Domy marzeń

Owalny dom z ogrodem – nowoczesny design o nietypowych kształtach

front z meblami ogrodowymi na wewnętrznym dziedzińcu, przeszklone drzwi i zielony dach z pergolą

Oddanie do użytku klienta, kształt działki oraz lokalizacja były zarówno inspiracją, jak i impulsem do powstania projektu. Zaowocowało to organicznym, owalnym domem o ciekawej bryle jako nowy typ domu jednorodzinnego. Projekt od początku nosił nazwę „Serce”, ponieważ plan piętra bardzo przypomina ten kształt. Pochyły teren działki wraz ze stopniowym opadaniem tworzy różnicę wysokości, która w stosunku do poziomu ulicy odpowiada w przybliżeniu wysokości standardowej kondygnacji.

Owalny dom o inspirującym designie

salon z zabudowaną wyspą kuchenną, boazeria z drewna

Ta nowo powstała przestrzeń była początkowo wykorzystywana przede wszystkim jako garaż z bezpośrednim dostępem do nieruchomości. Służy do przechowywania wszystkich niezbędnych udogodnień, takich jak kotłownia i pomieszczenie gospodarcze. Główna część mieszkalna domu znajduje się w najwyższej części posiadłości, patrząc z poziomu ulicy.

tył rośliny okładzinowe ze stali corten przed chodnikiem na ulicy

Gdy wyjdziesz z ulicy, przywita Cię przyjazny i otwarty motyw. Architekci wybrali to specjalnie dla strony nieruchomości. Z tego powodu jest zaaranżowany jako owalny dom bliżej ulicy i jest zaprojektowany w większości bez ogrodzeń.

Połącz funkcjonalność i styl

front z ogrodem i trawnikiem subtelne oświetlenie wieczorne pergola

W strefie wejściowej trzeba było stworzyć przytulną atmosferę, podczas gdy stosunkowo zamknięta fasada ma tylko kilka okien. Część mieszkalna, w której znajduje się sypialnia, salon i kuchnia, wychodzi na ogród z wyjściem na balkon i pięknym widokiem na pobliski las.

tylne ogrodzenie ze stali corten z ogrodem i trawnikiem

W zgodzie z otaczającą dom naturą projektantka zastosowała przede wszystkim naturalne materiały i kolory. Aby podkreślić eleganckie krzywizny domu, elewację pokryto zardzewiałą pionową stalą corten. Architekci pokryli to również bardzo gładkim wzorem fali. Pergola składa się z drewnianych belek, które naśladują wzór fali szklanej fasady i tworzą rodzaj rzęs nad otwartymi oknami domu.

Bądź blisko natury

fioletowa sofa na podłodze laminowanej w salonie kolorowe krzesła wokół okrągłego stołu

Zielony dach, dziko zielone trawniki, gęste kępy bambusa i zardzewiałe pręty ogrodzenia dodają domowi ciekawego zestawienia kolorów. W związku z tym dostosowują się w naturalny i harmonijny sposób do stale zmieniającej się palety barw otaczającego krajobrazu.

Wejście do salonu obraz okrągły otwór na suficie drzwi wykonane z naturalnego drewna

Projektantka zajęła się również motywem natury we wnętrzu. Widać to nie tylko w doborze kolorów i materiałów, takich jak odzyskane drewno, kamień naturalny, ciężkie drewniane belki, jasna zieleń, błękit nieba i ciemna zieleń, ale także w decyzjach projektowych poszczególnych elementów. Klamki, poręcze i kółka na elementach grzejnych w łazienkach są specjalnie odlewane z aluminium.

szorstki betonowy sufit i designerska ściana meblowa ze szkła

Opierają się głównie na prawdziwych gałązkach, liściach i pniach drewna pozyskiwanego lokalnie. Entuzjazm inwestora do tych eksperymentów i jego możliwości techniczne były bardzo pomocne i sprawiły, że cały proces przebiegał sprawnie.

ścieżka ogrodowa strefa wejściowa z ogrodzeniem z żelaznych prętów betonowa ściana

owalny dom z ogrodem i nowoczesnym designem o nietypowych kształtach przestrzeni mieszkalnej

sypialnia z niebieskimi ścianami i łóżkiem w minimalistycznym stylu i drewnianymi drzwiami

designerska łazienka z podwójnym oświetleniem led umywalki i wanną

szorstkie betonowe ściany we wnętrzu, jasnoniebieskie schody i projekt zabezpieczenia przed upadkiem

owalny dom z ogrodem i nowoczesnym planem piętra

owalny dom z ogrodem i parkingiem w nowoczesnym stylu

*Projektant strony internetowej