości fryzur, a także świetnie wygląda na każdej długości włosów – od strzyżenia, przez francuskie przycinanie, po quiff. Im krótsze włosy, tym „szorstki” będzie Twój wygląd.

kanciasta twarz fryzura długi top włosy mężczyzna

Klasyczne, zadbane fryzury najlepiej podkreślają kwadratową twarz – obejmuje to płynne przejścia, przedziałek z boku i krótkie warstwy. 3-dniowa broda nadaje również strukturę Twojej skośnej szczęce bez rozmycia linii.

Prostokątna – długa, wąska twarz

Prostokątne długie, wąskie fryzury na twarz mężczyzna

Ten wydłużony kształt twarzy mieści się gdzieś pomiędzy owalem a kwadratem. Ważne jest, aby nie podkreślać długości twarzy. Unikaj noszenia długich włosów na górze i krótkich po bokach. Zaleca się fryzurę tam, gdzie włosy po bokach i na górze są dłuższe. Więc twarz wydaje się szersza niż jest.

fryzury kanciasta twarz mężczyzna atrakcyjny

Jeśli masz wydłużoną twarz, najlepiej unikać długiej brody. Pełna broda optycznie wydłuża twarz.

Fryzury na okrągłą twarz

jaka fryzura mi odpowiada mężczyzna okrągła twarz?

Okrągły kształt twarzy charakteryzuje się zaokrąglonym podbródkiem i miękkimi liniami. Strzyżenie, które nadaje jej określony kształt, dobrze komponuje się z okrągłą twarzą.

Fryzura okrągła twarz mężczyzny z podcięciem pompadour

Dzięki odpowiedniej fryzurze i brodzie możesz stworzyć iluzję charakterystycznych cech i krawędzi. Wybierz fryzurę typu pompadour lub podcięcie, która ma krótkie boki i długie włosy u góry.

okrągła twarz pompadour pełna broda

Pełna kwadratowa broda to kolejny sposób na wyostrzenie podbródka i poszerzenie szczęki. Przeczytaj w tym artykule jak golić kontury szyi i policzków.

Kształt twarzy „Diament” – wąska twarz

Fryzury męskie w kształcie rombu

Wąski podbródek i czoło, szerokie kości policzkowe – diament jest jednym z rzadszych kształtów twarzy, ale istnieje. Sztuka polega na tym, aby użyć fryzury, aby stworzyć pewną strukturę i objętość w okolicy czoła i podbródka. Można do tego użyć fryzury pony.

jaka fryzura pasuje do mężczyzny o kwadratowej twarzy

Wybierz miękkie linie i warstwy, aby twarz wyglądała na bardziej miękką. Ze względu na szerokość kości policzkowych, włosy po bokach nie powinny być strzyżone zbyt krótko. Na przykład modna fryzura „Comb-Over” jest dobrze dopasowana do twarzy w kształcie rombu.

Diamentowy kształt twarzy długi wąski

Fryzury na twarz w kształcie serca

Fryzury twarzy w kształcie serca mężczyzna broda

Kształt twarzy serca jest dość rzadki. Twarz w kształcie serca charakteryzuje się szerokim czołem i wąskim podbródkiem. Aby wyglądało lepiej proporcjonalnie, powinieneś znaleźć idealny krój.

Unikaj ostrych fryzur, ponieważ dodatkowo podkreślają one szerokość czoła. Idealne są fryzury średnie i długie z brodą.

twarz w kształcie serca mężczyzna broda krótka fryzura

Zarost na twarzy w tym przypadku jest kluczem do zwiększenia objętości w wąskim podbródku. Podobnie jak w przypadku twarzy w kształcie rombu, broda pomaga ukazać pełnię w dolnej połowie głowy.

Fryzury na twarz w kształcie serca Brad Pitt

Kształt twarzy „trójkąt”

Trójkątna twarz długa wąska twarz

Trójkątny kształt twarzy można postrzegać jako skręcenie o 180 stopni do twarzy w kształcie serca. Ze względu na wąskie czoło i szeroką szczękę wymaga większej objętości we włosach. Dłuższe fryzury z pełniejszymi bokami dodają głębi. Jeśli chodzi o brodę, to najlepiej ją gładko ogolić. Kompromisem jest 3-dniowa broda.

Trójkątny kształt twarzy fryzura mężczyzna trzydniowa broda