Domy marzeń

Basen w ogrodzie – 11 domów marzeń o nowoczesnym designie

basen w ogrodzie nowoczesny design szklany dom

Te 11 domków basenowych inspiruje prostymi liniami i dużymi otwartymi przestrzeniami dla optymalnego relaksu. Typowo minimalistyczny design i naturalne rozmieszczenie sprawiają, że te bardzo poszukiwane siedliska są wyjątkowe. Architekci wyposażyli te domy basenowe w kilka betonowych ścian i głównie przesuwane szklane drzwi dla większego komfortu. Basen w ogrodzie to świetna okazja, aby cieszyć się letnimi miesiącami z przyjaciółmi lub odpocząć w spokoju.

basen w ogrodzie nowoczesny design szklany kominek

W centralnej części tego domku przy basenie znajduje się duży betonowy kominek. To oddziela sypialnię od łazienki. Antyczny wystrój kanapy tworzy przytulną atmosferę, pomimo nowoczesnego umeblowania. Współczesny dom uzdrowiskowy zaprojektowała pracownia projektowa ICRAVE.

Basen w ogrodzie nowoczesny-design-szklany-dom-czarne-kolumny

Prosta konstrukcja tego domu sprawia wrażenie bardzo przestronnego. Górną część zbudowano z czarnych belek. Czerwone akcenty dają przyjemną nutę kolorystyczną, która kontrastuje z białym wnętrzem. Do basenu w ogrodzie można dostać się bezpośrednio z salonu. „South Yarra Poolhouse” w Australii został zaprojektowany przez studio projektowe „Artillery”.

basen-w-ogrodzie-nowoczesny-design-drewno

Do elewacji tego domku przy basenie zastosowano listwy z daglezji, aby chronić wnętrze. Obok budynku znajduje się stalowo-drewniana krata, w której mieści się jadalnia. „Amantea Architects” zaprojektowała tę konstrukcję na podwórku z basenem w ogrodzie i pawilonem dla domu pod Toronto w Kanadzie.

basen-w-ogrodzie-nowoczesne-projektowanie-ogrodzenia-architektury

Zbudowany nieco wyżej, ten domek basenowy z białymi kolumnami oferuje w dużej mierze niezakłócony widok na ogrodzony basen w ogrodzie. Przytulna atmosfera wykonana z drewna sprawia, że ​​jest to odpowiednie miejsce na imprezy rodzinne lub inne okazje. Projektanci z „PAR Arquitectos” zaprojektowali to nowoczesne rozszerzenie w Santiago w Chile.

basen-w-ogrodzie-nowoczesny-retro-architektura-kominek

Ten dom został zaprojektowany w stylu lat 50. XX wieku. Posiada szerokie wnętrze z harmonijnymi zestawieniami kolorystycznymi i meblami retro. Szklane drzwi przesuwne zapewniają optymalny komfort. Możesz cieszyć się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz w upalny letni dzień. Dom przy basenie został zaprojektowany przez architektów z “tongtong”.

basen-w-ogrodzie-nowoczesny-projekt-szklany-dom-czarny-komin

Ten pawilon 360 stopni to niewielka, modułowa konstrukcja otoczona jedynie szkłem. Czarny metalowy kominek utrzymuje ciepło w pomieszczeniu, a zamrażarka zapewnia lodowate napoje. Całość znajduje się tuż przy basenie w ogrodzie i została zaprojektowana przez Nuykena von Oefele i Jürgena Stoppela.

basen-w-ogrodzie-nowoczesny-projekt-szklany-biały-beton

Ten betonowy dom przy basenie, również otoczony szkłem, oferuje wspaniały widok na zewnątrz. Barek wyłożony czerwonymi kafelkami z wygodnymi siedziskami i widokiem na basen w ogrodzie nadają wnętrzu wyjątkowy letni klimat. Najlepiej wypić pyszny napój zaraz po kąpieli. Architekt Lieven Dejaeghere stworzył projekt domu w Belgii.

basen-w-ogrodzie-nowoczesny-design-drewniana-architektura

Tutaj można zobaczyć udane połączenie betonu i drewna z zaokrąglonymi narożnikami. Atrakcyjny domek przy basenie oferuje dużo miejsca na relaks. Przez sięgające od podłogi do sufitu okna można podziwiać piękny widok na basen w ogrodzie. Meble są komfortowo wyposażone w to, że projektanci również utrzymali styl minimalistyczny. Budynek został zaprojektowany przez „42mm Architecture” w New Delhi.

basen-w-ogrodzie-nowoczesny-projekt-szklarnia-architektura-słupowa

Wykonany z betonu, cegły i szkła, ten nowoczesny domek przy basenie to idealne miejsce na rozrywkę. Wokół basenu w ogrodzie znajduje się kilka miejsc do siedzenia, w tym trzy stołki pod wodą, dzięki którym zabawa w barze jest gwarantowana. Ponadto możesz cieszyć się w pełni wyposażoną kuchnią z przesuwanymi szklanymi drzwiami dla optymalnego widoku. Zainstalowane oświetlenie dopełnia atmosferę.

basen-w-ogrodzie-nowoczesny-design-biała-drewno-architektura

Projekt tego minimalistycznego domu z basenem w ogrodzie stworzył Blaze Makoid. To doskonałe połączenie bieli i brązowych elementów drewnianych, powstałe w wyniku remontu przestarzałego domu. Budynek posiada zadaszony teren na zewnątrz z kominkiem. Wzdłuż basenu ustawione są niebieskie leżaki, które uzupełniają relaksującą atmosferę.

basen-w-ogrodzie-nowoczesny-design-drewno-metal-architektura

Minimalistyczna biżuteria wykonana z drewna i betonu, która wyposażona jest w kontuar oraz duże miejsce na grilla. Świetlik dachowy sprawia, że ​​jest to idealne miejsce na posiłek przy basenie w ogrodzie. „Kovac Design Studio” zaprojektowało ten klejnot jako część nowego domu.