Domy marzeń

Szklane drzwi przesuwne płynnie łączą przestrzeń życiową i taras: dom wakacyjny w USA

Przesuwany szklany dom jednorodzinny brzeg płaski dach

Dom z płaskim dachem stał się nowym miejscem dla amerykańskiej rodziny. Idylliczne położenie pośród natury zainspirowało architektów „Bates Masi” do ich projektu. Ukończony nowoczesny budynek fascynuje koncepcją otwartego mieszkania, w którym łączy się granica między wnętrzem a zewnętrzem. Duże przesuwne szklane drzwi płynnie łączą część dzienną z tarasem i balkonem. W ten sposób przestrzeń mieszkalna zostaje poszerzona w głąb ogrodu, a rodzina może cieszyć się miejscem chronionym przed wiatrem, deszczem i słońcem.

Szklane drzwi przesuwne jako ważny element architektoniczny

Przesuwane szklane żaluzje drewniane zasłony tkanina lniana

Dom wakacyjny znajduje się w Annapolis, USA. Budowniczowie, młoda rodzina z dziećmi, chcieli wybudować letni dom nad brzegiem rzeki. Wyobrazili sobie funkcjonalny budynek, w którym rustykalna estetyka wiejskiego domu spotyka się z minimalistyczną nowoczesnością. Architekci zaprojektowali współczesny dom z płaskim dachem, który przyciąga uwagę purystycznym językiem architektonicznym i drewnianą fasadą. Zbudowany jako przyjazny dla środowiska, klimatyczny dom drewniany z elementami z drewna klejonego krzyżowo, drewniana powłoka domu „Cove” umożliwia bezproblemową izolację elewacji. W ten sposób można przede wszystkim uniknąć uszkodzeń pleśni spowodowanych kondensacją wody.

Szklane drzwi przesuwne meble balkonowe balustrady szklane

Podczas gdy drewniana fasada chroni dom wakacyjny z trzech stron przed żywiołami, dom otwiera się na rzekę przez duże przesuwne szklane drzwi. System drzwi przesuwnych umożliwia płynne przejście między wnętrzem a zewnętrzem i maksymalizuje dostępną przestrzeń mieszkalną poprzez powiększenie powierzchni mieszkalnej na zewnątrz w okresie letnim. Na piętrze drzwi przesuwne wpuszczają dużo światła słonecznego do salonu i tworzą połączenie między nim a tarasem. Na drugim piętrze przestronna część dzienna z kuchnią i przylegającą do niej jadalnią zamienia się w balkon. Dzięki temu rodzina może wygodnie siedzieć w środku, gdy pogoda jest zła, i kończyć wieczór na balkonie, gdy pogoda jest dobra.

Szklane drzwi przesuwne wpuszczają do pomieszczeń dużo światła słonecznego

Przesuwane drzwi szklane salon lniana tkanina obejmuje sofę

Na pierwszym piętrze znajdują się cztery sypialnie. Przed wścibskimi spojrzeniami chronią Cię masywne drewniane ściany. Na pierwszym piętrze znajduje się kolejny nieformalny salon, w którym rodzina może odpocząć po długim dniu spędzonym na świeżym powietrzu. Centrum komunikacji w domu to niewątpliwie część dzienna na drugim piętrze. Jest przestronna kuchnia, jadalnia i wygodny kącik do czytania. Kolejny stół jadalny dla ośmiu osób i liczne leżanki zachęcają do odpoczynku na balkonie.

Purystyczne drewniane fronty kuchenne biały blat kuchenny z kamienia naturalnego

Umeblowanie jest celowo proste i ograniczone do minimum. Liczne szafki do zabudowy zapewniają wystarczającą ilość miejsca do przechowywania w kuchni. Połyskujące fronty meblościanek odbijają światło słoneczne i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się jaśniejsze. Szafki bazowe wykonane są z litego drewna. Atrakcyjne usłojenie drewna automatycznie przyciąga uwagę. Kilka półek ściennych oferuje miejsce do przechowywania naczyń i półki na wazony, amfory i inne akcesoria domowe.

rustykalna nowoczesna wiejska wyspa kuchenna biały blat

Szeroka narożna sofa tuż obok aneksu kuchennego zaprasza do relaksu przed kominkiem. W części dziennej znajduje się miejsce dla 10 osób. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić przytulne wieczory kulinarne z rodziną i przyjaciółmi.

Designerski fotel z metalowym stelażem i skórzanym siedziskiem tuż przy narożniku daje możliwość relaksu z książką i lampką wina oraz oglądania łodzi na rzece.

Wygodna jadalnia uzupełnia program życia. Przestronna część dzienna ma trzy przeszklone boki. Drzwi przesuwne można otwierać i zamykać elektrycznie, powiększając w ten sposób przestrzeń mieszkalną na zewnątrz. Idealny na letnią imprezę plenerową.

Projekt autorstwa Bates Masi Architekci

Umebluj sypialnię purystycznie gipsowym kominkiem ściennym z pięknym widokiem

Łazienka ze szklaną ścianą wanna wolnostojąca drewniany sufit

Żaluzje drewniane fasady pensjonatu pomysły na tył ogrodu

Metalowa sadzarka do schodów rustykalnych

Schody drewniane sufit drewniany dom rodzinny projekt wnętrz

Pomysły na przesuwne szklane zasłony do salonu

Podświetlane szklane drzwi przesuwne w elewacji domu wieczornego

Widok planu domu z płaskim dachem powyżej