Domy marzeń

Mieszkanie w stylu industrialnym jako ciekawa przebudowa

meble do salonu w stylu industrialnym mieszkanie sofa okno

Młoda para zwróciła się w stronę architektury i projektowania SHED, ponieważ potrzebowali fachowej pomocy w przebudowie swojego mieszkania. Ze swojej strony zespół architektów ucieszył się z tak niezwykłego projektu. Firma z siedzibą w Seattle zawsze poszukuje nowych wyzwań projektowych, a ten projekt był dokładnie tym, w czym są dobrzy.

Mieszkanie w stylu industrialnym na dwóch kondygnacjach

mieszkanie w stylu industrialnym kuchnia salon podłoga schody

Życzeniem klienta było przekształcenie tego 158-metrowego mieszkania na poddaszu w wyjątkowe mieszkanie Mieszkanie w stylu industrialnym przeprojektować tak, aby istniejące elementy były prawidłowo i w pełni wykorzystane, a niektóre nowe rzeczy zostały zintegrowane z wnętrzem. Chcieli mieszkania z oryginalnym układem, a nie czymś zwyczajnym.

Mieszkanie w stylu industrialnym – Nowoczesna kuchnia

mieszkanie kuchenne w stylu industrialnym z cegły

Para chciała odsłoniętego wejścia i dużego korytarza. Nie upierali się przy tym, żeby wszędzie mieć dużo miejsca do przechowywania. Chcieli jednak zachować i wykorzystać w budowie oryginalne elementy industrialne mieszkania w stylu industrialnym.

Kuchnia w mieszkaniu w stylu industrialnym z dużymi płytkami

projekt kuchnia płytki drewniane duże mieszkanie industrialne

Z tego powodu betonowe podłogi, ocynkowane sufity i poczerniałe stalowe belki nadają teraz mieszkaniu silny, industrialny charakter. Nie zabrakło oczywiście również nowych elementów, które zostały dodane przy przebudowie na mieszkanie w stylu industrialnym, tylko podkreślają niepowtarzalny charakter mieszkania na poddaszu. To znowu elementy w stylu industrialnym, takie jak cegła betonowa, stal nierdzewna i powierzchnie ze stali poczerniałej.

Górna kondygnacja apartamentu służy jako salon

jadalnia kuchnia projekt mieszkania nowoczesny stołek barowy balkon na piętrze

W kuchni w mieszkaniu w stylu industrialnym brakuje zwykłej przestrzeni do przechowywania. Całość tworzy ceglana ściana tylna i elegancka wyspa kuchenna. Obie są ze sobą w doskonałej harmonii. Cienki blat ze stali nierdzewnej idealnie komponuje się z nowoczesnym sprzętem kuchennym. Wyspa kuchenna pełni jednocześnie funkcję baru i jest wyposażona w zintegrowaną kuchenkę mikrofalową. W kuchennej wyspie znajdziesz również cenne miejsce do przechowywania mniejszych przyborów kuchennych. Geometryczny wzór na fototapecie sprawia, że ​​kuchnia wygląda nieco bardziej miękko, ale nie za bardzo. Pasuje również do ogólnego wystroju mieszkania w stylu industrialnym. Metalowe schody mają pod spodem wnękę, która może służyć jako pomieszczenie na rowery. Jest też drewniana półka, na której można ułożyć i wyeksponować książki i pamiątki.

Sypialnia w stylu industrialnym z garderobą

sypialnia mieszkanie w stylu industrialnym łóżko projekt umeblowanie

Górna kondygnacja nowoczesnego mieszkania w stylu industrialnym jest w całości przeznaczona na kontakty towarzyskie i międzyludzkie. Dużo naturalnego światła wpada przez duże okno w tej części mieszkania, a dzięki sufitowi dodatkowo podkreśla industrialny wygląd. Klatka schodowa jest charakterystyczną cechą korytarza, jak wspomniano, ma otwartą konstrukcję. Nie ma ściany oddzielającej korytarz od sypialni, co stwarza bardzo luźną atmosferę, choć szkodzi nieco prywatności mieszkańcom. Otwarta garderoba nadaje sypialni intymny charakter. Inne ciekawe elementy w mieszkaniu w stylu industrialnym, takie jak duży dywan czy drewniane meble, zostały dodane do projektu, aby ocieplić atmosferę. Sprawiają, że pokój jest wygodny i przytulny.

Mieszkanie w stylu industrialnym – obszar klatki schodowej w korytarzu z metalowymi schodami

schody korytarz styl mieszkania nowoczesne lustro metalowe drewno

Wiele rozwiązań projektowych w tym mieszkaniu w stylu industrialnym jest bardzo ciekawych. Zwłaszcza tam, gdzie zderzają się różne materiały, takie jak drewno i beton. Na zdjęciu widać tę małą przestrzeń do przechowywania butów, jest to dobry dowód. Ale w wielu miejscach w mieszkaniu w stylu industrialnym widzimy inne połączenie: metal spotyka się z drewnem, co również jest typowe dla stylu industrialnego.

Praktyczne rozwiązanie w mieszkaniu – schowek na buty 

styl industrialny mieszkanie buty półka ceglana konstrukcja

Projekt autorstwa SHED Architektura i Design.