Domy marzeń

Drewniana ścianka działowa i metalowe drzwi przesuwne przekształcają otwarty gabinet w pokój gościnny

Przegroda drewniana, beton i czarny metal to wspólne elementy wystroju

Ten nowoczesny dom jednorodzinny, który został zaprojektowany dla pary i ich dwóch psów, łączy neutralne kolory i naturalne materiały. Znajduje się w Hiszpanii, a dokładniej w Madrycie, i ma powierzchnię mieszkalną 200 metrów kwadratowych, która została optymalnie wykorzystana, aby stworzyć doskonały komfort życia. Architekci z Ventura Estudio stworzyli koncepcję otwartego życia z równomiernie zachodzącymi na siebie obszarami i otwartymi przestrzeniami, nie zapominając o niezbędnej prywatności. W naszym artykule dowiesz się, w jaki sposób jest to gwarantowane i jakie materiały zostały użyte do wyposażenia. Zajrzyj do wnętrza domu i dowiedz się, w jakim celu wykorzystano praktyczną przegrodę drewnianą.

Drewniana ścianka działowa połączona z wytrzymałymi materiałami

Betonowe wsporniki w kontraście do drewnianego stolika kawowego i białej półki w tle

Jak już wspomniano, młoda para ma dwa psy. Z tego powodu położono nacisk na materiały, które mogą je wytrzymać. Niemniej jednak dzięki zastosowaniu przytulnych kolorów i nowoczesnych materiałów stworzono ciepłą, nowoczesną i przyjemną atmosferę. Beton, beton i drewno regularnie przeplatają się i urozmaicają częściowo monochromatyczne umeblowanie. Dotyczy to również kolorów, gdzie czerń jest akcentem i została wybrana do różnych mebli i ścian. Nie można pominąć oryginalnych przesuwnych metalowych drzwi, które zapewniają dostęp do pokoju gościnnego z własnym tarasem i które można dowolnie zamykać lub pozostawić otwarte, nie przeszkadzając ci.

Otwarta kuchnia-salon z widokiem na nowoczesny salon z jadalnią

Zapewnia to bezproblemowy dostęp do wszystkich pomieszczeń. Ten projekt otwartego pomieszczenia jest optycznie wspierany przez zastosowanie jednej wykładziny podłogowej dla całego wnętrza. Co więcej, czarne metalowe drzwi przesuwne w kuchni to nie jedyna opcja dla otwartych przestrzeni w tym domu. Ponadto istnieje również kilka ładnych ścianek działowych wykonanych z drewna, które są proste, ale emanują ciepłem, a dzięki prostemu wyglądowi wyglądają nowocześnie i stylowo. Wewnątrz sypialni znajduje się drewniana przegroda w postaci długich harmonijkowych drzwi, która pełni rolę rolety i oddziela część sypialną od okna i jednocześnie od przedpokoju. Część sypialną od łazienki oddziela stacjonarna drewniana przegroda w tym samym pomieszczeniu. Warto również wspomnieć o drugich czarnych metalowych drzwiach w jadalni, które prowadzą do sypialni.

Otwarte przestrzenie mieszkalne

Minimalistyczne wysokie szafki wykonane z drewna z wnęką w kolorze czarnym w kuchni

W przeciwnym razie można powiedzieć, że dom został podzielony w formie dwóch osi biegnących poziomo i pionowo. Ich skrzyżowanie znajduje się w części jadalnej, która pełni również funkcję miejsca do pracy. Zasadniczo wszystkie pomieszczenia mieszkalne mogą być wykorzystywane do różnych czynności w zależności od pory dnia. Tak więc pokój gościnny służy jako domowe biuro, gdy nie jest zajęty. Łóżko jest wbudowane bezpośrednio w drewnianą okładzinę ściany i w razie potrzeby można je złożyć. Do wszystkich innych pomieszczeń mieszkalnych i obszarów można wejść wokół przecięcia wspomnianych osi.

