Domy marzeń

Biała ceglana ściana i sklepiony sufit w wyjątkowej rezydencji w sercu Barcelony

biała ściana z cegły sklepiony sufit kominek żyrandol drewniany stół

W l’Eixample, znanej dzielnicy drugiego co do wielkości miasta Hiszpanii, Barcelony, gdzie znajduje się większość modernistycznych domów stolicy Katalonii, znajduje się również ten niedawno odnowiony i cudownie piękny dom. Estudi D’iteriorisme Marty Castellano i biuro architektoniczne Serrat-Tort otrzymały zlecenie remontu dwóch mieszkań pod koniec XIX wieku i połączenia ich w jedną rezydencję. Oryginalnym wyposażeniem, wokół którego pomyślany jest planowany remont i które należy zachować, jest biała ceglana ściana i sklepiony sufit, duży kominek, dębowy parkiet ze wzorem w jodełkę oraz sztukaterie, okna i drzwi.

część dzienna jadalnia biała ściana z cegły sklepiony sufit drewniany stół

Okazały kominek to serce obiektu, które wyczaruje wyjątkową atmosferę w salonie, jadalni i kuchni. Jako element dekoracyjny tworzy pomieszczenie pełne osobowości i stylu. Biała ceglana ściana i sklepiony sufit wskazują na kolorystykę głównie białych mebli, podczas gdy czarne i szare nuty sprawiają, że wnętrze jest bardziej ekscytujące i wyjątkowe. W części dziennej przed białą ścianą sprawdza się wygodna szara kanapa.

rezydencja marta castellano sklepiony sufit biała ściana z cegły wzór w jodełkę

W jadalni połączono rustykalny i solidny drewniany stół z białymi lakierowanymi krzesłami. Nad stołem wiszą dwa niezwykłe żyrandole, które składają się z metalowej ramy i cienkiej, brązowej tkaniny. Wieczorem wydzielają przytłumione światło, które sprzyja swobodnej atmosferze. Drewno lub brąz, szarość i biel dają nowoczesne zestawienie kolorystyczne. Trzy obszary łączą się w bajeczną oazę spokoju i relaksu.

sklepiony sufit biała cegła ściana parkiet podłoga wzór w jodełkę

Spektakularna kuchnia, zaprojektowana przez Martę Castellano-Mas, otwiera się z jednej strony na jadalnię i jest wyrazem idealnej równowagi między funkcjonalnością a nieskazitelną estetyką w stylu nordyckim. Ściany, sufit, parkiet i meble kuchenne prezentują się stylowo i elegancko. Czarne stołki barowe i indywidualne przybory kuchenne w tym kolorze tworzą szykowny kontrast. Drewniane elementy nadają strefie gotowania więcej komfortu i ciepła oraz dopełniają harmonijne umeblowanie. Biała ceglana ściana nadaje przytulnemu, uroczemu domowi odrobinę industrialnego szyku. Biała warstwa farby pokrywająca ściany i sufity tworzy kontrast z elementami inspirowanymi stylem vintage i nordyckim stylem umeblowania.

drewno szary mur z cegły nieotynkowane rośliny doniczkowe żyrandol

Efektem końcowym renowacji Marty Castellano-Mas jest mistrzowskie połączenie stylów dekoracyjnych i architektonicznych, inspirowanych różnymi źródłami i koncepcjami estetycznymi.

salon nordic vintage rustykalne białe ceglane ściany sklepione siedzenia sufitowe

vintage stylowy wystrój kuchni meble czarne krzesła

kuchnia przemysłowa szykowna biała ściana z cegły sklepiony sufit rustykalny czarny

barcelona marta castellano rezydencja sypialnia białe szare futro

drewniana drabina biała ściana z cegły parkiet wolnostojąca wanna łóżko

łazienkowe białe baterie umywalka owalna trzyskrzydłowe lustro

* Więcej projektów Marty Castellano tutaj