Domy marzeń

Nowoczesny projekt domu na skałach z przepięknym widokiem na jezioro

nowoczesny projekt domu z fasadą z widokiem na jezioro

Ten nowoczesny projekt domu był z Marek Dziewulski Architekt Studio zaprojektowane z San Francisco. Nazywany był domem na skałach, ale dzisiejsi mieszkańcy nazywają go domem nad jeziorem. Projekt trwał od 2006 do 2010 roku i był zbudowany głównie ze stali, betonu i szkła. Dom ma pięć pięter, cztery sypialnie, cztery łazienki, szklaną windę, szklane schody i prywatne molo. Widok skierowany jest w stronę jeziora Tahoe, a szklane ściany zapewniają zapierający dech w piersiach widok na całą okolicę.

Nowoczesny projekt domu – pomysł i lokalizacja

nowoczesny projekt domu z widokiem na jezioro dzień noc

Dom stoi na stromym zboczu góry ze schodami prowadzącymi na brzeg jeziora Tahoe. Panoramiczny widok rozciąga się na całe jezioro i góry za nim. Dom został zbudowany na różnych poziomach, gdzie wejście znajduje się na najwyższym poziomie. Właścicielowi zależało na domu, który w pełni wykorzystałby piękny krajobraz naturalny. Powinna być duża i przestronna, aby mogła pomieścić dużą liczbę gości, ale jednocześnie zapewniała intymność i prywatność. To nowoczesny projekt domu został zbudowany na pięciu poziomach ze względu na zbocze góry.

Nowoczesny projekt domu jest kształtowany przez otoczenie

nowoczesny projekt domu ze schodami z widokiem na jezioro

To nowoczesny projekt domu oferuje przejrzyste środowisko, dzięki czemu można bez przeszkód cieszyć się widokiem na jezioro. Większość domu nie jest widoczna z ulicy, a kanciasty kształt zewnętrzny odzwierciedla wyboisty teren.

Szklane schody jako główny element w domku nad jeziorem

nowoczesny projekt domu z projektem klatki schodowej z widokiem na jezioro

Dlatego, że nowoczesny projekt domu znajduje się na różnych poziomach, z ulicy w przeważającej części widoczny jest tylko dach i to właśnie on stanowi główną fasadę domu. Głównym elementem domu są szklane schody tworzące wieżę. Pozostałe pomieszczenia zostały zorientowane na ten główny element i przypominają kanciaste kształty wieży.

Pionowa konstrukcja w pełni odsłania panoramiczny widok

nowoczesny projekt domu ze szklanymi elementami z widokiem na morze

To nowoczesny projekt domu został zaprojektowany tak, aby pionowa konstrukcja częściowo odsłaniała wspaniałość widoku na jezioro. Ściany od strony jeziora wykonane są głównie ze szkła. Szklana winda jest przeżyciem samym w sobie, ponieważ poruszanie się w górę lub w dół odsłania zapierające dech w piersiach krajobrazy. Poszczególne pokoje zostały zaprojektowane tak, aby w pełni wykorzystać widok na jezioro. Główna sypialnia została zbudowana celowo z widokiem na jezioro i góry.

Dom na skałach zapewnia prywatność pomimo przeszklonych ścian

nowoczesny projekt domu z widokiem na jezioro

To nowoczesny projekt domu ma głównie rozłupane formy, które odpowiadają skalistej powierzchni zbocza góry. Większość materiałów jest ciemna i nieodblaskowa. Dom został zbudowany w taki sposób, że wtapia się w otoczenie gór i staje się niemal częścią krajobrazu. W ten sposób nie ma bezpośredniego widoku na dom z jeziora.

 Przytulny salon z widokiem na jezioro

nowoczesny projekt domu z salonem z widokiem na jezioro

Sypialnia z panoramicznym widokiem na góry

nowoczesny projekt domu z sypialnią z widokiem na jezioro

Kuchnia o nowoczesnym designie

nowoczesny projekt domu z kuchnią z widokiem na morze

Unikalny projekt kominka w salonie

nowoczesny projekt domu z projektem kominka z widokiem na jezioro

Jadalnia z zapierającymi dech w piersiach widokami

nowoczesny projekt domu z jadalnią z widokiem na jezioro

Nowoczesna łazienka z zielonymi płytkami

nowoczesny projekt domu z łazienką z widokiem na jezioro

Wanna o nietuzinkowym kształcie

nowoczesny projekt domu z wanną z widokiem na jezioro

Toaleta w kolorze białym z designerskim stołem

nowoczesny projekt domu z łazienką z widokiem na jezioro