Ukryte schowki za drewnianą ścianą

Miejsce do pracy z drewnianą ścianką, kuchnia i jadalnia tworzą oś

Drewniane ścianki działowe to nie jedyni przedstawiciele tego materiału. Można go również znaleźć w dużych ilościach w kuchni. Tam panele budzą się jak drewniana ściana działowa lub okładzina ścienna. W rzeczywistości są to jednak wbudowane szafki, które służą do przechowywania sztućców do gotowania i jedzenia oraz innych przyborów. Czarne elementy zostały zintegrowane, aby całe drewno nie stało się zbyt dobre. Oprócz wyspy kuchennej są to również wnęka we wbudowanej szafce oraz wspomniane już metalowe drzwi.

Neutralne i przyjemne kolory główne

Miejsce do pracy za kuchnią ma drewnianą przegrodę i metalowe drzwi przesuwne zapewniające prywatność

Wszystkie cztery główne kolory odnajdą się w domu i udekorują wnętrze w niezwykle harmonijny sposób. Przede wszystkim ciepły kolor drewna stosowany do różnych mebli, drewniana ścianka działowa w sypialni i inne drewniane ścianki działowe. Drugi kolor to szary. Betonowe belki w salonie przyciągają wzrok w tym kolorze. Kanapa i wykładzina podłogowa, a także zasłony w sypialni i salonie również są szare. Biel to trzeci kolor skóry, który nadaje wnętrzu lekki klimat i idealnie dopasowuje się do pozostałych dwóch kolorów. Ściany są zaprojektowane w kolorze białym, ale także niektóre meble, takie jak wbudowane półki w salonie lub krzesła Eames w jadalni, szafka i półka w kuchni oraz różne elementy dekoracyjne.

Rozkładane łóżko w pokoju gościnnym i drewniana ścianka oddzielająca część sypialną od przedpokoju

Czarny kolor jest bardziej akcentem i świetnym kontrastem do innych kolorów i drewnianej przegrody, ale jednocześnie jest tak licznie stosowany, że może być również postrzegany jako kolor główny. Oprócz wspomnianych już elementów w kuchni i metalowych drzwiach przesuwnych, kolor czarny służy również jako kolor umywalki w łazience. Ponadto istnieje wiele mniejszych elementów dekoracyjnych i elementów, takich jak lampy, framugi drzwi, stoliki boczne, stoły do ​​jadalni i ramy krzeseł, które nadają meblom odrobinę industrialnego stylu.

Przegroda z drewna. Wygląd betonu i nie tylko

Dzięki drewnianej ściance działowej i metalowym drzwiom gabinet zamienia się w pokój gościnny

Poniżej możesz przyjrzeć się domowi od środka i uzyskać przegląd nie tylko wyposażenia i kolorystyki, ale także rozmieszczenia pomieszczeń z lotu ptaka na podstawie rzutu. Daj się zainspirować pomysłem na umeblowanie z drewnianą ścianką działową, wyglądem betonu i elementami metalowymi oraz otwartymi i jednocześnie wielofunkcyjnymi pomieszczeniami i wykorzystaj swoje ulubione pomysły na budowę własnego domu.

Atrakcyjna ścianka działowa w kolorze czarnym ze zintegrowanymi drzwiami przesuwnymi jako przegroda pomieszczenia

Jadalnia z dużym oknem i pokój gościnny z drewnianymi drzwiami harmonijkowymi

Drewniana ścianka działowa z wbudowanymi drzwiami oddziela pokój gościnny od toalety gościnnej i łazienki

Umywalka o wyglądzie czarnego betonu ze zintegrowaną drewnianą podstawą w łazience dla gości

Drewniane półki w łazience i czarna umywalka kolumnowa

Zamek do przesuwnej drewnianej przegrody wykonanej z wytrzymałego metalu

Biała półka o nowoczesnym wyglądzie z metalowym elementem w drewnianej przegrodzie

Rzut domu - projekt Ventura Estudio w Madrycie

Wbudowana półka do salonu z przegródką na telewizor

Plan kuchni wykonanej z drewna i o wyglądzie czarnego betonu

Zaprojektowane przez Studio Ventura.